Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 49652 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #225 dnia: 31.03.2022, 10:02 »
Dziś przyszła do mnie pierwsza przynęta z solbaits, chodzi o Salmon w różowym kolorze.

Miłe w dotyku, spoko wielkość (choć przynęty innych firm w rozmiarze 6 mm są ciut mniejsze, tym na oko bliżej do standardowych 8 mm), fajny kolor.

Jest jedno ale... One śmierdzą jak trampki z targu za 10 złotych. Nie czuje tam żadnego łososia, ba, żadnego sensownego zapachu. Smród starych trampek to jedyne co czuje. Ale koledzy polecają, więc ufam że tak właśnie ma być. Sprawdzę je napewno, ale zapachowo jestem ciut rozczarowany.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #226 dnia: 31.03.2022, 10:09 »
Dziś przyszła do mnie pierwsza przynęta z solbaits, chodzi o Salmon w różowym kolorze.

Miłe w dotyku, spoko wielkość (choć przynęty innych firm w rozmiarze 6 mm są ciut mniejsze, tym na oko bliżej do standardowych 8 mm), fajny kolor.

Jest jedno ale... One śmierdzą jak trampki z targu za 10 złotych. Nie czuje tam żadnego łososia, ba, żadnego sensownego zapachu. Smród starych trampek to jedyne co czuje. Ale koledzy polecają, więc ufam że tak właśnie ma być. Sprawdzę je napewno, ale zapachowo jestem ciut rozczarowany.

Potwierdzam zarówno jeśli chodzi o wielkość: 6tki z Solbaitsa to jak 8ki innych firm, 8ki za to są jak 10tki, jak i o zapach wszystkich wersji Salmo: nie pachną rybą tylko czymś nieokreślonym. Mimo wszystko rybki dają więc jest ok 8) Fusiony za to pachną dużo lepiej i dużo intensywniej. Co ciekawe Fusion 3 jest większy rozmiarowo niż 1 i 2 mimo że teoretycznie to ta sama wielkość
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #227 dnia: 31.03.2022, 10:11 »
Może i śmierdzą nie wiadomo czym ale łowne są 😀

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #228 dnia: 31.03.2022, 10:12 »
Kupiłem w tamtym roku 6 i 8 mm i one pachną zajebiście rybą. Bardzo podobny zapach mają tuna z Mainline. Te nowe wersje dwukolorowe jak i z tego roku różowe pachną jak w chińskim sklepie jakąś gumą czy klejem zero zapachu ryby tylko jakaś chemia.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #229 dnia: 31.03.2022, 11:58 »
Kupiłem w tamtym roku 6 i 8 mm i one pachną zajebiście rybą. Bardzo podobny zapach mają tuna z Mainline. Te nowe wersje dwukolorowe jak i z tego roku różowe pachną jak w chińskim sklepie jakąś gumą czy klejem zero zapachu ryby tylko jakaś chemia.

Ja podejrzewam, że i Ringers i Mainline i Solbaits z 1 fabryki się wywodzą, więc trzymają właściwości waftersa i podobnie w wodzie się zachowują. Wg mnie Mainline Tuna ma trochę inny zapach. Zwykłe Salmony są mniej intensywne niż Duo lub Green i walą. Tuna ma bardziej delikatny zapach, przynajmniej 3 paczki, które miałem dotychczas.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #230 dnia: 31.03.2022, 16:12 »
One śmierdzą jak trampki z targu za 10 złotych.
Trochę więcej płaciłem, ale w ub. roku na te trampki łowiłem na komercjach w dni, gdzie ludziska siedzieli o kiju lub pojedyńcze ryby były, u mnie zawsze było ich więcej, zatem swoją rolę spełniają lepiej niż dobrze. Ogólnie całą ub. roczną serię Przemkowych waftersów uważam za udaną, chociaż na te małe co najładniej pachną najmniej złowiłem, pomimo kilkunastu szans.
Nowa seria to już ma łowić nasze kieszenie (choć nie powiem, dałem się złowić), jednak kłóci się to z filmami Przemka, tymi pierwszymi, gdzie mówił o kolorach. No ale wiadomo, chcesz sprzedawać, to musisz wędkarzom pod nos podsuwać a to duo, a to nowe smaki itd...taki rynek. Generalnie jakbym miał wybrać 2 pojemniczki spośród wszystkich przynęt na rynku na które będę łowił cały rok i nic innego nie mógłbym próbować, to wziąłbym właśnie Solskiego Secret Mix kolorów i 6mm Salmony.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #231 dnia: 31.03.2022, 17:08 »
Absolutnie nic nie chce im zarzucać p/k skuteczności, co wyraźnie podkreśliłem w pierwszym poście. :beer:

