Autor Wątek: Top przynęty 2022  (Przeczytany 21588 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #45 dnia: 02.07.2022, 11:26 »
Ja od tego roku przestałem się bawić w towarowanie się nowościami, kupowanie n-tych przynęt i zanęt. Ta gonitwa przynęty "idealnej" - która  nie istnieje - nigdy się nie kończy.

Pozbyłem się wszystkiego, zostawiłem dosłownie 6-7 przynęt i 3 rodzaje zanęty, które sprawdzają mi się w zależności od pory roku

Do metody używam ringers wafters orange chocolate, maros wafters sweet corn, maros wafters skisłe masło (okazjonalnie cukk miodowa kukurydza) a na karpiówkę w różnych rozmiarach Meus morwa, kokos i king spice.

Pop upów nie używam w ogóle - w miejscach gdzie łowię sprawdzają się znacznie gorzej niż kulku tonące/waftersy.

Wiem, że jeśli odpowiednio wytypuje miejscówkę, odpowiednio podam towar to złowię rybę - serio nie potrzebujemy do tego 100 przynęt. Polecam takie podejście - portfel też mniej płacze niż dawniej :D

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #46 dnia: 24.08.2022, 21:23 »
Mała aktualizacja. Ostatnio podczas łowienia na gliniance sprawdził się nieoczekiwanie pellet 8 mm Profess o smaku truskawki.
Marcin

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 080
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #47 dnia: 25.08.2022, 10:02 »
U mnie prym wiedzie pellet pikantna kiełbasa 8 mm od Sonubaits (opakowanie 900 g), Skretting 8 mm oraz Mikrony od FB (Spice i sweet).

Jedna uwaga. Często daję przynętę na spód podajnika, dzięki czemu ryba jej nie widzi i nawet nie wie, że tam jest (wisienka w torcie, a nie na torcie). Ryba zaciąga zawartość podajnika i przy okazji przynętę (nieświadomie). Raz mi się nawet zdarzyło, że pod koniec sesji, kiedy już się pakowałem i przyjęta spadła, to z ciekawości nie zakładałem nowej, tylko posłałem nabity podajnik z pustym haczykieme w środku. W wyniku tego karpik wylądował w podbieraku.

Kolejna sprawa. Ostatnio łowiłem na Przystanku Bielawa. Woda była zielona jak diabli - nie było nic widać na 10 cm. W pewnym momencie ryby nie chciały brać, więc postanowiłem coś zmienić i rzuciłem nabity podajnik, ale z przynętą poza nim. Ta zmiana dała mi wiele ryb.

Stąd wniosek - trzeba kombinować i nie bawić się w kupowanie 100 przynęt. Ja tak kiedyś zrobiłem (kupiłem sporą paczkę przynęt od kolegi Cobi92) i teraz większości tych przynęt nawet nie ruszam. Wystarczy kupić różne rozmiary pelletów, które pakujemy do podajnika i kilka waftersów w podstawowych kolorach (pomarańczowy, żółty, biały, czerwony lub różowy) oraz smakach (ostre, słodkie, śmierdzące, owocowe), żeby móc nieźle połowić.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #48 dnia: 25.08.2022, 10:15 »
Wystarczy kupić różne rozmiary pelletów, które pakujemy do podajnika i kilka waftersów w podstawowych kolorach (pomarańczowy, żółty, biały, czerwony lub różowy) oraz smakach (ostre, słodkie, śmierdzące, owocowe), żeby móc nieźle połowić.

Mam takie samo zdanie. Ja mam nawet wyniki na przynęty, które są oceniane na tym forum jako słabe i nie dające ryb. Jeśli np. mam waftersa (pomijając oczywiście te, które są totalnym szajsem) w kolorze pomarańczowym od różnych firm, to na każdego połowię, obojętnie czy jest to Ringers, Solbaits, Sonu czy FB.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #49 dnia: 25.08.2022, 10:32 »

Stąd wniosek - trzeba kombinować i nie bawić się w kupowanie 100 przynęt. Ja tak kiedyś zrobiłem (kupiłem sporą paczkę przynęt od kolegi Cobi92) i teraz większości tych przynęt nawet nie ruszam. Wystarczy kupić różne rozmiary pelletów, które pakujemy do podajnika i kilka waftersów w podstawowych kolorach (pomarańczowy, żółty, biały, czerwony lub różowy) oraz smakach (ostre, słodkie, śmierdzące, owocowe), żeby móc nieźle połowić.

