Autor Wątek: Flagman Mantaray Elite Medium Feeder 3,30 m; 25-75 g - prezentacja  (Przeczytany 7588 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Wciąż mam i używam Mantaray, im dłużej tym chętniej. Mogę tylko potwierdzić opinię Patryka. Kijem ładnie i celnie się rzuca, bo to fajny, dość sztywny progres. Pomimo szczytówki startowej 12 mm ale za to oddalonej od kołowrotka o 625 mm, rzuty z kołowrotkiem 4000 na 50 m podajnikiem 30 g nie stanowią problemu większego problemu. Zapas mocy na większe ryby jest. Odwracanie drugiej sekcji przy składaniu mi nie przeszkadza. Tylko szklaną szczytówkę odłożyć na ewentualne części zamienne.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 438
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Dokładnie tak. Flexo to dość mocny kij pozwalający na sporo. Windcast jest bardzo responsywny i daje mnóstwo frajdy. Mataray zaś to spore możliwości rzutowe, zapas mocy pozwalający na zabawę z bonusami (ale Flexo zdecydowanie mocniejszy), a jednocześnie dający możliwość dłubania drobnicy - ot, taki typowy kijek zawodniczy.

Dzięki za konkrety. Łapa poleciała. Mantaray zamówiony. Co do Windcasta-nie jest to lejący kijek? W sensie celności rzutowej nie sieje jak dubeltówka na kaczki szeroko śrutem? :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 438
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Wciąż mam i używam Mantaray, im dłużej tym chętniej. Mogę tylko potwierdzić opinię Patryka. Kijem ładnie i celnie się rzuca, bo to fajny, dość sztywny progres. Pomimo szczytówki startowej 12 mm ale za to oddalonej od kołowrotka o 625 mm, rzuty z kołowrotkiem 4000 na 50 m podajnikiem 30 g nie stanowią problemu większego problemu. Zapas mocy na większe ryby jest. Odwracanie drugiej sekcji przy składaniu mi nie przeszkadza. Tylko szklaną szczytówkę odłożyć na ewentualne części zamienne.
Dzięki, łapka poszła. Może jutro dojdzie i uda się w weekend przetestować. Znowu nazbierałem wędzisk, a dopiero z rok temu zrobiłem remanent :/ muszę znowu pokrowce przejrzeć i podjąć decyzje co wyjedzie na giełdę :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dokładnie tak. Flexo to dość mocny kij pozwalający na sporo. Windcast jest bardzo responsywny i daje mnóstwo frajdy. Mataray zaś to spore możliwości rzutowe, zapas mocy pozwalający na zabawę z bonusami (ale Flexo zdecydowanie mocniejszy), a jednocześnie dający możliwość dłubania drobnicy - ot, taki typowy kijek zawodniczy.

Dzięki za konkrety. Łapa poleciała. Mantaray zamówiony. Co do Windcasta-nie jest to lejący kijek? W sensie celności rzutowej nie sieje jak dubeltówka na kaczki szeroko śrutem? :)
Windcast pracuje na całej długości i pod karpiem 8-10kg przechodzi w pełną parabole. Co do celności rzutów to do 40 max 45m nie ma problemu - powyżej już jakiś rorzut jest ale bez przesady. Nie jest to stricte rzutowy kij i powiedzmy sobie szczerze mocy też niemaniewiadomo ile, ale żaden z posiadanych przeze mnie feederów nie dawał takiej radości z każdej rybki.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 438
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Cytuj
Windcast pracuje na całej długości i pod karpiem 8-10kg przechodzi w pełną parabole. Co do celności rzutów to do 40 max 45m nie ma problemu - powyżej już jakiś rorzut jest ale bez przesady. Nie jest to stricte rzutowy kij i powiedzmy sobie szczerze mocy też niemaniewiadomo ile, ale żaden z posiadanych przeze mnie feederów nie dawał takiej radości z każdej rybki.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Taką radochę osiągałem Flagmanem Scanal 330, praca dokładnie taka jaką opisałeś dla Daiwy. Windcasta mam w wersji 1 (szaro-niebieskiej), ona jest dużo delikatniejsza od tego co Ty masz, a jak siadł jesiotr 7kg to po rękojeść literka U i zdziwienie chłopaków co po sąsiedzku na karpiówki łowili, że tak głęboko się ugięła a nie strzeliła, także "Windcast" w mojej głowie dobrze się kojarzy ;D

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 438
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Mantaray zaliczył chrzest dzisiaj, 4.5 kg karp i drobnica. Wędka bardzo rzutna, podpiąłem extremity 520 którego zakupiłem i to leci i leci, pomimo małych przelotek. Ma sporo mocy, nie jest to kij do dłubania drobnicy, bardzo sprężysty, taka "kosa".

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A nie mówiłem (pisałem)

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