Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365831 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11010 dnia: 20.11.2018, 21:21 »
Oglądacie mecz Polaków i geniusza taktycznego Jerzego B? Bez komentarza tzn. z komentarzem najlepiej takim:


Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11011 dnia: 20.11.2018, 23:31 »
Preston Monster Feeder 12,6FT Medium-Heavy 80g, czy (2019) Daiwa CAST'IZM FEEDER 3.75M 80G ?

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11012 dnia: 22.11.2018, 11:01 »
I Kubica wraca do ścigania. Tylko nie wiem jak moja żona to zniesie 😀 Znowu z głośników tv poleci ten charakterystyczny dźwięk 😂
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11013 dnia: 22.11.2018, 11:36 »
Myślałem, że to jakiś "fejk", ale okazuje się że nie, takie plemię na Północnym Sentinelu żyje. Dla mnie to szok biorąc pod uwagę bliskość "cywilizacji".

https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-chcial-nawracac-dzikie-plemie-zginal-przeszyty-strzalami-z-l,nId,2689864
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-46293221

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11015 dnia: 22.11.2018, 14:31 »
Szkoda misjonarza

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11016 dnia: 22.11.2018, 15:28 »
I Kubica wraca do ścigania. Tylko nie wiem jak moja żona to zniesie 😀 Znowu z głośników tv poleci ten charakterystyczny dźwięk 😂
Gość jest niesamowity. Mało kto jeszcze dawał mu szanse powrót. Samozaparcie, mega ciężka praca i da się. Wielki szacunek Robert. :bravo:
Adam

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11017 dnia: 22.11.2018, 15:53 »
A ja mam nadzieję, że skończy się ten cyrk z Kubicą. Od kilku lat czytam w dzień dzień tytuły informacyjne o nim, jak to wraca do F1, jak nie wraca. Flaki mi się przewracają od tej pisaniny. Gość nie jeździ a artykuły powstawały częściej niż jak Małysz wygrywał co chwila zawody. Mam nadzieję, że nie będzie na odwrót :) I jakby co nie mam pretensji do Kubicy. Po prostu nasz sport jest w kiepskiej kondycji, więc pisze się w koło Macieju nie o samych wydarzeniach, ale o jakiś zakulisowych działaniach. Tak jakby Lewandowski byl kolejny rok kontuzjowany i nie grał, ale co chwila pisano by, że ktoś go weźmie i da mu szansę. OMG...
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11018 dnia: 22.11.2018, 15:56 »
Jedna z lepszych sportowych wiadomości w tym roku. Znowu cały kraj zasiądzie przed TV oglądając poczynania Polaka w formule. Super sprawa :bravo: Zobaczycie ja Wam to mówię :P, pomijając w tym miejscu słaby bolid Williamsa, że za kilka lat historia Kubicy trafi na ekrany kin, bo jest to niesamowita historia walki z przeciwnościami losu. Dziennikarze angielscy od lat piszą, powtarzając za Alonso i Hamiltonem, że to właśnie Kubica z całej tej generacji Hamiltonów, Alonsów, Vettelów był najlepszy. Jego powrót do F1 to piękny scenariusz na film.

Jednak nie można nie zauważyć, że gdyby nie cała afera podsłuchowa w restauracji „Sowa i Przyjaciele” i wypłynięcie w ostatnim czasie części nagrań z premierem Morawieckim i jego słynnym już zdaniem "na szczęście złamał rękę raz, drugi… Ja tego nie chcę, kur..a pięć dych co roku płacić. Spierd…laj", więc trzeba było interweniować, bo wybory coraz bliżej :P

