Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365934 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9150 dnia: 30.11.2017, 09:10 »
Tak trochę temat muskając, nie wiem po cholerę jest ten dział na forum, rozumiem że trzeba chcieć i się tam manualnie włączyć (teraz widzę że nawet moderowany dostęp). Nie widziałem tam nikogo kto się zna na polityce czy religii a uprawiany jest tam nasz narodowy sport w wiedzy we wszystkim, tym bardziej smuci że przyłącza się do tego administracja. Nie widziałem żeby jakakolwiek dyskusja tam do czegokolwiek doprowadziła, a nawet jeśli to są to głównie podziały i różne nadymania. Ja byłem przez chwilę, szybko podziękowałem i sobie wyłączyłem.
Dla tego dzięki Bogu i Administracji, ten wątek został zamknięty i tylko dla zainteresowanych. A niech się tam chłopaki udzielają jeśli taką potrzebę czują. Lepiej tam wywalać swoje żale, niźli w wątkach wędkarskich robić wtręty Tuskowo-Pisiorowe. :facepalm:
Arek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9151 dnia: 30.11.2017, 09:14 »
Mimo wszystko podziwiam jego zawzięcie. Mnie by się nie chciało edytować ponad 2000 wiadomości :o
Szkoda, że Jotka zniknął, ale widocznie tak musiało być, dla dobra forum, choć chętnie pomagał innym użytkownikom.
Co do działu politycznego... W takich chwilach cieszę się, że nie mam do niego dostępu O:)
Marcin

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9152 dnia: 30.11.2017, 09:18 »
Skoro zostałem wywołany do tablicy, to odpowiem. Nie wydaje mi się, że kiedykolwiek byliśmy wobec kogoś nieszczerzy, więc po prostu opiszę zaistniałą sytuację :)

Jotka nie uczestniczy już w życiu Forum. Jak doskonale wiecie, był bardzo aktywnym użytkownikiem. Niestety ostatnimi czasy jego działania skierowane były w jedną stronę i ci, którzy śledzą wątek "polityczny", widzieli co się tam dzieje. Nikt tutaj nikomu nie zabrania mieć własnego zdania, dopóki zdanie to nie jest skierowane na fanatyczną krytykę i destrukcyjną działalność Forum.

Wspólnie, w "administracyjnym" gronie, podjęliśmy decyzję, by trochę uspokoić za gorącą atmosferę i nie reagować na zaczepki, grożenie sądem (sic!), czy mini prowokacje. Zaczęło to przynosić skutek, gdyż zapanowała bardziej przyjazna atmosfera. Pewnego dnia, jotka usunął swoje wpisy i każdą swoją wypowiedź (a było ich ponad 2000!) edytował, kasując jej treść i wstawiając literkę albo kropkę. Tym samym wiele konwersacji straciło sens, a on pokazał, że nie szanuje innych Forumowiczów. Rozumiem, że pierwszoplanową rolę zagrały nerwy i emocje, ale czemu niszczyć wspólną pracę tak wielu uczestników? Przecież wspieramy się tutaj wiedzą i doświadczeniem. Taka jest idea. Warto wspomnieć, że jedyne wpisy jakie pozostawił, to te w wątku politycznym.

Z związku z powyższym, jotka został zbanowany. Tutaj kończy się cała historia.

Przykre, że tak się stało. Przykre, że jako wędkarze działamy w jednym kierunku, a polityka tak bardzo potrafi nas podzielić.
Miejmy nadzieję, że nadal będzie łowił ryby i dzielił pasję z innymi. Jednak już nie na tym Forum.

