Autor Wątek: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.  (Przeczytany 409 razy)

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Witam serdecznie,

W tym roku chcę wejść na wyższy poziom i chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze patenty aby łowić na dwie wędki z kosza?
Mam kosz Matrixa s36 superbox. Do tego Feederarm short Matrixa, z tyłu buttrest, z przodu grzebień. Chciałbym rozpocząć łowienie na dwie wędki, na dwóch dystansach ‚na sztywno’ - aby na przykład dwie wędki nie leżały na jednym grzebieniu, nie plątały się ze sobą i aby każda miała swoje miejsce. Co muszę do tego dokompletować? Myślałem o tym by dokupić fajkę długą z dwoma uchwytami i tam wkręcić dwa Buttresty a z przodu dać taki ‚rozgałęźnik’ (nie wiem jak to się fachowo nazywa)i wkręcić w niego dwa rod resty. Jakie są wasze patenty i porady ? Dzięki !

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2024, 12:12 »
Może nie jest to rozwiązanie budżetowe, ale ja jadę tak:

na tył: Uchwyt Matrix 3D-R Double Protector Bars - Short (można kupić long, ale short moim zdaniem starczy). Na to 2x uchwyty prestona butt grip (te takie niebieskie z "włoskami" z gumy), bardzo fajnie siedzi w tym dolnik.

na przód feeder arma: arma buzz bar i na każdy ze slotów podpórka tego typu: https://sklepdrapieznik.pl/90486-podporka-lorpio-blue-9cm-75-312-006.html
Możesz też zastosować oczywiście zwykłą, pojedynczą podpórkę, ale przy metodzie to jakoś mi by się średnio oglądało tłuczące się o siebie wędki podczas odjazdów.

Jest to w miarę wygodne, ja łowię na dwie wędki praktycznie tylko zimą i wczesną wiosną, więc nie szukałem jakichś wyjątkowych rozwiązań, to spełnia robotę :)

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.
« Odpowiedź #2 dnia: 24.03.2024, 13:21 »
Może nie jest to rozwiązanie budżetowe, ale ja jadę tak:

na tył: Uchwyt Matrix 3D-R Double Protector Bars - Short (można kupić long, ale short moim zdaniem starczy). Na to 2x uchwyty prestona butt grip (te takie niebieskie z "włoskami" z gumy), bardzo fajnie siedzi w tym dolnik.

na przód feeder arma: arma buzz bar i na każdy ze slotów podpórka tego typu: https://sklepdrapieznik.pl/90486-podporka-lorpio-blue-9cm-75-312-006.html
Możesz też zastosować oczywiście zwykłą, pojedynczą podpórkę, ale przy metodzie to jakoś mi by się średnio oglądało tłuczące się o siebie wędki podczas odjazdów.

Jest to w miarę wygodne, ja łowię na dwie wędki praktycznie tylko zimą i wczesną wiosną, więc nie szukałem jakichś wyjątkowych rozwiązań, to spełnia robotę :)

Tak, właśnie o to chodzi aby nie było to rozwiązanie budżetowe tylko dobre. Z tylu dałbym właśnie tą fajkę tylko dwa butt resty Matrixa (lubię jak wszystko jest z jednej stajni). Z przodu za to nakręciłbym buzz bar i zastanawiałem się nad tymi podpórkami: https://sklepdrapieznik.pl/45371-podporka-matrix-flexi-rod-rest.html

Chyba że macie lepsze rozwiązanie na przód ?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.
« Odpowiedź #3 dnia: 24.03.2024, 13:47 »
Lubię łowić w miarę "kompaktowo", dlatego niespecjalnie podobają mi się półki montowane na dwie nogi i jeszcze jedna albo dwie własne, tak samoz  podpórkami-wg mnie nalezy ograniczać ilość wkręcanych bambetli-to jest czas nad wodą. Dla mnie rozstawienie stanowiska do wędkowania ma trwać jak najkrócej, tak samo zwijanie-to nie są czynności "potrzebne" do wędkowania i powinny one jak najmniej skracać czas na wędkowanie. Dlatego mam jedną półkę boczną z szufladą z cukierkami i przydasiami pod spodem (ile razy nie myślałem o jej zmianie tyle mi przechodzi), montaż 5 sek na 1 nogę, trzyma się stabilnie, nawet skręcać/rozkręcać nie trzeba, do tego na stałe przy koszu feedearm i tylna fajka z podpórkami. Rozkładanie tego trwa chwilkę. Dziś rano łowiłem tak.

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.
« Odpowiedź #4 dnia: 25.03.2024, 10:24 »
Hej,

Z tego co obserwuję u Was Panowie to najlepsza będzie fajka na dwa uchwyty z tylu a z przodu na feederarmie po prostu grzebień w którym zanocuje dwie wędki. Też zależy mi na ograniczeniu zbędnych rzeczy do rozkładania.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Łowienie na koszu Matrix S36 Superbox na dwie wędki.
« Odpowiedź #5 dnia: 25.03.2024, 13:06 »
U mnie z przodu to jest GRZEBIEŃ FLAGMAN Z00048 ma on 48cm długości, zatem jest fajny na 2 wędki bo nie obijają się o siebie (jest wygodnie), a z jedną wędką też po niego zazwyczaj sięgam, bo np jak wieje mogę bez zwijania korbką skorygować napięcie żyłki. Mam jeszcze różne krótkie, ale ta jest moja ulubiona. Short arma i tylnej podwójnej fajki nie zdejmuję, tylko tylną do tyłu wzdłuż fotela, arm w poprzek podnóżka i w 10 sek mogę mieć rozmontowany zestaw, bo grzebień dodatkowo jest na szybkozłączce.