Autor Wątek: Dlaczego nie warto być debilem na drodze  (Przeczytany 14245 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #135 dnia: 02.06.2023, 09:59 »
Pamiętam, że kiedy jeszcze miałem telewizję, to na TVN widziałem reportaż na temat idioty, który strzelił z wiatrówki do osoby jadącej na innym pasie za to, że jechała za wolno. Jakiś instruktor się wtedy wypowiadał, że w Polsce utarło się, że każdy powinien mieć prawo jazdy, a niestety ogrom ludzi się do tego nie nadaje (bezmyślni, narcyzy, agresywni, ...). Powinny być wprowadzone testy psychologiczne oraz psychotechniczne plus test znajomości aktualnych przepisów, który byłby przeprowadzany co np. 5 lat. Ogrom ludzi (w tym sporą część osób starszych, którzy nie dowidzą oraz tych nie doszkalających się) straciłoby uprawnienia. Nagminne jest blokowanie skrzyżowań przez ludzi, którzy wjeżdżają na zasadzie "jeszcze się zmieszczę" a potem zmienia się światło i całe skrzyżowanie stoi. Widziałem też przypadki, kiedy ktoś blokował pas ruchu, bo stawał na nim i czekał aż ktoś go wpuścić na pas do skrętu, bo przecież straci 10 lat życia, jeśli ustawi się w kolejce i poczeka 5 minut jak inni.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #136 dnia: 02.06.2023, 12:00 »
Tak sobie czytam i moim zdaniem to osoby odpowiedzialne za wprowadzanie własnie takich durnot jak skrzyzowanie o ruchu okrężnym lub kierunkowym są winne za ten cały bałagan drogowy, do tego co kilka metrów znak drogowy a jeszcze przepis ze skrzyzowanie odwołuje niektóre znaki ,więc mamy co mamy , gdzie w tym wszystkim zdrowy rozsądek.
Pisałem ale powtórzę w Gliwicach skrzyzowania projektowała kobieta która nie miała prawo jazdy ale była inżynierem drogowym ??? :facepalm:  Niestety samo wykształcenie kierunkowe nie wystarczy, na dzień dobry kolizja za kolizją.
Jesli w tym gąszczu bezmyslnych przepisów gubi się instruktor czy egzaminator prawo jazdy to co ma zrobic młody kierowca czy starsza osoba :o
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #137 dnia: 02.06.2023, 12:07 »
Dobrze piszesz.
U mnie na wiosce porobili drogi równorzędne między dużymi ulicami i poprzecznymi malutkimi. I się narobiło stłuczek po kilka w roku. Rozmawiam z teściem, mówię, że to bez sensu...
Dobrze jest, tylko ludzie nie patrzą na znaki. Aha. Ok. Dobrze jest, tylko wypadki co chwila. Spoko :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #138 dnia: 02.06.2023, 12:33 »
W Warszawie to plaga. Pełno pseudo-rond, a tak naprawdę skrzyżowań z "wyspą" - np. w ciągu Prymasa Tysiąclecia.
Ale "najlepszym" pomysłem jest rondo na przecięciu Al. KEN i Płaskowickiej. Jak ktoś chce wywołać korek nawet przy małym ruchu pojazdów, za to sporym pieszych, to serdecznie polecam zamiast skrzyżowania ze światłami wstawić takie rondo, jako wręcz wzorcowy przykład.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #139 dnia: 02.06.2023, 15:27 »
Dobrze piszesz.
U mnie na wiosce porobili drogi równorzędne między dużymi ulicami i poprzecznymi malutkimi. I się narobiło stłuczek po kilka w roku. Rozmawiam z teściem, mówię, że to bez sensu...
Dobrze jest, tylko ludzie nie patrzą na znaki. Aha. Ok. Dobrze jest, tylko wypadki co chwila. Spoko :facepalm:
Ale to nie wina równorzędnych skrzyżowań (mają ten wielki plus, że spowalniają prędkość), tylko kierowców jeżdżących na pamięć.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #140 dnia: 02.06.2023, 15:35 »
Pamiętam, że kiedy jeszcze miałem telewizję, to na TVN widziałem reportaż na temat idioty, który strzelił z wiatrówki do osoby jadącej na innym pasie za to, że jechała za wolno. Jakiś instruktor się wtedy wypowiadał, że w Polsce utarło się, że każdy powinien mieć prawo jazdy, a niestety ogrom ludzi się do tego nie nadaje (bezmyślni, narcyzy, agresywni, ...). Powinny być wprowadzone testy psychologiczne oraz psychotechniczne plus test znajomości aktualnych przepisów, który byłby przeprowadzany co np. 5 lat. Ogrom ludzi (w tym sporą część osób starszych, którzy nie dowidzą oraz tych nie doszkalających się) straciłoby uprawnienia. Nagminne jest blokowanie skrzyżowań przez ludzi, którzy wjeżdżają na zasadzie "jeszcze się zmieszczę" a potem zmienia się światło i całe skrzyżowanie stoi. Widziałem też przypadki, kiedy ktoś blokował pas ruchu, bo stawał na nim i czekał aż ktoś go wpuścić na pas do skrętu, bo przecież straci 10 lat życia, jeśli ustawi się w kolejce i poczeka 5 minut jak inni.
Tu można przypomnieć, że najwięcej wypadków powodują kierowcy 18-35 lat.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #141 dnia: 02.06.2023, 16:30 »
Dobrze piszesz.
U mnie na wiosce porobili drogi równorzędne między dużymi ulicami i poprzecznymi malutkimi. I się narobiło stłuczek po kilka w roku. Rozmawiam z teściem, mówię, że to bez sensu...
Dobrze jest, tylko ludzie nie patrzą na znaki. Aha. Ok. Dobrze jest, tylko wypadki co chwila. Spoko :facepalm:
Ale to nie wina równorzędnych skrzyżowań (mają ten wielki plus, że spowalniają prędkość), tylko kierowców jeżdżących na pamięć.