Dlatego PKN Orlen zostanie sponsorem ekipy Williamsa, zapewniając Kubicy fotel w F1. Ja osobiście cieszę się z tego niesamowicie, jednak wiem, że tak duża kasa na promocję firmy musi na kimś zostać odbita :P Tylko ciekawy na kim ;)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11019 dnia: 22.11.2018, 16:06 »
Ja poczekam na efekty jego startów, bo krowa co dużo ryczy mało mleka daje ;) Kubica ma swoje lata i wypadek też zrobił swoje. Sprawa sponsoringu też jest kiepska. Obecny rząd kupuje sobie głosy, na piłkę nożną też chcą łożyć, licząc na przychylność kibiców. Najlepiej się rozdaje nie swoje pieniądze, bo rząd swoich nie ma. Zamiast tworzyć dobre podstawy do rozwoju sportu (walka z kibolstwem i związaną z nim zorganizowana przestępczością, szkolenie młodzieży we właściwych warunkach), lub zamiast inwestować w to co istotne - na przykład emerytury, służbę zdrowia, będzie się sponsorowało polskich sportowców. Jak dla mnie to niedopuszczalne.

Dodam jeszcze, że jakby Kubica był taki dobry sam z siebie, to by dawno ktoś łyknął, jednak z jakiegoś powodu to się nie wydarzało. Dobrze mu życzę, jednak niekoniecznie aby kupowano mu miejsce w teamie pieniędzmi podatników :)
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11020 dnia: 22.11.2018, 16:18 »
Dodam jeszcze, że jakby Kubica był taki dobry sam z siebie, to by dawno ktoś łyknął, jednak z jakiegoś powodu to się nie wydarzało. Dobrze mu życzę, jednak niekoniecznie aby kupowano mu miejsce w teamie pieniędzmi podatników :)
I tutaj się z Tobą Lucjan nie zgodzę. Dzisiaj, aby dostać się do fabrycznego zespołu " z ulicy" musi iść za tym olbrzymia kasa. Sam talent nie wystarczy, takie są realia. Trafiło na Orlen czyli jak wspomniałeś za naszą kasę. Nie do końca jestem z tego powodu szczęśliwy, ale jakoś to przeżyję.
Adam

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11021 dnia: 22.11.2018, 17:21 »
Jak dla mnie chyba najlepsza wiadomość sportowa tego roku. Kubica zasłużył na to aby dać mu drugą szansę. Generalnie Orlen też ma okazję żeby się trochę pokazać, jak by nie było w najbardziej presiżowej serii wyścigowej.
Nam pozostaje trzymać kciuki za pierwszego i zarazem drugiego Polaka w elitarnym gronie F1 :thumbup: :)
Z grona tych 20 kierowców na chwilę obecną tylko kilku nie "płaci" za jeżdzenie w zespołach.

Coś czuję że teraz w mediach F1 będzie tematem nr. 1.




Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11022 dnia: 22.11.2018, 19:43 »
Dodam jeszcze, że jakby Kubica był taki dobry sam z siebie, to by dawno ktoś łyknął, jednak z jakiegoś powodu to się nie wydarzało. Dobrze mu życzę, jednak niekoniecznie aby kupowano mu miejsce w teamie pieniędzmi podatników :)
I tutaj się z Tobą Lucjan nie zgodzę. Dzisiaj, aby dostać się do fabrycznego zespołu " z ulicy" musi iść za tym olbrzymia kasa. Sam talent nie wystarczy, takie są realia. Trafiło na Orlen czyli jak wspomniałeś za naszą kasę. Nie do końca jestem z tego powodu szczęśliwy, ale jakoś to przeżyję.

I tu się z Tobą Alek zgodzę
Ale dodam od siebie że bardzo dobrze że z naszych podatków
Piękne to, że mogę się przyłaczyc do tego że wspaniały Polski talent robi cos co kocha i robi to bardzo dobrze

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11023 dnia: 22.11.2018, 20:23 »
Dodam jeszcze, że jakby Kubica był taki dobry sam z siebie, to by dawno ktoś łyknął, jednak z jakiegoś powodu to się nie wydarzało. Dobrze mu życzę, jednak niekoniecznie aby kupowano mu miejsce w teamie pieniędzmi podatników :)
I tutaj się z Tobą Lucjan nie zgodzę. Dzisiaj, aby dostać się do fabrycznego zespołu " z ulicy" musi iść za tym olbrzymia kasa. Sam talent nie wystarczy, takie są realia. Trafiło na Orlen czyli jak wspomniałeś za naszą kasę. Nie do końca jestem z tego powodu szczęśliwy, ale jakoś to przeżyję.