Maćku nic dodać nic ująć. Nawet tutaj są pewne granice, o których czasami zapominamy. Wszystko wszystkim, ale z tym straszeniem sądem to już przegięcie było. Tyle w temacie :-X

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9153 dnia: 30.11.2017, 09:18 »
Postanowiłem że nie będę uczestniczył w wątku politycznym, wystarczy mi na co dzień tych błaznów w TV , radio, internecie  :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9154 dnia: 30.11.2017, 09:19 »
Mi również szkoda Jotki. Miał wyjątkowy dar do szukania rozwiązań w sieci i to skutecznych. Czy tak miało być? Nie wiem. Chłopaki z Adm. podjęli decyzję. Nie zmienimy jej. :beer:
Arek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9155 dnia: 30.11.2017, 09:20 »
Arku ja dalej czekam na scan legitymacji Twojego Taty ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9156 dnia: 30.11.2017, 09:30 »
Kurcze Janusz :facepalm: Zapomniałem o co Kaman ???
Arek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9157 dnia: 30.11.2017, 09:52 »
Panowie, działamy tak aby zadowolić ludzi. Niektórzy chcieli rozmawiać o polityce, religii i historii - i zakładali sobie wątki w Hyde Parku. Były jakieś konflikty - więc po dyskusjach utworzyliśmy specjalny dział, gdyż część nie chciała brać udziału w takich rozmowach a druga znów uważała, że taki powinien być. Czy takie dyskusje powinny być na forum wędkarskim? Trudno mi powiedzieć, jednak wolę aby ktoś egzaltował się w tym dziale, niż w wątkach ogólnych, na których wybucha przypadkiem (lub nie całkiem przypadkowo) taka rozmowa. Teraz dział jest zamknięty, i jak ktoś chce w nim uczestniczyć, musi poprosić o dostęp moderatorów. To wyjście chyba najlepsze.

Co do kolegi jotki. Nie wyleciał za żadną politykę. To nie jest prawda. On sam się 'wyleciał'. Tu muszę dodać, że jako administrator forum często biorę udział w dyskusjach, tak aby zneutralizować pewne rzeczy. Nie chcemy, aby na tym forum nawoływano do nienawiści (pod względem rasowym, wyznania, wyznawanych poglądów) - to chyba oczywiste, dodatkowo nie chcemy aby tutaj też miały miejsce jakieś skrajne stanowiska. I właśnie jotka ostatnio zaczynał odlatywać. Pomijam fakt, że udzielał wszystkim rad, nie do końca mając zgłębiony temat, ale ja zareagowałem gdy nazwał PSR tłukami i uznał że mają się uczyć i wziąć do roboty. Przytoczył jakieś przepisy. W moim mniemaniu funkcjonariusze znają się bardzo dobrze na swojej robocie, i na pewno nie są niedouczonymi głąbami, na pewno jeżeli chodzi o podstawowe przepisy. Oczywiście jotka zareagował w tradycyjny sposób, słowotok, cytaty, linki. Sam wmieszał tutaj dział polityczny, powołując się na jakieś cytaty, na koniec zaszantażował mnie, że odpowiem karnie za nazwanie pewnej posłanki (lubiącej jeść sałatki na sali sejmowej) - gdzieś w jakimś wątku 'szmatą'. Pomijam fakt, że to było trochę wyrwane z kontekstu, to jednak tutaj zdecydowanie przegiął. Aby go ochronić jakoś, jego wpis usunąłem, jak i i kilka poprzednich, aby ochłonął. Po czym jotka zdecydował, że wykona zemstę stulecia i usunie swe wpisy wszędzie :facepalm: Nie zostało nam nic innego, jak zahamować jego szkodliwą działalność banem.

I na koniec. To nie jest tak, że się ktoś na jotkę uwziął. On sam się na siebie uwziął swoimi wpisami. Wątki, gdzie dyskutuje z selektorem są tego przykładem. Mamy tu osobę na forum co zna prawo, bo się tym zajmuje, jednak dwa wątki giną, bo pojawi się fachowiec, siedzący całe dnie przed komputerem, cytujący ustawy które wygooglował. Te dyskusje stają się jałowe, i ludzie przestają je czytać, wątek umiera. Ponadto wielokrotnie łagodziliśmy jego wpisy, pod adresem nowych forumowiczów. Staramy się, aby nie było na forum 'fali', gdzie ktoś uważa się za lepszego, bo ma dłuższy staż lub 1000 wpisów a nie jak ktoś nowy 10. A tutaj powoli zaczynało się tak dziać. Nie zmienia to też faktu, że wielu osobom pomagał bardzo skutecznie, udzielał się w wątkach, dawał linki do konkretnych odpowiedzi. Dlatego równoważył jakby swą obecność. Do czasu...

