Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3889057 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17310 dnia: 01.02.2020, 15:00 »
Jeszcze tylko pokrowiec i gotowy do sezonu


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17311 dnia: 01.02.2020, 18:23 »
No i jest :D. Jaki kołowrotek polecacie do tego kijka?

- Arek -

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17312 dnia: 03.02.2020, 20:34 »
Grzegorz88 - nie ma za co. Akurat się tak złożyło, że w podobnym czasie szukaliśmy kołowrotków o zbliżonych parametrach.

Ja również postawiłem na Daiwe Ballistic - dwie sztuki Stradica FL wróciły do sklepu. Od roku posiadam Ballistica w rozmiarze 6000, dokupiłem "mniejszego brata" pod pickera - 4000 C ( wersja z normalnym przełożeniem). Fotki dla porównania wielkości:



W tym sezonie będę testował żyłkę Guru Pulse pro oraz chcę "oprzeć" moje łowienie głównie o aromat F1 - stąd booster do peletu.


Już wcześniej - jakoś w listopadzie zakupiłem w promocyjnej cenie ( jeszcze przed Black Friday)   feeder/picker Daiwa Tournament RS 10/11 ft. (Postaram się skrobnąć jakąś krótką prezentację - tak na szybko mogę zdradzić, że kijek bardzo mi przypasował)




Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17313 dnia: 05.02.2020, 19:51 »
Ponad 2 miesiące nieobecności w tym dziale, to zdecydowanie za długo 8) ;). Pierwsze zbrojenia do sezonu 2020...



Brzanówki zyskały nowe nawijaki...





O to mi chodziło... :) :-*





Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17314 dnia: 05.02.2020, 19:52 »
Ten liquid krylowy nadal taki gęsty i aromatyczny?

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17315 dnia: 05.02.2020, 19:56 »
Ten liquid krylowy nadal taki gęsty i aromatyczny?

Nie jest gęsty jak melasa, powiedzmy, że jak syrop. Niby 100% ekstrakt z kryla, wali naturalnie subtelnym smrodem (żadnej chemii nie wyczuwam), barwa brązowa, mętna. Chyba będzie ok, ryby zweryfikują.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17316 dnia: 05.02.2020, 20:23 »
fishunter1990, pochwaliłeś się w końcu nowymi, brzanowymi nawijakami :bravo:

 Jakiś czas temu wspominałeś w jakimś poście, że chcesz nabyć nowe młynki do połowu brzan ale nie do końca chciałeś ujawnić jakie.

 A tu proszę.  Osobiście pomyślałem, że zakupisz kołowrotki Daiwa GS LTD (tak mi przyszło do głowy).  W sumie te na które postawiłeś są do GS-ów podobne z wyglądu.

 Kupiłeś je w ciemno czy osobiście "macałeś " przed kupnem?  Kupiłeś w Polsce? 

 Łowiłeś już na nie?

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17317 dnia: 05.02.2020, 21:01 »
Jeżeli kogoś interesuje jak ten Extriacator wygląda w środku to nie dawno Dawid z WJNR na sowim kanale YT rozebrał swoją sztukę.
W mojej opinii wygląda w środku porządnie, szczególnie osadzenie pinionu.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17318 dnia: 05.02.2020, 21:10 »
Tench spokojnie :), GS-y od prawie roku są w moim arsenale, przy quiverach Koruma ;). Oczywiście Ex-y są nawiązaniem do złotek Daiwy, ale jakby o rozmiar większe. Jakby, bo są cięższe tylko o ok.14g, ale za to szpule są o średnicy 63mm, choć ich wysokość to "tylko" 22mm. Konkurentem był Sonik Xtricator 5000 o tej samej wadze, lecz o wyższej i bardziej pojemnej szpuli, choć akurat na tym mi najbardziej nie zależało. Sonik występuje też w wersji ze złotą szpulą, przez co nawiązuje do w/w młynków:

https://team-outdoors.nl/sonik-xtractor-5000-gs-reel.html

...a wszystkie razem, są jakby wzorowane na młynku Daiwa Whisker 2600 SS i podobnych seriach.
Ostatecznie zadecydowało kilka szczegółów, więc wybrałem Wychwoody. Czaiłem się na nie od jakiegoś czasu, ale nigdzie nie było informacji o ich wadze, więc nie chciałem ryzykować. Dopiero chłopaki z Trotki w trakcie live'a zważyli mi Wychwooda (są dystrybutorem tej marki), więc nawet się nie zastanawiałem i zamówiłem u nich w dobrej cenie.
Potrzebowałem młynków o wadze max 450g, o powiększonych szpulach i kompaktowych korpusach, z przełożeniem poniżej 5.0:1. Ex-y spełniają te warunki, a do tego są wcieleniem oldschoolu w nowoczesnym wydaniu (korpus magnezowy, 10 łożysk (w tym zamknięte) itp.). Z resztą ostatnio Dawid go z grubsza opisał, robiąc sesję rozbieraną:


i jeszcze...


