Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365816 razy)

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13020 dnia: 08.10.2020, 12:34 »
Ty chyba naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz,
- za to mam pojęcie ile osób ginie codziennie! na naszych drogach i jak polski kierowca ma to głęboko w poważaniu. To się w głowie nie mieści! Gdyby seryjny morderca zabił w Polsce 10 osób to by książki o nim pisali przez wiele lat. 10 osób.... ginie co weekend na naszych drogach (3 dni) i nikogo to nie obchodzi. Czas na zmianę podejścia. Auto ma usterkę to jedzie do mechanika i tyle, koniec dyskusji. Koniec z argumentami typu "ale wtedy firma straci 15zł, szef mnie udupi".
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13021 dnia: 08.10.2020, 12:38 »
Uniemożliwia nie ze względów bezpieczeństwa a ze względów technicznych. Jedyne co tu grozi to dobicie silnika albo zwiększenie spalania. W trybie diagnostycznym to sobie nawet nie poszaleje, a będzie się wlókł jak żółw.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13022 dnia: 08.10.2020, 12:42 »
Widzisz, miałem więc na myśli innych kierowców, wybacz pls ten ton, ale jestem straaaaaaaaaasznie wkór... zły na to co się dzieje na naszych drogach i mocno reaguję na olewanie problemów (jeżdżę motocyklem od wielu lat, ale jeżdżę chopperem bezpiecznie, zgodnie z przepisami i boję się o moje życie jak widzę co wyprawiają niektórzy kierowcy) PS. nie bronię absolutnie motocyklistów, wśród nich nawet osobiście znam debili, trafiają się jak w każdej grupie ludzi.
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13023 dnia: 08.10.2020, 12:51 »
Ty chyba naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz,
- za to mam pojęcie ile osób ginie codziennie! na naszych drogach i jak polski kierowca ma to głęboko w poważaniu. To się w głowie nie mieści!

Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę, a bezpieczeństwo jazdy jest dla mnie najważniejsze bo na drodze spędziłem prawie
połowę życia 😉
Są usterki z którymi się nie jeździ (bezpieczeństwo), a są i takie (mechaniczne) które pozwalają na jazdę. Ja mam usterkę mechaniczną, która nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, a na jej komfort. A że do bazy mam 1300km to się dojedzie i tam autko naprawią 😉
Ciekawi mnie czy do każdej usterki w swoim motorze wzywasz lawetę albo mechanika?
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13024 dnia: 08.10.2020, 12:58 »
Uniemożliwia nie ze względów bezpieczeństwa a ze względów technicznych. Jedyne co tu grozi to dobicie silnika albo zwiększenie spalania. W trybie diagnostycznym to sobie nawet nie poszaleje, a będzie się wlókł jak żółw.

Nawet nie przeszedł mi Adrian w tryb diagnostyczny, ani nie odciął mocy, a jedynie wali usterką po oczach i brzęczykiem po uszach. Niestety 106 na bądź co wali błędami i chyba bym musiał ze sobą komputer diagnostyczny wozić żeby usuwać każdy komunikat 😃 This is DAF 😂
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13025 dnia: 08.10.2020, 13:15 »
Mnie ostatnio w nowym Starlisie czujnik adblue wziął się i umarł i nie dość że co chwila kwik to diagnostyczny odpaliło xD i musiałem zrobić 600 kolosów na kagańcu do bazy. Do tej pory słyszę ten dźwięk w uszach.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13026 dnia: 08.10.2020, 13:30 »
Do tej pory słyszę ten dźwięk w uszach.

