Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1171791 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #975 dnia: 22.03.2015, 16:11 »
Zgadzam się z Dyzmą, co do reklamacji.
To jest raczej nie możliwe, żeby mając taką średnicę na żyłce przeponowej podczas holu ryby złamał się bat. No chyba, że wcześniej tym batem o coś uderzyłeś to sam miałem taki przypadek, że nowy bat wypadł mi z ręki i uderzył o kamień i jeden element pękł.
Robert

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 314
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #976 dnia: 22.03.2015, 16:15 »
Witam
Dziś o świcie byłem już nad rzeczką za kleniem warunki o świcie +8 bezwietrznie niebo pod chmurą
Od około ósmej zaczął podać deszcz ale rybki dziś dopisały złowiłem 7 kleni dwie szt bardzo ładne 47cm drugi mniejszy 41 cm
pozostałe 5 szt w okolicach 30 cm
Po ósmej zaczął wiać szkwał zimny potem deszcz zmienił się w deszcz ze śniegiem przemarzłem i zwinąłem się około 10 do domu temeratura spadła do +1
Gdzie ta wiosna ? ciepło ?.....
Maciek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #977 dnia: 22.03.2015, 16:48 »


Bardzo chciałem poczuć karpia na bacie i udało się... Coś pięknego i to największy tego dnia
 ciężko o dobre selfie (selfish)  z takim obslizglym wygibancem w ręku.
Niestety było by za pięknie i na drugim o podobnej wadze a może i większym zlamalem bata chyba musze jeszcze poćwiczyć. Zły pomysł jechać z nowym batem na karpie. Myślałem że żyłka 0,12 na przeponie jest wystarczająco cienka. No nic trzeba dokupić złamana cześć i będzie git
Moim zdaniem to coś nie tak z tym batem a który elementy złamałeś licząc od szczytówki na 0,12 po za szczytówką przy trzymaniue w pionie ale nie inne elementy niezależnie od wielkości ryby ja bym reklamował

Poszła druga w górnej części i szczytówką odplynela:-( jutro będę dzwonił i się dowiadywać czy uwzględnia mi gwarancje. Mam nadzieje ze nie będę musiał się wykłócać.
Nigdzie nie uderzylem bo obchodzilem sie z nim jak z jajkiem bo nawet Druid pisał w swojej recenzji tego bata ze środkowe części dość cienkie i żeby uważać żeby nie uderzyć
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #978 dnia: 22.03.2015, 18:31 »
Witam
Dziś o świcie byłem już nad rzeczką za kleniem warunki o świcie +8 bezwietrznie niebo pod chmurą
Od około ósmej zaczął podać deszcz ale rybki dziś dopisały złowiłem 7 kleni dwie szt bardzo ładne 47cm drugi mniejszy 41 cm
pozostałe 5 szt w okolicach 30 cm
Po ósmej zaczął wiać szkwał zimny potem deszcz zmienił się w deszcz ze śniegiem przemarzłem i zwinąłem się około 10 do domu temeratura spadła do +1
Gdzie ta wiosna ? ciepło ?.....

Maciek gratulacje ,super wynik :thumbup:
Pozdrawiam
Jacek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #979 dnia: 22.03.2015, 18:33 »
dzisiejszy  nieplanowany wyjazd z żoną na komercje, decyzja zapadła rano (Michał tym razem było lepiej :narybki:) , methoda plus wagller . Wyniki to trzy karpie i sześć linów w tym jeden 40cm .Pogoda dopisała ,na methode złapaliśmy dwa karpie i trzy liny ,na wagller jeden karp i trzy liny .Ogólnie liny były bardziej aktywne niż karpie ,nęciliśmy białymi i pelletem moczonym w wodzie z gotowania konopi ,na haczyk białe brania były bardzo delikatne.Na fotkach największe :D
Gratuluję wyników ;)
Może następnym razem znowu,gdzieś się wybierzemy ?

oczywiście, obiecane starorzecze czeka :narybki:
Pozdrawiam
Jacek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #980 dnia: 22.03.2015, 18:39 »

