Autor Wątek: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia  (Przeczytany 10458 razy)

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #15 dnia: 17.11.2018, 21:24 »
Mjmaciek
I jak z tą twardością? Szukam czegoś do łowienia leszczy na klasyczny koszyk do 80 m. Czasami karpie na metodę. Da radę ?

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #16 dnia: 18.11.2018, 16:26 »
Cześć. Jakie masz kołowrotki i żyłkę przy feederach, że rzucasz 80 m?

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: 19.11.2018, 16:12 »
Mam ten kijek od 2 sezonów. Co do trwałości/wytrzymałości nie ma się o co martwić. Kijek wyholował karpia ponad 10 kg, sporą ilość jesiotrów. Wart swojej ceny. Jestem zadowolony.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #18 dnia: 19.11.2018, 21:04 »
Panowie czy ktoś z Was próbował wędkować tym kijem na klasyczny koszyk z plecionką lub żyłką? Jak z sygnalizacją brań? Nadaje się w ogóle do klasyka, czy to wędka typowa pod metodę i komercyjne łowienie? Bardzo mocno się zastanawiam nad tym kijem, ale poza metodą chciałbym czasem użyć go do klasyka na dalszych odległościach. Pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #19 dnia: 19.11.2018, 21:50 »
Panowie czy ktoś z Was próbował wędkować tym kijem na klasyczny koszyk z plecionką lub żyłką? Jak z sygnalizacją brań? Nadaje się w ogóle do klasyka, czy to wędka typowa pod metodę i komercyjne łowienie? Bardzo mocno się zastanawiam nad tym kijem, ale poza metodą chciałbym czasem użyć go do klasyka na dalszych odległościach. Pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Też mam nadzieję użyć tego kija nie tylko do metody, ale również jako tradycyjnego feedera, a może i gruntówki.
Wydaje się, że powinna podołać w każdym z w/w...?
Pozdrawiam

Robert

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #20 dnia: 02.12.2018, 13:21 »
Witam

Zakupiłem w Feederbait. W porównaniu z Robinsonem XT II wykonaniem Nevis kładzie Robka na łopatki. Dolnik i środkowy element ma świetne duże wielostopkowe przelotki. Sam dolnik - pięknie zestawiony korek z pianką a uchwyt świetnie wyprofilowany. Jak będzie nad wodą, okaże się gdy wiosenne słońce do nas wróci.

A, i jeszcze jedno. Wymienne szczytówki będą dostępne od najbliższego wtorku!
Pozdrawiam

Robert

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #21 dnia: 02.12.2018, 18:14 »
Tetley rozumiem, że miałeś w rekach Robinsona VDE nano core TX2 i Nevis jest bezapelacyjnie lepszy?
Marcin

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #22 dnia: 02.12.2018, 18:31 »
Dokładnie!

Cześć

No to po kolei
Obydwa kije nie widziały wody i ryby
Rob jest kijem wyczynowym , przynajmniej tak podaje producent
Stad, jest na pewno sztywniejszy od Nevisa
Tak przynamniej stwierdzam ja po próbach statycznych

Przelotki ewidentnie Nevis ma większe szczególnie na dolnym i środkowym elemencie
No i w Nevisie bardzo ciekawa jest przelotka szczytowa
Ma zapewniać mniejszą możliwość oplatania żyłką i jej ścięcia


Kręciłem się pomiędzy Diplomatem, UV,Nevisem i no XT II


Co do jakości wykonania moim skromnym zdaniem uważam, że Nevis jest z tych czterech najlepiej wykonany !
Pozdrawiam

Robert

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #23 dnia: 03.12.2018, 16:19 »
Pozwolę sobie dodać coś od siebie, bo też kupiłem tę wędkę z myślą o dalszych rzutach. Wrażenia na sucho (na mokro będą za tydzień):


Wykonanie: jak wykonanie. To chyba normalne, że przelotki nie są zaklejone lakierem  ;) Wędka ładna, spasowana, wszystko równo zamocowane
Akcja: jest mięcho! Kto trochę łowił, czuje, kiedy kij oddaje i napędza. A ugięcie przy holu można obejrzeć na filmie.
Przelotki: czuć moc. Są solidne, co ma pewnie wpływ na wagę wędziska.
Konstrukcja: tu mam wątpliwości, jeżeli chodzi o zbrojenie w przelotki. Moim zdaniem przelotka startowa powinna być oddalona jeszcze o ok. 15 cm, ewentualnie zamieszczona na drugim segmencie. Co z tego, że ta przelotka jest duża, skoro przy kołowrotku nawet wielkości 4000 mamy załamanie na dolnej części przelotki, a przy zwijaniu, kiedy wodzik kabłąka jest najbliżej blanku, żyłka jest w 1/3 - 1/2 średnicy, patrząc od dołu przelotki. Najbardziej komponowało mi się tu bardzo leciwe Shimano Catana w rozmiarze 3000. Testowałem oprócz tego Daiwę Emblem, Shimano Ultegrę (wiecie, dalekie rzuty i takie tam), Shimano bajtki i Aero Feeder. A w sumie i tak kupiłem kołowrotek, który najwyżej obsłuży innego kija  :P

