Ankieta

Czy jeździsz na komercje?

nigdy
10 (23.3%)
często
6 (14%)
od czasu do czasu
25 (58.1%)
nie mam zdania
2 (4.7%)

Głosów w sumie: 40

Głosowanie skończone: 20.03.2015, 19:51

Autor Wątek: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?  (Przeczytany 52952 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« dnia: 10.03.2015, 19:38 »
często spotykam się z opiniami wędkarzy, że wyjazdy na łowiska komercyjne to łowienie w akwarium ,a ryby tam złowione nie są powodem do zadowolenia bo to przecież KOMERCJA .Moim zdaniem każdy ma prawo łowić gdzie mu się podoba ,nawet we własnej wannie ( oczywiście sztuczne) .Na komercje jeżdżę  z rodziną i znajomymi odpocząć ,pobawić się .Jakie jest wasze zdanie komercji mówicie NIE :thumbdown: czy jesteście ZA :thumbup:
Pozdrawiam
Jacek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.03.2015, 19:45 »
 Jak Najbardziej jestem na tak , a jeszcze byłoby świetnie jakby Normalni gospodarze tych wód dbali tak aby tworzyć "uroczyska" a nie "wanny", na szczęście coraz więcej  "UROCZYCH KOMERCJI"

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #2 dnia: 10.03.2015, 19:49 »
Póki sił starczy będę jeżdził na swoją ukochaną Odrę,świt nad rzeką bezcenny.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #3 dnia: 10.03.2015, 19:54 »
3 x TAK :thumbup: :thumbup: :thumbup:  Sam nie za często jeżdżę na komercje z rożnych przyczyn. Co do komercji to: Po pierwsze nie jest wcale tak łatwo o rybę na komercji... presja wędkarska niesamowita a ryba cwana strasznie, tak jest u mnie przeważnie.  Komercje powiedzial bym nawet ze sa potrzebne po niekad bo chociazby odciazaja inne zbiorniki wodne, daja pocwiczyc, podszkolic sie, posprawdzac nowe techniki, przynety... .Ja lubie jezdzic na komercje maja swoj klimat i sa naprawde piekne niektore z nich ale tak jak mowilem z roznych powodow nie odwiedzam ich za czesto na pewno nie tak czesto jak bym chcial ;) :narybki: :narybki:
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #4 dnia: 10.03.2015, 20:14 »
Jestem jak najbardziej za, nawet mimo tego, że komercje u mnie wyglądają jak stawy hodowlane ( :thumbdown: ) :) niestety nie mam okazji zbyt często łowić na komercji z bardzo prostego powodu... mam ich zdecydowanie za mało w okolicy.
Po nocach śnią mi się tak pięknie wyglądające zbiorniki jak Luk pokazuje w swoich filmach. Gdyby w Polsce tak to wyglądało to w tym momencie wędkowanie na małych wodach stojących w moim przypadku miałoby miejsce wyłącznie na komercjach. Dobrze zaprojektowane, zrobione z głową mają swój klimat.
A opinie typu "wędkowanie jak w akwarium" usłyszysz tylko i wyłącznie od ludzi którzy albo na komercji nie łowili albo szkoda im pieniędzy i szukają wymówek.

