Autor Wątek: Skleptrabucco.pl  (Przeczytany 77486 razy)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 08.05.2015, 20:10 »
dokładnie. qm1 mogły się wysypać. taki urok tego pudełeczka.trzeba zatrzasnąć.

oj, nie narzekajcie znow tak na to trabucco.pl. Zawsze sie moze zdarzyc jakas pomyłka.
Kupowałem tam juz kilka  jak nie kilkanascie razy i nie trafiłem na taki przypadek.
Dziś znów dostałem paczuszkę od nich. Wszystko się zgadza. Zamówiona 4 maja listem poleconym.
Znów jestem

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 08.05.2015, 20:28 »
Pracowałeś może w sklepie internetowym? Wpadki zdarzają się każdemu przy dużych ilościach zamówień pomyłki się zdarzają nie bronię sklepu sam zamawiałem ww sklepie i nie narzekam no może poza jedną rzeczą ale to raczej wina producenta, zamawiając haczyki drennana z red roach w opakowaniu była ich raptem połowa, podobną historię miałem z haczykami guru qm1...

Nie miałem okazji pracować w sklepie internetowym, ale miałem okazję pracować na kilku magazynach w młodości i jak jeszcze nie było sklepów internetowych, to ja już szykowałem zamówienia dla klientów i nigdy nie było błędów, bo zawsze zasada double check była stosowana i nigdy nic na czas, tylko z naciskiem na jakość.
Wiem, że można się mylić, ale jeśli kilka osób zgłasza, że w tym sklepie się mylą, to już coś nie tak ;)
Robert

Online Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 08.05.2015, 20:37 »
Generalnie jak jest za dużo pracy to może czas pomyśleć o rozszerzeniu kadry? ;)
Trzeba pamiętać o tym, że statystycznie zadowolony klient ściągnie do sklepu 1 - 2 osoby, a niezadowolony odciągnie od sklepu 10 - 20. Poza tym kłania się też zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, jeśli przedsiębiorstwo nie chce stracić (lub chce stracić jak najmniej) klientów podczas jakichś roszczeń pierwsze co się robi to przeprasza, nieważne czy wina leży po stronie sklepu, kuriera czy klienta. 
Pozdrawiam
Marcin

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 08.05.2015, 21:14 »
Ja kupowałem tam kilka razy. Wrażenia mam średnie bo też kilka razy coś nie zgadzało się w zamówieniu. A to haczyki nie ten rozmiar a to coś innego. Trzeba było wymienić całą serię emaili, żeby sprzedawca wysłał to co pierwotnie zamówiłem. Wczoraj chciałem zamówić u niego kilka przedmiotów na allegro, ale brakowało w aukcjach podpórek drennanna. Poprosiłem o ich wystawienie - "oczywiście, wystawię wieczorem itd." Do tej pory ich nie ma. Zamówiłem całość w innym sklepie. Coraz więcej jest sklepów z szerszą ofertą niż skleptrabucco, gdzie nie czuje się, żeby klient był dla sprzedawcy złem koniecznym więc po co się męczyć...

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 08.05.2015, 21:20 »
Cytuj
Pracowałeś może w sklepie internetowym? Wpadki zdarzają się każdemu przy dużych ilościach zamówień pomyłki się zdarzają nie bronię sklepu sam zamawiałem ww sklepie i nie narzekam no może poza jedną rzeczą ale to raczej wina producenta, zamawiając haczyki drennana z red roach w opakowaniu była ich raptem połowa, podobną historię miałem z haczykami guru qm1...

hehe... to dobre , też mnie to spotkało haczyki drennan red roach , w opakowaniu połowa wartości z tym że to dotyczyło sklepu leszcz.pl , więc postawie tu chyba na winę producenta
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 08.05.2015, 21:27 »
A to trzeba pracować w sklepie internetowym, żeby stwierdzić, że coś jest nie tak jeśli kilka razy coś było pomylone i to jak widać w tym wątku nie tylko u mnie? Sprzęt kupuję praktycznie tylko przez internet i we wszystkich innych sklepach razem wziętych nie miałem tylu pomyłek co w tym.