Toś mi Pan reklamę zrobił, na szczęście już mało mi tego zostało :P A tak poważnie to ja też już dawno ograniczyłem się do kilku przynęt które różnią się kolorem lub rozmiarem, a najczęściej i najchętniej łowię na pellet Aller Aqua w różnych rozmiarach od 8 do 17 mm. Ryby go lubią, bo to dobry jakościowo towar którym nęcę i ryby go znają. Czase założę Solbaitsa czy Ringersa i na tym zamyka się moje menu, ryby nie narzekają :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #50 dnia: 25.08.2022, 10:45 »
Macie sporo racji. 95% ryb w tym roku złowiłem na 10 przynęt, inne u mnie prawie bezużyteczne.
;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 346
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #51 dnia: 25.08.2022, 10:54 »
Fajnie, że coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że zabieranie nad wodę 30 słoiczków przeróżnych przynęt, nie jest gwarancją sukcesu. U mnie w torbie karpiowej już tak mocno ograniczyłem, że zabieram tylko dwa sprawdzone smaki kulek i jeden słoiczek popków, tyle zupełnie wystarcza na moich wodach. Jak na to nie jedzie, to albo dziś nie żerują, albo jeszcze nie ta godzina.
Sławek

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #52 dnia: 25.08.2022, 11:42 »
Największe ryby w tym roku dała mi kukurydza zalana alkoholem z dodatkiem miodu.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #53 dnia: 25.08.2022, 11:58 »
A ja powiem tak - to zależy, w sumie od wszystkiego , wody , warunków , pory roku , dzień-noc.
Ja wole być przygotowany do kilkunastu zmian... z nóż coś siądzie w nędzy.
Ale przesadę mam już dawno za sobą.
Maciek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #54 dnia: 25.08.2022, 13:07 »
U mnie w tym roku pellety rządzą i to nie wcale te przynętowe tylko zanętowe na gumeczkach :) Waftersy też dają efekty, ale często o wiele słabsze. Aller Aqua, Skretting i Dynamite Baits.
Plum

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #55 dnia: 25.08.2022, 20:06 »
Zmiana przynęty daje bardzo dużo, ale w metodzie.
Przy karpiowaniu co nie wrzucisz to ryba to zje prędzej czy później.
U mnie dominuje ringers w tym roku, ale łowię głównie na niego z racji, że też ograniczyłem ilość pudełek zabieranych nad wodę.
A na karpiówkach orzech tygrysi dominuje, siadają naprawdę spore amury na PZW. Istny killer, coś jak 20 lat temu kulki proteinowe jak nikt nie wiedział co to jest 8)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #56 dnia: 27.08.2022, 07:40 »
Największe ryby w tym roku dała mi kukurydza zalana alkoholem z dodatkiem miodu.

Czy mogę podpytać, jak przyrządzasz ten smakołyk?
pozdrawiam Benon

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #57 dnia: 27.08.2022, 08:17 »
Zmiana przynęty daje bardzo dużo, ale w metodzie.
Przy karpiowaniu co nie wrzucisz to ryba to zje prędzej czy później.


Właśnie postawiłeś wielu ludziom świat na głowie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #58 dnia: 27.08.2022, 10:23 »
Największe ryby w tym roku dała mi kukurydza zalana alkoholem z dodatkiem miodu.

Czy mogę podpytać, jak przyrządzasz ten smakołyk?

Bardzo prosto. Odsączam kuku z zalewy na sicie i połowę puszki wsypuję do niedużego słoiczka, zalewam to czystym alkoholem i dodaję 3 łyżeczki miodu wielokwiatowego. Tak przygotowana kukurydza długo zachowuje świeżość  i jest świetną przynętą do metody na każdą rybę.

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Top przynęty 2022
« Odpowiedź #59 dnia: 27.08.2022, 10:40 »
Zmiana przynęty daje bardzo dużo, ale w metodzie.
Przy karpiowaniu co nie wrzucisz to ryba to zje prędzej czy później.


Właśnie postawiłeś wielu ludziom świat na głowie :D

Ciekawa teoria!!
Jeśli Karpiarz , nie będzie miał brań!?? Uważasz , że będzie siedział z założonymi rękami?
Nie wiem czy płakać, czy się śmiać?!
Człowieku nawet nie wiesz ile kombinacji się stosuje, by do ryby się dobrać.!!!
......"przy Karpiowaniu co nie wrzucisz ryba to prędzej czy później"....
Pozdrawiam
Szkoda się na klawiaturze wyżywać.