Autor Wątek: Team Daiwa Feeder 4012 QDA  (Przeczytany 11615 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #15 dnia: 24.02.2019, 17:20 »
Super sesja rozbierana Czesiu :beer:,jak zaesze pełen profesjonalizm :thumbup:

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #16 dnia: 24.02.2019, 17:32 »
Bardzo praktyczny patent z tą gumką.
Przy nagłych odjazdach potrafi sam żyłka potrafi sama zwolnić gumkę z klipa.

Będę musiał zastosować ten patent, bo u mnie wszystkie klipy zakleszczają żyłkę i ją niszczą.

Jakie recepturki polecacie?

Używam najzwyklejszych gumek recepturek. Moim ulubionym uniwersalnym rozmiarem jest 15 mm x 1,5 mm (średnica x grubość). Pasują do kołowrotków 3000 i 4000, z czego na te większe nieco trudniej je założyć. Średnica 10 mm jest zdecydowanie za mała, natomiast 20 mm nada się na 4000.

Płaciłem za nie... 1 zł za 100 szt. :)
Kuba

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #17 dnia: 24.02.2019, 18:38 »
Super recenzja, :thumbup:
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #18 dnia: 24.02.2019, 19:16 »
Czesiu, klasa jak zawsze! Dzięki za tak szczegółowy opis i zdjęcia! :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #19 dnia: 25.02.2019, 21:44 »
Jak zawsze, wszystko szczegółowo opisane! Kawał dobrej roboty :thumbup: mam ten model, jeszcze nim nie łowiłam więc z ciekawością czytałam każdy szczegół, dzieki za świetny opis! :narybki:
Ania

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #20 dnia: 26.02.2019, 22:30 »
Świetny opis i zdjęcia :thumbup:. Gdybyśmy mogli tylko mieć takie recenzje wszystkich kołowrotków... ach, byłoby o wiele łatwiej.  Super Robota :bravo: :bravo:.
Kamil

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #21 dnia: 20.08.2022, 12:28 »
Do jakiej długości wędek nadaje się kołowrotek Team Daiwa Feeder 4012 QDA?
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #22 dnia: 20.08.2022, 15:05 »
Optymalne 11ft  czyli 3,30m

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #23 dnia: 26.12.2022, 16:03 »
Koledzy używa ktoś z Was kołowrotka TD Feeder 4012 QD do cięższych feederów? Zastanawiam się nad założeniem go do Nevisa 3,60 do 120 gr i nie wiem czy podoła.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 605
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #24 dnia: 26.12.2022, 17:22 »
Spotkałem się z opinią kołowrotowych fachowców, że dla feederowej Daiwy 4012/4010 (przekładnia jest podobnej klasy niezależnie od modelu) górna granica sensownego obciążenia przy ściąganiu zestawu to 80 g. Sporo zależy chyba od techniki ściągania - tzw. pompowanie mniej obciąża mechanizmy kołowrotka niż ściąganie ciężkiego koszyczka jak obrotówki :)

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #25 dnia: 26.12.2022, 19:36 »
Mam TD 4012qd do Shimano AERO x1 do 90gr. i do cięższego feedera bym nie założył. Fakt ze wiecej jak 50 gr nie rzucalem nimi. Stoję przed podobnym dylematem zakupu młynków ale  do swoich nevisow vanity feeder 390/150gr planuje kupić Okuma Custom Black Feeder CLX-55 ewentualnie ultegra5500 XTD (jeszcze się zastanawiam) . W każdym bądź razie 120gr dla TD 4012QD to za dużo zdecydowanie

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #26 dnia: 26.12.2022, 20:52 »
Nevisy które mam to mają ciężar wyrzutu do 120 gr ale ja używam do nich podajników prestona 30 i 45 gramowych + oczywiście towar.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #27 dnia: 26.12.2022, 22:21 »
Ściąganie zestawu z pompowaniem to trochę bez sensu, chyba, że ciągniemy zaczep. Lepiej dać mocniejszy kołowrotek i w miarę szybko zwinąć zestaw. Co innego hol ryby. Nie mam żadnego kołowrotka TD, więc nie wypowiem się, co do ich mocy. Do koszyków/podajników powyżej 60 g stosuję mocniejsze kołowrotki by Dome lub Ultegra CI4+ 5500 XT-C. Ale nie bałbym się też użyć Fuego LT 6000, którego używam do nieco lżejszych zastosowań albo Excelera LT 6000, pomimo niewielkiej wagi, mają mocną konstrukcję. Nie łowię zbyt intensywnie tzn. często ale Wiecho przeorał je nad Wisłą. A to jak wiadomo piach i ciężkie podajniki.
Tu masz link do postu.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=22652.msg601959#msg601959
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #28 dnia: 28.12.2022, 00:03 »
Optymalne 11ft  czyli 3,30m

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
440 g i szpula 57 mm do 11ft? Owszem, do jakiegoś cięższego kija z większymi przelotkami będzie. Ale do typowego (cw. 50-60 g), sensownego i w miarę lekkiego (powiedzmy do 200 g) moim zdaniem TD Feeder jest trochę za ciężki.

Nevisy które mam to mają ciężar wyrzutu do 120 gr ale ja używam do nich podajników prestona 30 i 45 gramowych + oczywiście towar.
Moim zdaniem do Nevisa 360 ten kołowrotek będzie bardzo sensownym wyborem, ale zapewne nie jedynym. Mocy zwijania nie zabraknie, a już na pewno nie przy podajnikach 30-45 g. Mam ten kołowrotek zamiennie do Nevisa 360/100 i N'zona 360/80 i ciężko znaleźć jakieś mankamenty w tych zestawach. Nevisy VCF mają dość ciężkie blanki i strasznie "lecą na pysk", więc taki cięższy kołowrotek fajniej wyważa cały zestaw.

Jak wspomniałem, mocy zwijania w tym kołowrotku absolutnie nie brakuje, a wręcz przeciwnie. A porównywanie do niego (pod tym względem) Okumy Custom Black 55 jest trochę nie na miejscu, bo w Okumie trzeba przyłożyć sporo więcej siły na korbę.

Co do trwałości, to się nie wypowiadam, bo mam ten kołowrotek lekko ponad rok i łowiłem nim raptem kilka razy (bardzo rzadko korzystam z wędek 12 ft). Wiadomo, że ostatnimi laty Daiwa nie bryluje w rankingach niezawodności, ale też niezawodność to nie jedyny parametr uwzględniany przy wyborze kołowrotka. Chyba, że ktoś co drugi dzień tyra ciężkie kosze po kilkadziesiąt razy dziennie. Aczkolwiek, kiedy robiłem "risercz" przed zakupem swojego, to znalazłem opinie mówiące, że radzi sobie i przy rzecznej orce. Jednak to nie moja osobista opinia i przysłowiowej ręki nie dam sobie za nią obciąć.

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Team Daiwa Feeder 4012 QDA
« Odpowiedź #29 dnia: 28.12.2022, 10:03 »
Optymalne 11ft  czyli 3,30m

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
440 g i szpula 57 mm do 11ft? Owszem, do jakiegoś cięższego kija z większymi przelotkami będzie. Ale do typowego (cw. 50-60 g), sensownego i w miarę lekkiego (powiedzmy do 200 g) moim zdaniem TD Feeder jest trochę za ciężki.

Nevisy które mam to mają ciężar wyrzutu do 120 gr ale ja używam do nich podajników prestona 30 i 45 gramowych + oczywiście towar.
Moim zdaniem do Nevisa 360 ten kołowrotek będzie bardzo sensownym wyborem, ale zapewne nie jedynym. Mocy zwijania nie zabraknie, a już na pewno nie przy podajnikach 30-45 g. Mam ten kołowrotek zamiennie do Nevisa 360/100 i N'zona 360/80 i ciężko znaleźć jakieś mankamenty w tych zestawach. Nevisy VCF mają dość ciężkie blanki i strasznie "lecą na pysk", więc taki cięższy kołowrotek fajniej wyważa cały zestaw.

Jak wspomniałem, mocy zwijania w tym kołowrotku absolutnie nie brakuje, a wręcz przeciwnie. A porównywanie do niego (pod tym względem) Okumy Custom Black 55 jest trochę nie na miejscu, bo w Okumie trzeba przyłożyć sporo więcej siły na korbę.

Co do trwałości, to się nie wypowiadam, bo mam ten kołowrotek lekko ponad rok i łowiłem nim raptem kilka razy (bardzo rzadko korzystam z wędek 12 ft). Wiadomo, że ostatnimi laty Daiwa nie bryluje w rankingach niezawodności, ale też niezawodność to nie jedyny parametr uwzględniany przy wyborze kołowrotka. Chyba, że ktoś co drugi dzień tyra ciężkie kosze po kilkadziesiąt razy dziennie. Aczkolwiek, kiedy robiłem "risercz" przed zakupem swojego, to znalazłem opinie mówiące, że radzi sobie i przy rzecznej orce. Jednak to nie moja osobista opinia i przysłowiowej ręki nie dam sobie za nią obciąć.

Jako, że czuję się wywołany do tablicy, małe sprostowanie poniżej:
 - Kolega zapytał o Daiwę w oparciu o kij i jego możliwości - 360 cm. / 120 gr. - więc odpowiedziałem jako użytkownik tego kołowrotka, że do 120 gr. bym się bał go założyć. Takie są moje odczucia po użytkowaniu tych kołowrotków. W żadnym ze zdań nie porównuję tutaj Okumy z Daiwą - napisałem tylko że planuję zakup do NEVIS-ów innego kołowrotka bo mam obawy czy TD4012QD podoła.
Dopiero po moim poście padło sprostowanie, że będzie kol. "mariucha" używał 30-45gr koszyków - i tutaj pełna zgoda młynek ten zakres ogarnie.
I co do niezawodności -no to chyba jest jeden z główniejszych (jak nie głównych) parametrów branych pod uwagę.
Pozdrawiam.