Poszła druga w górnej części i szczytówką odplynela:-( jutro będę dzwonił i się dowiadywać czy uwzględnia mi gwarancje. Mam nadzieje ze nie będę musiał się wykłócać.
Nigdzie nie uderzylem bo obchodzilem sie z nim jak z jajkiem bo nawet Druid pisał w swojej recenzji tego bata ze środkowe części dość cienkie i żeby uważać żeby nie uderzyć
Wg mnie popełniłeś jakiś błąd , takie karpiki jednak mają swoją siłę. Może faktycznie brak treningu , lepiej by było na początek poprobowac na mniejszej rybie. Tu żyłka główna 0,12 nie do konca jest wyznacznikiem, ja dwa razy złamalem bata przy rzucie pod wiatr . Sadzę że nie uznają ci tego jako reklamacja, nawet dziwne by to było - ale może uda się dokupić połamany segment i szczytówkę
Pozdrawiam - Gienek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #981 dnia: 22.03.2015, 18:59 »
Dzisiejsza sesja to były zawody ( 3 godzinna tura i 7 lokata na 39 zawodników z wynikiem 12420pkt), złowiłem 96 ryb głównie leszczaki i kilka płoci. Rano przymrozek , ale mimo to wyniki dopisały. Łączna ilość złowionych ryb przez zawodników wciągu 3h to 323kg!!. Zawody były rozgrywane na kanale przymorskim. Miła atmosfera i zdrowa rywalizacja , dobrze spędzony czas nad wodą. A od wtorku ruszamy dalej z feederem :)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #982 dnia: 22.03.2015, 19:36 »
Gratuluje :flowers: Gregorio 7 lokaty ;) nastepnym razem bedzie lepiej .

Reszcie zalogi tez grtuluje nawet jak nie braly rybki,wazne ze nad woda spedzony czas :beer:

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #983 dnia: 22.03.2015, 19:38 »
Brawo podwójne dla kolegów - pierwsze za ryby a drugie za wytrwalość bo pogoda dziś nie rozpieszczała ! :bravo:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #984 dnia: 22.03.2015, 19:46 »
Dzisiaj i mi udało się wyrwać nad wodę. Tak chciał los, że jak na razie na wędkowanie poświęcić mogę tylko jeden dzień na dwa tygodnie, więc nie odpuściłem dzisiaj mimo załamania pogody, które nie okazało się aż tak straszne. Początkowo planowałem jechać z samego rana, jednak jak wstałem i zobaczyłem jaka jest pogoda za oknem postanowiłem troszkę poczekać. Nad wodą byłem o godzinie 12. Wybrałem się nad jezioro zaporowe obok którego mieszkam. Rozłożyłem się w miejscu z nieco głębszą wodą bo miałem nadzieje, że przez spadek temperatury ryba będzie siedziała właśnie tam. Co się w ogóle okazało to jak już przyjechałem nad jezioro to nastąpiła zmiana pogody o 180 stopni. Wyszło słońce, wiatr się uspokoił i było naprawdę ciepło, nawet kurtki nie musiałem mieć założonej.  Tak wyglądało moje stanowisko:



Mój arsenał składał się z białych, białych w kurkumie, pinek, dendrobeny oraz kukurydzy. Mimo usilnych starań, a starałem się naprawdę jak mogłem, nie udało mi się nic złowić. Szukałem ryby cały czas, kilka rzutów w jedno miejsce, zmiana przynęty, kilka rzutów, zmiana miejsca. Nigdy na jednej zasiadce nie obłowiłem dwoma wędkami takiej powierzchni jak dzisiaj.
Zestawy jakimi łowiłem składały się z żyłki głównej 0.16, przypon 0.14, feeder bead prestona, quick change bead i haki 16 kamasan animal. Próbowałem wszelkich możliwych kombinacji przynęt, czerwonego na włosie, i nic, ryb po prostu nie było, i gdyby nie boleń uganiający się za drobnicą na płyciźnie, to można by pomyśleć, że w wodzie nie było żadnych ryb. Cisza absolutna.
Dobrze, że chociaż pogoda jednak dopisała, to nawet mimo braku brań siedziało się całkiem przyjemnie.
Tak wyglądało jeziorko jak znosili mnie na tarczy pod koniec sesji:

 