Chciałem, kupiłem i mam. Na pewno będą intensywnie używane przeze mnie. Podzieliłem się tylko swoimi doznaniami. W latach 90 były na targach trampki, takie czarne z białymi, gumowanymi czubkami. Kosztowały 10 zł za parę, jak wziąłem kilku kolegów i braliśmy w hurcie to zostawało każdemu na oranżadę. Właśnie taki zapach one miały. W domu się ich nie trzymało, tylko na balkonie albo na wycieraczce przed drzwiami. Śmierdziały i przynęty Przemka też śmierdzą, tylko innym smrodem niż się spodziewałem. I o ile smród halibuta, robin reda czy fishmeal jest dla mnie przyjemnym smrodem to ten Salmon pachnie trampkiem. Dla mnie zupełnie bezsensu zapach, ale ja nawet nie śmiem się porównywać z Przemkiem, którego bardzo szanuje, więc dam im szanse i spodziewam się dobrych efektów. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #232 dnia: 31.03.2022, 19:17 »
Ja też dałem się złowić i kupiłem z nowości salmony Duo te czarno żółte, pierwsze wrażenie  to fajne miękkie zapach tak bardzo zbliżony do spranych różowych salmonów  które w zeszłym roku otworzyły mi sezon i to grubo 🙂.

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #233 dnia: 04.04.2022, 17:28 »
Jaki rozmiar haczyka prawidłowo zbalansuje Przemkowe waftersy 8 i 6mm?

Bohdan

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #234 dnia: 04.04.2022, 17:48 »
Powinna 12 (np. Drennan WGS 12 z bagnetem Mikado balansuje poprawnie waftersy 6 mm).
Marcin

Online brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #235 dnia: 04.04.2022, 17:51 »
U mnie 12 mikado ładnie balansowało, wstawiałem gdzieś filmik, poszukam. Na bagnecie solbaits 6 mm.

Edit: Gdzieś tak od 1:50.

Kuba

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #236 dnia: 04.04.2022, 19:00 »
U mnie 6 mm z 14,12 Kamasana t360 czy t911x bez problemu współpracują. Ponadto 16 Prestona (gotowiec na bagnecie).
8 mm 12,10 ww marek na pewno, 14 chyba też (teraz nie pamiętam ale na 80% działa jak powinno).
nowość kulki okrągłe truskawka musi być min. 12 Kamasan t360. 14 za mały.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #237 dnia: 04.04.2022, 19:05 »
Dzięki panowie :beer:mam wstępne rozeznanie.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #238 dnia: 04.04.2022, 19:17 »
U mnie 6 mm z 14,12 Kamasana t360 czy t911x bez problemu współpracują. Ponadto 16 Prestona (gotowiec na bagnecie).
8 mm 12,10 ww marek na pewno, 14 chyba też (teraz nie pamiętam ale na 80% działa jak powinno).
nowość kulki okrągłe truskawka musi być min. 12 Kamasan t360. 14 za mały.

A jak oceniasz te nowe kulki od Przemka ?  Niby są 8mm ale chyba większe wypadają ?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #239 dnia: 04.04.2022, 20:30 »
A jak oceniasz te nowe kulki od Przemka ?  Niby są 8mm ale chyba większe wypadają ?

Tu masz kolego porównanie kulki 8mm Solbaits (różowa) i 10mm Ringers Orange-Chocolate, może to Ci da wyobrażenie o wielkości. Generalnie nie są wielkie, na fotach w necie wyglądają na większe :)