U mnie w sobotę będzie to samo 🤦😉

Niestety nowe auta mają tą wadę, że nawalone w nich jest tyle elektroniki i wszelakiego rodzaju czujniczków, a co za tym idzie to o byle gówno się drą 😂 🤦
Uroki nowych aut 😃 Obecnym Dafem jeżdżę od nowości (05.2016) i nastukałem mu już 663 tyś km - poprzednim ponad 1mln, ale bez większych usterek. Obawiam się że ten może tyle nie dociągnąć. Zaraz DPF trzeba będzie robić (coraz częściej się regeneruje), sprzęgło już wymienione, 1 wtrysk, moduł poziomowania i czujnik NOX też... Jak to mówią: kiedyś to było 😂
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13027 dnia: 08.10.2020, 14:44 »
Michael, proszę Cię, daruj z tymi tragediami i nieodpowiedzialnymi kierowcami. Usterka silnika na czerwono nie oznacza tragedii i armagedonu na drodze.
Ja mogę ze swojej strony na Ciebie wylać wiadro pomyj za to co robią motocykliści na drodze, bo sam nim jesteś.
Ale nie będę tego robić, bo nie ma to sensu.
To, że my "zawodowi" przejeżdżamy po sto-kilkadziesiąt tysięcy kilometrów na rok, wiemy co można zrobić na drodze, a czego nie. Owszem, są czarne owce w stadzie, ale to wszędzie tak jest.
Koniec mojego monologu w tym temacie, bo wku... mnie, gdy ktoś nie z mojego podwórka mówi co i jak mam robić.
Patryk - współczuję "koncertu". Nie raz miałem okazję usłyszeć próbkę możliwości awarii DAFa - no żeby chociaż dało radę wyrwać ten brzęczyk...
A teraz szybka "czterdziestka-piątka" i na myjnię. Umyć cysternę, nagrzać do ponad 80*C i załadować na jutro do Tarnowa.
Cóż, Honda zostanie na bazie  :P
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13028 dnia: 08.10.2020, 15:21 »
Nie raz miałem okazję usłyszeć próbkę możliwości awarii DAFa - no żeby chociaż dało radę wyrwać ten brzęczyk...

Niestety Marcin, nie da rady 🤦 Już gadałem z naszym mechanikiem i musiałbym całą deskę rozdzielczą rozebrać żeby się do niego dobrać. Jest zatopiony w płytce pod zegarami skurkowaniec jeden 😬

Szerokości 👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13029 dnia: 08.10.2020, 15:28 »
Wiem Patryk, kiedyś próbowaliśmy u kumpla w "eRce" i jedynie co to trochę napchaliśmy gąbki pod tablicę wskaźników. Trochę pomogło.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13030 dnia: 08.10.2020, 15:36 »
Będę próbował 😃
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13031 dnia: 12.10.2020, 18:00 »
Zimno i leje. Gdyby chociaż jeden z tych elementów był inny, to bym teraz łowił. A tak... Z nudów powiązałem kilka przyponów.
Zrobiłem nawet na grubego zwierza. Haczyk nr 6 i włos na 2x 15 mm :D Ostatnio skleciłem taki nad wodą, jak nie mogłem się od karakanów opędzić, i nawet wzięło coś fajnego, ale zaraz się w zerwało.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13032 dnia: 12.10.2020, 18:47 »
Zimno i leje. Gdyby chociaż jeden z tych elementów był inny, to bym teraz łowił. A tak... Z nudów powiązałem kilka przyponów.
Zrobiłem nawet na grubego zwierza. Haczyk nr 6 i włos na 2x 15 mm :D Ostatnio skleciłem taki nad wodą, jak nie mogłem się od karakanów opędzić, i nawet wzięło coś fajnego, ale zaraz się w zerwało.
A jakiej plecionki używasz do tych przyponów?
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13033 dnia: 12.10.2020, 18:56 »
Materiał przyponowy Prologic 15 lb. Dla mnie to dramat. Dopiero haczyk nr 8 o dużym oczku (Wide Gape nie da rady) można na tym zawiązać i to za drugim razem trzeba przy przekładaniu wspomagać się cienką żyłką.
Wcześniej miałem 15 lb Drennana (też materiał przyponowy) i był o połowę cieńszy.
Najlepiej wziąć zwykłą plecionkę 8-spolotową o odpowiedniej grubości. Po prawej stronie są haki nr 10 i one są zawiązane na Daiwa J-Braid x8 0,16 mm. To jest na granicy cięcia rybom pysków. Dałbym grubszą, ale w domu nie mam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13034 dnia: 12.10.2020, 19:06 »
Materiał przyponowy Prologic 15 lb. Dla mnie to dramat.
Wcześniej miałem 15 lb Drennana (też materiał przyponowy) i był o połowę cieńszy.

Ja się zastanawiałem nad Anacondą i Foxem, tylko nie udało mi się znaleźć informacji :-\
Kamil