Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366012 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12660 dnia: 24.03.2020, 21:33 »
Selektor nie chcę, bo i nie ma o co, kruszyć kopii. Po prostu podchodzę do tematu z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Odnosząc się do apelu Luk-a, do czasu, do którego sytuacja się nie uspokoi, nie będę wzbudzał niepotrzebnych emocji wśród Użytkowników Forum :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12661 dnia: 24.03.2020, 21:40 »
Panowie ale popatrzcie z innej strony , już koła zamykają łowiska dla wędkarzy i karpiki w spokoju mogą po zarybieniu się rozejść po łowisku. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12662 dnia: 24.03.2020, 21:41 »
Kierując się wytycznymi ministerstwa można wybrać się na ryby.

Te same zalecenia są w UK (od wczoraj lockdown) i Angling Trust wydał decyzję, że wędkowanie jest złamaniem zaleceń rządu, pomimo możliwości zakwalifikowania tego jako uprawiania sportu. Co ważne, chodzi o spacer, wyjście gdzieś, nie zaś siedzenie nad wodą ileś godzin :)

Dlatego to samo jest w Polsce, nie oszukujmy się i nie naginajmy tych słów. Z drugiej, jeżeli już nie możemy wytrzymać w domu, jedźmy na ryby zachowując wszelkie środki ostrożności, nie chwaląc się tym nikomu i nie namawiając do tego innych. Bo jak tak pójdzie, to milion wędkarzy wybierze się 'biegać' nad wodę lub na inny 'spacer' z wędką.

Ogólnie COVID-19 nie rozprzestrzenia się na wolnym powietrzu prawie w ogóle (w przeciwieństwie do eboli), więc jak się izolujemy, to jest OK. Ale nie każdy będzie miał taką okazję, już kontakt z policją może skutkować zarażeniem, wizyta na stacji benzynowej, z kimś kto do nas podejdzie itd. Dlatego nie podkręcajmy innych :)
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12663 dnia: 24.03.2020, 21:43 »
Też jestem za tym by nie ryzykować, choć ja akurat patrzę przez pryzmat np. pechowo skręconej nogi. I tego co potem człowiek przechodzić będzie na ostrym dyżurze...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12664 dnia: 24.03.2020, 21:44 »
Rozmawiałem kilka dni temu z kolegą, który jest lekarzem we Włoszech. Mówił, że tego co się dzieje nie byłby w stanie sobie wyobrazić w najczarniejszych koszmarach. Stwierdził również, że w dużej mierze winni są sami Włosi, zamiast siedzieć w domach i przestrzegać zakazów to jak to nazwał " olali system, a teraz jest płacz i pretensje do wszystkich oprócz siebie". U nas w kraju już zaczyna się kombinowanie jak "obejść " nowe przepisy.  Sporo osób  głęboko wierzy w swoją nieśmiertelność. Róbmy tak dalej, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Nie popadam w paranoję, czy panikę, ale qurła ludzie zacznijcie myśleć. O innych również.
Adam

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12665 dnia: 24.03.2020, 21:49 »
HA!  Złoto mamy objaśnione

Chodzi mi o fakt, że każdy mający trochę oleju w głowie wie, że wybory w maju to mrzonka. I nie chodzi tu nawet o to, że epidemia może do tego czasu wygasnąć, ale o czas potrzebny do ich przygotowania.

Obawiam się, że przy swobodzie jaka panuje na mieście, szczyt zachorowań dopiero długo przed nami.

Tak wygląda teraz LA


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12666 dnia: 24.03.2020, 21:53 »
a tak wygląda moje miasto podczas kwarantanny

Adam

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12667 dnia: 24.03.2020, 22:01 »
Codziennie ryzykuje chodząc do pracy, robiąc zakupy, tankując auto itp. itd.  Świadomość tego, że w każdym  momencie mogę zostać zarażony i stać się źródłem zarażenia dla moich bliskich, jest dla mnie dużym obciążeniem psychicznym. Wyjście na ryby pomogło by mi złapać oddech. Nie wiem czy to dobra decyzja i tak naprawdę jeszcze jej ostatecznie nie podjąłem. Wydaje mi się, że wędkowanie z dala od innych niesie ze sobą bardzo małe ryzyko i jak pisałem wcześniej, ma też działanie prozdrowotne. Nie zmienia to jednak faktu, że jakieś ryzyko istnieje. Wszystkiego nie da się przewidzieć. Trudna decyzja bo skutki mogą być poważne.
Bartek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12668 dnia: 24.03.2020, 22:55 »
a tak wygląda moje miasto podczas kwarantanny

Normalnie siedzieli by ze smatrfonami w domu.
Pozdrawiam,
Tomek

Chub

  • Gość

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12670 dnia: 25.03.2020, 17:16 »
Przełożę Wam z języka prawniczego na potoczny ;) W tym zakazie chodzi o to, aby siedzieć w domu na dupie i się nigdzie nie ruszać :beer:

Co do wyborów, to one się nie odbędą na milion procent. Jest to wyłącznie gra polityczna na wyniszczenie obecnej opozycji, której nie wypada teraz prowadzić kampanii wyborczej poza TVP, a TVP jest już zarezerwowana dla kogoś innego :P W Polsce decyzję o stanie nadzwyczajnym można podjąć w 1 dzień i wiąże się on m.in. z przedłużeniem kadencji obecnych organów państwa.

