Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365883 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9750 dnia: 03.03.2018, 12:10 »
Powiem więcej. Powinny być widoczne tylko dla osób, które przekroczyły zadaną ilość postów.
Lecz chyba 3 lata temu była podobna dyskusja i stwierdziliśmy, że forum powinno być otwarte dla wszystkich.
Czy tyle się zmieniło od tego czasu, że należy wrócić do tej dyskusji?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9751 dnia: 03.03.2018, 12:14 »
Zastanawiam się nad tym, dlaczego tylu użytkowników rejestruje konta, po czym nie przystępuje do dyskusji. Skala tego zjawiska jest zatrważająca. Czy takie osoby myślą, że ktoś tutaj coś ukrywa przed niezarejestrowanymi? O co chodzi?
🎣🎣🎣

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9752 dnia: 03.03.2018, 12:14 »
Powiem więcej. Powinny być widoczne tylko dla osób, które przekroczyły zadaną ilość postów.
Lecz chyba 3 lata temu była podobna dyskusja i stwierdziliśmy, że forum powinno być otwarte dla wszystkich.
Czy tyle się zmieniło od tego czasu, że należy wrócić do tej dyskusji?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Do dyskusji należy wracać dopóty, dopóki nie uzyskamy satysfakcjonującej nas odpowiedzi. Żona Cię nie nauczyła? :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9753 dnia: 03.03.2018, 12:18 »
Michał, :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Skąd ja to znam :-\
Robert

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9754 dnia: 03.03.2018, 12:22 »
Powiem więcej. Powinny być widoczne tylko dla osób, które przekroczyły zadaną ilość postów.
Lecz chyba 3 lata temu była podobna dyskusja i stwierdziliśmy, że forum powinno być otwarte dla wszystkich.
Czy tyle się zmieniło od tego czasu, że należy wrócić do tej dyskusji?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Lepsze czasy, w Tv mówią nawet o tym 🤣. Ale na poważnie to np wątek zlotowy gdzie przeżywamy poprzednie lub następne spotkania i już się poznaliśmy " na wideło" i wiesz z kim i jak możesz pożartować lub Ci co byli wiedzą że tryskasz sarkazmem lub czym innym (ogólnie piszę) i wiedzą że taki jesteś i to co napisałeś odczytują w taki dokładny sposób jak na żywo Cię widzieli czyli nie obrażają się a wręcz przeciwnie reagują śmiechem.... A nowi, inni którzy nie znają Ciebie mogą źle to zinterpretować. I tak nasze spotkania będziemy na priv wymieniać co by nieupoważnione osoby nie znały ich treści ale co to wtedy za wspominjki gdzie ogólne założenie mówi jeden pisze wielu czyta i komentuje. Ja, reasumując jestem za tym aby zostały zablokowane niektóre wątki bo na priv pisać to trochę jak mówienie na ucho wśród znajomych przy stole a nie o to chodzi.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9755 dnia: 03.03.2018, 12:35 »
Powiem więcej. Powinny być widoczne tylko dla osób, które przekroczyły zadaną ilość postów.
Lecz chyba 3 lata temu była podobna dyskusja i stwierdziliśmy, że forum powinno być otwarte dla wszystkich.
Czy tyle się zmieniło od tego czasu, że należy wrócić do tej dyskusji?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Do dyskusji należy wracać dopóty, dopóki nie uzyskamy satysfakcjonującej nas odpowiedzi. Żona Cię nie nauczyła? :D
Pozostaje mi tylko jedno.

"Dobrze kochanie".

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9756 dnia: 03.03.2018, 12:40 »
No!
W małżeństwie najważniejsze, żeby wszystkie decyzje podejmować wspólnie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9757 dnia: 03.03.2018, 13:31 »
Zastanawiam się nad tym, dlaczego tylu użytkowników rejestruje konta, po czym nie przystępuje do dyskusji. Skala tego zjawiska jest zatrważająca. Czy takie osoby myślą, że ktoś tutaj coś ukrywa przed niezarejestrowanymi? O co chodzi?

Powód jest następujący Jacku. Niezarejestrowani użytkownicy mają ograniczenia w korzystaniu z forumowej wyszukiwarki. Było to kiedyś moim powodem zarejestrowania się tutaj na forum :)
Pozdrawiam Darek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9758 dnia: 03.03.2018, 14:02 »
Być może masz rację, jednak zjawisko, o którym wspomniałem, nabiera tempa niczym ruch jednostajnie przyśpieszony.

