Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 90472 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #945 dnia: 23.09.2022, 07:12 »
Obejrzałem i szybko nie popełnię ponownie tego błędu, choć na MŚ pewnie się jednak skuszę. Glik z Bednarkiem to obecnie gwarancja goli - dla przeciwnika.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #946 dnia: 23.09.2022, 07:49 »
Winić należy głównie Michniewicza moim zdaniem, to ustawienie nie dało rady, choć było widać przebłyski. To nie zawodnicy ale taktyka nas załatwiła, choć po przerwie była wyraźna poprawa. Zieliński z Lewandowskim nie mieli jak pograć, dobrze pokazał się Zalewski, chłopak ładnie wgryzał się w obronę Holendrów, choć widać, że zbyt dużo u niego aktorzenia jakie jest normalką we włoskiej lidze. Linetty się nie sprawdził za bardzo. Podobał mi się za to Klich, który 'gryzł trawę' i biegał ostro. Krychowiak z jednej strony stanowi podporę pomocy, z drugiej jego zagrania polegające na notorycznym zasłanianiu piłki ciałem przed rywalem mnie dobijają. Oglądając ligę angielską trudno zaobserwować coś takiego. Nie wiem jak Wy, ale u Bednarka i Glika brakuje mi pomysłu na uruchomienie akcji zaczepnej, wszystko rozgrywa się zbyt wolno, choć nie zawsze. Ogólnie obydwaj są wolni :)

Pomimo słabego wyniku wczoraj ja widzę pewne postępy. Szkoda, że jesteśmy tuż przed mundialem a nie rok przed nim. Nie ma kiedy wypróbować wszystkiego. Mam nadzieję, że na mecz z Walią będziemy już lepiej przygotowani taktycznie. Wczorajsze gesty Lewego wyraźnie dawały znać o tym, że na poziomie właśnie taktyki coś nie zaskoczyło, brakowało nacierania na Holendrów, zbyt mało było naszych z przodu.  No i Lewandowski ściąga uwagę obrońców i daje miejsce drugiemu napastnikowi, to też można lepiej wykorzystać.

Ogólnie - Michniewicz poległ taktycznie, van Gaal rozegrał go może nie jak nowicjusza ale kogoś o przynajmniej poziom niżej. Stary wyga.
Lucjan

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 46
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #947 dnia: 23.09.2022, 12:33 »
Myślę że świetny test mecz przed MŚ. Kawał nowoczesnej piłki pokazali Holendrzy. To podchodzenie obrońców i skracanie pola gry mają perfekcyjnie opanowane . Tym robią przewagę w środku .
My tak nie możemy bo mamy zawodników o innej charakterystyce jakby powiedział Borek , czytaj za wolnych i za słabych technicznie na środku obrony .
Każdorazowo wyjście Glika do przodu to piłka za kołnierz i kłopot pod bramką . Trzeba po mistrzostwach szukać nowego środka obrony . Do mistrzostw za mało czasu . Michniewicz musi szyć z tego co ma . Trzeba dostosować do tego strategie .
Wolę takie mecze niż 5:1 z Litwą czy innym Cyprem .
W grupie nie spotkamy się z takim rywalem . Argentyna i Meksyk tak nie grają . Tam rozgrywa środek , podobnie jak u nas .
Nie przekreslalbym osiągnięć tej kadry pod Michniewiczem .
Jest to na co nas stać obecnie . 
Pomyślnie jakby to wyglądało gdyby kadrę prowadził nadal Jurek B.
Kibice Wisły coś na ten temat mogą powiedzieć.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #948 dnia: 25.09.2022, 09:17 »
Mam nadzieję, że Michniewicz nie będzie chciał grać trzema obrońcami z których dwóch to Glik i Bednarek, nie będący świetnymi w rozgrywaniu piłki. Z nimi lepiej grać ustawieniem z czterema obrońcami. Inna sprawa to Zieliński. On jest w życiowej formie i doskonale rozgrywa piłkę, lepiej aby był cofniętym pomocnikiem i rozprowadzał piłkę. Do tego czas już znaleźć kogoś na miejsce Krychowiaka, Linetty też nie może być w pierwszym składzie, jest zbyt słaby. O wiele lepiej wrzucić kogoś młodszego, który będzie gryzł trawę. Tak robił Klich, który choć może wiele nie zdziałał, to jednak biegał i walczył.

Z tego co widzę, to wiele zespołów będzie grać ustawieniem które będzie blokować podania do Lewandowskiego. Za Michniewicza on w ogóle praktycznie nie strzela! Dlatego musi być jakaś taktyka aby to działało, np. drugi napastnik, który ma więcej swobody.

Najgorsze jest to, że mamy tylko dwa mecze do MŚ, w tym jeden z Walią dziś, bardzo ważny, i nie ma kiedy wszystkiego wypróbować. Nie zgadzam się z poglądem kreowanym przez wielu celebrytów komentatorów, że mamy zbyt słabych zawodników aby zbudować silną drużynę. Dlatego, ze Węgrzy potrafią takimi przeciętniakami, a nie mają takiego Lewego czy Zielińskiego, rozbijać ekipy jak Niemcy czy Anglia, do tego na ich terenie.

Dziś kolejna dawka stresu :)
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #949 dnia: 25.09.2022, 10:54 »
Luk, marnujesz się ze swoją wiedzą na temat piłki :) Nie piszę tego sarkastycznie bo piszesz ciekawe analizy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #950 dnia: 25.09.2022, 14:13 »
To są wolne dyskusje i można sobie dywagować :) Zwłaszcza, że MŚ za dwa miesiące i czeka nas wielka dawka emocji i oby nie frustracji.

Tego się nie spodziewałem :) Są tacy, co tęsknią za Sousą:
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/liga-narodow/niektorzy-zaczynaja-tesknic-za-paulo-sousa-nieoczekiwane-slowa/e4158hl

Zobaczymy czy skład się zmieni, ale póki co Michiewicz chce grać tym samym ustawieniem co z Holandią, zmianą jest Skóraś zamiast Frankowskiego i Żurkowski zamiast Linetty'ego. Walia jest słabsza niż Belgia czy Holandia, mimo to ma w miarę mocny atak, i nie wiem czy Glik z Bednarkiem podołają, są wolni jak muły. Jedynie Kiwior dawał radę z tej trójki, coś tam rozgrywał. Jestem pełen wątpliwości, że będzie kłopot z wyprowadzaniem piłki. Mam jednak nadzieję, że Zalewski pokaże dużo więcej no i prawe skrzydło będzie mocniejsze. Zobaczymy czy uda się pressingiem przydusić Walijczyków, Holendrzy nas rozpracowywali tu bez problemu. Plusem jest to, że zapewne będzie mocny polski doping, kto wie czy nie lepszy niż na narodowym, bo tam uszło z kibiców powietrze :)


NIe wiem jak Wy, ale mnie trochę przeraża stawianie na Krychowiaka. Facet jest wolniejszy, fauluje zbyt wiele. Jego interwencja, gdzie o mało nie kopnął w twarz Blinda pokazuje, że on jest wielkim ryzykiem. Oby dał radę, statystycznie powinien mieć dobry mecz :)
Lucjan

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #951 dnia: 25.09.2022, 15:11 »
To są wolne dyskusje i można sobie dywagować :) Zwłaszcza, że MŚ za dwa miesiące i czeka nas wielka dawka emocji i oby nie frustracji.

