Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365759 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13725 dnia: 17.04.2023, 18:43 »
Miwol - nie zgadzam się. U mnie, gdy przychodzi czas, to zajmuje mi to góra 40 minut, licząc operacje logistyczne na linii piwnica-parking-piwnica. I podejrzewam, że wcale dłużej mi to nie zajmuje jak Tobie, licząc czas od kiedy wyjeżdżasz z domu, jedziesz na umówiony wcześniej termin, czekasz na przekładkę kół i wracasz do domu.

Jak pisałem wcześniej, mieszkam na tzw. prowincji (obrzeża małego miasta) i warsztat mam 300 m od domu. Odstawiam samochód, wracam do domu na śniadanie, a później idę po samochód. W takim przypadku warto zapłacić, żeby ktoś zrobił wszystko za mnie, łącznie z przechowaniem opon, a te 130 zł to nie majątek. Gdybym nie miał tego warsztatu obok siebie i dodatkowo musiałbym czekać na wymianę, to bardzo możliwe, że robiłbym tak samo :beer:
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13726 dnia: 17.04.2023, 19:31 »
Jak pisałem wcześniej, mieszkam na tzw. prowincji (obrzeża małego miasta) i warsztat mam 300 m od domu. Odstawiam samochód, wracam do domu na śniadanie, a później idę po samochód. (...)

Aaaa Panie, to diametralnie zmienia postać rzeczy :) :beer: :beer:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13727 dnia: 19.04.2023, 17:55 »
Byłem dzisiaj w sklepie wędkarskim i pomacałem, pouginałem nową wędkę mikado katsudo distance feeder. Miałem w ręku 3.60 do 120 gr. Wędka waży w granicach 230 gr. Cieniutka, raczej lekki progres, leci trochę na pysk. Do zrównoważenia większym kołowrotkiem... ale generalnie kijek na duuuuuuży plus. Przelotki ustawione pod kątem, antysplątaniowe, ostatnia też anty :) no naprawdę zrobiła na mnie pozytywne wrażenie...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13728 dnia: 21.04.2023, 20:47 »
Heh, to się porobiło... Dziś w robocie dostałem zlecenie na przewóz 24 ton (z lekkim haczykiem) 99,5% gliceryny farmaceutycznej. Ojj, byłoby trochę bazy do dipów i innych liquidów ;) A może nawet i kulki by nieco zakonserwował?
A prawda jest taka, że zawsze coś zostaje.
Hitem jest klej do drewna. Pozostałość rzędu 100, 150kg to norma. Tylko co ja z taką ilością kleju zrobię?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13729 dnia: 23.04.2023, 18:19 »
W majowym wydaniu Wiadomości Wędkarskich zrobione jest podsumowanie zeszłorocznych rekordów. Takie zdjęcie "płoci" złowionej na krąpia wstawiono... Może laikiem jestem, ale ta płoć to konkretny kleń

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13730 dnia: 23.04.2023, 18:31 »
Nie no, zajebista płoć Że nikt tego nie weryfikuje to ja się dziwię

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13731 dnia: 23.04.2023, 18:45 »
No, organ się popisał :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13732 dnia: 30.04.2023, 00:37 »
Pora na mały update ode mnie.
Pszczoły mają się świetnie i pierwszy miód będzie do zebrania za 2 tygodnie, bo nadstawki już się powoli zapełniają. Młoda z resztą robi już wszystko sama, a ja w miarę możliwości tylko naprowadzam i przypominam.
Ostatniego rozsądnego dnia, czyli wczoraj, w piątek, wykupiłem składki na ten rok. Dusza cebularza nie pozwoliła mi zwlekać ani dnia dłużej, bo wpisowego nie opłacę po raz drugi w życiu. Za to dziś dzieciaki i ja nałowiliśmy się krasi za wsze czasy na małym prywatnym stawie. Wszelakiego rozmiaru. Od 7cm po olbrzymie 47cm. Nawet nie przypuszczałem, że mogą srebrzaki osiągać taki rozmiar.
Jak się uda pojadę jeszcze w majówkę nad rzekę. Tym razem samemu. Pomęczyć się i pokombinować jak przechytrzyć co większe sztuki

Na szczęście mam wolne na majówkę i na pierwszą komunię młodszej córki, a to już za 2 tygodnie. Przynajmniej taką obietnice dostałem od zaprzyjaźnionej pani profesor.
Teraz się trochę poskarżę, bo mogę, a w domu nie za bardzo.
Zaczęło się przed świętami wielkiej nocy. Zrobiłem sobie w końcu badania 40+ z dwuletnią obsuwą. No wiecie, bo czasu brak, bo się dobrze czuję.
Trochę uwłaczające jest przekazywanie do laboratorium swojej jedynki i dwójki, ale nie wypompowania ze mnie 6 probówek krwii się bałem. Padłem na najzwyklejszym ciśnieniomierzu. 195/120. Boli pana głowa? Od 2 tygodni boli mnie 2 lata temu zmiażdżona stopa i jestem na ketonalu... Powinnam wezwać karetkę. Jak się pan czuje? Ok! No to...
Spoko.
Mijają 3 dni pierdoli mi się lewe oko. Ciemno, nie wyraźnie, pada plamka żółta.
Ostry dyżur okulistyczny potwierdza jedynie 215/130. Panie z takim ciśnieniem nie zrobimy badań. Szpital. Mija kilka dni i lekami jestem podręcznikowym 120/70 p 50.
Tylko jeden problem. Nerki w okresowym były na 32%, w szpitalu 7 dni poźniej już na 23% sprawności. To podobno choroba nowożytna od ładnych kilkunastu lat, więc niektórzy zęby zjedli. Więc spoko.
Teraz czekam, bo mam jeszcze 6 dni do przyjęcia na oddział. W między czasie zrobiłem sobie badania wszelakie i wykluczam poszczególne możliwość.
Wykluczyliśmy już infekcje wirusową, bakteryjną. Pozostał mi do wylosowania tylko toczeń, białaczka (wyeliminowana), jakiś nowotwór, choroba wątroby (wyeliminowana), chłoniak, lub autoagresja innej przyczyny. A, i covid.
Puki co mam zlewę totalną, bo brak nerek to tylko uciążliwość, a na upartego wyleczę się w domu, bądź doprowadzę do użyteczności, a na inne przyczyny są już leki.
Do czego pije w tym przypadku? A weź i idź się przebadaj. Bo w moim przypadku jest późno, ale mogło być w czas.
Połowę badań zrobi się za 200zł prywatnie, drugą za kolejne 200. Za 2 miesiące, bo nie będą takie pilne. W przychodni są w cenie i ezpieczenia.
Na kolejny czas wypadam i nadal przepraszam, że nie odpowiadam na wiadomości. Jakoś mi nie w głowie.
Jak się wybiorę nad rzekę zdam relacje. Już ze zdjęciami i pełnym opisem.
Aha!
Tak, dzięki za zdrowie. Będzie.
Widzimy się nad wodą. Cholera, w końcu pojadę nad Cegielnię
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13733 dnia: 30.04.2023, 06:27 »
Marcin, krótko - ZDRÓWKA i jeszcze raz ZDRÓWKA życzę
Walcz i nie poddawaj się

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13734 dnia: 30.04.2023, 11:26 »
Zdrówka Marcin :beer:,szybkiego powrotu do zdrowia życzę i powrotu nad wodę :thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13735 dnia: 30.04.2023, 11:37 »
Panie, Ketonal to po operacji mi przepisali. Trzy dni brałem i odstawiłem, bo zaczęło mnie w wątrobie kłuć...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13736 dnia: 30.04.2023, 12:05 »
Panie, Ketonal to po operacji mi przepisali. Trzy dni brałem i odstawiłem, bo zaczęło mnie w wątrobie kłuć...
A propos wątroby... Piwko mogę wypić, więc nie jest tak źle Już się chłodzi i czeka na 1 maja, gdy odpalę grilla
Marcin

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13737 dnia: 01.05.2023, 16:51 »
Wszystko będzie dobrze. Trzymaj się i nie dawaj
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13738 dnia: 02.05.2023, 08:37 »
Chwilę myślałem,  gdzie to dać. Ale w zamkniętym wątku politycznym mało osób odpali.

Bardzo ładnie, zwięźle pokazane, czym była ideologia komunistyczna. No i... jest. Bandyta na Kremlu wyznaje dokładnie te zasady. Naprawdę warto o tym wiedzieć i to rozumieć,  gdy ktoś napotka na mądrość zdrajców typy sykulyku, czy jak mu tam...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #13739 dnia: 02.05.2023, 12:30 »
Zdrówka Marcin :beer:,szybkiego powrotu do zdrowia życzę i powrotu nad wodę :thumbup:

Trzymaj się Panie , jestem z Tabą O:) O:)