Skoro tak, to po co już teraz to robić, jak sondaże pokazują, że można to jeszcze spokojnie ciągnąć, aż do daty wyborów :beer:

A co powiesz na zebranie w cudowny sposób 140k podpisów umożliwiających Jakubiakowi start i uniemożliwiających wymuszenie przesunięcia wyborów wobec braku kontrkandydatów po wycofaniu się wszystkich oprócz Dudy? Zabezpieczają tyły "jakby jednak się odbyły" czy faktycznie idą na zwarcie i wybory będą?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12671 dnia: 25.03.2020, 21:17 »
Przełożę Wam z języka prawniczego na potoczny ;) W tym zakazie chodzi o to, aby siedzieć w domu na dupie i się nigdzie nie ruszać :beer:

Co do wyborów, to one się nie odbędą na milion procent. Jest to wyłącznie gra polityczna na wyniszczenie obecnej opozycji, której nie wypada teraz prowadzić kampanii wyborczej poza TVP, a TVP jest już zarezerwowana dla kogoś innego :P W Polsce decyzję o stanie nadzwyczajnym można podjąć w 1 dzień i wiąże się on m.in. z przedłużeniem kadencji obecnych organów państwa.

Skoro tak, to po co już teraz to robić, jak sondaże pokazują, że można to jeszcze spokojnie ciągnąć, aż do daty wyborów :beer:

A co powiesz na zebranie w cudowny sposób 140k podpisów umożliwiających Jakubiakowi start i uniemożliwiających wymuszenie przesunięcia wyborów wobec braku kontrkandydatów po wycofaniu się wszystkich oprócz Dudy? Zabezpieczają tyły "jakby jednak się odbyły" czy faktycznie idą na zwarcie i wybory będą?
Selektor nie żyjesz chyba w Polsce.
Mając w posiadaniu publiczne media można wykreować rzeczywistość:
09.05.2020 zakończenie stanu epidemii w Polsce i cudowne ozdrowienie narodu. A następnego dnia wszyscy szczęśliwcy idą głosować na uzdrowiciela.
A potem zacznie się prawdziwa epidemia... przez opozycję.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12672 dnia: 25.03.2020, 21:59 »
Mamy dział "Polityka" więc nie chce tu tworzyć elaboratów ;) Natomiast wszystkim radzę w tych ciężkich czasach zaopatrzyć się w dużą ilość piwa i tony popcornu, bo prawdziwy cyrk, to będzie dopiero przed nami :beer:

Pamiętajcie, że wartość ma nie to, co mówią rządzący, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego - parafrazując klasyka rządzenia tym krajem :beer:

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12673 dnia: 25.03.2020, 22:54 »
Przełożę Wam z języka prawniczego na potoczny ;) W tym zakazie chodzi o to, aby siedzieć w domu na dupie i się nigdzie nie ruszać :beer:

Co do wyborów, to one się nie odbędą na milion procent. Jest to wyłącznie gra polityczna na wyniszczenie obecnej opozycji, której nie wypada teraz prowadzić kampanii wyborczej poza TVP, a TVP jest już zarezerwowana dla kogoś innego :P W Polsce decyzję o stanie nadzwyczajnym można podjąć w 1 dzień i wiąże się on m.in. z przedłużeniem kadencji obecnych organów państwa.

Skoro tak, to po co już teraz to robić, jak sondaże pokazują, że można to jeszcze spokojnie ciągnąć, aż do daty wyborów :beer:

A co powiesz na zebranie w cudowny sposób 140k podpisów umożliwiających Jakubiakowi start i uniemożliwiających wymuszenie przesunięcia wyborów wobec braku kontrkandydatów po wycofaniu się wszystkich oprócz Dudy? Zabezpieczają tyły "jakby jednak się odbyły" czy faktycznie idą na zwarcie i wybory będą?
Selektor nie żyjesz chyba w Polsce.
Mając w posiadaniu publiczne media można wykreować rzeczywistość:
09.05.2020 zakończenie stanu epidemii w Polsce i cudowne ozdrowienie narodu. A następnego dnia wszyscy szczęśliwcy idą głosować na uzdrowiciela.
A potem zacznie się prawdziwa epidemia... przez opozycję.
Wybory na 100% się nie odbędą, bo żeby mogły dojść do skutku to muszą zostać powołane komisje wyborcze. A że pracuję w budżetówce to powiem Wam, że u nas na kilkanaście komisji w gminie zgłosiło się 2!!! chętnych. Wszyscy się boją o zdrowie. A bez komisji nawet Duda nie zdziała cuda :P

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12674 dnia: 25.03.2020, 23:09 »
Proszę administrację o postawienie na czas zarazy/epidemii informacji odnośnie wędkowania - na głównej stronie Forum … w podobnym stylu …
https://www.countryside-alliance.org/news/2020/3/coronavirus-covid-19-advice-for-fly-and-coarse-f
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)