Autor Wątek: Planowane przyszłe zakupy  (Przeczytany 14807 razy)

Grendziu

  • Gość
Planowane przyszłe zakupy
« dnia: 08.07.2015, 22:52 »
Po każdym nowym większym zakupie wędkarskim zawszę sobie wmawiam, że to już koniec, że w tym sezonie już nie będę szalał...

Ale te postanowienia tryskają niemal z taką samą prędkością jak bańka mydlana...

Jak już jeden cel mam osiągnięty to knuję, planuję kolejny wydatek. Nigdy nie jestem nasycony, w sklepie wędkarskim czy to wirtualnym czy dużym nowym w którym nigdy nie byłem mogę siedzieć godzinami...

To się nazywa, choroba psychiczna (w pozytywnym słowa  tego znaczeniu) :)

Pochwalcie się tym co rodzi się w Waszej głowie i jakie zakupy Was uszczęśliwiają, no i jak często je robicie i jak często o nich myślicie?

Dziś znów sporo wydałem, po zakupie kompletu nowej maczówki znów rodzą się nowe wydatki: może bardzo duży podbierak karpiowy, może mata do ryb, a może jakaś kamerka lub aparat... Sezon w pełni, to może jednak czas przystopować do kolejnego roku i czekać na nowości???

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #1 dnia: 08.07.2015, 22:55 »
Ja już niewiele:
- dwa elektroniczne swingery - kupione
- jeden sygnalizator, - kupione
- mata karpiowo/linowa,
- fajki do kosza,
- balkon do kosza,
- ramię teleskopowa do feedera (też do kosza),
- taki niby parasol, niby namiot (ale nie upieram się).
Ot i wszystko...
- no może jeszcze jakiś ciekawy bat 7m.. 8)
Error Team Poland

elvis77

  • Gość
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #2 dnia: 08.07.2015, 22:56 »
Darek,to chyba jest zaraźliwe. Ja najczęściej w poniedziałki,ale ostatnio sam siebie oszukuję i a to we wtorek lub piątek,nie raz i w sobotę. Boję się tylko,że ktoś znajdzie lekarstwo lub szczepionkę  na tą naszą chorobę.

Grendziu

  • Gość
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #3 dnia: 08.07.2015, 22:59 »
Andrzejm a nie kupiłeś bata ostatni o długości 6,3m, potrzebna 7m? :P

Elvis ja jak dzisiaj  wystrzeliłem przed 17tą tylko aby mi mojej świątyni nie zamknęli... (dziecinada) I tak cały tydzień non stop :)

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #4 dnia: 08.07.2015, 23:21 »
dobrego bata 7 ma na rzekę szukam. Ta "klucha" co ją kupiłem ostatnio się do tego nie nadaje - przecież wiesz.
Error Team Poland

Grendziu

  • Gość
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #5 dnia: 08.07.2015, 23:44 »
"klucha" jak ją zowiesz na łodzi czy z pomostu jak znajdzie wieloryba to da radę :P

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #6 dnia: 09.07.2015, 05:11 »
Mi zakupy chodzą 24 na 24 h  po głowie codziennie ale na szczęście mam dwie duszyczki w postaci Scigacza i Quarga które mnie gdzieś tam stopuja i pytają się na cholerę Ci to jak już masz dobry sprzęt. A pieniądze jest nie sztuka wydać. Jedyna rzeczą która mi się marzy to namiot karpiowy ale zobaczymy co dalej czas pokaże :)

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #7 dnia: 09.07.2015, 06:52 »
praktycznie zawsze coś knuję ze sprzętem, jak tylko mogę głowę czymś innym niż codzienność zająć , na szczęście mam ogranicznik własnych fantazji w postaci skąpego portfela.

cały sprzęt poza kijami (bo tu brak u mnie stałości) staram się kupować taki by później nie musieć już kombinować
a mam do wymiany:

- sztyca podbieraka (na sztywniejszą)
- krzesełko (ewentualnie do zmodernizowania pod osprzęt d25 który mi po koszu został)
- półka boczna (na większą)
- siatka - bo stara już się przeciera od warcianych kamieni na obręczach

do nabycia:

- feederek ok 3m do dłubania na wiosnę/zimę z jak najczulszymi tipami - pod ciężarek/mały kosz bez obciążenia
- wózek (tu się waham ciągle)

zaspokojenie tych pragnień będzie skutkować przestawieniem umysłu z trybu sprzętowego na tryb taktyczny :)
Pozdrawiam
Olo


Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #8 dnia: 09.07.2015, 07:04 »
praktycznie zawsze coś knuję ze sprzętem, jak tylko mogę głowę czymś innym niż codzienność zająć , na szczęście mam ogranicznik własnych fantazji w postaci skąpego portfela.

cały sprzęt poza kijami (bo tu brak u mnie stałości) staram się kupować taki by później nie musieć już kombinować
a mam do wymiany:

- sztyca podbieraka (na sztywniejszą)
- krzesełko (ewentualnie do zmodernizowania pod osprzęt d25 który mi po koszu został)
- półka boczna (na większą)
- siatka - bo stara już się przeciera od warcianych kamieni na obręczach

do nabycia:

- feederek ok 3m do dłubania na wiosnę/zimę z jak najczulszymi tipami - pod ciężarek/mały kosz bez obciążenia
- wózek (tu się waham ciągle)

zaspokojenie tych pragnień będzie skutkować przestawieniem umysłu z trybu sprzętowego na tryb taktyczny :)

