Autor Wątek: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft  (Przeczytany 4898 razy)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #15 dnia: 15.09.2022, 21:06 »
Dziękuję za Twoją opinię i chęć dzielenia się wiedzą :thumbup:

Czytałem chyba wszystkie dostępne opinie o tej Daiwie (swego czasu trochę się na nią napaliłem) i większość z nich jest bardzo podobnych. Choć były i takie, ze zaczyna ładniej pracować (amortyzować) już od ryb w okolicy 3 kg.
Wygląda na to, że na moje potrzeby (dość pewny rzut L30g w okolice 55-60 metrów na siedząco i sensowna amortyzacja już od 2kg) optymalne byłoby coś pomiędzy N'zonem i Matrixem. A może mam za duże wymagania? Ja łowię tylko rekreacyjnie i na komercjach, gdzie nie trzeba jakoś dramatycznie stopować ryb przed zaczepami, więc histerycznej mocy nie potrzebuję (łowię dość "cienko" - 0,20-0,22 na przyponach). Mam Yanka 330/50 i tak naprawdę, to brakuje mi w nim tylko zasięgu.
Będę się bił z myślami, bo wydatek niemały i fajnie byłoby dostać za niego coś dość dobrze trafiającego w oczekiwania.

Gdyby ktoś z Kolegów/Koleżanek miał jakieś koncepcje, czym mógłbym zaspokoić swoje potrzeby (3,30 - 3,40 m i raczej tylko w dwuskładzie), to będę wdzięczny za podpowiedzi. Oczywiście nie musi to być od razu kij za 1000 czy 1500 zł i w grę wchodzą również tańsze konstrukcje ;)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #16 dnia: 16.09.2022, 00:39 »
Daiwa Tournament SLR 11ft ogarnie bez problemu 55-60m, pod dwójkami zaczyna żyć. Na obleganych komercjach trzeba miarkować siły bo łatwo wyrwać haczyk z pyska.
Wędka raczej z tych skutecznych niż przyjemnych.

Parabolix suv 11ft ponoć też rzuci 60m.

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #17 dnia: 16.09.2022, 12:51 »
Grzegorz, dzięki za propozycje. :thumbup:

Tournament SLR to nie mój pułap. Pomijając nawet koszty zakupu, to nie czuję się wędkarzem na tyle ogarniętym, żeby "świecić" takimi topowymi kijami. Może kiedyś. Zresztą słyszałem, że to właśnie taki killer zawodniczy.

Tego Parabolixa postaram się obejrzeć i zasięgnąć języka.

A może Matrix Ethos XR-C 11ft 60 g. Po przelotkach widać jakieś zacięcie rzutowe (większe i pochylone). Blank wydaje się smukły a masa wędki niemała, więc może drzemie w nim trochę poweru. Ktoś miał więcej do czynienia z tą wędką?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #18 dnia: 16.09.2022, 13:10 »
Grzegorz, dzięki za propozycje. :thumbup:

Tournament SLR to nie mój pułap. Pomijając nawet koszty zakupu, to nie czuję się wędkarzem na tyle ogarniętym, żeby "świecić" takimi topowymi kijami. Może kiedyś. Zresztą słyszałem, że to właśnie taki killer zawodniczy.

Tego Parabolixa postaram się obejrzeć i zasięgnąć języka.

A może Matrix Ethos XR-C 11ft 60 g. Po przelotkach widać jakieś zacięcie rzutowe (większe i pochylone). Blank wydaje się smukły a masa wędki niemała, więc może drzemie w nim trochę poweru. Ktoś miał więcej do czynienia z tą wędką?
Killer jest, ale potrafi doprowadzić do szału ;)

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #19 dnia: 16.09.2022, 13:19 »
U mnie jeżeli chodzi prace wędek pod względem mocy wygląda to w następujący sposób

1. Drennan Acolyte 11FT Plus  (akcja paraboliczna)
2. Matrix Commercial 10 FT (akcja miękki progres)
3. Garboliono 11 FT Altima Feeder  Cw  75 g (akcja progresywna)

Ostatnia pozycja jest juz nie produkowana (kij ze średniej polki cenowej w przypadku Garbolino) ale mozliwe ze jest gdzies do dostania albo jego zamiennik z wyższej polki Essential. Essential-a nie testowalem wiec nie bedze wypowiadal sie jaka akcje i moc ma ten blank.

Generalnie przy takim temacie ciężko jest cos polecić zdalnie i polecam wybrać się do dobrze zapatrzonego sklepu  aby sprawdzić parę wedek osobiscie przed zakupem.


Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 45
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #20 dnia: 16.09.2022, 14:03 »
To jeszcze ja trochę Ci namieszam w glowie . :)

Nie miałem w ręku Matrixa ,ale posiadam NZON 11FT i Parabolix SUV-a 10 FT i jak bym miał polecać to zdecydowanie wybrał bym Parabolixa SUV-a.


Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #21 dnia: 16.09.2022, 16:46 »
Panowie, dzięki za zainteresowanie tematem.

Thompson, ta Altima faktycznie niedostępna i co gorsze to 3 skład, za którym zdecydowanie nie przepadam w tej długości.
Na pewno masz rację z tym "pomacaniem". Niestety mam niewielkie doświadczenie i nie będę umiał określić w sklepie potencjalnego zasięgu wędki na podstawie takich oględzin. A zasięg jest tutaj dość kluczowy, bo gdyby nie on, to wybór bardzo dobrych kijów 3,30 jest ogromny, pewnie nawet bez sięgania tak głęboko do kieszeni. Dlatego w pierwszym etapie wolę zasięgnąć opinii tych, którzy używają/używali i mogą coś powiedzieć.

deST, skoro zacząłeś mieszać ;) to przynajmniej zdradź dlaczego wybrałbyś Parabolixa. I czy również Twoim zdaniem Parabolix SUV 11ft da radę rzucać tak daleko w rękach siedzącego amatora?



Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #22 dnia: 16.09.2022, 17:17 »
Aby bardziej namieszać to masz mocniejsza wersje tego parabolixa czyli MAP Parabolix Ultra II 11FT Feeder SUV.

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 45
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #23 dnia: 16.09.2022, 17:45 »
Panowie, dzięki za zainteresowanie tematem.



deST, skoro zacząłeś mieszać ;) to przynajmniej zdradź dlaczego wybrałbyś Parabolixa. I czy również Twoim zdaniem Parabolix SUV 11ft da radę rzucać tak daleko w rękach siedzącego amatora?

Ja bez wiekszych problemów rzucam 10 FT na odległość 45 metrów koszykiem 30 gramowym. Po za tym w Paraboix-ie  jest większa przyjemność z holu i jak dla mnie jest bardziej uniewersalną wędką w porównaniu z NZON-em.

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Matrix Horizon Pro Commercial 11ft vs Shimano Aero X7 11ft
« Odpowiedź #24 dnia: 16.09.2022, 21:01 »
Dziękuję wszystkim za pomocne posty.

Ceny powyżej 1000 zł są dla mojego poziomu i intensywności wędkowania zdecydowanie mało racjonalne, ale już nie raz nauczyłem się, że lepiej kupić raz a porządnie, niż się rozdrabniać. Z drugiej strony, w tej zabawie chyba nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, a żeby go wciąż gonić ;D
Nic, będę obserwował oferty i jeśli pojawi się coś z wymienionych w wątku wędek w dobrej cenie, to kupię i podzielę się swoimi wrażeniami. Nie podejdzie, to sprzedam.