Autor Wątek: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska  (Przeczytany 29401 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #30 dnia: 17.04.2020, 06:19 »
Lokalizacja chyba dobra ok. 1.2km od trasy 7 ale sama woda to lekko w dole
https://www.google.pl/maps/@52.5914505,20.4603025,874m/data=!3m1!1e3?hl=pl
do tego dobre miejsce na parking, recepcja, miejca na grila, sklepik
Jak myślisz
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #31 dnia: 17.04.2020, 06:57 »
Lokalizacja chyba dobra ok. 1.2km od trasy 7 ale sama woda to lekko w dole
https://www.google.pl/maps/@52.5914505,20.4603025,874m/data=!3m1!1e3?hl=pl
do tego dobre miejsce na parking, recepcja, miejca na grila, sklepik
Jak myślisz

Pozwolę sobie się wtrącić. Nie znam tej wody. Ale w tej okolicy jest mega nisza jeżeli chodzi o komercję. Najbliższa w Nowym Dworze, w Baboszewie maleńkie łowisko i mała dzika komercja jak leci się z Płońska na Ciechanów. A tak to w okolicy poza Wkrą nie ma gdzie łowić a i nie każdy lubi rzeczkę w krzakach.

To że w dole to wielki plus, nie będzie wiało. Do tego blisko głównej trasy Warszawa-Gdańsk. Ja bym pewnie wpadał na taką komercję, bo często jestem w Płońsku i nie bardzo gdzie jest połowić.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #32 dnia: 17.04.2020, 07:14 »
Sam o tym myślę od jakiegoś czasu. Niestety prowadzenie biznesu w Polsce jest strasznie irytujące (wiem, bo prowadzę), a przez te wirusy to w najbliższym czasie będzie tylko gorzej. Co i rusz nowe podatki i przepisy. Chodzą słuchy o podatku katastralnym także ja bym się wstrzymał z decyzjami choć obniżki cen w najbliższym czasie na nieruchomości są kuszące (moje prognozy).
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline tomekfly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #33 dnia: 17.04.2020, 07:18 »
Jurek z Warszawy - rozumiem że bierzesz pod uwagę fakt, że ta lokalizacja to bezpośrednie sąsiedztwo składowiska odpadów?

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #34 dnia: 17.04.2020, 08:32 »
Ostatnio wpadł mi w oko temat małej retencji i dofinasowania takiej budowy.

https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/dofinansowanie-na-mala-retencje-kiedy-mozna-skladac-wnioski/

Nie wiem jak to się ma do budowy łowiska ale podejrzewam, że jest tu sporo kreatywnych forumowiczów :-)
W końcu trzeba przeciwdziałać suszy w każdy możliwy sposób.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #35 dnia: 17.04.2020, 08:49 »
Jestem właśnie na etapie rozglądania się za jakąś ciekawa lokalizacja gdzies w Polsce na stworzenie czegoś na wzór łowisk komercyjnych z Uk. Najlepiej kilka stawów  lub jeziorek blisko siebie. Interesuje mnie tylko kupno takiego terenu. Rozbudowa infrastruktury to dobro konieczne ale nie sądze by można było takowe miejsce od razu znaleźć. Mam na mysli parking, recepcja, miejca na grila, sklepik gastronomia etc. Jeżeli ktoś z Was drodzy koledzy ma wiedze gdzie takowe miejce jest lub uwaza, że w danej okolicy taki "ośrodek" by mial szanse bytu poprosze o kontakt. Lokalizacja dowolna. Od 17 lat nie mieszkam w Polsce ale coraz bardziej kusi mnie by wrócić i coś takiego stworzyć.

Poszedł Priv
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 984
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #36 dnia: 17.04.2020, 09:03 »
Myślałem o czymś takim ze względu że mam 5ha na Złotnie a w Łodzi łowisk jak na lekarstwo. Jednak żeby to na siebie zarabiało to trzeba kosmicznych kosztów niestety.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #37 dnia: 17.04.2020, 09:07 »
Żwirownia Budokruszu dotykająca do największego parku wodnego w Europie, który właśnie się otworzył. Woda przepiękna, głęboka, nierówna linia brzegowa. Byłaby najlepsza komercja w kraju. Cała infrastruktura już zrobiona pod park :D

Edit: no i woda już ma wieeele lat i tam ryba jest konkretna. Przez większość czasu nie można łowić. Jakieś walki wędkarzy z cieciami i te sprawy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #38 dnia: 17.04.2020, 09:46 »
Jurek z Warszawy - rozumiem że bierzesz pod uwagę fakt, że ta lokalizacja to bezpośrednie sąsiedztwo składowiska odpadów?

No tak o tym nie pomyślałem. Od zabudowań tych na mapie po prawej stronie w linii prostej jest ok. 1,5km. Fakt nie chciał bym siedzieć w takiej okolicy na rybach. Ale gdyby nie to składowisko to chyba fajna miejscówka Co ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #39 dnia: 17.04.2020, 09:57 »
Cytuj
Żwirownia Budokruszu
Byłem tam raz, ze dwa lata temu ale akurat karaś, który zresztą osiągał tam imponujące rozmiary odbywał tarło więc nie połapaliśmy. Podobno piękne okonie można tam trafić. Siedzieliśmy na za tym cypelkiem na dole, tak, żeby nie było nas widać z miejsca wydobycia. Ogólnie wtedy jak rozmawialiśmy z ludźmi to dało się połowić na weekendzie ale trzeba było się nie pokazywać za bardzo.
Problemy z ochroną i policją były przez imprezowiczów.
Co do samej wody to nie widać na zdjęciu, że lustro wody jest kilka dobrych metrów poniżej ulicy. Kolor samej wody i jej przejrzystość zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #40 dnia: 17.04.2020, 10:12 »
Wg mnie, gdyby to ogarnąć, to ze świecą szukać lepszej wody...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #41 dnia: 17.04.2020, 13:01 »
Trochę chyba za duża byla by ta komercja ale miejscówka z tego co widać na mapie ok
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline tomekfly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #42 dnia: 17.04.2020, 13:41 »
Na moje oko ok 100ha wody - to faktycznie niezły roznach:-)ale zerknąłbym na mniejsze wyrobiska zaraz obok wyglądają bardzo ciekawie

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #43 dnia: 17.04.2020, 13:43 »
Na moje oko ok 100ha wody - to faktycznie niezły roznach:-)ale zerknąłbym na mniejsze wyrobiska zaraz obok wyglądają bardzo ciekawie

Jezioro Wersminia ma podobną powierzchnię. Moim zdaniem to jest idealna wielkość. Ale dla wędkarza :) Dla właściciela takiego biznesu pewnie już nie ;)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Czaderx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Próba oszacowania kosztów stworzenia łowiska
« Odpowiedź #44 dnia: 17.04.2020, 16:38 »
Mam nadzieję że temat się rozwinie i może z waszą pomocą uda się ustrzelić fajne miejsce. Caly ten pomysł jest rozwojowy i gdzieś trzeba zacząć. Jest zaplecze inwestycyje  ale bez "miejscówki" budowanie i szacowanie inwestycji jest bezzasadne. Plan jest naprawde bardzo ambitny gdyz zależy mi na stworzeniu topowwgo łowiska w kraju. Chciałbym aby było przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz by można było stworzyć Akademię dla najmlodszych. Marzeniem jest połączyć hobby z możliwiścią zysku. Wierze w plan.
Patrząc na obecną sytuację w Polsce i na świecie spodziewam się w niedalekiej przyszłości lekkiego spadku cen nieruchomości i gruntów. Dlatego szukam czegoś już teraz. Nie potrafie oszacować zysków jakie może wygenerować taki biznes jednak patrząc na to jakie zyski płyną z podobnych miejsc w UK myśle że może to być całkiem oplacalne jeżeli potraktuje się to z należytą powagą.
Tak wiem jak prowadzi się biznes w Polsce tzn prowadziłem zanim wyjechałem więc wiele sie zmieniło ale z drugiej strony patrząc na obecna sytuacje PZW taki biznes jest do ogarnięcia. Zmieniła się też swiadomość wedkarzy. Mysle że coraz mniej jest tzw mięsiarzy a coraz wiecej takich ktorzy chętnie zaplacą by nacieszyć się z wypadu na ryby a nie po ryby.