Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1171788 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4110 dnia: 08.08.2015, 21:48 »
Niestety,może w końcu się zmuszę i pojade na jakieś łowisko specjalne
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Szatan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4111 dnia: 08.08.2015, 23:11 »
Witam,
Jako iż ostatnio nad Polską przetacza się fala upałów to postanowiłem się wybrać nad swoje bajoro na nocno poranne wędkowanie, czego efektem okazało się być ponad 20 karpi w przedziale 2,5kg do 11 (!) kg, do tego 2 karasie po ok 1kg i jedna płoteczka.
Wszystkie złowione na metode, jako zanęta mix halibut meus z jakąś tanią zanętą 'weekend' z majstra. Przynęta killer na ten dzień to ananas od sb, trochę brań na pikantną kielbasę i chyba 3 brania na truskawkę od lorpio.

Zdjęcia dodam później jak zgram z 2 telefonów, teraz mam tylko zdjęcia jednego karpia z dość sporą rana, chciałbym sie dowiedzieć od czego to mogło być.
Szatan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4112 dnia: 08.08.2015, 23:25 »
Brawo Koledzy za piękne :fish:
Dzisiaj i ja się wybrałem na łowisko zamknięte w ten zimny poranek ??? tak, bo jak to wytłumaczyć skoro termometr pokazywał o 13 w cieniu plus 36 ramo było 25 na plusie a ja powróciłem z katarem.
Rybki nawet przy takiej pogodzie ładnie współpracowały najlepsze efekty miałem na pellet 8mm Robin Red. O godzinie 11 brania zaczęły znikać, postanowiłem zanętę Halibutową doprawić olejkiem Różanym tak dla eksperymentu i tu moje zdziwienie ryby zaczęły ponownie żerować tylko ja już nie byłem w stanie dalej wędkować, pot zalewał oczy. :(


https://splawikigrunt.pl/forum/gallery/23_08_08_15_6_46_26.jpeg
Pięknie :-) te małe karpie faktycznie są jakieś dzikie, ciekawe czym je tam karmią? :-P
Widzę, że masz patent na suma z Różanego :-) muszę w końcu spróbować na górnym stawie

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4113 dnia: 08.08.2015, 23:28 »
Witam,
Jako iż ostatnio nad Polską przetacza się fala upałów to postanowiłem się wybrać nad swoje bajoro na nocno poranne wędkowanie, czego efektem okazało się być ponad 20 karpi w przedziale 2,5kg do 11 (!) kg, do tego 2 karasie po ok 1kg i jedna płoteczka.
Wszystkie złowione na metode, jako zanęta mix halibut meus z jakąś tanią zanętą 'weekend' z majstra. Przynęta killer na ten dzień to ananas od sb, trochę brań na pikantną kielbasę i chyba 3 brania na truskawkę od lorpio.

Zdjęcia dodam później jak zgram z 2 telefonów, teraz mam tylko zdjęcia jednego karpia z dość sporą rana, chciałbym sie dowiedzieć od czego to mogło być.

        Przynęta spinningowa,albo narzędzie kłusola czyli kotwica do szarpaka,złowiłem kiedyś ładnego sandacza z taką raną i co ciekawe miał jeszcze taka kotwicę w boku
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Szatan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4114 dnia: 09.08.2015, 00:05 »
Przynęta spinningowa,albo narzędzie kłusola czyli kotwica do szarpaka,złowiłem kiedyś ładnego sandacza z taką raną i co ciekawe miał jeszcze taka kotwicę w boku


Dzięki za odpowiedź, jeżeli chodzi o spinningistów to raczej ich tam nie uświadczyłem, co do kłusoli być może. Myślałem, że może jest to coś innego bo rana była dość głęboka, prawie 3cm głębokości.
Dzięki za odpowiedź, uczulę znajomego żeby baczniej ludzi obserwował.
Szatan

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4115 dnia: 09.08.2015, 01:08 »
Właśnie wróciłem znad wody po kolejnych próbach złowienia żywca. Od 15 do 19ej kilkanaście małych płoteczek i krasnopiórek. Zanęta Sensas, pinki tyle żeby się jeszcze zanęta kleiła, superdelikatny zestaw...Brak słów.

Kilka lat temu, nad teoretycznie spustoszonym przez sumy Padem, było podobnie ;) Za kilka godzin łowienia, średnio od 9ej do 15ej miałem podobną ilość brań. Tylko że były to leszcze od 1,5 do 2,5kg :) Bez nęcenia!! W czasie jeszcze większych upałów!! :D

Wybaczcie ten monolog, ale trudno mi się powstrzymać...
Wyobraźcie proszę sobie ile tych leszczy i również brzan można tam złowić stosując zanęty i łowiąc wieczorem w nocy lub o świcie...A sumów zapewniam Was jest tam mnóstwo. Przez pierwszy tydzień tak w nocy żerowały, tłukły, że problem był aby się przespać choć 3godz. Masakra, aż trudno uwierzyć. Jeden młyn na wodzie, istna rzeźnia.
A biała ryba też jest...
Rzadko mówi się o Padzie w kontekście białej ryby, bo tam nikt jej nie łowi. Tylko sum. Na kilkudziesięciu spotkanych wędkarzy wszyscy byli sumiarzami.

