Autor Wątek: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice  (Przeczytany 10969 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #30 dnia: 13.08.2021, 13:04 »
Witam.
Napiszę o Gniewinie, bo byłem dwa razy, ale jeszcze odwiedzę.
Za pierwszym razem odbył się blank i nie mogłem sam w to uwierzyć. Za drugim razem połowiłem sporo rybek.
Złowiłem kilka linków takich max 40cm, kilka karpików mniejszych od tych linów ( kroczek a może mniejsze ) i 4 amury w wielkości linów. kilkanaście ryb spadło.
Na pewno są większe karpie, ale jest ich raczej mało i większość to przedszkole.
Przyjeżdzasz i stajesz gdzie ci się spodoba, a właściciel sam przyjdzie po opłatę.
Jak na moje zdrowie to mi się podoba bo można łowić i mieć blisko autko.
Na pewno jeszcze tam zajrzę, bo trzeba zweryfikować ile jest tych większych rybek.
Napisz gdzie już byłeś?
Marcin

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #31 dnia: 13.08.2021, 13:15 »
W tym roku Kłodzionko, Świniobudy, Sazan, U Sokoła, Psinko i w dwóch miejscach wyłączonych z obiegu :) Jeżeli ktoś chce jakieś info to walcie śmiało, o blanku jeszcze wrócić się nie udało.
Plum

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #32 dnia: 13.08.2021, 13:32 »
Blank to nawet u Zbycha się trafi.
Szpon to miejsce niewarte żadnej uwagi, a właściciel to już osobna historia.
Kłodzionko to pierwsza liga...
Psinko byłem raz i chętnie jeszcze zajrzę.
Ciekawi mnie Łowisko u Sokoła, bo po przeprowadzce na wieś będę miał mega blisko.
Zajefajne miejsce, to Niedamowo...to  łowisko jest mega urokliwe, ale niestety fajne pomosty są daleko od parkingu.
Marcin

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #33 dnia: 13.08.2021, 13:40 »
Blank to nawet u Zbycha się trafi.
Szpon to miejsce niewarte żadnej uwagi, a właściciel to już osobna historia.
Kłodzionko to pierwsza liga...
Psinko byłem raz i chętnie jeszcze zajrzę.
Ciekawi mnie Łowisko u Sokoła, bo po przeprowadzce na wieś będę miał mega blisko.
Zajefajne miejsce, to Niedamowo...to  łowisko jest mega urokliwe, ale niestety fajne pomosty są daleko od parkingu.

W Szponie z Panem Janem dogaduje się bardzo dobrze, ryby są też ładne, ogólnie też ma to taki swój klimat. Na Kłodzionku zostałem obsypany leszczami bardzo obficie, u Sokoła jest to mała kameralna woda, ale bardzo zadbana, właściciel ma tam wszystko ładnie dopracowane i są też fajne ryby. Sam miałem w tym roku karpia pod 8 kg. Na Niedamowie jeszcze nie byłem, może się bujnę, chciałem na Gniewino, ale jeszcze to przemyślę. Psinko jest dosyć specyficzne, jak byłem to miałem tam bardzo dużo świeżego karpia do 1kg z zarybień oraz leszcze. Niczym większym łowisko nie obdarowało, chociaż ryby też już fajne tam są, ale samo w sobie jakby nie było najmniejsze nie jest :D Co do blanku to ten rok, jest łaskawy dla mnie, zawsze coś udaje się wypracować ;)  Zeszły z racji bliskości to uczęszczałem na Jaguar, ale skutecznie wąsaty sum grasujący po brzegu zniechęcił mnie do przesiadywania tam. U Zbycha przyznam, że jeszcze nie byłem, jakoś nie chciałem robić podejścia, ale kiedyś może przyatakuję, trochę ta obwodnica straszy za ekranem :D
Plum

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #34 dnia: 13.08.2021, 13:58 »
Na Szpona nigdy już nie pojadę. Jeżdziłem tam sporo na początku kariery, ale wiecznie nawalony i wścibski Jan, który łazi i przeszkadza skutecznie Mnie zniechęcił
Do Zbyszka Drywy możesz pojechać jak masz kogoś , kto Cię wprowadzi, bo inaczej Zbychu Cię nie wpuści. U Zbycha jest fajny klimat i łowisko ma urok mimo, że jest przy obwodnicy. Jak będę się wybierać to dam znać. Zajebiste są tam karpie koi 8)
Na Jaguara też bym się wybrał mimo, że straszny industrial.
29.08 wystartuje w zawodach "Koniec Lata" na łowisku Żwirki, koło Niedamowa ale tam jest tylko karp.
Fajne i ciekawe miejsce jest Nowa Przyjażń...takich karasi jak tam to nawet na Karasiowie niema.
Marcin

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #35 dnia: 13.08.2021, 14:05 »
Na Szpona nigdy już nie pojadę. Jeżdziłem tam sporo na początku kariery, ale wiecznie nawalony i wścibski Jan, który łazi i przeszkadza skutecznie Mnie zniechęcił
Do Zbyszka Drywy możesz pojechać jak masz kogoś , kto Cię wprowadzi, bo inaczej Zbychu Cię nie wpuści. U Zbycha jest fajny klimat i łowisko ma urok mimo, że jest przy obwodnicy. Jak będę się wybierać to dam znać. Zajebiste są tam karpie koi 8)
Na Jaguara też bym się wybrał mimo, że straszny industrial.
29.08 wystartuje w zawodach "Koniec Lata" na łowisku Żwirki, koło Niedamowa ale tam jest tylko karp.
Fajne i ciekawe miejsce jest Nowa Przyjażń...takich karasi jak tam to nawet na Karasiowie niema.

Jakbyś się wybierał do Zbycha do podrzuć cynk, z rybami wiem jak tam jest :D Znają go ludzie też ode mnie, ale Ci moi bardziej spinningowi są więc też nie miałem okazji się dobrze wkręcić. Jaguar jako woda nie jest zła, ale jeżeli ktoś Ci jęczy jakieś smutne kawałki, chociażby o tym, że pellet szkodzi łowisku oraz inne przynęty w formie kulek, dumbellsów itp, a metoda jest tylko dla ślepych i głupich to też byś sobie darował :D W Jaguarze w najlepszy dzień miałem ponad 60 ryb. Teraz jest on otwarty jak spożywczy i podnieśli opłaty. Kolegę Kamila kojarzę on tam często jeździ nadal, więc on pewnie wie co i jak. Ja nie mogę tam jeździć, bo już raz powiedziałem wąsatemu, że go utopię. Co do Sazana, byłem 2 razy bodajże w tym sezonie, nie widziałem wpływu alkoholu na Pana Jana, a pogadać przychodzi i fakt, że jak ktoś nowy to bardziej się przygląda czy na śledzie nie łapie i czy haki bezzadziorowe ma. Też jak były upały to trochę się wkurzał za ryby leżące dłużej na brzegu, bo kilka jesiotrów mu od tego padło. Ogólnie dalej dla mnie na plus, na pewno lepiej tam się czuję niż na Jaguarze. Nowa Przyjaźń odstrasza mnie mocno zamulonym dnem, temu chyba się nie zdecydowałem na zasiadkę tam jeszcze.
Plum

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #36 dnia: 13.08.2021, 15:39 »
Jak kąt jesteś?
Marcin

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #37 dnia: 13.08.2021, 15:51 »
Jak kąt jesteś?

Gdańsk, dokładnie Złota Karczma 8)
Plum

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #38 dnia: 13.08.2021, 15:53 »
Ja do końca pazdziernika Gdynia, póżniej Mrzezino, ale docelowo na wiosnę Różyny
Marcin

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #39 dnia: 13.08.2021, 16:16 »
Chyba zostałem wspomniany ;)
U mnie się sporo zmieniło, bo mam nową pracę i przesiaduję w tygodniu w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego a jak wracam do 3miasta to brakuje czasu na ryby. Nie mniej byłem kilka razy na Jaguarze i tam też się zmieniło niestety nie koniecznie na plus. Wpuszczono masę małego karpia 1-2kg. Bierze to jak powalone. Jak chcesz aktywnie połowić, zrobić treninig przed zawodami to tak. W innym przypadku jest to mocno męczące. Branie co minutę, na 2 wędki nie ma sensu. Ciężko upolować coś większego.
Byłem na Kłodzionku jak zawsze udany wypad chociaż leszcze szaleja. Za to połowiłem piękne łopaty powyżej 3kg, no i PB karpia pobiłem pięknym pełnołuskim.
Więcej razy byłem na Maślance koło Ostrowa ale to tak typowa komercja w stawach pohodowlanych.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie 3-miasto i okolice
« Odpowiedź #40 dnia: 13.08.2021, 20:05 »
Będzie można gdzieś się ustawić i wspolnie posiedzieć. Zawsze to jakieś urozmaicenie. Na Jaguarze zawsze było ciężko się przebić przez małe ryby niestety, a tych dużych mam wrażenie że jest jak na lekarstwo. Dowalanie ton kroczków tej wodzie raczej nie służy.
Plum