Autor Wątek: Savage Gear Soft 4 Play  (Przeczytany 14882 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Savage Gear Soft 4 Play
« dnia: 16.11.2014, 19:33 »
Co sądzicie i jakie macie efekty na soft 4 play.Od jakiegoś czasu próbuje i jak na razie bez efektów ,może popełniamy jakiś błąd w prowadzeniu ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2014, 22:49 »
Te, które przedstawiłeś na zdjęciu są fajne, ale do lekkiego podrywania na okonia i szczupaka. Nieduża główka i bliskie rzuty + podrywanie w różne strony - tym sposobem wyciągnąłem kilka szczupaków, okoni i pstrągów.

Jednak moją główną gumą z Soft 4Play jest model Shad 8,5 cm z wbudowanym obciążeniem. Bardzo dobra przynęta do łowienia z opadu - zarówno na sandacza jak i szczupaka.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #2 dnia: 12.12.2014, 09:43 »
Mateo wrzuc fote jak mozesz :) i podziel sie uwagami co do skuteczności kolorów
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #3 dnia: 13.12.2014, 19:29 »
no własnie, jak prowadzić te gumy ? przy szybkim zwijaniu widze że guma idzie przy powierzchni i to w nie ciekawy sposób, gume mam zbrojoną od nowości z paczki, nie wiem czy coś źle robie czy jeszcze dociążyć ją powinienem ? hm
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #4 dnia: 13.12.2014, 19:52 »
no własnie, jak prowadzić te gumy ? przy szybkim zwijaniu widze że guma idzie przy powierzchni i to w nie ciekawy sposób, gume mam zbrojoną od nowości z paczki, nie wiem czy coś źle robie czy jeszcze dociążyć ją powinienem ? hm

Musisz prowadzic z srednia predkoscia i robic przerwy co kilka obrotow korbka ;) sam uzywam tych gum i sa one strasznie lekkie ;/
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #5 dnia: 14.12.2014, 21:36 »
To jest mój ulubiony kolor

8,5 cm.
Wczoraj szczupak uciął mi ogon :)

Waga obciążenia wbudowanego do gumy = 6 gramów.
Jak dla mnie idealna na miejsca o głębokości 1,8 - 3 m, na których najczęściej łowię.
Oczywiście nie można polegać tylko i wyłącznie na takiej gramaturze. Próbowanie różnych gramatur to podstawa przy jigowaniu. Ale do takiego średniego opadu jest to masa optymalna.
Guma rewelacyjnie pracuje przy opadzie i tak też na nią najczęściej łowię.
Zauważcie, że masa ciężarka jest całkiem inaczej rozłożona niż przy zbrojeniu w klasyczną główkę (wyciągnąłem wnętrze z obciętej wczoraj gumy)


Inne gumy przy długości 8,5 cm (tyle mierzy używany przeze mnie Shad) i główce 5 gramów pracują w opadzie bardzo słabo lub w ogóle. Spróbujcie uzbroić 3-calowego Predatora w główkę 5 gramów i porównajcie pracę.
Shad zamiata ogonem naprawdę pięknie.
Guma nie jest tania, ale uważam, że warta swojej ceny.

Taką gramaturą można sobie łowić łagodnie z opadu, bez męczenia ręki.
Moim zdaniem to dobra przynęta sandaczowo-szczupakowa.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #6 dnia: 05.01.2015, 14:33 »
 :D no to trzeba wyruszyc  :P do sklepu na zakupy
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2015, 14:36 »
U mnie saveje nie chodzą prubowalem i brak kontaktu
Maciek

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #8 dnia: 05.01.2015, 14:51 »
nom to sprawdz wegorza:) to chodzi na kazdym jeziorze:) szczupce maja to zakodowane we krwi a te co pamietaja :) wegorze w naszych wodach to :) bija w to niezle :)
Arek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #9 dnia: 05.01.2015, 18:05 »
angole na to lowia od x czasu i juz na te przynety malo lowia ryba sie poprostu przyzwyczaila ???

Offline zzlublin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #10 dnia: 19.01.2015, 17:33 »
Ja na 13 cm soft4play ze sterownikiem (okoń) nie mogę narzekać. Używam ze sterownikiem na płytkiej wodzie 1-2m. Szczupaki nie odpuszczają mu.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #11 dnia: 19.01.2015, 19:52 »
U mnie saveje nie chodzą prubowalem i brak kontaktu

u mnie też bez kontaktu z rybą ,sprzedałem cały zestaw soft 4 play :'(  ten z fotografii
Pozdrawiam
Jacek

Offline zzlublin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #12 dnia: 19.01.2015, 20:49 »
#up ile cm miał Twój soft4play? Te od 13 mają dopiero fajne ruchy przy prowadzeniu.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #13 dnia: 20.01.2015, 16:54 »
#up ile cm miał Twój soft4play? Te od 13 mają dopiero fajne ruchy przy prowadzeniu.
13 cm  denerwowała mnie ich praca ,niby fajnie imitują ranną zdychającą rybę,ale przy szybszym prowadzeniu już nie jest tak ciekawie ,mocno wypycha je ku powierzchni.Opad i lekkie podrywanie, dwa trzy obroty korbką , jak dla mnie to taka leniwa przynęta .Niestety nic się nie skusiło ,może byłem za mało cierpliwy ???
Pozdrawiam
Jacek

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Savage Gear Soft 4 Play
« Odpowiedź #14 dnia: 01.08.2015, 21:30 »
Pozwolę sobie wykopać ten temat i odnieść się do niego.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą która nadaje prace przynęcie jest typ zbrojenia. Skupię się na najmniejszych okoniowych modelach - z racji tego, że latem szczupaków nie łowię. 8cm i 9,5cm według mnie to jedne z topowych przynęt na okonie, które są dostępnie powszechnie obecne na naszym rynku. Nie używam do nich LipSculla z prostego powodu - jest to typ zbrojenia dedykowany pod szczupaki, tym bardziej taki mały rozmiar każdy wymiarowy szczupak wciągnie na raz, a z kolei okonia będzie ciężej zaciąć na kotwicę pod spodem i lepiej sprawdza się hak. Zapomnijcie o jednostajnym zwijaniu bo tak tylko zabijacie całą magię tej przynęty. Jak dla mnie jest to przynęta stworzona do jigowania w toni, tuż pod stadem drobnicy. Przerobiłem już chyba wszystkie dedykowane metody zbrojeń jak i te o których się nie mówi.
Najrzadziej stosuję tradycyjną główkę jigową, choć i przy tym zbrojeniu i tak wyjechało już... dużo okoni. Według mnie zbrodnią jest zakładać główkę cięższą niż 5gr bo przynęta zaczyna już pikować w dół - dla mnie standardem jest 3gr i ani grama więcej nie zakładam. Standard do jigowania na płytkiej wodzie.

Czasami zbroję przynętę w jakąś zbędną główkę jigową i usuwam cały okrągły ołów stanowiący obciążenie główne, zostawiam sam kołnierz który jest schowany w przynęcie. Dzięki tej odrobinie ołowiu przynęta nie wyskakuje z wody i nadaje się idealnie do łowienia w powierzchniowej warstwie wody do <10cm. Często widać wyskakujące rybki, wrzucić między nie Softa i czekać na efekt. Często gdy okoń tylko podpływa za bulgoczącym popperem zapodaję mu w następnym rzucie właśnie tak uzbrojonego Softa, szybkie dwa obroty korbką i Soft wychodzi na powierzchnię, robi smugę i wtedy wpuszczam go w opad na kilka sekund(wtedy w opadzie opada powoli).

Zbrojenie które mi najbardziej podchodzi to hak offsetowy + ruchoma główka z obciążeniem. Dając do Softa jiga ważącego np. 7 czy 10 przynęta pikuje na dół jak cegła i tylko zapracuje przy podbiciu. Stosując patent z ruchomą główką przynęta jest stokroć skuteczniejsza. Zależy zwrócić uwagę, że guma "chodzi" w pionie czyli bokiem do powierzchni/dna dzięki czemu znacznie łatwiej wchodzi w wężową pracę. Podczas podbijania czy opadu przynęta cały czas pracuje, a ilość przegubów przynęty + dodatkowo łączenie główki haka + agrafka to jeszcze więcej ruchomych elementów. Używam haka nr1 w rozmiarówce Gamakatsu. Wiem wiem, producent dedykuje 1/0 ale jest to zbyt mały rozmiar w przypadku offsetu bo wtedy hak wychodzi w korpusie i jest mało miejsce na zacięcie, dzięki większemu hakowi hak wychodzi na przegubie, a większe kolanko to więcej miejsca na skuteczne zacięcie.


Filozofii nie ma, według mnie skuteczniejsze zbrojenie na głębsze wody 4m+



Jest jeszcze masa sposobów na inne zbrojenia, jednak ja ich nie stosuje bo sprawdzają się średnio. W przypadku większych rozmiarów na szczupaki można je łatwo dociążać owijając ołów na systemikach czy też robiąc własne systemiki z ciężarkami ruchomymi np 20gr... jest ogromne pole manewru przy tej przynęcie.
fb.com/rubiksfishing