Ankieta

Czy jeździsz na komercje?

nigdy
10 (23.3%)
często
6 (14%)
od czasu do czasu
25 (58.1%)
nie mam zdania
2 (4.7%)

Głosów w sumie: 40

Głosowanie skończone: 20.03.2015, 19:51

Autor Wątek: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?  (Przeczytany 52810 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #15 dnia: 10.03.2015, 21:18 »
Słyszałem o komercjach w których też nie było ryb,tylko wędkarze byli,słyszałem również o karmieniu ryb przed sobotą i niedzielą,tam cuda też się dzieją,dlatego szanuje dzicz
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #16 dnia: 10.03.2015, 21:21 »
Rzadko łowię na komercji i gdy już tam jadę to w zasadzie tylko w jednym celu - przetestowanie nowego sprzętu - kija, kołowrotka, konstrukcji zestawów itp.
Uważam że komercja jest potrzebna choćby tylko  jako odciążenie już i tak skąpych w ryby wód otwartych :thumbup:
Pozdrawiam - Gienek

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #17 dnia: 10.03.2015, 22:14 »
Jestem za dzikimi wodami. Ale nie uważam komercji za coś złego wręcz przeciwnie. Co do okazałych ryb złowionych na komercji może nie są tak poważane, ponieważ łatwiej o nie niż na PZW z wiadomych przyczyn.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #18 dnia: 10.03.2015, 22:17 »
A jakie to wiadome przyczyny
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #19 dnia: 10.03.2015, 22:19 »
A jakie to wiadome przyczyny

 Stas jakie stanowisko masz w ZG PZW ?

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #20 dnia: 10.03.2015, 22:20 »
Na komercję jeżdzę po to aby przetestować nowe zanęty i przynęty.
Ma się pewność że jest tam ryba no i czasem można po prostu oderwać się od szarej rzeczywistości dzikich wód.

elvis77

  • Gość
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #21 dnia: 10.03.2015, 22:24 »
Mój stosunek do komercji jest taki sam jak kolegów wyżej,więc nie będę się rozpisywał.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #22 dnia: 10.03.2015, 22:30 »
Należę do pzw ,tylko nie rozumiem czego chcecie od wód pzw ,ja idę na ryby w centrum Wrocławia i je łowie,czego chcieć więcej,ryby są tylko trzeba je łowić a nie tylko narzekać.Zapomniałem stanowisko płatnik składek
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #23 dnia: 10.03.2015, 22:44 »
 Też wędkuję niejednokrotnie w Centrum Wrocławia, wiesz okoliczności przyrody nie są nadzwyczajne, ryby sporo i jeśli chodzi o rybostan to owszem jest ok. ale patrząc na Panów Płatników składek na ul. mazowieckiej siedzących tam (te same twarze) dzień w dzień i ryby sąsiadom rozdających bo przecież natrzepał pół wiadra płoci ( styczeń-marzec) z ikrą. BANDYCI nie wędkarze . I te ich metalowe windy... a miałem taki dobry humor

  Moje pytanie było spowodowane tym, bo co napotkam na Twój post, to stanął byś w ogień za PZW, owszem Twoja sprawa. Dla mnie komercyjne urocze łowiska są pomału alternatywą do równie pięknych łowisk dzikich, niestety w 50% dewastowanych przez" Płatników Składek" jak i samo ZG PZW :-X

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #24 dnia: 10.03.2015, 22:58 »
Nie jestem fanem siedzenia nad dołkiem zwanym komercją,nie jestem fanem pzw ,nie mogę przeżyć tego co zrobiono z Odry w okolicach karłowic ,osobowic,panów z ujścia Oławki też bym za jaja powiesił bo robią to co rok od wielu lat,ale moim hobby jest wędkarstwo i robię to co lubię,startuje na zawodach,uczę się od lepszych a jestem w kole gdzie jest wielu kadrowiczów w spławiku czy spinningu i to sprawia mi przyjemność więc po co biadolić.Machaj wędą ryby będą bo są.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #25 dnia: 10.03.2015, 23:01 »
Też wędkuję niejednokrotnie w Centrum Wrocławia, wiesz okoliczności przyrody nie są nadzwyczajne, ryby sporo i jeśli chodzi o rybostan to owszem jest ok. ale patrząc na Panów Płatników składek na ul. mazowieckiej siedzących tam (te same twarze) dzień w dzień i ryby sąsiadom rozdających bo przecież natrzepał pół wiadra płoci ( styczeń-marzec) z ikrą. BANDYCI nie wędkarze . I te ich metalowe windy... a miałem taki dobry humor