Póki co nie łowiłem jeszcze, tylko nawinąłem żyłki - kręcą bardzo maślanie, mam nadzieję, że poradzą sobie bez oporów w ściąganiu podajników 60-70g. Podczas nawijania nowej żyłki, trzeba umiejętnie zdemontować podkładkę/i (bo są 2szt) z osi, bo możemy zrobić stożek lub jego odwrotność.
Po wrażeniach "na sucho" jestem zadowolony.



Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17319 dnia: 06.02.2020, 07:05 »
Pod względem mechanicznym, to wg mnie Cresta EXT, która chyba zniknęła już z półek i nie ma następcy. Pod kątem wymiarów i budowy, owa Cresta to chyba było to samo.
Jeśli interesuje kogoś moje zdanie na temat bebechów, to ja tam nie widzę nic, na czym warto zawiesić oko. Prosta do bólu budowa, kiepska stabilizacja osi, jej jednopunktowe zamocowanie, delikatne łożysko oporowe... jednym słowem- słabo.
Ale! Wbrew wszystkiemu co napisałem, Cresta EXT, która dane mi było poznać kilkukrotnie, to był nad wyraz wytrzymały i mocny młynek ??? Nie wiem jaka siła powodowała, że nie brakowało uciągu i wytrzymałości konstrukcji, ale takie są fakty. Jeden z forumowych kolegów posiada kilka sztuk w arsenale i daje im wycisk ciężkim feederem na Wiśle ;)

Jeśli to nowe wcielenie owej Cresty, ro młynek naprawdę może dać rady 8)
Czesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17320 dnia: 06.02.2020, 08:19 »
Czesiek, a powiesz czym się różnią Daiwy - Ninja, Legalis i TDM? Ninja mnie jakoś nie kręci i zastanawiam się nad czymś droższym i ciut lepszym (może być dużo lepsze). Albo coś konkurencji w podobnej cenie...
Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17321 dnia: 06.02.2020, 09:22 »
Zależy ile chcesz przeznaczyć na zakup.  Z tańszych polecam  Fuego 6000 LT. (wielkością odpowiada dawnym modelom 4000). Mocniejszy niż Ninja bo ma dobre, sztywne  łożyskowanie piniona takie jak shimano X-ship . Orałem nim cały sezon po Wiśle ciężkimi koszykami po 100g + i nie widzę żadnych śladów zużycia zębatek. Ledwie widoczny ślad dolegania i tyle.  Z droższych wybrał bym Cast'izm 25 QD - to prawdziwa wyciągarka .  Czesiek pewnie poleci  także Lexę LT.
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17322 dnia: 06.02.2020, 10:48 »
Jeślli kogoś interesuje chwalony przez Dawida kultowy Daiwa Procaster EVO 4012 lub 3008 to można go jeszcze gdzieniegdzie kupić.  Tp typowy feederowy młynek z porządnym okrągłym metalowym klipem i zapasową szpulą.  Ma m.in. łożyskowaną rolkę w kabłąku.  Wychodzi dosyć tanio biorąc pod uwagę zapasową, metalową szpulę (za ok 100zł).

https://tiny.pl/t6x9x

Kupowałem go na Vaveinn, płaciłem kartą  i otrzymałem po 4 dniach.  Używam do średniego feedera i  spisuje się bez zarzutu.
Wiesiek

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17323 dnia: 06.02.2020, 10:53 »
Jeślli kogoś interesuje chwalony przez Dawida kultowy Daiwa Procaster EVO 4012 lub 3008 to można go jeszcze gdzieniegdzie kupić.  Tp typowy feederowy młynek z porządnym okrągłym metalowym klipem i zapasową szpulą.  Ma m.in. łożyskowaną rolkę w kabłąku.  Wychodzi dosyć tanio biorąc pod uwagę zapasową, metalową szpulę (za ok 100zł).

https://tiny.pl/t6x9x

Kupowałem go na Vaveinn i otrzymałem po 4 dniach.  Używam do średniego feedera i  spisuje się bez zarzutu.

Waga taka jak pokazują dla 4000? 400 gramów? Jaka wędkę Ci wyważa? Za ta cenę, super

Ta zapasowa szpula jest dokładnie taka jak ta pierwsza?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #17324 dnia: 06.02.2020, 11:06 »
Fakt że tanio, ja płaciłem wiosną ub roku  sporo drożej. Wygląda na to że sprzedają resztę zapasów magazynowych. Szpula dokładnie taka sama.  Zakładam go do pudelków Drennana 3.3m i nie czuję żadnego dyskomfortu.  Mam też mniejszy EVO 3008 i uzywam do pickerów Windcast 3m i Garbolino challenger 3m.  Problem wyważenia wędki to indywidualna sprawa. Ja nie jestem wielkim perfekcjonistą w tej materii. To nie muchówka czy spining gdzie wykonuje się setki rzutów i dokładne wyważenie ma znaczenie kluczowe.
Wiesiek