Więc czy jest tu coś naszą winą? Ze swojej strony uważam jego postępowanie za dziwne, zwłaszcza, że na koniec mnie osobiście szantażował. I tak byliśmy pobłażliwi, mało który administrator da się tak traktować. Teraz kolega jotka kieruje zaś do nas (administratorów) ultimatum na priv, grożąc prawnymi konsekwencjami :facepalm: Głupio mi na samą myśl, że coś takiego mogłoby mieć finał w sądzie, gdzie poważne sprawy czekają tak długo na rozpatrzenie. Cóż, takie mamy czasy...

Może kwestią czasu byłoby, kiedy zareagowałby w taki sposób? Mam dziwne uczucie, że to on sam po części wyreżyserował to wszystko :D
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9158 dnia: 30.11.2017, 10:43 »
Panowie, mała prośba. Nie traćmy już nerwów i energii na dyskusję. To bardzo skomplikowana sprawa. Nam, administratorom nie jest łatwo podejmować tak drastyczne decyzje. Każdy z nas chciałby, aby takie sytuacje nie występowały, ale wszyscy wiemy, że to niemożliwe.

Mam jeszcze jedną prośbę. Wspomniany kolega zażądał od nas usunięcia wszystkiego co związane z jego kontem, tj. wpisów, zdjęć, danych teleadresowych. Może się okazać, że będziemy mieli sporo pracy, więc proszę o nie wymienianie nazwy jego konta tutaj, by nie dokładać nam dodatkowych obowiązków :beg:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9159 dnia: 30.11.2017, 10:45 »
Pomijam fakt, że udzielał wszystkim rad, nie do końca mając zgłębiony temat, ale ja zareagowałem gdy nazwał PSR tłukami i uznał że mają się uczyć i wziąć do roboty. Przytoczył jakieś przepisy.
Z Jotką mam ten problem, że z jednej strony uważam go za bardzo uczynną osobę, która zawsze stara Ci się pomóc, a z drugiej strony najbardziej irytującą, która stara Ci się wmówić, że białe jest czarne. To jego cytowanie przepisów wyrwanych z kontekstu na potwierdzenie swojego stanowiska wywoływało u mnie najpierw uśmiech, a potem poirytowanie. Mogłem przytoczyć 10 publikacji na ten temat wraz dwudziestoma orzeczeniami sądów, ale i tak to nie zmieniło jego zdania, a wręcz powodowało, że zaczął w punktach wymieniać z d..y wyjęte sytuacje, które w jego ocenie wskazywały na to, że ma rację. I ta dyskusja toczyła się w nieskończoność. Po radach kolegi Mostegue zaprzestałem jakichkolwiek dyskusji z Jotką, za co moje nerwy mi podziękowały. Na marginesie dopiero teraz odkryłem, że na forum wędkarskim jest ukryty wątek polityczny :) Raczej z niego nie skorzystam, bo wystarczy wejść na pierwszy lepszy portal, by w komentarzach zobaczyć jak rodacy się szanują jeżeli chodzi o preferencje polityczne. Jestem tu aby pogadać sobie o rybach, sprzęcie, prawie związanym z wędkarstwem, czy też ogólnie o przyrodzie, a nie o tym co się dzieje w polskim bagienku politycznym. Wracając do Jotki wielogodzinna edycja ponad 2000 tysięcy wpisów jest oznaką jakiś problemów emocjonalnych. Z drugiej strony mam nadzieję, że się ogarnie i kiedyś jeszcze zawita na to forum, bo zawsze starał się każdemu pomóc jeżeli chodzi o aspekty wędkarskie.   