Pocieszam się tym, że przy wyrzucie żyłka spada luźno ze szpuli, więc może będzie ok. A może sobie wymyślam problemy? Kupione, przepadło, jakby co, to mam parę podlodowych kręciołów.  ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #24 dnia: 03.12.2018, 16:26 »
Pozwolę sobie dodać coś od siebie, bo też kupiłem tę wędkę z myślą o dalszych rzutach. Wrażenia na sucho (na mokro będą za tydzień):


Wykonanie: jak wykonanie. To chyba normalne, że przelotki nie są zaklejone lakierem  ;) Wędka ładna, spasowana, wszystko równo zamocowane
Akcja: jest mięcho! Kto trochę łowił, czuje, kiedy kij oddaje i napędza. A ugięcie przy holu można obejrzeć na filmie.
Przelotki: czuć moc. Są solidne, co ma pewnie wpływ na wagę wędziska.
Konstrukcja: tu mam wątpliwości, jeżeli chodzi o zbrojenie w przelotki. Moim zdaniem przelotka startowa powinna być oddalona jeszcze o ok. 15 cm, ewentualnie zamieszczona na drugim segmencie. Co z tego, że ta przelotka jest duża, skoro przy kołowrotku nawet wielkości 4000 mamy załamanie na dolnej części przelotki, a przy zwijaniu, kiedy wodzik kabłąka jest najbliżej blanku, żyłka jest w 1/3 - 1/2 średnicy, patrząc od dołu przelotki. Najbardziej komponowało mi się tu bardzo leciwe Shimano Catana w rozmiarze 3000. Testowałem oprócz tego Daiwę Emblem, Shimano Ultegrę (wiecie, dalekie rzuty i takie tam), Shimano bajtki i Aero Feeder. A w sumie i tak kupiłem kołowrotek, który najwyżej obsłuży innego kija  :P

Pocieszam się tym, że przy wyrzucie żyłka spada luźno ze szpuli, więc może będzie ok. A może sobie wymyślam problemy? Kupione, przepadło, jakby co, to mam parę podlodowych kręciołów.  ;)

Ja mam kolowroty przy nevisach w rozmiarze 5000 , przy żyle 0,26 z koszykiem preston 45 gr zapakowanym towarem leci ni spokojnie 80m.
Z wysilkiem 90m.
Trzeba coś wiecej.
Wiadomo bardzo wazna jest umiejetnośc dalekigo rzutu.
Maciek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #25 dnia: 03.12.2018, 16:40 »
Ja mam kolowroty przy nevisach w rozmiarze 5000 , przy żyle 0,26 z koszykiem preston 45 gr zapakowanym towarem leci ni spokojnie 80m.
Z wysilkiem 90m.
Trzeba coś wiecej.
Wiadomo bardzo wazna jest umiejetnośc dalekigo rzutu.

No to mnie pocieszyłeś, bo dokupiłem sobie do tego kija kołowrotek w rozmiarze 5000. Co do swoich umiejętności rzutowych się nie wypowiem, ale bazując na teorii zarządzania, określiłbym to jako uświadomiona niekompetencja  :D

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #26 dnia: 03.12.2018, 17:00 »
Tetley dzięki za wszelkie info... Teraz tylko pozostsje dylemat czy wersja do 100g czy do 120g...
Właśnie mocno mnie ciekawi ta różnica... Niby 20g różnicy i czy jest różnica w akcji wędek.. Jakby nie było różnicy to po co dwie wersje...
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #27 dnia: 03.12.2018, 17:01 »
Ja mam kolowroty przy nevisach w rozmiarze 5000 , przy żyle 0,26 z koszykiem preston 45 gr zapakowanym towarem leci ni spokojnie 80m.
Z wysilkiem 90m.
Trzeba coś wiecej.
Wiadomo bardzo wazna jest umiejetnośc dalekigo rzutu.

No to mnie pocieszyłeś, bo dokupiłem sobie do tego kija kołowrotek w rozmiarze 5000. Co do swoich umiejętności rzutowych się nie wypowiem, ale bazując na teorii zarządzania, określiłbym to jako uświadomiona niekompetencja  :D

Ja działam w praktyce, nie rozważam hipotetycznie czy młynek ten czy tam ten jest nona czy hiper....
Poprostu wymyślilem sobie ze pod federy 3,6 m daje rozmiar 5000 i go daje , lubie zapas mocy na korbie -a nie gra w pchelki..
Tak jak mowie jak co komu. 
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #28 dnia: 03.12.2018, 17:03 »
Tetley dzięki za wszelkie info... Teraz tylko pozostsje dylemat czy wersja do 100g czy do 120g...
Właśnie mocno mnie ciekawi ta różnica... Niby 20g różnicy i czy jest różnica w akcji wędek.. Jakby nie było różnicy to po co dwie wersje...

Na twoje lowienie i rybki w nim biorace udzial polecam 100 gr.
Maciek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Vanity Carp Feeder MH360 - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #29 dnia: 03.12.2018, 17:11 »
Na jednym z łowisk zawsze można się spodziewać rybki 10+,  i tak kijek musi dać rade przeciągnięcie bestji przez zielsko...
Marcin