Autor Wątek: Dlaczego nie warto być debilem na drodze  (Przeczytany 13940 razy)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #120 dnia: 05.01.2022, 19:42 »


Zaprzeczasz teraz temu co pisałeś wcześniej :)

Po 16 latach na emigracji przyzwyczaiłem się że wpuszcza się kogoś kto sygnalizuje zmianę pasa. Takie oczywiste, że reaguje automatycznie. W Polsce mało kto wpuszcza i trzeba nadrabiać kilometrów. Po co ta walka o bycie pierwszym?

Nie zaprzeczam temu co napisałem wcześniej.
Co innego jak włączasz się do ruchu z drogi podporządkowanej, a co innego jeśli masz pierwszeństwo na zielonym świetle.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #121 dnia: 05.01.2022, 19:56 »
Chodzi mi o to że świadomie wjeżdżasz na lewy pas a innym razem nie chcesz się wpychać przed maskę. Pomijam że możesz zgodnie z prawem.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #122 dnia: 05.01.2022, 20:03 »
Chodzi mi o to że świadomie wjeżdżasz na lewy pas a innym razem nie chcesz się wpychać przed maskę. Pomijam że możesz zgodnie z prawem.

Mogę zgodnie z prawem, właśnie o to chodzi. To że tak robię, wcale nie znaczy, że nie zachowuje ostrożności, bo nie raz musiałem hamować w takiej sytuacji. Ale mam nadzieję , że chociaż część kierowców w takiej sytuacji będzie myśleć i zastanowi się kolejnym razem. I przestanie jeździć na tzw "pałę".

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #123 dnia: 05.01.2022, 20:21 »
Miejmy nadzieję, że tak będzie :)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #124 dnia: 06.01.2022, 10:52 »
Na drodze - bez wątpienia,  ale także i w codziennym życiu wielu ludzi bardzo oszczędnie używa mózgu.  To irytuje, trudno się z tym pogodzić ale tak po prostu jest.
Wiesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #125 dnia: 31.05.2023, 16:40 »
https://www.se.pl/warszawa/smiertelny-wypadek-pod-grodziskiem-mazowieckim-jedna-osoba-zginela-walcza-o-zycie-12-letniego-dziecka-aa-MjGQ-sAXC-SLy5.html

Właśnie nie mogłem dojechać do domu.

Tam nic nie ma. Nic. Prosta droga.
Musiał ktoś na czołowe wyprzedzać. A lubią...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #126 dnia: 01.06.2023, 12:44 »
Kilka lat temu widziałem filmik nagrany z tira. Trzy albo cztery pasy, w tym prawy do skrętu. Na środkowym przed nagrywającym tirem w pewnej (raczej większej) odległości jechał inny tir. Z lewego pasa jakiś mistrz kierownicy, któremu nie chciało się wcześniej zmieścić pasa i "wlec" za tirami, w ostatniej chwili zjeżdżał na prawy, żeby przeskoczyć pomiędzy tirami. Niestety nie przewidział, że na prawym pasie może być korek i z pełnym impetem wbił się w stojący w tym korku samochód. Strzępy samochodów (w tym pusty fotelik dziecięcy) latały po wszystkich pasach.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #127 dnia: 01.06.2023, 13:56 »
Stoisz sobie grzecznie w korku. Z dzieckiem...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #128 dnia: 01.06.2023, 16:26 »
Wróciłem z UK po życiu tam 17lat. Absolutnie przeraża mnie debilizm, głupota, arogancja i chamstwo jakie niestety widzę na polskich drogach. A najgorsze jest to, że dopiero robię prawo jazdy, tak wyszło.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #129 dnia: 01.06.2023, 17:25 »
W wakacje jazda nad morze to jest sport ekstremalny...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #130 dnia: 01.06.2023, 21:28 »
Jazda po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym jest prosta i można powiedzieć bezkolizyjna. Oczywiście, gdy kierowcy przestrzegają zasad ruchu okrężnego.  Tu można zaznaczyć, że są dwa rodzaje skrzyżowań z ruchem okrężnym; o obwiedni zorganizowanej okrężnie i zorganizowanej kierunkowo. I przemieszczanie się po nich jest troszkę odmienne.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #131 dnia: 01.06.2023, 21:35 »
Jazda po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym jest prosta i można powiedzieć bezkolizyjna. Oczywiście, gdy kierowcy przestrzegają zasad ruchu okrężnego.  Tu można zaznaczyć, że są dwa rodzaje skrzyżowań z ruchem okrężnym; o obwiedni zorganizowanej okrężnie i zorganizowanej kierunkowo. I przemieszczanie się po nich jest troszkę odmienne.

Niby racja, ale i tak są np. wojny o używanie kierunkowskazu, gdzie instruktor nauki jazdy idzie nawet do sądu, by się dowiedzieć, że nie ma racji.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #132 dnia: 01.06.2023, 21:55 »
Jazda po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym jest prosta i można powiedzieć bezkolizyjna. Oczywiście, gdy kierowcy przestrzegają zasad ruchu okrężnego.  Tu można zaznaczyć, że są dwa rodzaje skrzyżowań z ruchem okrężnym; o obwiedni zorganizowanej okrężnie i zorganizowanej kierunkowo. I przemieszczanie się po nich jest troszkę odmienne.

Niby racja, ale i tak są np. wojny o używanie kierunkowskazu, gdzie instruktor nauki jazdy idzie nawet do sądu, by się dowiedzieć, że nie ma racji.

Zgadza się.
Na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym przy obwiedni zorganizowanej okrężnie - używa się prawego kierunkowskazu przy opuszczaniu skrzyżowania, lub zmiany pasa na zewnętrzny. Lewy - tylko przy zmianie pasów na obwiedni (na wewnętrzny).
Przy skrzyżowaniach z ruchem okrężnym na obwiedni zorganizowanej kierunkowo to już inna bajka (inne zasad). I sporo kierujących ma z tym problem. O instruktorach i egzaminatorach nie wspomnę.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #133 dnia: 01.06.2023, 22:24 »
Nie ułatwia też to, że różne de facto rodzaje skrzyżowania są oznaczone tym samym znakiem.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Dlaczego nie warto być debilem na drodze
« Odpowiedź #134 dnia: 02.06.2023, 01:45 »
Nie ułatwia też to, że różne de facto rodzaje skrzyżowania są oznaczone tym samym znakiem.
Racja, choć nie wiem o jaki znak Ci chodzi - mogę się tylko domyślać.
Dla mnie ustawianie C-12 (choć nie jest to aż takie wielkie "namieszanie") przy tego typu skrzyżowaniach, gdy są w pełni zorganizowane kierunkowo jest zbędne. Przecież można by zastosować sam znak A-7 i C-9 (ostatecznie U-3c) na wyspie na przeciw wlotów. Jest jednak takie małe ale - w p.r.d. jest art. 24 ust. 7 pkt 3 . A jak wszystkim wiadomo, skrzyżowanie z ruchem okrężnym , zgodnie z definicją skrzyżowania, to nie jedno skrzyżowanie (potocznie tak się określa) a zespół skrzyżowań. Natomiast budowla typu "rondo"  nieświadomie dla kierujących wymusza/powoduje taki manewr dla pojazdów jadących na równoległych pasach, nawet z tą samą prędkością.

Większy problem dla kierujących stwarza  ( i tu jest sporo kolizji) pomieszanie dwóch sprzecznych ze sobą organizacji ruchu. Kierunkowej na wlotach P-8 i F10 i okrężnej na obwiedni skrzyżowania. A takich (błędnie oznakowanych) skrzyżowań o ruchu okrężnym C-12, mamy w naszym kraju sporo.