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9160 dnia: 30.11.2017, 10:50 »
Ty tu rządzisz Luk :) Szkoda mi chłopa bo jak komuś nie chciało się szukać , wystarczyło napisać i Jotka wpisywał co trzeba a czy z wiedzy nabytej czy znalezione w necie nie ma dla mnie znaczenia ( ważne że mu się chciało )
Moim zdaniem czasami jako administrator powinieneś być bardziej stanowczy :-X i nie dolewać oliwy do ognia wypowiadając się w niektórych tematach, nie zrozum mnie źle nie mam zamiaru Ciebie pouczać, wiem że chcesz dobrze i chcesz załagodzić sytuację ale czasami ma to odwrotny skutek.
Dobra tyle bo zaraz po mnie zostaną tylko pojedyncze sylaby lub cyfry :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9161 dnia: 30.11.2017, 11:04 »
Pomijam fakt, że udzielał wszystkim rad, nie do końca mając zgłębiony temat, ale ja zareagowałem gdy nazwał PSR tłukami i uznał że mają się uczyć i wziąć do roboty. Przytoczył jakieś przepisy.
Z Jotką mam ten problem, że z jednej strony uważam go za bardzo uczynną osobę, która zawsze stara Ci się pomóc, a z drugiej strony najbardziej irytującą, która stara Ci się wmówić, że białe jest czarne. To jego cytowanie przepisów wyrwanych z kontekstu na potwierdzenie swojego stanowiska wywoływało u mnie najpierw uśmiech, a potem poirytowanie. Mogłem przytoczyć 10 publikacji na ten temat wraz dwudziestoma orzeczeniami sądów, ale i tak to nie zmieniło jego zdania, a wręcz powodowało, że zaczął w punktach wymieniać z d..y wyjęte sytuacje, które w jego ocenie wskazywały na to, że ma rację. I ta dyskusja toczyła się w nieskończoność. Po radach kolegi Mostegue zaprzestałem jakichkolwiek dyskusji z Jotką, za co moje nerwy mi podziękowały. Na marginesie dopiero teraz odkryłem, że na forum wędkarskim jest ukryty wątek polityczny :) Raczej z niego nie skorzystam, bo wystarczy wejść na pierwszy lepszy portal, by w komentarzach zobaczyć jak rodacy się szanują jeżeli chodzi o preferencje polityczne. Jestem tu aby pogadać sobie o rybach, sprzęcie, prawie związanym z wędkarstwem, czy też ogólnie o przyrodzie, a nie o tym co się dzieje w polskim bagienku politycznym. Wracając do Jotki wielogodzinna edycja ponad 2000 tysięcy wpisów jest oznaką jakiś problemów emocjonalnych. Z drugiej strony mam nadzieję, że się ogarnie i kiedyś jeszcze zawita na to forum, bo zawsze starał się każdemu pomóc jeżeli chodzi o aspekty wędkarskie.   
Mam podobne o nim zdanie jak Ty. Kiedyś toczyłem z nim dyskusję na temat interwencji policji. Wyciągał jakieś argumenty z d...y od nie przedstawienia się, po nie włączone bańki, kończąc chyba na tym gdzie policjant ma kierować broń. Stwierdziłem, że ta dyskusja jest jałowa, bo gdy obalilem jeden jest argument,  on sobie wymyślal inny jak już pisałem z d...y wzięty. Porostu taki z niego typ, jego zawsze musi być na wierzchu. No i chyba za bardzo uzależniony od wujka Google.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9162 dnia: 30.11.2017, 11:06 »
Naprawdę sprawa jest przykra, bo poza tymi denerwującymi cechami i tym, co teraz odstawił..., to bardzo uczynny i pomocny facet jest/był.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9163 dnia: 30.11.2017, 15:26 »
Panowie, działamy tak aby zadowolić ludzi. Niektórzy chcieli rozmawiać o polityce, religii i historii - i zakładali sobie wątki w Hyde Parku. Były jakieś konflikty - więc po dyskusjach utworzyliśmy specjalny dział, gdyż część nie chciała brać udziału w takich rozmowach a druga znów uważała, że taki powinien być. Czy takie dyskusje powinny być na forum wędkarskim? Trudno mi powiedzieć, jednak wolę aby ktoś egzaltował się w tym dziale, niż w wątkach ogólnych, na których wybucha przypadkiem (lub nie całkiem przypadkowo) taka rozmowa. Teraz dział jest zamknięty, i jak ktoś chce w nim uczestniczyć, musi poprosić o dostęp moderatorów. To wyjście chyba najlepsze.

