Autor Wątek: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair  (Przeczytany 4233 razy)

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« dnia: 16.05.2021, 13:52 »
Witam, Panowie coraz bardziej noszę się z zamiarem zakupu krzesła jak w tytule ponieważ męczy mnie już zakładanie i ściąganie redukcji z osprzętu. Obecnie posiadam cuzo f2 które jak wiadomo jest na d25 oraz kosz na d36. Problem polega na tym że bardzo ciężko znaleźć jakieś informacje czy opinie na temat tego krzesła, może ktoś z forum je posiada i napisze kilka słów ?
Pozdrawiam

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #1 dnia: 04.01.2022, 21:02 »
Może ktoś z szanownych Forumowiczów ma krzesełko Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair i może coś napisać jak się sprawuje?
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #2 dnia: 04.01.2022, 21:15 »
Bardzo możliwe że ten fotel ma Bartek (Cobi92) - spróbuj do niego napisać to może coś podpowie

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #3 dnia: 05.01.2022, 07:13 »
Posiadam, użytkuję - Najwygodniejszy fotel świata, nawet Flagman na d36 nie jest tak wygodny :P Po południu mogę skrobnąć coś więcej i wrzucić foty jak tylko znajdę chwilę, jeśli nie to może jutro ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #4 dnia: 05.01.2022, 10:02 »
A ja miałem zupełnie inne wrażenie jeżeli chodzi o wygodę i szybko go sprzedałem. Juz piszę o co chodzi, fotel ma bardzo długie siedzisko -jak w fotelach karpiowych, dla osób  wysokich będzie ok. natomiast jak dla mnie 172cm -siedzisko zdecydowanie za długie. Z wad dodalbym jeszcze kiepski materiał siedziska w środku który ma wyraźną "fakturę" i jeżeli wejdzie w to zanęta dużo ciężej się czyści niż z gładkiego materiału, fotel po zlożeniu to niezły klocek i zajmuje sporo miejsca w bagażniku.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #5 dnia: 05.01.2022, 12:04 »
Użytkuje ten fotel od maja ubiegłego roku i dokładnie tak jak mówisz siedzisko jest dość długie ale powiedzmy że jak dla mnie (181cm) to nie ma tragedii i daje radę. Rozmiarowo jest większy od cuzo f2 ale mieści mi się spokojnie w ten sam pokrowiec przy czy jest sporo lżejszy. Problemem u mnie okazało się pokrętło lewe jak patrzymy z tyłu fotela bo zwyczajnie po czasie przestało łapać ze  względu na zastosowanie tam jakiejś dziwnej śruby która zaczęła przeskakiwać...co gorsza pochwaliłem ten fotel i mój kumpel się skusił i siadło mu dokładnie to samo pokrętło. Nie wiem czy to przypadek czy nie ale takie są fakty, co prawda on można powiedzieć że narazie ma temat załatwiony bo feedersklep przysłał mu nowe i wymienił sobie i narazie ma spokój. Ja kupiłem w trotce bo w czasie kiedy szukałem to był duży problem z dostępnością tego fotela i jak narazie nie udało mi się sprawy załatwić ale dostałem zapewnienie że "po nowym roku załatwimy". Także osobiście mam mieszane uczucia co do niego bo z jednej strony mi się podoba i mi odpowiada a z drugiej kurde takie bublowate te pokrętła się wydają (cuzo miałem 3 lata i żadnego problemu) tutaj po 3 miesiącach pojechałem z kumplem na saturday night feeder i się okazało że nie mogę skręcić fotela :facepalm: dobrze że coś mnie tknęło i zestaw kluczy i śrubokrętów zabrałem ze sobą...

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #6 dnia: 05.01.2022, 14:05 »
Oho. Czyli w moim też się to pokrętło wysypie bo też dużo gorzej się kręci od drugiego.  Oby jak najpóźniej.
Odrzański wędkarz weekendowy.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2022, 14:30 »
To samo było u mnie ciężko się kręciło od samego początku ale myślałem że tak ma być do czasu aż się zes....

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #8 dnia: 25.09.2022, 18:51 »
Odgrzewam kotleta :).
Nie chcę tworzyć nowego wątku, ale dziś, po kilku miesiącach użytkowania bez jakichkolwiek problemów, zauważyłem .... że lewe pokrętło nogi ledwo trzyma. Pomaga trochę obrócenie cieńszej nogi wewnętrznej ale nie rozwiązuje problemu całkowicie.
Czy któryś z Kolegów, który miał podobny problem znalazł patent na naprawienie wady? Może jakieś inne, lepsze pokrętło można zastosować?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #9 dnia: 26.09.2022, 07:33 »
Lewy zacisk to przekleństwo tego modelu. Nie wiem jak to się dzieje, ale wszystkim puszcza, mi również. Jestem stosunkowo lekki : ok 70kg i mi to tak mocno nie doskwiera, ale zdarza się że cięższy kolega gdy chce sprawdzić fotel to momentalnie zjeżdża w dół. Zamieniłem sobie zaciski miejscami, przełożyłem je z lewej do prawej i odwrotnie : problem wciąż występuje z lewej strony ???
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #10 dnia: 26.09.2022, 08:53 »
W moim modelu na szczęście nie ma tego problemu, a po wymianie lewego pokrętła od oparcia jest wszystko ok.

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #11 dnia: 04.10.2022, 14:14 »
No to w sumie lipa. Dziś byłem w sklepie i w nowym fotelu jest to samo. Zaciski nóg wewnętrznych nie trzymają jak należy. Wystarczy ręką mocno docisnąć i noga się chowa.
Napisałem to przedstawiciela Daiwa PL jakie widzi rozwiązanie. Zobaczymy. Na szczęście mam fotel na gwarancji.

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #12 dnia: 20.10.2022, 16:06 »
Koledzy, wydaje się że znalazłem rozwiązanie w postaci zaciski na sztyce rowerową tylko nie umiem ogarnąć wyjęcia nóg wewnętrznych z przodu. Nie chcę na siłę, a po dobroci nie idzie. Ktoś może przećwiczył temat?

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #13 dnia: 22.10.2022, 00:18 »
Sam sobie odpowiem. Może komuś się przyda. Zacisk skręcany, taki jak do sztycy rowerowej o średnicy wewnętrznej fi 25mm pięknie blokuje przednią wewnętrzną nogę. Kupiłem je po kilka PLN na Alieexpress, niestety aby je zamontować należy najpierw wyciągnąć wewnętrzną nogę. Jest ona od góry zblokowana mała śrubką, którą trzeba spiłować. Trochę zabawy i fotel wreszcie spełnia swoją funkcję, choć dla mnie za ponad 600pln nie powinno być takiej maniany.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Daiwa N'zon System 36 Feeder Chair
« Odpowiedź #14 dnia: 22.10.2022, 12:17 »
Sam sobie odpowiem. Może komuś się przyda. Zacisk skręcany, taki jak do sztycy rowerowej o średnicy wewnętrznej fi 25mm pięknie blokuje przednią wewnętrzną nogę. Kupiłem je po kilka PLN na Alieexpress, niestety aby je zamontować należy najpierw wyciągnąć wewnętrzną nogę. Jest ona od góry zblokowana mała śrubką, którą trzeba spiłować. Trochę zabawy i fotel wreszcie spełnia swoją funkcję, choć dla mnie za ponad 600pln nie powinno być takiej maniany.

Właśnie siedzę sobie na takim krześle na rybach i nie mam tego problemu ale jestem dość lekki (70kg) . Czy mógłbyś zrobić fotę po przeróbce dla potomnych , może i mi się kiedyś przyda :p
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)