Żebym nie był źle zrozumiany. Sklepowi życzę jak najlepiej. Niech się utrzyma i rozwija bo im większa konkurencja tym lepiej dla klienta. Zacząć jednak trzeba od poprawy jakości obsługi.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 08.05.2015, 21:36 »
Ja jestem naprawdę fanem marki Trabucco jak i Lorpio co chyba starzy forumowicze raczej wiedzą! I myślę że Maciek weźmie sobie do serca nasze uwagi bo jednak coś na rzeczy jest! Popracuje nad logistyką i będziemy wdzięczni mu za obsługę sklepu tak jak za fachowe rady na S&G !! Powodzenia Macieju! :-[ ;)
Arek

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 08.05.2015, 21:40 »
Marcin czy Maciej już pomyłka a dopiero doba na forum a ja już 10 lat mam sklep :D

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 08.05.2015, 21:43 »
Do Sander
podpórki wystawione zostały dla pana na życznie , w sklepie są cały czas wystawione nie jestem w stanie wszystkiego mieć na allegro i płacić im prowizje po 10000tyś miesięcznie po to jest sklep poza allegro aby obejść opłaty , lepiej dla klienta dać np. 5-10% rabatu niż potędze w kraju :(

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 08.05.2015, 21:46 »
Marcin czy Maciej już pomyłka a dopiero doba na forum a ja już 10 lat mam sklep :D
Zwracam honor Marcinie!! :( Ale ja to amator! Sorki! ;)
Arek

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #40 dnia: 08.05.2015, 21:48 »
Ja krótko 3 zamówienia.
W 1 brak jednej rzeczy,w następnym kołowrotek nie ten co zamówiłem a dokładnie miał być z płytka szpula a przesłany z głęboką, ostatnie zamówiłem splawik z jednej serii różnej wadze przyszly każdy z innej parafii.Mozna się WKU......,
A zastanawiam się czy te jego porady na forum są poparte chęcią podzielenia się wiedzą, czy tylko darmową reklamą.

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 08.05.2015, 21:48 »
Do Sander
podpórki wystawione zostały dla pana na życznie

Poprosiłbym linka do tej aukcji na PW bo sprawdzałem wczoraj i dziś kilka razy i ich nie było. Szczerze mówiąc to nadal ich nie widzę...

Grzes77

  • Gość
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 08.05.2015, 22:00 »
Myślałem, że tylko mi się przytrafiła przygoda z tym sklepem, a tu samotny widzę nie jestem. Otóż na początku ubiegłego sezonu kupiłem paczkę za ponad 450zł. Sporo drobniejszych rzeczy i ten klamotowaty podbierak karpiowy K-Karp za 230zł (porażka jak coś takiego można sprzedawać).
Paczka przyszła bez potrójnych nożyczek do cięcia robaków (kosztowały jakoś niecałe 3 dyszki). Ponieważ to był styczeń, lub luty od razu nie zwróciłem na to uwagi. Na paragonie nabity towar był, ale w paczce nożyczek nie było. Po kilku dniach to zauważyłem, po kontakcie ze sklepem i kilku telefonach dostałem nożyczki (nie od razu i nie bezproblemowo), chyba jeszcze jakieś drobnostki przyszły nie w tym rozmiarze, jaki zamawiałem.

Nawet nie podejmuję się oceniać tego sklepu, bo szkoda przypominać sobie to zamówienia, dla mnie towar i sklep do d...

Podbieraka im już nie zwracałem ( z takim podejściem nie chciałem już ryzykować straty tego klamota), odsprzedałem koledze za połowę ceny, on sobie poprzerabiał pod siebie (jak można sprzedawać podbierak, który ma tak ciężki kosz, że trzeszczy pod swoim ciężarem, a co dopiero namoczony i z rybą, do tego ta siatka nieporęczna i konia można tam upakować).

No to mi się teraz ciśnienie podniosło, a już miałem się kłaść spać, bo raniutko wstaję do pracy, trudno nie wyśpię się ;).

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 08.05.2015, 22:07 »
Do Sander
podpórki wystawione zostały dla pana na życznie

Poprosiłbym linka do tej aukcji na PW bo sprawdzałem wczoraj i dziś kilka razy i ich nie było. Szczerze mówiąc to nadal ich nie widzę...

No PW się chyba nie doczekam, ale zadałem sobie ponowny trud przejrzenia kilkudziesięciu stron Twoich aukcji bo nie lubię jak mi się coś wmawia. Są tylko dwie możliwości - 1. Albo już tak niedowidzę 2. Albo podpórki nie zostały wystawione a Ty utrzymujesz, że są, żeby jakoś to wyglądało w oczach użytkowników, którzy to czytają.  Pierwszą możliwość raczej wykluczam...

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Skleptrabucco.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 08.05.2015, 22:31 »
Wszystkie jakie są dostępne podpórki na sklepie są również na allegro sprawdziłem dzisiaj wystawione..
Co do podbieraka to są różne potrzeby sam go używam co widać na nowym filmie z Piotrem Lorecem model K-karp Gladio od 3 lat mi służy i podbiera ryby 20+ , waży , kosz na zamek może służyć jako worek karpiowy przed przygotowaniem do sesji zdjęciowej.