Co do kolegi jotki. Nie wyleciał za żadną politykę. To nie jest prawda. On sam się 'wyleciał'. Tu muszę dodać, że jako administrator forum często biorę udział w dyskusjach, tak aby zneutralizować pewne rzeczy. Nie chcemy, aby na tym forum nawoływano do nienawiści (pod względem rasowym, wyznania, wyznawanych poglądów) - to chyba oczywiste, dodatkowo nie chcemy aby tutaj też miały miejsce jakieś skrajne stanowiska. I właśnie jotka ostatnio zaczynał odlatywać. Pomijam fakt, że udzielał wszystkim rad, nie do końca mając zgłębiony temat, ale ja zareagowałem gdy nazwał PSR tłukami i uznał że mają się uczyć i wziąć do roboty. Przytoczył jakieś przepisy. W moim mniemaniu funkcjonariusze znają się bardzo dobrze na swojej robocie, i na pewno nie są niedouczonymi głąbami, na pewno jeżeli chodzi o podstawowe przepisy. Oczywiście jotka zareagował w tradycyjny sposób, słowotok, cytaty, linki. Sam wmieszał tutaj dział polityczny, powołując się na jakieś cytaty, na koniec zaszantażował mnie, że odpowiem karnie za nazwanie pewnej posłanki (lubiącej jeść sałatki na sali sejmowej) - gdzieś w jakimś wątku 'szmatą'. Pomijam fakt, że to było trochę wyrwane z kontekstu, to jednak tutaj zdecydowanie przegiął. Aby go ochronić jakoś, jego wpis usunąłem, jak i i kilka poprzednich, aby ochłonął. Po czym jotka zdecydował, że wykona zemstę stulecia i usunie swe wpisy wszędzie :facepalm: Nie zostało nam nic innego, jak zahamować jego szkodliwą działalność banem.

I na koniec. To nie jest tak, że się ktoś na jotkę uwziął. On sam się na siebie uwziął swoimi wpisami. Wątki, gdzie dyskutuje z selektorem są tego przykładem. Mamy tu osobę na forum co zna prawo, bo się tym zajmuje, jednak dwa wątki giną, bo pojawi się fachowiec, siedzący całe dnie przed komputerem, cytujący ustawy które wygooglował. Te dyskusje stają się jałowe, i ludzie przestają je czytać, wątek umiera. Ponadto wielokrotnie łagodziliśmy jego wpisy, pod adresem nowych forumowiczów. Staramy się, aby nie było na forum 'fali', gdzie ktoś uważa się za lepszego, bo ma dłuższy staż lub 1000 wpisów a nie jak ktoś nowy 10. A tutaj powoli zaczynało się tak dziać. Nie zmienia to też faktu, że wielu osobom pomagał bardzo skutecznie, udzielał się w wątkach, dawał linki do konkretnych odpowiedzi. Dlatego równoważył jakby swą obecność. Do czasu...

Więc czy jest tu coś naszą winą? Ze swojej strony uważam jego postępowanie za dziwne, zwłaszcza, że na koniec mnie osobiście szantażował. I tak byliśmy pobłażliwi, mało który administrator da się tak traktować. Teraz kolega jotka kieruje zaś do nas (administratorów) ultimatum na priv, grożąc prawnymi konsekwencjami :facepalm: Głupio mi na samą myśl, że coś takiego mogłoby mieć finał w sądzie, gdzie poważne sprawy czekają tak długo na rozpatrzenie. Cóż, takie mamy czasy...

Może kwestią czasu byłoby, kiedy zareagowałby w taki sposób? Mam dziwne uczucie, że to on sam po części wyreżyserował to wszystko :D
Teraz już nie wypada tego roztrząsać Lucjanie. Gość, już teraz, nie ma możliwości się wybronić od zarzutów. Było, minęło. Stało się.
Arek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9164 dnia: 30.11.2017, 15:57 »
Arku, nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś ciąg przyczynowo-skutkowy.
Jotka sam się usunął z tego forum. Potem został zbanowany, bo groził i szantażował. A na koniec zażądał usunięcia wszelkiego śladu po sobie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters