Autor Wątek: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations  (Przeczytany 84083 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #60 dnia: 04.05.2020, 14:03 »
Cześć.
Niestety nie. Nikt z nas nie miał Mini Plusów. Natomiast mogę tylko powiedzieć, że blank Mini Plus to był swojego czasu TOPowy blank PI, to coś jak teraz Supera. Natomiast Wandzee należny do Monster a to półka niżej.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #61 dnia: 04.05.2020, 14:18 »
Cześć.
Niestety nie. Nikt z nas nie miał Mini Plusów. Natomiast mogę tylko powiedzieć, że blank Mini Plus to był swojego czasu TOPowy blank PI, to coś jak teraz Supera. Natomiast Wandzee należny do Monster a to półka niżej.

Thx
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #62 dnia: 12.05.2020, 13:54 »
Chłopaki jakiej długości używacie siatek : 3,5 czy 4m ?? To załamanie na górne obręczy siatki to w jakim celu i jaki uchwyt posiada siatka ?? Można o zdjęcia uchwytu .
Z poważaniem Marcin

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #63 dnia: 12.05.2020, 14:03 »
Używamy siatek 4m.
Wycięcie jest gdybyś miał ochotę łowić z kolana bez podpórek albo gdybyś miał na Tool Bar założone kilka siatek i musiał prowadzić kij z podpórki przez siatki.

Uchwyt jest standardowy gwint regulowany.


Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #64 dnia: 12.05.2020, 14:13 »
Siatka posiada uchwyty do łatwiejszego wyciągania ryb z wody tak jak to jest w nie których siatkach Daiwy ? Obręcze alu czy jakiś inny materiał zastosowany ?
Z poważaniem Marcin

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #65 dnia: 12.05.2020, 18:13 »
Obręcze sprawdzę, natomiast te jeśli chodzi Ci o uchwyty wewnętrzne to je posiada. Są one na trzecim składzie od dołu i służą zazwyczaj do przewlekania obręczy na zewnątrz aby sprawnie wysypać ryby do ważenia bez przetrząsania, jak to niektórzy robią, całych siatek.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #66 dnia: 12.05.2020, 19:56 »
Obręcze sprawdzę, natomiast te jeśli chodzi Ci o uchwyty wewnętrzne to je posiada. Są one na trzecim składzie od dołu i służą zazwyczaj do przewlekania obręczy na zewnątrz aby sprawnie wysypać ryby do ważenia bez przetrząsania, jak to niektórzy robią, całych siatek.

Jestem w trakcie selekcji siatek i prestona również biorę pod uwagę , i to ile informacji mi "sprzedaż" ma kluczowe zadanie ;) A najlepiej jakbyś mi i kolegom z forum zrobił kilka fotek tej siatki to było by fajnie :thumbup:
Z poważaniem Marcin

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #67 dnia: 13.05.2020, 07:56 »
Martinus priw.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #68 dnia: 13.05.2020, 08:12 »
W wolnej chwili postaramy się cyknąć jakieś foto siatek abyś miał pogląd jak one wyglądają.

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #69 dnia: 13.05.2020, 16:42 »
Marcinku może napisałbyś coś o procach.Będę strzelał kukurydza ,konopie ,białe tak do 15 m

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #70 dnia: 13.05.2020, 19:45 »
Marcinku może napisałbyś coś o procach.Będę strzelał kukurydza ,konopie ,białe tak do 15 m

Ja do tego używam dwóch rodzajów proc. Pellet Pult (zielona) oraz Match Pult (czerwona).
Obu używam w wersji Large - wolę takie ponieważ są dla mnie bardziej uniwersalne. Nauczyłem się lżej naciągać jeśli chcę posyłać towar na mniejszy dystans i adekwatnie mocniej aby "sieknąć" dalej.
Match Pult używam do wszystkiego. Do robaków, do kukurydzy, do pelletu, konopi a czasem nawet coś mi strzeli do głowy i strzelam nią mikro kulki zanęty na krótki dystans jeśli ryby reagują na paszę. I w zasadzie mogła by tylko ona wystarczyć, jednak jeśli chcę na krótki dystans podać kilka grubszych pelletów takich jak 8mm lub 10mm to wybieram Pellet Pult. Pozwala mi ona dokładniej podać je w łowisko, a nie rozrzucać jak Match. Czasem ma to znaczenie przy moim wędkowaniu.

Obie mają wymienne gumy poprzez otwory widoczne na foto. Do wszystkich da się kupić również zapasowe mieszki - i całe szczęście, ponieważ bardzo dużo używam proce i niszczę kilka zestawów w sezonie, bo naciągam do skrajów wytrzymałości.








Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #71 dnia: 14.05.2020, 10:08 »
Dzięki Marcin. :thumbup:  A możesz jeszcze powiedzieć jaka średnice maja  gumy w tych procach. I jaki średni dystans mniej więcej.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #72 dnia: 14.05.2020, 10:54 »
Strzelam zazwyczaj na 15 m. Ale przy dużym naciągu na być może 25 m? Coś około. Tyle, że to nadwyręża gumy. To jednak proce na małe dystanse.
Nie mam suwmiarki ale średnica to jakieś 6 mm.

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #73 dnia: 14.05.2020, 11:08 »
Wózek Preston 4 Wheeled Shuttle

Prawdziwy siłacz! Tak mógłbym go krótko opisać.

Opisywany przeze mnie wózek jest czterokołową wersją ( dostępny również w wersji dwukołowej „taczki”) flagowego systemu transportowego firmy Preston Innovations. Posiadam go niezbyt długo, ale wiem już ze zostanie ze mną na zawsze!

Poprzednim rozwiązaniem jakie stosowałem w transporcie swojego sprzętu na stanowisko był kosz z dołączanym systemem transportowym, który posiadał swoje mankamenty. Nie był to stabilny i pakowny układ. Uchwyty dokręcane do nóg kosza były zdecydowanie za krótkie co potęgowało dyskomfort pakowania i tak dość niewygodnego transportu.

Od teraz dojazd na stanowisko jest dla mnie przyjemnością! Wózek został tak skonstruowany, aby nie tylko przewieźć nasze wszystkie zabawki w wybrane przez nas miejsce, ale również tak aby nie zajmował on dużo miejsca po rozłożeniu. Rama nośna zbudowana jest z trzech części. Przedniej, która zabezpiecza nasz kosz przed przesuwaniem się poprzez zastosowane w niej dodatkowe ogumowane uchwyty. Środkowej, do której przykręcamy pojedynczo koła przednie, oś z kołami tylnymi, część przednią oraz tylną. A ostatnim elementem jest rama, w której zainstalowano bardzo pojemną torbę i rączki do prowadzenia wózka. Całość skręcana jest za pomocą wygodnych pokręteł i zmontowanie nie zajmuję więcej niż 2 minuty. Natomiast waga całej konstrukcji wynosi 13 kilogramów.

Bez problemu na pokład w moim przypadku mieści się siedzisko oraz trzy pojemne torby takie jak Supera Carryall, Supera Large Bait Bag i World Champion Tray and Net Bag. Jego zaletą oprócz ładowności jest duża stabilność oraz lekkie bezdętkowe koła, dzięki którym całość prowadzi się fantastycznie łatwo.

Mariusz Stachowiak.




































Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #74 dnia: 14.05.2020, 13:35 »
Strzelam zazwyczaj na 15 m. Ale przy dużym naciągu na być może 25 m? Coś około. Tyle, że to nadwyręża gumy. To jednak proce na małe dystanse.
Nie mam suwmiarki ale średnica to jakieś 6 mm.

 15 m mi pasuje.  A powiedz jak z rozrzutem? bo niektóre sieja na 5m albo więcej