Masz wybrany jakiś konkretny model pickerka???
Darek

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #9 dnia: 09.07.2015, 07:53 »
Darku - mam 3 typy (w sposób luźny mieszczące się w założeniach) ale albo srodków albo zdecydowania brak :)
(dwóch pierwszych nie miałem w reku niestety)

1. Drennan Matchpro Ultralight Bomb And Feeder 10ft To 11ft  (tipy 0.75 oz i 1oz)
    dla porównania tip 2oz drennana jest porównywalnie miękki jak 0.5 oz (SGSD) shimano
2. Garbolino maxim picker 10ft (tipy od 1/4 oz)   recka- http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1417.msg34475#msg34475
3. Daiwa windcast 2.7 (lekka, cieniutki spolegliwy blank do tego bardzo budżetowa.. ma wszystko co mi potrzebne poza tipami - musiałbym dorabiać delikatniejsze
Pozdrawiam
Olo


Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #10 dnia: 09.07.2015, 08:01 »
Darku - mam 3 typy (w sposób luźny mieszczące się w założeniach) ale albo srodków albo zdecydowania brak :)
(dwóch pierwszych nie miałem w reku niestety)

1. Drennan Matchpro Ultralight Bomb And Feeder 10ft To 11ft  (tipy 0.75 oz i 1oz)
    dla porównania tip 2oz drennana jest porównywalnie miękki jak 0.5 oz (SGSD) shimano
2. Garbolino maxim picker 10ft (tipy od 1/4 oz)   recka- http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1417.msg34475#msg34475
3. Daiwa windcast 2.7 (lekka, cieniutki spolegliwy blank do tego bardzo budżetowa.. ma wszystko co mi potrzebne poza tipami - musiałbym dorabiać delikatniejsze

Ja zakupiłem właśnie Mini Plus + Prestona i ma delikatne szczytóweczki jednak kijek jest typowo karpiowy choć bardzo delikatny ale zastanawiam się nad czymś ekstra delikatnym i ta Daiwa mi pasuje a szczytówki z Prestona do niej. Nie wiesz jakie średnice mają szczytówki od Drennana?

No ze szczytówkami to zamieszanie lekkie bo jak pytałem Luka o ocenę szczytówki Drennana i z Garbolino to ocenił, że 1 oz Drennana jest podobny do 3/4 oz z Garbolino. I bądź tu mądry.
Darek

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #11 dnia: 09.07.2015, 08:30 »
machałem pi mini 10.6 ft - fajny z delikatnymi tipami ale wydaje mi się za mięsisty jak na zimową drobnicę - w tych pieniądzach chyba wolałbym drenana bomb'n'feeder (zintegrowany tip z 2gim elementem budzi zaufanie co do płynności ugięcia)

nie wiem jaką średnicę mają szczytówki daiwy windcast - na oko - coś kolo 2.2 -2.5 mm (więc nie powinno być problemu z dobraniem prestonowskich) mini mają jakoś 2.3 zdaje się

drennany mają 3.5

wszystko się zgadza - tipy drennana są bardziej miękkie niż reszta rynku o tych samych oznaczeniach - ale tipy garbo maxim zaczynają się od 0.25 oz
na filmach luka - ten kijek gnie sie po sam dolnik - wydaje się idealny - do tego z zapasem mocy

przyznam, że pewnie wybiorę daiwę ze względu na cenę (to jednak tylko na kilka wypadów w roku badyl) i fajny blank albo garbo ze względu na tipy 1/4oz i cenę - jeszcze zobaczymy - do zimy daleko :)
Pozdrawiam
Olo


Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #12 dnia: 09.07.2015, 08:40 »
Dzięki za info. Tak, Prestony od wersji Absolute mają 2,2 mm (mój Mini Plus+ ma 3,5 mm szczytówki) i pasują do tej Daiwy ale najlżejsza ma 3/4 oz i Preston mniejszych nie ma.

Zastanawiam się tylko czy 1/4 oz Garbolino to czasem nie to samo co 1/2 oz Drennana. Do swojej Mini Plus + chcę dokupić Drennana stąd pytanie. Zarówno w Prestonie jest 7 przelotek jak i w Drennanie też 7 i 1/2 oz będzie raczej mi pasowała :)
Darek

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #13 dnia: 09.07.2015, 09:48 »
Darku jesteś pewien tych średnic ?
co do dokładnej średnicy drenanna i do czego pasuje- najlepiej napisz do http://www.fishingspares.co.uk/     

jak się okazuje różne mini mają różną średnicę tipów

reki sobie nie dam odciąć ale windcast ma chyba mniejszą średnicę niż 3.5 mm (tak przynajmniej zapamiętałem po oględzinach w sklepie)
Pozdrawiam
Olo


Grendziu

  • Gość
Odp: Planowane przyszłe zakupy
« Odpowiedź #14 dnia: 09.07.2015, 09:54 »
1. Jaką polecacie mate do ryb (łowię przeważnie do 7kg, ale mam zamiar też większe) Chodzi o to aby nie zabierała zbyt dużo miejsca przy transporcie oraz aby zrobić rybce zdjęcie, zważyć i do wody :)

Podbierak karpiowy - typowo, mam dwa, jeden delikatny na sztycy, drugi wysłużony do wymiany - chodzi o to aby podbrał leszcza 3kg i karpia plus10kg lub plus 20 - jeśli go złowię oczywiście :)