I Mamy rozwiazanie, tylko skrzyżowania świetlne, ronda z pierwszenstwem dla opuszczajacych oraz skrzyzowania rownorzędne. :D ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #142 dnia: 02.06.2023, 20:53 »
Dobrze piszesz.
U mnie na wiosce porobili drogi równorzędne między dużymi ulicami i poprzecznymi malutkimi. I się narobiło stłuczek po kilka w roku. Rozmawiam z teściem, mówię, że to bez sensu...
Dobrze jest, tylko ludzie nie patrzą na znaki. Aha. Ok. Dobrze jest, tylko wypadki co chwila. Spoko :facepalm:
Ale to nie wina równorzędnych skrzyżowań (mają ten wielki plus, że spowalniają prędkość), tylko kierowców jeżdżących na pamięć.

A ja myslalem, że przepisy i znaki są po to, żeby wypadków nie było.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #143 dnia: 02.06.2023, 23:32 »
Kiedyś przy Arkadii w Warszawie było zwykle rondo, które później zostało zamienione na turbinowe. Często skręcałem na tym rondzie w lewo. Po zmianie nagminnie ktoś przejeżdżał przez pasy i wymuszał pierwszeństwo, jakby jeździł po starym rondzie. Klaksona używałem tam nagminnie. Problemem jest brak myślenia (głównie kierowców).
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #144 dnia: 03.06.2023, 08:26 »
Odnośnie tematu wątku, to zapytam przewrotnie, czy w ogóle warto być debilem? :P 8)

Mój dobry znajomy był technikiem policji, i jego zadaniem była identyfikacja ofiar wypadków między innymi. Opowiadał mi straszne rzeczy, o czołówkach, gdzie ktoś myślał, że wyrobi a nie miał szans, i nie było nawet śladów hamowania. I technik musi odnaleźć jakieś dokumenty tożsamości, gdzie wszystko jest sprasowane i ciał praktycznie nie ma, jest miazga :o Zryło mu to beret bardzo mocno, odjechał chłopak... Opowiadał też, że sporą grupą ofiar byli młodzi ludzie, jadący lub wracający z klubów czy dyskotek, bardzo często były dziewczyny czy kobiety w samochodzie, bo młodzian musiał zaszpanować brawurową jazdą, a nocą są przymrozki, łatwiej o zderzenie ze zwierzyną leśną. Trudno jednak chyba aby tacy młodzi ludzie nie byli debilami, hormony robią swoje. Sam jestem ciekaw, czy legalizacja marihuany powoduje obniżenie ilości wypadków i kolizji drogowych. Bo chyba ktoś 'zjarany' raczej do szybkiej jazdy się nie pali :P 8)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #146 dnia: 03.06.2023, 10:15 »

Sam jestem ciekaw, czy legalizacja marihuany powoduje obniżenie ilości wypadków i kolizji drogowych. Bo chyba ktoś 'zjarany' raczej do szybkiej jazdy się nie pali :P 8)
 
  Ciekawość to pierwszy stopień do piekła 8) :P. Albo się zjarasz i jadąc być może dołączysz do innych "bohaterów" wątku, albo z szacunku dla cudzego zdrowia i życia przeczytasz artykuł 8) :P

https://bezchemiinadrodze.pl/prowadzenie-pod-wplywem-narkotykow-marihuana/

 8) :P 8) :P


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #147 dnia: 03.06.2023, 10:28 »
To był sarkazm, i nie muszę raczej niczego czytać, bo takie rzeczy są dla mnie oczywiste. Jakby co to u mnie w mieście jakiś czas temu, lat temu grubo ponad dwadzieścia kilka, znajomy dostał mandat. Ujarany jechał 30 km na godzinę, a za nim sznur samochodów. Policja dała mu mandat za pasywną jazdę ;D ;D ;D
Lucjan

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #148 dnia: 03.06.2023, 10:34 »
To był sarkazm, i nie muszę raczej niczego czytać, bo takie rzeczy są dla mnie oczywiste.

    Różne niepoważne tezy głosisz, więc sarkazm oczywisty nie był 8) :P.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #149 dnia: 03.06.2023, 15:17 »
Opowiadał też, że sporą grupą ofiar byli młodzi ludzie, jadący lub wracający z klubów czy dyskotek, bardzo często były dziewczyny czy kobiety w samochodzie, bo młodzian musiał zaszpanować brawurową jazdą, a nocą są przymrozki, łatwiej o zderzenie ze zwierzyną leśną. Trudno jednak chyba aby tacy młodzi ludzie nie byli debilami, hormony robią swoje. Sam jestem ciekaw, czy legalizacja marihuany powoduje obniżenie ilości wypadków i kolizji drogowych. Bo chyba ktoś 'zjarany' raczej do szybkiej jazdy się nie pali :P 8)

Istnieją badania, które pokazują, że ośrodek w mózgu odpowiedzialny za związki przyczynowo-skutkowe w pełni rozwijają się dopiero w 21 roku życia. Dlatego nie ma się co dziwić, że powstają wyzwania typu, kto połknie kapsułkę z żelem do prania. Niestety niektórzy z głupoty nie wyrastają :(

Podobnie z rodzinami patologicznymi. Istnieje bardzo wyraźny związek patologii z przynależnością do organizacji typu ONR (Odebrało Nam Rozumy ;)).
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść