Autor Wątek: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)  (Przeczytany 32067 razy)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #120 dnia: 14.09.2021, 17:40 »
Ale co Ci broni? Jesteś rolnikiem i dwa razy dziennie musisz doić krowy? Masz małe dzieci, z którymi strach gdzieś pojechać?

Często taki wyjazd gdzieś do biednego kraju jest tańszy niż wczasy nad polskim morzem. A kraje ościenne... Wsiadasz w auto i jedziesz. Za 10-15 godzin to jesteś wszędzie, gdzie być chciałeś.
Nie mam prawka, jestem za młody, szkoła, tak, moi rodzice są rolnikami, więc nie ma mowy gdzieś wyjechać (może nie doją krów, ale mimo wszystko bydło i trzoda na powietrzu nie urośnie), z rolnictwa kokosów żadnych nie ma (przykładowo: świnia kosztuje 4,50 za kg, pasza 50zł za worek, 4 worki starczają na max 7 dni przy 100szt, ziarno też za darmo nie jest, prąd, poświęcony czas, rośnie od urodzenia jakieś 6-7 msc...) ....

Spokojnie Carpfun - całe życie przed Tobą ;)
Ja w Twoim wieku to robiłem stopem wojaże i z plecakiem po górach. Zacznij od wypadów gdzieś w górki ;)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 368
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #121 dnia: 14.09.2021, 17:43 »
Kiedyś zjechałem pół Europy pociągami: z Polski do Portugalii, powrót przez Włochy. Nawet bez samochodu się da, choć w sumie nie wiem co bardziej męczące ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #122 dnia: 14.09.2021, 17:44 »
Michał, przenieś ostatnie wpisy gdziekolwiek, bo zaczyna się jazda jak to rolnicy mają źle.
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #123 dnia: 14.09.2021, 17:47 »
Mam sporo rolników w rodzinie, wiem jakie to życie.

Stary (to znaczy Młody :P) To spokojnie. Całe życie przed Tobą. Pierwsze moje wyjazdy były w liceum z ojcem do Niemiec do roboty. I nic więcej. Po maturze wsiedliśmy z kumplami w auto i pojechaliśmy do Niemiec do roboty, a wszyło z tego..., że zjeździliśmy pół Europy. Spaliśmy po rowach, parkach... Cudownie było. Obecnie nie do pomyślenia.

Nie możesz tylko mentalnie się nastawiać, że się nie da. Że mało płacą, że to, że sramto. "Jak dziad i tatko nie mogli, tako i ja nie mogę". Popatrz, na czym się robi kasę i się tego ucz. Od zera potrzebujesz max pięciu lat samodzielnej nauki, by zostać w tym czymś specjalistą.

Michał, przenieś ostatnie wpisy gdziekolwiek, bo zaczyna się jazda jak to rolnicy mają źle.

Na razie jeszcze zostawię. Chyba się robią właśnie fajne wspominki o podróżach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #124 dnia: 14.09.2021, 17:50 »
Mój cel to Gruzja w 2023. Byłem tam dwukrotnie w 2012 i 2013 roku i jestem ciekaw jak ten kraj się zmienił przez dekadę. Chciałbym znowu odwiedzić te same miejsca oraz te, w których jeszcze nie byłem.

Dawno nie zaglądałem do tego albumu. Jeszcze garść fotek takich z dnia powszedniego....w Gruzji czułem się lepiej niż w Polsce...


































Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #125 dnia: 14.09.2021, 17:53 »
Michał, zakładaj w takim razie wątek " Nasze podróże". Podejrzewam, że sporo osób ma ciekawe doświadczenia. Jeżeli najdzie mnie nostalgia to może coś skrobnę i ja? :)
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #126 dnia: 14.09.2021, 17:55 »
No ale np. powyższy wpis Kolegi gdzie miałby trafić? Fotki przepiękne. To tutaj, czy do naszych podróży?
:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #127 dnia: 14.09.2021, 17:59 »
Niech zostają, ale w przyszłości podróże poparte zdjęciami do jednego działu. Taka moja propozycja.
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #128 dnia: 14.09.2021, 18:00 »
Ok.
Rozumiem, że nie chcesz burdelu. Ale czasem ciężko jest wszystko tak poszatkować, żeby był porządek, a jednocześnie forum tętniło życiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #129 dnia: 14.09.2021, 18:01 »
Niech zostają, ale w przyszłości podróże poparte zdjęciami do jednego działu. Taka moja propozycja.

Też jestem za, poza samymi fotkami mógłbym dorzucić również relacje z podróży z konkretnych regionów/miejsc (jak ktoś lubi czytać).

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #130 dnia: 14.09.2021, 18:04 »
Ty jesteś od podejmowania decyzji. :)
Wiem, że często w dyskusję wplata się wiele wątków . Osobiście lubię porządek i przejrzystość. To była tylko moja drobna sugestia. Nie każdy musi się zgadzać i mieć podobne spojrzenie. :beer:

Cthulhu, bardzo lubię czytać. :)
Adam

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #131 dnia: 15.09.2021, 15:03 »
Myślę, że za rok wyskoczę pociągiem nad San lub Wkrę, oczywiście Gdańsk też jest tam gdzieś z tyłu głowy.
Cel prosty, okonie, klenie, pstrągi, brzany i zwiedzanie
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #132 dnia: 30.06.2022, 14:00 »
Ty jesteś od podejmowania decyzji. :)
Wiem, że często w dyskusję wplata się wiele wątków . Osobiście lubię porządek i przejrzystość. To była tylko moja drobna sugestia. Nie każdy musi się zgadzać i mieć podobne spojrzenie. :beer:

Cthulhu, bardzo lubię czytać. :)

Niby w robocie, ale przez ten upał za oknem myślami gdzieś na wakacjach jestem. Szukając w przeglądarce "weetransferu" wpadłem na moja dawną stronę na "weebly" (myślałem, że weebly zaginęło w czeluściach internetu :o) z relacją z wypraw po Gruzji, którą miałem przyjemność zwiedzać prawie dekadę temu.

Poniżej link do fotorelacji (chronologicznie najstarsze na dole), które chciałem osobno tu wklejać kiedyś, jednak czasochłonna obróbka zdjęć i tekstu zniechęciła mnie do tego.
http://zielonymszlakiem.weebly.com/gruzja.html

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Nasze zdjęcia (nie tylko znad wody)
« Odpowiedź #133 dnia: 30.06.2022, 14:24 »
Acha. Na telefonie widzę, że nie wszędzie są od odnośniki w tytułach, ale do pełnych relacji można się przenieść poprzez kliknięcie fotki. Miłej lektury, wakacyjnych inspiracji, tudzież sentymentalnych wspomnień. :P