Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366047 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12630 dnia: 24.03.2020, 19:04 »
Właśnie wróciłem znad pstrągowej rzeczki. Przez kilka godzin najbliżej innego człowieka byłem jakieś 100m i to jadąc samochodem...
Nie pojadę nad kołowy zbiornik, nie pojadę na zaporówke czy nie daj komercję ale z wędkowania w dziczy nie zrezygnuje.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12631 dnia: 24.03.2020, 19:05 »
Przełożę Wam z języka prawniczego na potoczny ;) W tym zakazie chodzi o to, aby siedzieć w domu na dupie i się nigdzie nie ruszać :beer:

Co do wyborów, to one się nie odbędą na milion procent. Jest to wyłącznie gra polityczna na wyniszczenie obecnej opozycji, której nie wypada teraz prowadzić kampanii wyborczej poza TVP, a TVP jest już zarezerwowana dla kogoś innego :P W Polsce decyzję o stanie nadzwyczajnym można podjąć w 1 dzień i wiąże się on m.in. z przedłużeniem kadencji obecnych organów państwa.

Skoro tak, to po co już teraz to robić, jak sondaże pokazują, że można to jeszcze spokojnie ciągnąć, aż do daty wyborów :beer:   

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12632 dnia: 24.03.2020, 19:19 »
Ciekaw co wprowadzą? Stan klęski żywiołowej czy stan wyjątkowy?
Ciekawy artykuł
https://www.prawo.pl/samorzad/stan-nadzwyczajny-pociaga-za-soba-powtorzenie-czynnosci,498846.html
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12633 dnia: 24.03.2020, 19:28 »
Ciekaw co wprowadzą? Stan klęski żywiołowej czy stan wyjątkowy?

Ciekawy artykuł

https://www.prawo.pl/samorzad/stan-nadzwyczajny-pociaga-za-soba-powtorzenie-czynnosci,498846.html

O widzę, że same znane mi jednostki z uniwersytetu i rady miasta :P Już pisałem o tym na forum w "ukrytym" temacie kilka dni temu. Wszystko będzie zależeć od sondaży, z uwagi m.in. na inne daty przedłużenia kadencji. Rząd (albo ktoś inny :P) zdecyduje co dla partii będzie najlepsze.

Cytat z podlinkowanej oficjalnej strony rządowej :
Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Teraz pytanie: skoro można uprawiać sport (nie ma żadnej wzmianki o specjalnych wymaganiach typu sport zawodowy czy coś takiego) oraz jeździć rekreacyjnie rowerem, oczywiście z zachowaniem warunków, to czy wyjście na ryby z zachowaniem tych samych warunków jest zabronione? W końcu bieganie czy jazda na rowerze nie są niezbędna do życia codziennego.

Dobra, a teraz powiedz mi co zrobisz, jak np. policjant w trakcie kontroli każe Ci zawrócić ? Na co się powołasz? Na konstytucyjne prawo do swobodnego podróżowania po kraju ? Naskarżysz na niego?

Ja wiem, że my Polacy nigdy nie uczymy się na błędach innych, tylko od razu włącza nam się myślenie w stylu bieganie w parku = wędkowanie, partyjka tenisa z kolegą = jazda rowerem z żoną, ale po coś te zakazy ktoś wprowadza. Oczyma wyobraźni widzę to samo co było np. w Madrycie i Mediolanie, czyli tłumaczenie: "ale my przecież jedziemy tylko z psem do weterynarza" - po czym okazywało się, że weterynarza 200 kilometrów dalej na działce nie ma i to nie był cel podróży :P

I tam skończyło się to właśnie tak, a nie inaczej :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12634 dnia: 24.03.2020, 19:34 »
Arku zgadzam się z tobą całkowicie :beer:,skoro zakaz to zakaz trzeba zawrzeć poślady i przetrwać panowie ,im wcześniej to zrozumiemy, tym na ryby szybciej wrócimy ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12635 dnia: 24.03.2020, 19:35 »
Trzeba siedzieć na dupie :( W sumie od tego jest...

Fajny tekst właśnie słyszałem:
"Jabłko morskie to zwierzę z rodziny ogórków morskich". ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12636 dnia: 24.03.2020, 19:45 »
Nie jestem fanem obecnego rządu i nigdy nie będę. Jednak biję im brawo odnośnie tej decyzji. Jestem tylko ciekawy jak w praktyce będzie wyglądało egzekwowanie przepisów. W Hiszpanii i we Włoszech wszyscy olali identyczne zakazy i "rozwieźli" koronawirusa po całym kraju.

Ja np. na chwilę obecną uznaję, że mogę być zakażony, choć nic o tym nie świadczy. Tak tę chorobę przechodzi zdecydowana większość ludzkości. Dlatego staram się ograniczać kontakty z ludźmi. Takie podejście pozwala mi choć trochę spać spokojnie, wiedząc że dzięki temu ktoś inny jeszcze sobie pożyje. Zrozumiałem to podejście dopiero wówczas jak kilku moich hiszpańskich kolegów z Madrytu straciło swoich rodziców, kompletnie lekceważąc identyczny zakaz, jaki mamy obecnie w Polsce.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12637 dnia: 24.03.2020, 20:19 »
Na razie w internetach najwięcej lajków zbierają wpisy "pierd..lę zakaz i jadę w weekend na ryby" :bravo:

I już pojawiły się też pierwsze wpisy z psami w tle - takie swojskie, bo nasze polskie, choć podobne do opisu sytuacji, która w Mediolanie i Madrycie występowała bardzo często, szczególnie w trakcie rozmów z policjantami na drogach wylotowych z miasta:
"biorę psa do samochodu i jadę na ryby, w razie co powiem ze boję się wyprowadzać go w mieście"

:bravo: narodzie. Raz jeszcze brawo za wszystkie te wybitne umysły, które spłodziła Rzeczpospolita...za synów polskiej ziemi, tej ziemi :thumbup: :bravo:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12638 dnia: 24.03.2020, 20:26 »
Pany, powiem Wam tak. Mógłbym sobie jechać gdzieś na Rawkę, wjechać kilkaset metrów w las, potem kilkaset metrów przejść przez pola i łowić tam, gdzie za cholerę nikogo nie spotkam. Ale jak ta decyzja ma mnie umiejscowić w jednym worku z tymi debilami wszystkimi, to będę grzecznie siedział na dupie w domu. I każdemu to radzę, bo naprawdę, to jest tylko wędkarstwo. Hobby.
Każdego z nas nosi, ale bez przesady.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12639 dnia: 24.03.2020, 20:29 »
Dokładnie :thumbup:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12640 dnia: 24.03.2020, 20:32 »
... Ale jak ta decyzja ma mnie umiejscowić w jednym worku z tymi debilami wszystkimi, to będę grzecznie siedział na dupie w domu....
Znakomitą większość życia nie przejmowałem się opinią ludzi na mój temat. Jednak chyba tym razem będę musiał ustąpić.
Bo jak debil jeden z drugim będzie utożsamiał moje wędkowanie kilka kilometrów z dala od ludzi do np. schadzek w parkach to...
Przekonałeś mnie. Serio.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12641 dnia: 24.03.2020, 20:37 »
Jak to powiedział przez łzy mój znajomy z Madrytu w trakcie rozmowy online ze mną "Wiesz co Arek do tej pory się zastanawiam, czy mój ojciec dalej by żył, gdybym nie pojechał nad morze odpocząć od tego całego syfu, a potem gili z nosa nie wycierałbym w rękę i dotykał nią wszystkiego w domu".

Kiedyś bym się pewnie z tego zaśmiał. Teraz nie było mi kompletnie do śmiechu. Skurczył mi się żołądek jak opowiadał, o tym co się tam teraz u niego dzieje :beer:

Choć ten koronawirus zostanie z nami już do końca naszego życia, to chociaż odłóżmy w czasie tak prozaiczną rzecz, jaką jest w dzisiejszych czasach wędkowanie...na później...troszkę później. Może tym działaniem damy komuś szansę na dalsze życie.

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12642 dnia: 24.03.2020, 20:39 »
Podam przykład Belgii. Wprowadzili zakaz wychodzenia z domu i automatycznie wszystkie federacje wędkarskie wprowadziły całkowity zakaz wędkowania w całym kraju.
Na spacery można wychodzić ale tylko w najbliższym obrębie zamieszkania ( parki już są zamknięte).
Andrzej

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12643 dnia: 24.03.2020, 20:42 »
Widzę, że wątek covid-19 rozprzestrzenia się na forum, jak w życiu codziennym.

Teraz juz trzeba sobie zadać pytanie:
Co bedzie ze zlotem. Jakoś ciężko to widzę.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12644 dnia: 24.03.2020, 20:49 »
O co konkretnie pytasz z tym złotem?
Fakty są takie, że przez ostatnie 2 (powiedzmy) lata banki centralne skupywało złoto na niespotykaną dotąd skalę. Wiele ściągnęło też depozyty do siebie. Co to oznacza - nie wiem. Ale coś jest grane.
Wartość złota fizycznego już lekko oderwała się do Comexu.  Hmm...
Czy chodzi Ci o to, że mogą zarządzić konfiskatę? Mogą. Ale tylko ułom im to złoto wtedy odda. Wystarczy zobaczyć, co się działo w Stanach przez KILKADZIESIĄT lat, jak posiadanie fizycznego złota było nielegalne.

Ogólnie wirus zostanie wykorzystany do wprowadzenia wszystkiego, co sterujący światowymi finansami chcieli wprowadzić w przeciągu następnej dekady.
"Cała naprzód ku nowej przygodzie,
Taka gratka nie zdarza się co dzień..."

Edit: Czy wrócimy do standardu złota? To jest prawie niemożliwe. Widziałem gdzieś wyliczenia, że złoto musiałoby być wtedy warte dwa tysiące dolarów. Za GRAM! Ale w sumie nie to jest istotne. Możliwość kreowania pieniędzy z powietrza to władza absolutna nad światem. I nikt, kto tę władzę posiadł, już się jej dobrowolnie nie zrzeknie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters