Autor Wątek: Rybomania 2017 Poznań  (Przeczytany 63748 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #285 dnia: 18.02.2017, 17:24 »
Masakra, wiedziałem żeby nie wchodzić od Głogowskiej :-D



Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #286 dnia: 18.02.2017, 17:27 »
Rany boskie. Co za kołchoz. Dobrze, że moja intuicja zakazała mi kategorycznie nawet myśleć o wyprawie na te targi :O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #287 dnia: 18.02.2017, 17:32 »
Ja również wróciłem z targów. Ludzi dużo lub bardzo dużo. Wpadłem na chwilę i zeszły mi prawie 3h.
Z nowości jakie widziałem to ramię do feedera z Trapera z profilu kwadratowego z dwiema nóżkami. Nie zachwyciło mnie jednak. Lepiej prezentuje się te starsze.
Na stanowisku Leszcz.pl miałem w ręce nowe pudełka z EVA od Lorpio. Jakoś jak dla mnie nie najgorsza ale jednak biorę z Matrixa. Jak już jestem przy Matrixie to zachwyciła mnie wędka Carpmaster Light Little Pig 8 ft. Po prostu BAJKA! Jest niesamowicie lekki, nie miałem w ręce tak lekkiej wędki.
Udało mi się również porównać kołowrotki, które mnie interesują i stwierdzam, że Cresta Match & Feeder wydawała się jakaś niepewna. Jakby hamulec nie łapał dobrze. Chyba wyleci z mojej listy kołowrotków do wyboru.
Ogólnie tak jak w zeszłym roku targi to głównie karpiarstwo (wszędzie worki z pelletem i kulkami na wagę) i spinning. Jednak można było znaleźć coś ciekawego i podotykać różnych rzeczy. Coś tak też udało się kupić w dobrej cenie :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #288 dnia: 18.02.2017, 18:06 »
Ja również wróciłem z targów. Ludzi dużo lub bardzo dużo. Wpadłem na chwilę i zeszły mi prawie 3h.
Z nowości jakie widziałem to ramię do feedera z Trapera z profilu kwadratowego z dwiema nóżkami. Nie zachwyciło mnie jednak. Lepiej prezentuje się te starsze.
Na stanowisku Leszcz.pl miałem w ręce nowe pudełka z EVA od Lorpio. Jakoś jak dla mnie nie najgorsza ale jednak biorę z Matrixa. Jak już jestem przy Matrixie to zachwyciła mnie wędka Carpmaster Light Little Pig 8 ft. Po prostu BAJKA! Jest niesamowicie lekki, nie miałem w ręce tak lekkiej wędki.
Udało mi się również porównać kołowrotki, które mnie interesują i stwierdzam, że Cresta Match & Feeder wydawała się jakaś niepewna. Jakby hamulec nie łapał dobrze. Chyba wyleci z mojej listy kołowrotków do wyboru.
Ogólnie tak jak w zeszłym roku targi to głównie karpiarstwo (wszędzie worki z pelletem i kulkami na wagę) i spinning. Jednak można było znaleźć coś ciekawego i podotykać różnych rzeczy. Coś tak też udało się kupić w dobrej cenie :)

Mógłbyś bardziej rozjaśnić o co chodzi z tą "niepewnością" w kołowrotku Cresta i faktem, że hamulec "nie łapie" ??? Pytam, ponieważ użytkuję go od poprzedniego sezonu i jestem bardzo zadowolony 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #289 dnia: 18.02.2017, 18:10 »
Jak chciałem ustawić hamulec to kręcił się szpula. Może był uszkodzony ale nie przypasował mi. Lepiej leżał mi już Spro Custom, który jest tańszą pozycją. Może to był uszkodzony model Cresty M&F ale raczej skreślę go z listy.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #290 dnia: 18.02.2017, 18:18 »
Bramki, czytniki? Gdzie one były? Ja wszedłem tam, gdzie pokierował mnie pan parkingowy - do budynku nr 5, a tam żadnych bramek, nikt biletu nie chciał. Oczywiście bilety miałem i tak :P
Marcin

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #291 dnia: 18.02.2017, 18:32 »
Jak chciałem ustawić hamulec to kręcił się szpula. Może był uszkodzony ale nie przypasował mi. Lepiej leżał mi już Spro Custom, który jest tańszą pozycją. Może to był uszkodzony model Cresty M&F ale raczej skreślę go z listy.

OK. Teraz już kumam. Dzięki :thumbup: :D
Pozdrawiam Seba

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #292 dnia: 18.02.2017, 18:44 »
Elektrostatyk (ktoś z firmy) mówi, że mają teraz mnóstwo zamówień z wojska i nie wiedzą kiedy skończą podnóżek. O reszcie akcesoriów się nie pytałem. U nich na stoisku był wielki ruch, tak samo w zeszłym roku.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #293 dnia: 18.02.2017, 19:18 »
:'( :'(

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #294 dnia: 18.02.2017, 19:31 »
Jeśli ktoś się jeszcze jutro wybiera na targi i planuje zakup noża, to na sąsiadujących do Rybomani targach Knieja znalazłem stoisko z nożami Mora. Fajna okazja, żeby obejrzeć (i kupić) noże na żywo.
Marcin

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #295 dnia: 18.02.2017, 19:53 »
Napiszę kilka słów o moim pobycie na targach Rybomani.
Zmęczony jestem niczym " koń po westernie ", gdyż zaliczyłem nockę w pracy, a późniejsza droga do Poznania i kilka godzin na targach dopełniły dzieła zniszczenia.
Dobrze że namówiłem siostrę, która robiła za kierowcę :)

A więc do rzeczy.
Mam mieszankę uczuć, gdyż z entuzjazmem neofity chłonąłem atmosferę takiej imprezy ( pierwszy raz na targach )
Ten tłum ludzi, atmosfera małego wędkarskiego święta fascynowała.
Z drugiej strony męczyła - przepychanie się, podążanie do przodu pchanym ludzką falą.
Na sprzęt, czyli wędki, kołowrotki itp. spoglądałem pobieżnie, gdyż jestem w tych kwestiach raczej laikiem.
I nie oszukujmy się, należy na targach wiedzieć czego się szuka, czego oczekuje. Inaczej w tym rozgardiaszu ciężko o konkrety.
Mnóstwo, prawdziwe zatrzęsienie przynęt.
Ilość pelletów, kulek przyprawiała o oczopląs i zawrót głowy.
Ceny raczej nie były zbyt "promocyjne", ale i tak skusiłem się na sprawdzony już wcześniej pellecik "morwowy" Stalomaxa w wersji 2mm, oraz 12mm (na hak). Tak jak sobie obiecałem ostatni zakup przynęty.
Basta, dość, bo nie znajdę czasu na testy :)

Dość nieoczekiwaną, ale jakże miłą niespodzianką było spotkanie, a zarazem poznanie na targach kolegi Arunio.
Do tego to doszło że my "sąsiedzi" wpadliśmy na siebie w Poznaniu.
Pewna w tym zasługa Syborga, gdyż Jacek umieścił w wątku, kilka zdjęć ze swego pobytu na targach w dniu wczorajszym.
To sprawiło że Arek "wpadł mi w oko" właśnie dzisiaj, w tym przewijającym się tłumie ludzi.
Spotkanie bardzo miłe, choć trochę chaotyczne. Mieliśmy okazję na krótką pogawędkę.
Dzięki Arkowi który wziął mnie "pod swoje skrzydła", dane mi było poznać również kolegów Darka "Grendziu" oraz elvis77 (Daniel ?-
Przepraszam jeśli nie zapamiętałem).
Chłopaki udzielali się swego czasu na naszym forum.
Nie ominęło mnie również poznanie Kamila "Łysego Węża" Walickiego - osoby dość znanej w światku wędkarskim ;)

Niestety ograniczony czas i okoliczności nie pozwoliły na dłuższe pogaduchy.
Mam jednak nadzieję że z Arkiem zaliczymy jakiś wspólny wędkarski wyjazd, a i może jakiś :beer: się znajdzie.
Do miłego i pozdrawiam.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #296 dnia: 18.02.2017, 20:02 »
Ja cały czas wieżę w chłopaków z Elektrostatyka. Pokazali z Cuzo że potrafią, to i z resztą sobie poradzą :thumbup:
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #297 dnia: 18.02.2017, 20:08 »
Podnozka cuzo nie ma bo jeszcze nie mają  gotowca
Ja już się przymierzałem ;)
Robert

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #298 dnia: 18.02.2017, 21:00 »
Byłem, widziałem, pomacałem... Ja rozumiem organizatorów, że kasa musi grać, ale robić z targów targowisko, to lipa.

Nie chce mi się klepać, więc pokrótce:
- podwójnie mocowane ramię z Tubertini jako podpórka do feederka to kaszana; chwieje się jak polityk przed wyborami;
- tyle samo warte jest ramię z Matrixa;
- kołowrotek Okuma Avento to paździerz, z tak krótką korbą nadaje się na cierniki;
- o pelletach i kulkach się nie wypowiem - wędzone mięcho obok zabiło subtelny aromat kryla;
- zmęczony jestem i mam obniżony poziom złośliwści...

Z plusów:

- kręcioły Spro Salerno - se kupię, choć ze Spro mam tyle wspólnego, co z rybami;
- Quadra Tubertini - kosz jest naprawdę stabilny, ale ta cena...
- "badziewie" z Prologica - jak dla mnie na tych targach to była oferta o najlepszej cenie w stosunku do jakości; nabędę coś tam...

To tylko moja, "gorąca" ocena...

Jeżeli formuła targów się nie zmieni, to ja już tam nie zagoszczę. Mam w d... sklepiki internetowe itp... Chciałbym obejrzeć ofertę producentów, a nie Lucia, srucia, tudzież innej huki. I jakoś nie kleję się do kolejnych firemek ze słowem "Baits"...

A już sprzedaż obsrałych przez gołębie balonów, tudzież ostrzałek, które szarpią szlif, no to jest petarda!




Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania 2017 Poznań
« Odpowiedź #299 dnia: 18.02.2017, 21:16 »

To jest pierwsza wersja podnóżka do Cuzo.
Mam ją u siebie od poerwszych dni stycznia.
A powstał w 2016 roku. Wiem bo juz wtedy rozmawialismy z Elektrostatykiem  na temat ilosci nog i połaczenia z fotelem.
Zresztą Ostap napisał chyba sensownie, że za dużo się nie wymyśli w kwestii podnóżka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team