Mam nadzieje, że za dwa tygodnie będzie na tyle ciepło, że będę już mógł połowić na płytszej wodzie i zacznę w końcu męczyć waggler method, no i oczywiście ryby łowić.
Ogółem mimo wszystko dzień i tak bardzo fajny :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #985 dnia: 22.03.2015, 19:58 »
Podobnie jak Marcin pojechałem na rybki o 12-tej. Rano było -5 st. Złowiłem 14 płotek w tym 3 bardzo ładne. Przynęta białe, pinka i kukurydza. Łowiłem pickerem i na spławik.
Zbyszek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #986 dnia: 22.03.2015, 20:06 »



Poszła druga w górnej części i szczytówką odplynela:-( jutro będę dzwonił i się dowiadywać czy uwzględnia mi gwarancje. Mam nadzieje ze nie będę musiał się wykłócać.
Nigdzie nie uderzylem bo obchodzilem sie z nim jak z jajkiem bo nawet Druid pisał w swojej recenzji tego bata ze środkowe części dość cienkie i żeby uważać żeby nie uderzyć
Wg mnie popełniłeś jakiś błąd , takie karpiki jednak mają swoją siłę. Może faktycznie brak treningu , lepiej by było na początek poprobowac na mniejszej rybie. Tu żyłka główna 0,12 nie do konca jest wyznacznikiem, ja dwa razy złamalem bata przy rzucie pod wiatr . Sadzę że nie uznają ci tego jako reklamacja, nawet dziwne by to było - ale może uda się dokupić połamany segment i szczytówkę

Nie przeczę bo mógł to być błąd. Do tej pory lowilem krapiki i plotki na sztywny tani szklany bat wiec doświadczenie słabe. Mam nadzieje ze uznają reklamacje a jak nie to zamówię tylko te dwa segmenty.
Ale mimo wszystko chyba zejde do 0,10 przeponow w bacie.

Gratuluję wszystkim połowów. Brawo za 7 miejsce w zawodach i ładny wynik punktowy
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #987 dnia: 22.03.2015, 20:10 »
fotki rybek z wczorajszej zasiadki....

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #988 dnia: 22.03.2015, 20:13 »
Gratuluje GrubaRYba. Jakich Zanęt/Pelletów używałeś ?
Krzysztof

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #989 dnia: 22.03.2015, 20:16 »
Podobnie jak Marcin pojechałem na rybki o 12-tej. Rano było -5 st. Złowiłem 14 płotek w tym 3 bardzo ładne. Przynęta białe, pinka i kukurydza. Łowiłem pickerem i na spławik.

Pięknie płocie  , Zbyszek łowiłeś na jeziorze? Na jakich głębokościach?




Poszła druga w górnej części i szczytówką odplynela:-( jutro będę dzwonił i się dowiadywać czy uwzględnia mi gwarancje. Mam nadzieje ze nie będę musiał się wykłócać.
Nigdzie nie uderzylem bo obchodzilem sie z nim jak z jajkiem bo nawet Druid pisał w swojej recenzji tego bata ze środkowe części dość cienkie i żeby uważać żeby nie uderzyć
Wg mnie popełniłeś jakiś błąd , takie karpiki jednak mają swoją siłę. Może faktycznie brak treningu , lepiej by było na początek poprobowac na mniejszej rybie. Tu żyłka główna 0,12 nie do konca jest wyznacznikiem, ja dwa razy złamalem bata przy rzucie pod wiatr . Sadzę że nie uznają ci tego jako reklamacja, nawet dziwne by to było - ale może uda się dokupić połamany segment i szczytówkę

Nie przeczę bo mógł to być błąd. Do tej pory lowilem krapiki i plotki na sztywny tani szklany bat wiec doświadczenie słabe. Mam nadzieje ze uznają reklamacje a jak nie to zamówię tylko te dwa segmenty.
Ale mimo wszystko chyba zejde do 0,10 przeponow w bacie.

Gratuluję wszystkim połowów. Brawo za 7 miejsce w zawodach i ładny wynik punktowy

Ja tez kiedyś połamałem bat , zaraz jakoś po zakupie zahaczyłem zestawem o trzcinę i strzelił 2 element od góry , reklamowałem i za kilka dni nowy element przysłali , producent Mikado
Grzegorz > Kołobrzeg