Autor Wątek: Preferowana długość filmów wędkarskich  (Przeczytany 18246 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #15 dnia: 13.01.2022, 08:06 »
Zanim ktoś coś pokaże światu niech na kartce nakreśli sobie scenariusz.
Scenariusz jest przekazem informacji za pomocą obrazów i przy użyciu jak najmniejszej liczby słów.
Niedawno oglądałem filmik gdy ktoś przez 10 minut jechał autem, a potem przez 7 minut się przedzierał przez zarośla. W ciągu 17 minut nie powiedział nic ważnego. A wystarczyło na kartce zrobić w punktach plan co mam do przekazania.

Filmy "mamonowate".
Oczywiście producenci hurtownicy chwalą swój towar - jasne.
Firmy zatrudniają dobrych wędkarzy tworząc z nich teamy i twarze marki - czasami ciężkostrawne ale jasne.
Ale jest jeszcze kategoria youtuberów którzy udają że nie biorą kasy i podprogowo wciskają reklamy. I to taki netowy syf.
Jeszcze inna bajka, czy bajka raczej z innej epoki to redakcje czasopism i reklama/kryptocha/druga pensja/zwiedzanie świata na koszt firm.

Wow, co za przekaz!

Czyli co, filmy mają być darmowe, bez reklam, ze scenariuszem i ma być w nich sama kwintesencja. Aby taki szanowny wędkarz cyprinus, co Misia uważa za świetnego menadżera, filantropa i społecznika, raczył obejrzeć produkcję?

A co z sesjami które trwają dzień - czyli kilkanaście godzin? Też trzeba się zmieścić w 3-4 minutach? I należy wcześniej zrobić scenariusz, czyli w tej minucie łowię dużą rybę, w tej mniejszą? ;D ;D ;D

Sorry, ale skoro jesteś niby taki mądry, to wytłumacz mi, dlaczego filmy które są za darmo nie mają mieć 'lokowania produktu' lub danej marki (nie piszę o sobie jakby co, bo nie reklamowałem raczej niczego). Po to ktoś robi filmy właśnie, aby mieć z tego jakiś zysk/korzyść, nie tylko finansową. Jak nie będzie reklamowania, to nie będzie filmów, proste. Bo mało komu przyświeca cel robienia czegoś nie tylko za darmo, ale dopłacania do tego biznesu. Ci, co zaczynają robić filmy też mają plany aby coś się im zwracało. Takie filmy w UK, jeśli nie będą promować marki, produktu lub samego wędkarza, po prostu by nie powstały, tak samo jak w Polsce. Bo większość rzeczy napędza biznes wędkarski, zwłaszcza jeśli chodzi o filmy.

Najlepsze jest to, że zazwyczaj ci co oglądają i narzekają na reklamy czy promowanie czegoś sami nie pracują za darmo ale za kasę. Jednak żądają, aby inni robili coś za free. DO tego jeszcze mają robić 'cuda-wianki', w tym mieć scenariusz (jakby można zaplanować jak potoczy się sesja), aby dogodzić jednemu czy drugiemu.

Prosta rada ode mnie. Nie oglądaj, nikt do tego nikogo nie zmusza. Warto natomiast zejść na ziemię i twardo po niej stąpać, a nie 'radzić' tutaj youtuberom (jak zrobiłeś to Pyzie). Bezczelnie napiszę, że nie należy się spodziewać czegoś wielkiego od gościa co wychwala Misia czy Macha. Jaki pan, taki kram :)
Lucjan

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #16 dnia: 13.01.2022, 11:16 »
Trochę przesadzasz z tymi dronami. Kanał zanęty Grabowski używa ujęć z drona, co nie umniejsza treści merytorycznie wykładanej przez autora. Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
Czarek


Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #17 dnia: 13.01.2022, 20:46 »
Trochę przesadzasz z tymi dronami. Kanał zanęty Grabowski używa ujęć z drona, co nie umniejsza treści merytorycznie wykładanej przez autora. Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Bo Grabowski generalnie pracuje latając dronem, było widać na którymś filmie że ma auto oklejone reklamami oferującymi taką działalność ;)

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #18 dnia: 14.01.2022, 01:58 »
Witam.
Preferowana długość - dla kogo?
Dla twórcy, czy oglądającego?
Od strony oglądającego, czyli mnie - nie ma to najmniejszego znaczenia, czy filmik ma 5 minut, czy godzinę.
Od strony twórcy, czyli mnie, bo też kręcę filmiki z "wypadów" nad wodę - jeśli mam materiał na 15-20 minut, to taki jest filmik a jeśli mam na 5 minut, to też i filmik ma 5 minut.
Pozdrawiam.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #19 dnia: 14.01.2022, 08:06 »
Nie zapominajmy o tym że filmy są adresowane nie tylko do starych wyjadaczy którzy w filmie trwającym godzinę znajdą  dla siebie tylko 10 min treści nowych.
Filmy też oglądają nowicjusze a dla nich cała godzina może być bardzo ciekawa.
Osobiście wolę krótkie filmy merytoryczne. Lubię jeśli film jest o sprzęcie żeby w treści filmu znalazły się też informacje techniczne a nie tylko pozytywne odczucia autora.
Jak jest pokazane rozrabianie zanęty to lubię to obejrzeć w całości tak by było widać jak najwięcej (tak bym mógł ją niemal poczuć w ręku i powąchać przez ekran).
Jeśli chodzi o reklamę to dobrze jak jest tam pokazany sprzęt ze szczegółami a nie że "kij xxxx z kołowrotkiem yyyy rzuca na 100 m nie wstając z fotela jedną ręką"
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #20 dnia: 14.01.2022, 08:43 »
W sumie mi to obojętne ale w filmach 2-3 minuty nic nie znajduje. Lubię pooglądać długie typu 30minut plus jak u P. Solskiego, fajnie też się ogląda rotsze formy typu rzeczy jak robi Guru, Nick Speed czy Drennan 10-15 minut skoncentrowanej wiedzy z prezentacją sprzętu, techniki i taktyki.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #21 dnia: 14.01.2022, 10:04 »
Nie rozumiem po co jest ten temat... Niech każdy sobie robi/ogląda filmy jakie chce :beer:.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #22 dnia: 14.01.2022, 11:23 »
Zima i większość nie łowi o tej porze roku.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #23 dnia: 14.01.2022, 11:42 »
Nie rozumiem po co jest ten temat... Niech każdy sobie robi/ogląda filmy jakie chce :beer:.

W pierwszym poście wątku masz wytłumaczone skąd się wziął ten temat. :)

Swoją drogą czy temat filmów wędkarskich to jakieś tabu? Czy jako grupa odbiorców nie możemy wskazać co się podoba, a co nie?

Wiadomo, że do twórców kręcących filmy z pasji, bez sponsorów za plecami, nie wypada mieć jakichkolwiek uwag, bo tworzą swoje dzieło wg swojego uznania.

Inaczej sprawy się mają dla kanałów sklepowych/firmowych gdzie widz jest traktowany jako klient, a nie kolega po kiju. Wtedy uważam, że każda krytyka która tylko nasuwa się komuś do głowy po obejrzeniu filmu jest zasadna i każdy ma pełne moralne prawo powiedzieć co mu się nie podoba. Uważam tak, dlatego że mamy do czynienia z pewnymi zachowaniami akwizytorskimi, i nie ma tu zwykłej relacji "jeden wędkarz do drugiego wędkarza", tylko jest żywy biznes. Za pośrednictwem filmu mają komuś coś zareklamować i zarobić na tym. Więc skoro to biznes to dlaczego mam nie wypowiadać się krytycznie jeśli coś mi nie pasuje? Powtarzam, wg mnie jako klient każdy ma prawo się wypowiedzieć.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline cyprinus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 23
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #24 dnia: 14.01.2022, 12:02 »

Wiadomo, że do twórców kręcących filmy z pasji, bez sponsorów za plecami, nie wypada mieć jakichkolwiek uwag, bo tworzą swoje dzieło wg swojego uznania.