Rozumiecie co mam na myśli...Żaden drapieżnik tak nie zrujnuje wody , jak człowiek.

Uzupełniając rybostan Padu...Przez kilka dni widzieliśmy pod powierzchnia mnóstwo innej ryby której nie mogliśmy w 100% zidentyfikować. Ogrom tego było, setki, a może tysiące w zasięgu wzroku. Obstawialiśmy klenie, ale pewności nie było. Tym bardziej że na konserwową kukurydze to "coś" brać nie chciało.
Jednak to najpewniej klenie. Dowód w załączniku. To włoski znajomy z fejsa. Zdecydowanie w ręku ma klenia :)
Poza tym jest tam duużo karpia i sporo amura. Karpie pięknie połowili Niemcy którzy wędkowali w zasadzie na naszym stanowisku około miesiąc później. Przez przypadek znalazłem kiedyś ich filmik w Y.T. Jak ponownie go znajdę to wrzucę.
Są też bolenie. Miejscowi łowili je z łodzi na takie wielkie podrywki około 3x3m. Ale złowili jednego, góra dwa i dawali spokój. Chyba na żywca potrzebowali.
A co jeszcze w Padzie pływa?? Nie wiem. :)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4116 dnia: 09.08.2015, 09:37 »
Witam zapaleńców ;) Wczoraj po mimo tropikalnych temperatur przesiedziałem na wodzie pzw około 7 godzin. Wyniki może nie były jakieś imponujące jednak ja jestem zadowolony. Na tej wodzie w tym roku nie umiałem złapać nic ciekawszego. Łowiłem na dwie metody, zanęta Bait-techa Halibut Marine zmieszana z smrodem Krill i Tuna tej samej firmy, oraz jako uzupełnienie pelet Lorpio red halibut. Złowiłem dwa karpiki 42 i 44 cm. (kulka popup 15 mm. czosnkowa plus kuku również czosnek ) trzy leszcze 37-43 cm. oraz dwie wzdręgi na kuleczkę tutti frutti od sonu. Trzeba powiedzieć, że sam siedziałem więcej w wodzie jak przy kijach ze względu na hyc... dzisiaj już sobie odpuściłem łowy za gorąco ;)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4117 dnia: 09.08.2015, 09:38 »
cdn...

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4118 dnia: 09.08.2015, 09:45 »
Witam zapaleńców ;) Wczoraj po mimo tropikalnych temperatur przesiedziałem na wodzie pzw około 7 godzin                                 hahahahah chyba W WODZIE.Super fotki i graty za wynik w ten upał.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4119 dnia: 09.08.2015, 09:47 »
Hihi fakt  :thumbup: Dzięki  ;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4120 dnia: 09.08.2015, 10:55 »

 Brawo za :fish:
 
To jest kolejny argument za wodami PZW ;) , na komercji raczej do wody tak nie wejdę :(
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=420.0;attach=5288

Robert

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4121 dnia: 09.08.2015, 11:29 »
Pierwsza nocka w tym roku zaliczona. Dzięczyna, Staw Duży. Łowiłem od godz. 13 w sobote do 6 w niedziele. Przetestowałem wszystkie przynęty jakie miałem, a i tak nic nie zlowiłem. Łowiłem na dwie Methody, z pelletem Lorpio w podajniku. Musze tate namówić, na jeszcze jedna nocke na tym stawie w tym miesiącu! :D

Ps. Gratuluje rybek kazdemu łowcy!
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 624
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4122 dnia: 09.08.2015, 11:43 »
Filip, proponuję mieć przy sobie dwa rodzaje zanęty. Wg mnie zanęta jest ważniejsza od przynęty. Jeśli ryba wejdzie w zanętę, to zeżre wszystko oprócz tego, czego nie chce zeżreć (czyli odpadają jakieś przynęty, które jej nie podchodzą, a 50 innych wciągnie). Natomiast nawet najlepszej przynęty nie wciągnie, jeśli do zanęty nie podejdzie, bo jej nie pasuje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4123 dnia: 09.08.2015, 11:55 »
Racja, rybę da się złowić na plastikową kukurydzę lub robaki ale bez dobrej zanęty nici z łowienia :-)

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 314
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4124 dnia: 09.08.2015, 12:19 »
Filip, proponuję mieć przy sobie dwa rodzaje zanęty. Wg mnie zanęta jest ważniejsza od przynęty. Jeśli ryba wejdzie w zanętę, to zeżre wszystko oprócz tego, czego nie chce zeżreć (czyli odpadają jakieś przynęty, które jej nie podchodzą, a 50 innych wciągnie). Natomiast nawet najlepszej przynęty nie wciągnie, jeśli do zanęty nie podejdzie, bo jej nie pasuje.

i tu sie mylisz według mnie ale to twoje zdanie i go szanuje
według mnie miejsce , woda , ryby , warunki nad woda anie zaneta to cud przepis na sukces
czym wytłumaczysz sytuacje ....
jade na tej samej zanecie przezucam kilkanascie przynet i nagle cud przyneta branie za braniem na przynete i co ty na to ......
Maciek