Trzeba też dodać, że forum może być niezłym komunikatorem służącym do romansowania. Zakładasz konto, blokujesz powiadomienia, piszesz ;) Są tutaj ludzie, którzy nigdy niczego nie napisali, od tygodni czy miesięcy, jednak systematycznie się logują i spędzają czas, wysyłając wiadomości. Kupują? Po trzy godziny dziennie? Umawiają się? Na ryby? Jasne ;)

Kochanie, jestem grzeczny, spędzam czas na forum. Właśnie pytam takiego jednego o jego ulubione miejsca.
Jacek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9759 dnia: 03.03.2018, 14:40 »
Nie przyszłoby mi to do głowy Jacku.
Ludzie potrafią być pomysłowi :D
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9760 dnia: 03.03.2018, 14:43 »
@Jacek

Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś nowym użytkownikiem forum. Rejestrujesz się i stwierdzasz, że zanim coś napiszesz to chcesz być z forum na bieżąco.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9761 dnia: 03.03.2018, 14:44 »
To jest jeszcze lepszy pomysł niż ciupagi z Sopotu.
-Gdzie byłeś?
-W Zakopanem na konferencji, proszę ciupaga dla Jasia.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9762 dnia: 03.03.2018, 15:02 »
@Jacek

Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś nowym użytkownikiem forum. Rejestrujesz się i stwierdzasz, że zanim coś napiszesz to chcesz być z forum na bieżąco.

Raczej powinno być odwrotnie ;) Nigdy bym się nie zarejestrował na forum, którego bym nie znał, na którym wcześniej nie spędziłbym wielu godzin, czytając wpisy. Drugi i dziewiąty użytkownik (licząc kolejność rejestracji) do dziś poznają forum ;)

Nikt nikomu niczego nie narzuca, to oczywiste, jednak fakt jest taki, że lista użytkowników pęcznieje szybko, a grono aktywnych użytkowników jest constans. Dziwne to. Dziś doszliśmy do stanu, w którym ktoś się loguje, z nikim nie wita, nie przedstawia, po czym przechodzi w stan uśpienia. Forum napędza góra 100 osób, od miesięcy - takie są realia. Mnie to nie przeszkadza, bynajmniej. Przeszkadza mi wysyp trolli, internetowych kozaków i wioskowych głupków.
Jacek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9763 dnia: 03.03.2018, 15:06 »
Być może masz rację, jednak zjawisko, o którym wspomniałem, nabiera tempa niczym ruch jednostajnie przyśpieszony.

Trzeba też dodać, że forum może być niezłym komunikatorem służącym do romansowania. Zakładasz konto, blokujesz powiadomienia, piszesz ;) Są tutaj ludzie, którzy nigdy niczego nie napisali, od tygodni czy miesięcy, jednak systematycznie się logują i spędzają czas, wysyłając wiadomości. Kupują? Po trzy godziny dziennie? Umawiają się? Na ryby? Jasne ;)

Kochanie, jestem grzeczny, spędzam czas na forum. Właśnie pytam takiego jednego o jego ulubione miejsca.

Ja myślę, że to może być tworzona siatka wywiadowcza obcego mocarstwa.

1. Okoń - szpieg rosyjski.
2. Szczupak - szpieg amerykański.
3. Sum - szpieg chiński.

I taki meldunek w PW.

Okonie świetnie biorą dziś spod lodu.
[Ruscy spotkają się na lodowisku w celu wręczenia łapówki]

Jeżeli martwe konta to jest duży problem dla serwera to wprowadźcie zapis w regulaminie, że konto pozostające bez aktywności (oczywiście sensownej) przez okres 3 m-cy czy innej, zostaje usunięte.
Jeżeli tyczy się takie działanie konta osoby, która wcześniej wykazywała aktywność i nagle zamilkła to wysyłamy ze 3 PW i jeżeli po tym nie ma odzewu również kasujemy konto.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9764 dnia: 03.03.2018, 15:18 »
Zarejestrować się i dopiero zacząć czytać, by być na bieżąco ?
Rację ma Jacek. Bez sensu.

Z pewnością nowym osobom jest ciężej, gdyż po kilku latach funkcjonowania forum utworzył się już "twardy rdzeń"
użytkowników forum, często znających się już ze zjazdów, a nawet prywatnie.
Nowa osoba może czuć się wtedy niepewnie i ostrożnie włącza do dyskusji i wątków.
Niektórzy mogą bać się też reakcji w stylu - ale to już było, po co to piszesz, "sprawdź tam i tam",
gdy ktoś nadgorliwie ustawia do pionu - często widoczne zjawisko na innych niewędkarskich forach.

I chyba najważniejsza sprawa - widoczna też w stosunku do ryb i wielu spraw na co dzień :
Większość osób ma postawę "biorcy", nie "dawcy".
Chętnie wezmą, skorzystają z wiedzy, przywilejów, korzyści, lecz aby się podzielić, dać coś od siebie to wtedy już są na nie. Taka smutna prawda.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.