Pozdrawiam
Marcin

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #5 dnia: 10.03.2015, 20:25 »
Obecnie znam jedną komercję,tą na której byłem niedawno i z niej była relacja.Przypomina troche stawy hodowlane,ale co zrobisz do póki komercja nie stanie się moda i gospodarze nie pojmą,że to się opłaca wyglądają jak wyglądają i nic na to nie poradzimy,jeżdżę tam dla zabawy i testów ;) Co innego gdyby było to łowisko jak się należy podchodził bym do tematu inaczej :P
Jestem za,nie ma tam nic złego i szkodliwego,a co do ryb wcale nie są takie łatwe do złowienia,jak mogło by się wydawać :thumbup:
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #6 dnia: 10.03.2015, 20:27 »
Każdy ma prawo wyboru,powstaje coraz więcej łowisk komercyjnych bo jest takie zapotrzebowanie.Łowisko z wyselekcjonowanymi okazami  dają możliwość zmierzenia się rybą na której branie na PZW można czekać latami .Jest jeszcze kwestia niedzielnych wędkarzy którzy nie mają  chęci opłacać karty  i chcą z rodziną miło spędzić czas łowiąc ryby :narybki:
Pozdrawiam
Jacek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #7 dnia: 10.03.2015, 20:30 »
Ja nie jestem przeciw komercjom, ale z pewnością nie jestem ich fanem. Lubię naturalne łowiska. Wędkarstwo to jest przygoda, nie tylko z rybą, ale i z przyrodą. Łowiska komercyjne, to jednak nastawianie się wyłącznie na rybę. Walory estetyczne w wielu przypadkach są ograniczone.
Poza tym na komercjach łowi sie głównie karpie, których nie nauczyłem się łowić za młodu, bo nie miałem jak i jakoś nie ciągnie mnie do nich.
Nie mniej uważam, że komercyjnych łowisk powinno być więcej. Może przez to kiedyś zmienię upodobania :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #8 dnia: 10.03.2015, 20:40 »
Takie właśnie opinie są wynikiem tego, że nie ma ładnie zrobionych komercji w Polsce, bo przecież da się zrobić tak żeby woda nie tylko była rybna ale także piękna :)
Co do ryb to fakt też wolałbym wody z pięknymi linami, karasiami, płociami czy okoniami. Niestety karp jest tani i łatwo dostępny. Nie wiem skąd przekonanie, że to karp ściągnie najwięcej wędkarzy...
Pozdrawiam
Marcin

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #9 dnia: 10.03.2015, 20:48 »
Dzikie wody maja swoj klimat. Wedkarstwo to przede wszystkim spokoj. Im dalej od ludzi i im bardziej w glab tym lepiej.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #10 dnia: 10.03.2015, 20:52 »
Bardzo rzadko jeżdżę na komercje ponieważ mam swój prywatny staw. Czasami brat mnie wyciągnie bo znam takie stawy hodowlane na których płaci się 20zł za 3 wędki na 12h i co się złowi to Twoje :D Bierzemy dużą bańkę i przewozimy ryby do stawu :D

Ogólnie nie znam fajnej takiej trochę dzikiej komercji.
Jednak wolę takie zbiorniki gdzie nie wiem jakie ryby tam można złowić jeśli chodzi o wielkość bo na tych komercjach to każdy dobrze wie od właściciela co tam pływa.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 324
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #11 dnia: 10.03.2015, 21:05 »
Dzikie wody i plywajace w nich ryby to dla mnie prawdziwe wedkarstwo uwielbiam wyzwania a zlowienie ryby dziko zyjacej to jest to!
Co do komercji w tym roku planuje gdzies sie zmeczyc rece ale i tak mojej opini nie zmienie ze komercje to miejsca do zaspokojenia swojej ambicji w sensie ile sie nie zlowi i jakich ryb i jest sie mistrzem i ma sie wyniki.......
prawdziwi sens wedkarstwa dla mnie na dzikiej wodzie obiez cel wyprawy wymysl strategie zanec zrob zestaw wyjmij rybe i wypusc a po tym wszystkim ciesz sie tym co w tobie z tej przygody zostanie
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #12 dnia: 10.03.2015, 21:09 »
Osobiście wolę dzikie wody, ale nie mam nic przeciw co do wód komercyjnych, w tym roku planuje sie wybrać drugi raz w życiu na taką wodę, pierwszy raz miałem jakies 7-8 lat temu :)
Krzysztof

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #13 dnia: 10.03.2015, 21:11 »
Dzikie wody i plywajace w nich ryby to dla mnie prawdziwe wedkarstwo uwielbiam wyzwania a zlowienie ryby dziko zyjacej to jest to!
Co do komercji w tym roku planuje gdzies sie zmeczyc rece ale i tak mojej opini nie zmienie ze komercje to miejsca do zaspokojenia swojej ambicji w sensie ile sie nie zlowi i jakich ryb i jest sie mistrzem i ma sie wyniki.......
prawdziwi sens wedkarstwa dla mnie na dzikiej wodzie obiez cel wyprawy wymysl strategie zanec zrob zestaw wyjmij rybe i wypusc a po tym wszystkim ciesz sie tym co w tobie z tej przygody zostanie

I to jest jest najważniejsze w naszym hobby
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #14 dnia: 10.03.2015, 21:15 »
Powiem tak : Nie zawsze będąc na komercji można "połowić " lub cokolwiek złowić, jak wszędzie liczy sie taktyka, kombinacja w przynętach itp, a czasem i to nie skutkuje... To nie jest tak prosto jak sie myśli czasem że na komercje jade to połowie ryb... Znajomi czasami wracają o kiju z Komercji.
Krzysztof