Tego się nie spodziewałem :) Są tacy, co tęsknią za Sousą:
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/liga-narodow/niektorzy-zaczynaja-tesknic-za-paulo-sousa-nieoczekiwane-slowa/e4158hl

Zobaczymy czy skład się zmieni, ale póki co Michiewicz chce grać tym samym ustawieniem co z Holandią, zmianą jest Skóraś zamiast Frankowskiego i Żurkowski zamiast Linetty'ego. Walia jest słabsza niż Belgia czy Holandia, mimo to ma w miarę mocny atak, i nie wiem czy Glik z Bednarkiem podołają, są wolni jak muły. Jedynie Kiwior dawał radę z tej trójki, coś tam rozgrywał. Jestem pełen wątpliwości, że będzie kłopot z wyprowadzaniem piłki. Mam jednak nadzieję, że Zalewski pokaże dużo więcej no i prawe skrzydło będzie mocniejsze. Zobaczymy czy uda się pressingiem przydusić Walijczyków, Holendrzy nas rozpracowywali tu bez problemu. Plusem jest to, że zapewne będzie mocny polski doping, kto wie czy nie lepszy niż na narodowym, bo tam uszło z kibiców powietrze :)


NIe wiem jak Wy, ale mnie trochę przeraża stawianie na Krychowiaka. Facet jest wolniejszy, fauluje zbyt wiele. Jego interwencja, gdzie o mało nie kopnął w twarz Blinda pokazuje, że on jest wielkim ryzykiem. Oby dał radę, statystycznie powinien mieć dobry mecz :)

Cześć Lucjan.
Powiem tak co by nie robić , trener ,ustawienia piłkarzy ,itd. Cała otoczka. Nie oszukujmy się.Gramy zespołem przez ok 10lat!!!
Te same personalia , tylko zmienia się nazwisko trenera. Gdzie jest młode pokolenie wstawiane sukcesywnie  w szeregi wyjadaczy?!!
A no nie w Polsce!!!
Trzeba nowej krwi,!!
Lewy jest filarem drużyny bez dwóch zdań.
Lecz drużyna składa sie jeszcze z 10 pozostałych zawodników.
Co do "Krychy" to już dawno nie jest w formie!!!
Dawno jeszcze raz powtórzę.

Online thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 15
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #952 dnia: 25.09.2022, 15:23 »
Młodzi są w składzie przecież Kiwior, Zalewski, Szymański, Skóraś, Łęgowski to tylko mlodzi z meczu z Holandia. Michniewicz ma grać cala jedynastka młodych?

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #953 dnia: 25.09.2022, 15:28 »
Młodzi są w składzie przecież Kiwior, Zalewski, Szymański, Skóraś, Łęgowski to tylko mlodzi z meczu z Holandia. Michniewicz ma grać cala jedynastka młodych?

Na piałem .Brakuje świeżej krwi. Świeża nie oznacza młodą.

Online thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 15
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #954 dnia: 25.09.2022, 15:30 »
W swoim poście napisałeś gdzie jest młode pokolenie?

Świeża krew to znaczy że trener ma powołać kogoś "świeżego" z drugiej ligi? Kto nie jest znany szerszej publiczności?

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #955 dnia: 25.09.2022, 15:33 »
W swoim poście napisałeś gdzie jest młode pokolenie?

Świeża krew to znaczy że trener ma powołać kogoś "świeżego" z drugiej ligi?

Aha. Łapiemy się za słówka - słóweczka.
Pozdrawiam.
To nie "FiFa 2023" drogi przyjacielu.
Życie i nastawienie zawodników.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #956 dnia: 25.09.2022, 15:38 »
No i jeszcze odpadł Bielik, Cash i Moder, więc jest całkiem niezła zmiana pokoleniowa :) Do tego w ataku jest Świderski, kto wie czy nie lepszy niż Milik.

Ale fakt, jest problem z tym, że mamy kilku starych graczy, którzy już wyliniali - czyli Glik, Krychowiak, Linetty, są oni od dawna. Lewy na pewno ma wiele racji w tym, ze zespół musi jakoś grać aby były wyniki, i jeśli najlepszy napastnik świata nie dostaje piłek, al jak już wystawi coś na strzał to jest pudło, to można się stresować.

Mój problem z Bednarkiem jest taki, że jest on bardzo wolny i nie jest mistrzem rozgrywania piłki, do tego nie gra od jakiegoś czasu i nie ma tego 'drygu'. Dlatego upatruję problem z wyprowadzaniem piłki, bo Glik w tym mocny nie jest.  Jeśli trafiamy na zespół, co nie stosuje pressingu, może być inaczej. Ale w przypadku Holandii van Gaal nas rozkminił dokumentnie. Taki de Jong miał wiele podań, ale on wypracowywał rzeczy, zaś Linetty, też niby z całkiem dobrą ilością podań wg statystyk, odgrywał piłkę do tyłu. Wg mnie Walijczycy nie mają nic do stracenia i będą cisnąć, i może się powtórzyć ten schemat właśnie.

Ale czy można mówić, że mamy stary skład? Chyba wyniki mamy kiepskie jak i poziom gry, zazwyczaj się to nie klei :) No i nie mamy selekcjonera co potrafiłby zbudować z tych klocków fajną strukturę. Siwy bajerant kombinował ale się urwał, Michniewicz nie ma czasu i raczej widać, że niewiele wykombinował lub to co próbował zagrać nie wypaliło.
Lucjan

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #957 dnia: 25.09.2022, 15:39 »
W swoim poście napisałeś gdzie jest młode pokolenie?

Świeża krew to znaczy że trener ma powołać kogoś "świeżego" z drugiej ligi? Kto nie jest znany szerszej publiczności?


Stary powiem TAK , napisałem wielkimi literami!!!

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #958 dnia: 25.09.2022, 15:41 »
No i jeszcze odpadł Bielik, Cash i Moder, więc jest całkiem niezła zmiana pokoleniowa :) Do tego w ataku jest Świderski, kto wie czy nie lepszy niż Milik.

Ale fakt, jest problem z tym, że mamy kilku starych graczy, którzy już wyliniali - czyli Glik, Krychowiak, Linetty, są oni od dawna. Lewy na pewno ma wiele racji w tym, ze zespół musi jakoś grać aby były wyniki, i jeśli najlepszy napastnik świata nie dostaje piłek, al jak już wystawi coś na strzał to jest pudło, to można się stresować.

Mój problem z Bednarkiem jest taki, że jest on bardzo wolny i nie jest mistrzem rozgrywania piłki, do tego nie gra od jakiegoś czasu i nie ma tego 'drygu'. Dlatego upatruję problem z wyprowadzaniem piłki, bo Glik w tym mocny nie jest.  Jeśli trafiamy na zespół, co nie stosuje pressingu, może być inaczej. Ale w przypadku Holandii van Gaal nas rozkminił dokumentnie. Taki de Jong miał wiele podań, ale on wypracowywał rzeczy, zaś Linetty, też niby z całkiem dobrą ilością podań wg statystyk, odgrywał piłkę do tyłu. Wg mnie Walijczycy nie mają nic do stracenia i będą cisnąć, i może się powtórzyć ten schemat właśnie.

Ale czy można mówić, że mamy stary skład? Chyba wyniki mamy kiepskie jak i poziom gry, zazwyczaj się to nie klei :) No i nie mamy selekcjonera co potrafiłby zbudować z tych klocków fajną strukturę. Siwy bajerant kombinował ale się urwał, Michniewicz nie ma czasu i raczej widać, że niewiele wykombinował lub to co próbował zagrać nie wypaliło.

Nic dodać ,nic ująć!!
Pozdrawiam

Online thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 15
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #959 dnia: 25.09.2022, 15:51 »
Moim zdaniem nie jest teraz czas na zmianę trenera przed mistrzostwami, ocenimy Michniewicza po imprezie. Michniewicz ma bardzo mało czasu żeby to dobrze poukładać. A czy wracający Nawalka poradził by sobie lepiej ?