Autor Wątek: Kołowrotek spinningowy  (Przeczytany 3775 razy)

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Kołowrotek spinningowy
« dnia: 07.01.2021, 23:49 »
Witam, pisałem ostatnio post, mój wybór padł na wędzisko Mikado Bixlite 3-20g 260cm.

Jaki kołowrotek do tego dobrać? Mam duży dylemat, wolałbym się zmieścić cenowo trochę niżej, aczkolwiek kusi mnie ten najdroższy.

Ryobi Ecusima 2000/3000
Shimano Catana 3000
Okuma Ceymar XT 25FD

Bezabelacyjnie przemawia do mnie okuma, może ze względu na deisgn, który będzie się fajnie zgrywać z bixlite, na drugim miejscu jest shimano, ale ludzie raczej pisali, że ryobi jest zdecydowanie lepszy od niego i dłuższa gwarancja. Ryobi generalnie zbiera dużo dobrych opinii, tylko nie przypadł mi bardzo jego design. Ktoś pomoże?

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2021, 00:18 »
Wiem jak to jest być estetą i chcieć by sprzęt pasował do siebie także wizualnie :'( :P  Nie zawsze się udaje, ale najważniejsze by sprzęt działał jak należy, bo co po wyglądzie jak z pracą lipa?
Ja do kijka można powiedzieć podobnego Mikado Sensual NG Spin 3-18g 260cm zdecydowałem się na Ecusima Vi 2000 i bardo sobie chwalę. Dodatkowym atutem jest dostępność szpul zapasowych wizualnie identiko z fabtycznymi w cenie około 40zł.
I nie jest to moja jedyna ecusima w wędkarskiej szafie. To chyba dobre świadectwo :-)

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #2 dnia: 08.01.2021, 01:30 »
Też zastanawiam się, że jednak rozważnie do tego podejść co jest lepsze i zdecydowanie polecane przez wszystkich :P Ja do swoich wędek feederowych kierowałem się bardziej ceną i opiniami i jestem w sumie w miarę zadowolony, może jakby jeszcze troche lepiej wyglądały :p A możesz mi powiedzieć czym różni się wersja Vi? I ewentualnie czy mógłbyś polecić mi jakąś tanią plecionkę? Mam w domu chińczyka z ali z ciekawości zamówionego, ale chciałbym mieć jakąś alternatywę, bo jeszcze nie sprawdzałem, czy w ogóle do czegoś się nadaje :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #3 dnia: 08.01.2021, 09:22 »
Z tej trójki ,gdybym miał wybrać dla siebie młynek to raczej Okume ceymar ,naprawdę sprawdzona konstrukcja i chwalona przez wielu chłopaków na forum ,co do ecusimy to też złym wyborem nie będzie ,więc wybór należy do ciebie :beer:

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #4 dnia: 08.01.2021, 12:02 »
Wziąłem Ecusime 2000, zobaczymy jak się sprawdzi, w razie czego nie będzie problemu chociaż się pozbyć ;D

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #5 dnia: 08.01.2021, 23:30 »
Też zastanawiam się, że jednak rozważnie do tego podejść co jest lepsze i zdecydowanie polecane przez wszystkich :P Ja do swoich wędek feederowych kierowałem się bardziej ceną i opiniami i jestem w sumie w miarę zadowolony, może jakby jeszcze troche lepiej wyglądały :p A możesz mi powiedzieć czym różni się wersja Vi? I ewentualnie czy mógłbyś polecić mi jakąś tanią plecionkę? Mam w domu chińczyka z ali z ciekawości zamówionego, ale chciałbym mieć jakąś alternatywę, bo jeszcze nie sprawdzałem, czy w ogóle do czegoś się nadaje :)
Główna pletka jakiej używam w różnych średnicach ( i kolorach :-P  ) to mikado nihonto fine braid 150m około 27zł, są szpule po 300m w okolicy 50zł. Mnie wystarcza i jestem zadowolony. Wiem, że są zapewne lepsze, ale i droższe dużo. Ale na razie mam podejście, że skoro mi się dobrze łowi taką to za zaoszczędzone pieniążki dokupuję inny sprzęt/osprzęt. A i w przypadku kiedy trzeba zerwać lub odciąć nie ma powodu do wylewania łez :)

Wziąłem Ecusime 2000, zobaczymy jak się sprawdzi, w razie czego nie będzie problemu chociaż się pozbyć ;D

Będziesz zadowolony.
Daj znać jak pomacasz go już osobiście jak wrażenia :-)

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #6 dnia: 22.02.2021, 22:11 »
Za sumę ok. 300 zł można na pewnym chińskim portalu handlowym nabyć kołowrotek Daiwa Fuego LT 2000/3000. Ta Daiwka to młynek o kilka klas lepszy od Ryobi Ecusimy. 

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #7 dnia: 23.02.2021, 20:39 »
Coś takiego ostatnio nabyłem bardzo ciekawie się tym kreci, nie całe 300 zł 

https://fishing-test.pl/kolowrotki/ryobi-slam-4000/
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Kołowrotek spinningowy
« Odpowiedź #8 dnia: 19.04.2021, 00:57 »
Wprawdzie z jedynego kołowrotka Ryobi jaki mam (TT Power 5000) jestem bardzo zadowolony ale model   Slam to ma opinie raczej...ehm, niejednoznaczne. Oby Twój egzemplarz pozbawiony był wad opisanych w poniższym linku:
https://wedkuje.pl/n/ryobi-slam-4000/82518#:~:text=Po%20otwarciu%20pude%C5%82ka%20ukaza%C5%82%20mi,kongera%20z%205%2Dletni%C4%85%20gwarancj%C4%85.