Problem w tym, że to kasa podatnika. Już samo załatwienie sprawy to pewien zamach na normalność. Nie interesuje mnie jaka kasa za kimś idzie w F1, dopóki jest ona prywatna. Tutaj natomiast mamy swojego rodzaju zawłaszczenie. Obecnemu rządowi powoli wchodzi to w krew. Zauważ też, jak rosną przez to podatki. Milion rozdane tu, miliony tam... Na TVP, na kolejne dni wolne od pracy, na jakieś zbytki. Ludzie nie widzą, że ktoś te pieniądze im zabiera, nie protestują. Jest to przykre, to jak w PZW, ryb nie ma a ludzie tylko psioczą, zamiast potrząsnąć jakimś gościem dość mocno.

Rząd nie ma swoich pieniędzy, dysponuje naszą kasą, szkoda, że niewielu to rozumie lub nie chce mocniej powiedzieć NIE. To jest problem właśnie, nie będzie dobrze, jeżeli pozwala się na takie rzeczy.

I tu się z Tobą Alek zgodzę
Ale dodam od siebie że bardzo dobrze że z naszych podatków
Piękne to, że mogę się przyłaczyc do tego że wspaniały Polski talent robi cos co kocha i robi to bardzo dobrze

To może jak rząd zabierze 10% twojej wypłaty na to, aby ktoś robi to co kocha, może wtedy zrozumiesz? :) Nie widzisz, że to też twoje pieniądze? Nie zauważasz, że jak Kubica coś dostał, inni też dostaną, innym też będzie się należało? Tworzy się mechanizm, bardzo groźny. Spółki skarbu państwa nie są po to aby sponsorować różne rzeczy, mają zyski przekazywać państwu, po to są, mają dawać kasę do budżetu. Brakuje na służbę zdrowia ale na inne rzeczy jest, nie jest to normalne. Już stworzono budżet do promocji Polski z kasy państwowych firm, włożono olbrzymią kasę w TVP, zrobiono masę innych tego typów numerów. Żżerane są państwowe pieniądze, podatki idą ostro w górę. To nie przypadek, to właśnie takie działanie populistycznego rządu. I nieważne czy to jest PiS, PO czy jakieś Kukizy. To jest po prostu złe.

A może niech teraz KGHM dołoży kasę aby Lewandowski zagrał w Realu? 40 milionów euro, aby Robert robił to co kocha. Będzie też promocja, bo przecie to Polak...  Przesadzam odrobinę, ale to tego typu mechanizm.

Lucjan

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11024 dnia: 22.11.2018, 20:41 »
Luk spokojnie :)
Nie gorączkuje się tak strasznie emocjonalnie
Pytasz czy był bym zadowolony jak by rząd zabrał moje 10% to ci odpowiem że dał bym im 11%
Cel jest piękny
Ale zwróć uwagę na to że to jest moje zdanie
Nie zgadzam się z Twoim zdaniem że podatnicy to albo tamto bo to nasze pieniądze  itd. ( mówię skrótowo )
Zobacz ile kasy wypływa na rzeczy beznadziejne i wypływają
Powiedz co jesteś w stanie z tym zrobić
Powiem ci Co możesz
Możesz tutaj na forum wyrazić swoje zdanie- ale to i tak niczego nie zmieni bo nie masz takiem mocy sprawczej która by zrobiła to co jest w Twojej głowie
Uważam że Polska musi promować Polskość i dla tego swoje 11% oddaje na Roberta Kubicę