Szanujemy wszyscy pasjonatów. Ale niech pasjonaci szanują też widzów nie zabierając bez potrzeby ich czasu nic nie wnoszącymi dłużyznami. Koń, krowa, droga na Ostrołękę... Nic się nie dzieje. Wystarczy przemyśleć koncepcję i przekaz.

Reklama podprogowa to taki czort gdzie ktoś udaje osobę bezstronną, a jednak zachwala towar za kaskę. Coraz pospolitsze. Nieetyczne




Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #25 dnia: 14.01.2022, 12:29 »

Wiadomo, że do twórców kręcących filmy z pasji, bez sponsorów za plecami, nie wypada mieć jakichkolwiek uwag, bo tworzą swoje dzieło wg swojego uznania.

Szanujemy wszyscy pasjonatów. Ale niech pasjonaci szanują też widzów nie zabierając bez potrzeby ich czasu nic nie wnoszącymi dłużyznami. Koń, krowa, droga na Ostrołękę... Nic się nie dzieje. Wystarczy przemyśleć koncepcję i przekaz.

Reklama podprogowa to taki czort gdzie ktoś udaje osobę bezstronną, a jednak zachwala towar za kaskę. Coraz pospolitsze. Nieetyczne

Ty chory jesteś ???
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #26 dnia: 14.01.2022, 12:39 »


Swoją drogą czy temat filmów wędkarskich to jakieś tabu? Czy jako grupa odbiorców nie możemy wskazać co się podoba, a co nie?


Patrząc na polski YT mam wrażenie, że tak. Jeśli osmielisz się skrytykować idola zaraz zaatakują Cię jego bojówkarze lub sam idol. Nie daj Bóg, że zarzucisz mu sponsoring i to, że nie jest obiektywny wtedy już Abma Fatima.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #27 dnia: 14.01.2022, 12:44 »
A czasem moderować komentarzy pod filmem autorzy filmów nie mogą....
A czasem autorzy filmów nie mogą wyłączyć komentarzy pod filmem...

Maciek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 138
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #28 dnia: 14.01.2022, 14:03 »


Swoją drogą czy temat filmów wędkarskich to jakieś tabu? Czy jako grupa odbiorców nie możemy wskazać co się podoba, a co nie?


Patrząc na polski YT mam wrażenie, że tak. Jeśli osmielisz się skrytykować idola zaraz zaatakują Cię jego bojówkarze lub sam idol. Nie daj Bóg, że zarzucisz mu sponsoring i to, że nie jest obiektywny wtedy już Abma Fatima.
Kiedyś jeden dzban z Youtuba pisał mi na priv, że o nim można pisać tylko dobrze, a oczernianie(pisanie nieprzychylnych komentarzy) będzie zgłaszał się policję.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #29 dnia: 14.01.2022, 14:04 »


Swoją drogą czy temat filmów wędkarskich to jakieś tabu? Czy jako grupa odbiorców nie możemy wskazać co się podoba, a co nie?


Patrząc na polski YT mam wrażenie, że tak. Jeśli osmielisz się skrytykować idola zaraz zaatakują Cię jego bojówkarze lub sam idol. Nie daj Bóg, że zarzucisz mu sponsoring i to, że nie jest obiektywny wtedy już Abma Fatima.
Kiedyś jeden dzban z Youtuba pisał mi na priv, że o nim można pisać tylko dobrze, a oczernianie(pisanie nieprzychylnych komentarzy) będzie zgłaszał się policję.

Podaj nazwe tego twórcy...
Maciek