Autor Wątek: Budowa stanowiska pod zawody - dodatkowe wędki  (Przeczytany 229 razy)

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Budowa stanowiska pod zawody - dodatkowe wędki
« dnia: 24.03.2024, 14:29 »
Cześć, pytanie raczej do osób, które startują w zawodach, lub 'wyczynowo' łowią na prywatnych posiedzeniach. Chodzi konkretnie o zawody w method feeder, bo chciałbym w tym roku wziąć udział w paru.

Z własnego doświadczenia, jak najlepiej polecacie usadowić dodatkowe wędki przy koszu, zakładając że na dwóch sztukach chciałbym mieć dalszy dystans, a na kolejnych dwóch bliższy + obławiać nimi pod brzegiem, tzw. 'margin'.

Opcja A to zwykły uchwyt na 3 wędki, tego typu: https://sklepdrapieznik.pl/25600-uchwyt-na-wedki-preston-offbox36-triple-rod-support.html
Opcja B to przymocowanie na tylną nogę grzebienia i rozstawienie obok stanowiska stojaka na topy - tutaj wydaje mi się to bardziej komfortowe, ale z drugiej strony po pierwsze droższe, a po drugie znowu więcej gratów do tachania.

Pytanie jest zwyczajnie o komfort łowienia / szybkość 'przeskakiwania' między wędkami i generalnie wszelakie wasze doświadczenia oraz powód wyboru opcji takiej, a nie innej. Oczywiście jeżeli ma też ktoś jakieś swoje rozwiązania, to bardzo chętnie posłucham ;)

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowa stanowiska pod zawody - dodatkowe wędki
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2024, 15:11 »
Ja na zawodach korzystam ze wskazanego przez ciebie ucbwytu. Ale ja amator jestem 😂 u Artura Matczaka, Marka Podobasa i wielu i nych zawodników widzialem grzebienie ze stojakami, więc coś w tym jest 🙂
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray