Autor Wątek: Sposób na dużą wzdręgę  (Przeczytany 21692 razy)

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #30 dnia: 10.09.2020, 11:20 »
Ja z wzdręgami mam doświadczenie w dwóch zbiornikach.
Pierwszy to takie jakby starorzecze, przy liliach i grążelach. Siedziałem sobie w poszukiwaniu lina, ale jak zobaczyłem że kukurydzę atakują wzdręgi, więc i zmieniłem szybko zestawi zamiast linów łowiłem wzdręgi ok 20 cm. Najzwyczajniej z opadu, jedna kukurydza konserwowa na haczyk nr 16. Potem brania ustały, więc zmieniłem na białe, i stopniowo zwiększałem ilość stanęło na tym, że 4 białe na tym samym haczyku wyeliminowały rybki wielkości palca wskazującego i znowu połowiłem takich dwudziestaków.

Drugi to zalew. wtedy nie nastawiałem się na nic konkretnego, ale na początku wzięło kilka płoteczek w toni, na ok 30m, a blisko brzegu, tuż za pasem trzcin kręciły się wzdręgi takie ok 10-12 cm, jako że nęciłem pod płotkę, tak więc i na wzdręgi rzuciłem tej samej zanęty. Mianowicie trochę zanęty pachnącej czekoladą, trochę pachnącej kolendrą, odrobina prażonej konopii i białe, wszystko wymieszane z ziemią torfową. Potem już tam samo jak na pierwszym wymienionym zbiorniku.  Tutaj najpierw wjechał biały robak, najpierw 2 szt na hak, a skończyłem na 4. Tak samo, wszystko z opadu. Przeważały tutaj takie od 15cm, ale i kilka 20 wpadło i nawet jedna 25, całkiem upasiona.

Na kolejnych wypadach, już nastawionych na wzdręge stosowałem te same taktyki co poprzednio i jak do tej pory sprawdzają się nienajgorzej. W planach mam jeszcze spróbować z połówką gnojaczka z opadu, zamiast 4 białych i ewentualnie luźną zanętą, żeby rozbijała się od razu przy uderzeniu w powierzchnię wody.
Kamil

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #31 dnia: 21.08.2022, 19:01 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #32 dnia: 21.09.2022, 21:02 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #33 dnia: 02.08.2023, 20:16 »