  Moje pytanie było spowodowane tym, bo co napotkam na Twój post, to stanął byś w ogień za PZW, owszem Twoja sprawa. Dla mnie komercyjne urocze łowiska są pomału alternatywą do równie pięknych łowisk dzikich, niestety w 50% dewastowanych przez" Płatników Składek" jak i samo ZG PZW :-X
To może Staś nie jest tu złem! A czepiajmy się płatników PZW! w większości naszych kolegów i znajomych! Ludzi którzy wymagają zniżki na opłaty a wyławiają wielokrotność limitów pracującego płatnika PZW???
Arek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #26 dnia: 10.03.2015, 23:19 »
Nie jestem fanem siedzenia nad dołkiem zwanym komercją,nie jestem fanem pzw ,nie mogę przeżyć tego co zrobiono z Odry w okolicach karłowic ,osobowic,panów z ujścia Oławki też bym za jaja powiesił bo robią to co rok od wielu lat,ale moim hobby jest wędkarstwo i robię to co lubię,startuje na zawodach,uczę się od lepszych a jestem w kole gdzie jest wielu kadrowiczów w spławiku czy spinningu i to sprawia mi przyjemność więc po co biadolić.Machaj wędą ryby będą bo są.

  Przepraszam jeśli Cie uraziłem, ale odniosłem takie wrażenie  ( jak sie okazało mylne) :thumbup: :beer:

  p.s

 kiedys ich pozrzucam z tych barierek :D:D i to samo na zimowisku barek, BANDYCI i tyle rybka tam wchodzi przezimować to ja młucą jak leci... pisałem kiedys z kumplem do ZG PZW ( ja mały talent literacki mam ) co zrobic aby zakazać tam wędkowania w tym okresie, bo 90% tam wędkujących to BANDYCI i co trzeba zrobić aby ustanowiono okres ochronny dla Płoci na rzece Odrze. Do dzis nikt nic nie odpowiedział...ehhhhhhhhh

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #27 dnia: 10.03.2015, 23:25 »
Mogę być złem,ale dla mnie czarne jest czarne a białe jest białe,panuje tendencja pełnej krytyki pzw co nie jest w pełni uzasadnione,nie twierdzą że Pzw jest bez wad ma ich dużo ale każdy je ma.Jestem kierowcą i nie mam tyle czasu na ryby ile bym chciał,ale idąc na ryby jestem na nie przygotowany i łowię śmiem twierdzić że kiedyś było gorzej z rybą niż teraz(jak widziałem ryby które wyciągał gość z Włoch na karłowicach to włosy dęba stawały co w tej wodzie jest).Jak ktoś chce łowić na komercji i nie należeć do pzw to żaden problem ok.Ale irytuje mnie również że są osoby które w Polsce nie łowią a jadą po całości po Pzw to mam nerwa,dla mnie kto chce łowić to będzie łowił a kto na niema do tego drygu to i komercja nie pomorze i reklamowane firmy.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #28 dnia: 10.03.2015, 23:50 »
Mogę być złem,ale dla mnie czarne jest czarne a białe jest białe,panuje tendencja pełnej krytyki pzw co nie jest w pełni uzasadnione,nie twierdzą że Pzw jest bez wad ma ich dużo ale każdy je ma.Jestem kierowcą i nie mam tyle czasu na ryby ile bym chciał,ale idąc na ryby jestem na nie przygotowany i łowię śmiem twierdzić że kiedyś było gorzej z rybą niż teraz(jak widziałem ryby które wyciągał gość z Włoch na karłowicach to włosy dęba stawały co w tej wodzie jest).Jak ktoś chce łowić na komercji i nie należeć do pzw to żaden problem ok.Ale irytuje mnie również że są osoby które w Polsce nie łowią a jadą po całości po Pzw to mam nerwa,dla mnie kto chce łowić to będzie łowił a kto na niema do tego drygu to i komercja nie pomorze i reklamowane firmy.
No cóż ::) Chyba ??? A może ?Pewne tony P. Stasiu mi się tu co do krajowego podwórka i jechania po nim w pańskiej relacji podobają!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Łowiska komercyjne - za czy przeciw?
« Odpowiedź #29 dnia: 11.03.2015, 00:18 »
Też tak myślę,że Pzw to nie samo zło,ale ryb jest jednak mniej niż jeszcze kilkanaście lat temu i nie koniecznie z powodu rybaków czy"miesiarzy". Jestem realistą i widzę chyba Świat inaczej niż inni, bo potrafię racjonalnie oceniać sytuację w oparciu o fakty i możliwości,a nie o pobożne życzenia. Nie mające realnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.