Autor Wątek: Dlaczego nie warto być debilem na drodze  (Przeczytany 14224 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #90 dnia: 04.01.2022, 11:57 »
A widzieliście jak nogami kierują kierowcy tirów....mnie to zszokowało - ale po rozmowach z kilkoma znajomymi kierowcami - potwierdzili że są takie praktyki.
Maciek

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #91 dnia: 04.01.2022, 12:00 »
Nowo otwarty tunel w Warszawie wprowadził debilizm drogowy na nowe szlaki. Słyszałem dziś w radiu że ludzie zatrzymują się w tunelu żeby robić sobie zdjęcia a jakiś kozak podobno stawał tam na głowie :facepalm:

Niestety ale to prawda. Mandat to zaledwie 200zł i nie boją się mimo tego że wszystko jest nagrywane.

https://autokult.pl/43478,kierowcy-robia-sobie-w-tunelu-sesje-zdjeciowe-fotki-dostanie-tez-policja
Tylko patrzeć jak młode pary będą tam sesje ślubne robić. Skromne 200 zł  a szansa jest że nawet w internetach będą. 

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #92 dnia: 04.01.2022, 12:02 »
Powiem tak, jeżeli przez niemcy kierowcy jadą potulnie jak baranki to chyba po innych krajach jeździmy
Wyprzedzanie po to żeby nie zamulać? No proszę... Trochę inaczej na to patrzysz...

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Tak żeby nie zamulać. A nie jest to moja teoria a kierowców z dużych firm przewozowych.
I to nie jest tak, że powiedział mi to kolega szwagra który usłyszał to od sąsiada.

Sami kierowcy mi to mówili. Streszczę jak mogę. Dosłownie mówili tak:

Na sen nie ma mocnych, można nauczyć się z nim walczyć, przyzwyczaić, ale nigdy nie można się go pozbyć. I jak mówili najgorszy jest mały ruch na drodze i noc. Za wszelką cenę musi być wyprzedzanie, nie ważne jak nie ważne gdzie byle by coś się działo. I jak sami mówili te wyprzedzania traktują jako broń przeciwko zmule. Zmuła-sen-wypadek.


Shreku82 chciałem też znać Twoje zdanie co do spokojnej jazdy w Niemczech i szaleńczej w Polsce. Ja mam inną wiedzę na ten temat.

W Niemczech wszyscy kierowcy boją się panicznie kontroli policji. Co chyba jak każdy wie do miłych nie należy. I nie chcą absolutnie się wychylać żeby takowej kontroli nie zarobić.

Chyba sam widzisz, że najczęściej zatrzymanymi pojazdami na autostradzie są właśnie tiry z polskimi blachami.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #93 dnia: 04.01.2022, 12:02 »
Maciek, nogę oni trzymają na na oparciu drzwi, a z boku to wygląda jakby nią prowadzili Swoją drogą to skrajnie nieodpowiednie zachowanie i w razie wypadku kalectwo

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #94 dnia: 04.01.2022, 12:03 »
A widzieliście jak nogami kierują kierowcy tirów....mnie to zszokowało - ale po rozmowach z kilkoma znajomymi kierowcami - potwierdzili że są takie praktyki.
A oglądanie seriali/filmów podczas jazdy widziałeś?  Ja tak i to wcale nie rzadko.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #95 dnia: 04.01.2022, 12:11 »
Piotrek, powiem tak. Kontroli niemieckiej policji specjalnie się nie obawiam. Za ponad 15 lat jazdy po zachodzie zaliczyłem ich z 15-20, a suma mandatów nie przekroczy 250€. Jeżeli kierowca ma tacho ok, auto nie leje olejem i dobrze zabezpieczony ładunek to nie ma się specjalnie co obawiać.

Co do jazdy nocnej to często jeżdżę w godzinach nocnych i fakt, na spanie nie ma mocnych i przychodzi taki moment że trzeba zjechać na parking i się drzemnąć bo inaczej mogłoby nie być zbyt bezpiecznie

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #96 dnia: 04.01.2022, 12:20 »
Piotrek, powiem tak. Kontroli niemieckiej policji specjalnie się nie obawiam. Za ponad 15 lat jazdy po zachodzie zaliczyłem ich z 15-20, a suma mandatów nie przekroczy 250€. Jeżeli kierowca ma tacho ok, auto nie leje olejem i dobrze zabezpieczony ładunek to nie ma się specjalnie co obawiać.

Co do jazdy nocnej to często jeżdżę w godzinach nocnych i fakt, na spanie nie ma mocnych i przychodzi taki moment że trzeba zjechać na parking i się drzemnąć bo inaczej mogłoby nie być zbyt bezpiecznie

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Jeszcze co do stanu technicznego.
Akurat tutaj mam informacje od brata jak to wygląda.

Przyjeżdża trup który nie przechodzi przeglądu technicznego ....za pół godziny zjawia się właściciel firmy transportowej najnowszym meśkiem i drze się, że jak to k.....wa kto ty jesteś, brat tłumaczy, że to zabójcza broń na drodze pocisk.....bez hamulców na przykład. I zaczyna się straszenie z wyzywaniem.


Innym razem przyjeżdża Tir znowu nie przechodzi przeglądu za pół godziny zjawia się właściciel firmy transportowej i dziękuję ddla brata mówi : Chłopie dzięki jutro ten ciągnik miał jechać w długą trasę, żeby ta część nawaliła to byśmy byli w du*pie. Po fajrancie zjawia się z butelką z podziękowaniami i zapewnieniem, że cała flota będzie u niego robiła przeglądy, żeby wszystko wytykał co ma być zrobione. Bo dla niego każda awaria w trasie to ogromna strata.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #97 dnia: 04.01.2022, 12:21 »
Jak w każdej innej dziedzinie: są ludzie i taborety.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #98 dnia: 04.01.2022, 12:28 »


Piotrek, powiem tak. Kontroli niemieckiej policji specjalnie się nie obawiam. Za ponad 15 lat jazdy po zachodzie zaliczyłem ich z 15-20, a suma mandatów nie przekroczy 250€. Jeżeli kierowca ma tacho ok, auto nie leje olejem i dobrze zabezpieczony ładunek to nie ma się specjalnie co obawiać.

Co do jazdy nocnej to często jeżdżę w godzinach nocnych i fakt, na spanie nie ma mocnych i przychodzi taki moment że trzeba zjechać na parking i się drzemnąć bo inaczej mogłoby nie być zbyt bezpiecznie

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Jeszcze co do stanu technicznego.
Akurat tutaj mam informacje od brata jak to wygląda.

Przyjeżdża trup który nie przechodzi przeglądu technicznego ....za pół godziny zjawia się właściciel firmy transportowej najnowszym meśkiem i drze się, że jak to k.....wa kto ty jesteś, brat tłumaczy, że to zabójcza broń na drodze pocisk.....bez hamulców na przykład. I zaczyna się straszenie z wyzywaniem.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Coraz rzadziej, ale niestety wciąż takie przypadki się zdarzają i mogę tylko powiedzieć by trzymać się jak najdalej od takich pracodawców. Owszem, rozumiem chłopaków którzy u takiego delikwenta pracują, bo większość ma na utrzymaniu rodzinę, ale w razie "W" i jakiegokolwiek zdarzenia na drodze taki szef wyprze się wszystkiego...

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #99 dnia: 04.01.2022, 13:56 »
W dalszym ciągu zapominamy o jednej kwestii - nie jest ważne, czy to "TIR" (osobiście nienawidzę tego określenia, bo używa się go nie znając prawdziwego znaczenia tego skrótu), czy osobówka, czy "busiarz". Zasadniczą kwestią jest kultura na drodze i pokora wobec kierownicy. Bez tego dzieje się to, co cały czas obserwujemy na drodze. Wszystkim kierowcom, bez wyjątku, przyda się odrobina kultury. A wówczas będzie się nam naprawdę przyjemniej, że nie wspomnę - bezpieczniej, jeździło. Tego życzę wszystkim kierowcom.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #100 dnia: 04.01.2022, 14:09 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #101 dnia: 04.01.2022, 15:37 »
Miałem tu nie pisać ale nasunęła mi się taka myśl że kursy na prawo jazdy kategorii B w części jazd powinny odbywać się busami z ładunkiem.
Taki kursant miałby jakiekolwiek wyobrażenie że po drogach nie poruszają się tylko osobówki i im większy pojazd tym więcej potrzebuje miejsca na hamowanie i manewry.
Pracuję w firmie budowlanej i mam ciągłą styczność z kierowcami zawodowymi wywrotek i zestawów.
Na koniec nic mnie tak nie denerwuje na autostradzie jak kierowca dużego wyjeżdżający na lewy tuż przed maską.
Niestety to nie są pojedyńcze przypadki a wystarczyło by chwilę odczekać i wykonać manewr nie narażając innych.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #102 dnia: 04.01.2022, 16:42 »
Nowo otwarty tunel w Warszawie wprowadził debilizm drogowy na nowe szlaki. Słyszałem dziś w radiu że ludzie zatrzymują się w tunelu żeby robić sobie zdjęcia a jakiś kozak podobno stawał tam na głowie :facepalm:

No, debili nie sieją, tylko łone same sie rodzo... :facepalm:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #103 dnia: 04.01.2022, 18:52 »
A widzieliście jak nogami kierują kierowcy tirów....mnie to zszokowało - ale po rozmowach z kilkoma znajomymi kierowcami - potwierdzili że są takie praktyki.
A oglądanie seriali/filmów podczas jazdy widziałeś?  Ja tak i to wcale nie rzadko.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

A jest jakiś paragraf na to bo się tak ostatnio zastanawiałem? Wg mnie to dopóki nie nie stanie a kierowca w razie kontroli będzie trzymał się wersji, że włączył film przed startem i nie oglądał a słuchał to jest kryty. W razie wypadku udowodnią mu jednak, że nie zachował ostrożności i skupienia bo robił coś innego. Szczerze mówiąc to sam czasami włączam jakąś audycje historyczną i słucham ją jakbym radia słuchał. Używam ad blocka więc reklamy mnie nie rozpraszają. Trochę to bez sensu bo jednak kierowanie absorbuje moją uwagę i jeśli jest ciekawy dla mnie temat to muszę obejrzeć jeszcze raz bo niewiele z tego pamiętam.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #104 dnia: 05.01.2022, 14:35 »
Na koniec nic mnie tak nie denerwuje na autostradzie jak kierowca dużego wyjeżdżający na lewy tuż przed maską.
Niestety to nie są pojedyńcze przypadki a wystarczyło by chwilę odczekać i wykonać manewr nie narażając innych.
To działa dwojako i w tym temacie jesteśmy daleko za zachodem, bo np. wielu jadąc  nie zdejmie nogi z gazu, albo nie wskoczy na lewy, gdy ktoś rozpędówką chce się wbić, tylko rozpędzi się, a potem musi wyhamować do 0, zatrzymać się i czekać aż ruch będzie na tyle mały by ruszyć od 0km/h co jest również zagrożeniem, bo na rozpędówce 80-90km/h można złapać i płynnie włączyć się do ruchu.
W de za nie wpuszczenie są po prostu mandaty.