Autor Wątek: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW  (Przeczytany 8248 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Wędkarska brać w Polsce od wielu lat boryka się z problemami jakie narosły w PZW, a raczej rakiem jaki go toczy. Wody są kiepskie, ryb coraz mniej, do tego wciąż rządzi banda dziadów, którzy z hasłem na ustach 'nic nie będzie po staremu' zrobili podobny syf jak poprzednicy, w wielu dziedzinach ich przebijając. Zwłaszcza w propagandzie, której nie powstydziliby się sługusy Putina , jak np. w związku z 'operacją militarną' na Ukrainie...

Ale wczoraj niejednemu opadła szczęka, gdy światło dzienne ujrzały dokumenty z okręgu mazowieckiego PZW dotyczące kasy, jaką dostawał myśliwy Heliniak za piastowanie funkcji pełniącego obowiązki prezesa tegoż okręgu. Kwota za miesiące styczeń i luty opiewała na niebagatelną sumę 48 tysięcy złotych, okraszona skromną kilometrówką w kwocie 3500 złotych. Tak, za tylko tą jedną rzecz taki nieudacznik dostawał praktycznie 25 tysięcy zeta miesięcznie! Prezydent Polski Andrzej Duda zarabia skromniej, bo 20 tysięcy złotych!

To co trzeba rozumieć, to że to jest tylko jedna z działek jaką obrabia brodate indywiduum spod Rzeszowa. Bo jest jeszcze prezesem okręgu rzeszowskiego PZW, zasiada w komisjach, jest wiceprezesem PZW. To wszystko oznacza diety, kilometrówki i cholera wie co jeszcze. Tak się pasą świniaki z prezydium ZG PZW.

Czy kogoś dziwi, dlaczego wszystko jest zamiatane pod dywan, ukrywane przed oczyma wędkarzy? Nie powinno już wcale. Jesteśmy jak najbardziej oszukiwani i robieni w bambuko. Przypomnę, że statut PZW mówi, że 'związek opiera się na pracy społecznej jego członków'. Jak widać na społecznictwie można wyjść całkiem dobrze, i to nie mając żadnych wyników, do tego poparcie wędkarzy jest na poziomie kilku procent. Tak fatalnych notowań to chyba nie mają nawet Rosjanie w Ukrainie! I mimo to kasa leci...

Pytanie jakie należy sobie zadać, to czy taki związek ma sens. Według mnie zdecydowanie nie. Wiele osób haruje wręcz w PZW, żeby taki jeden NIkodem Dyzma z drugim mógł się upaść na posadach. Usunięcie Bedyńskiego nabiera w tym świetle całkiem innego znaczenia, gdyż jak widać ekipie Misia i Heliniaka bardzo się to opłaciło. To nie wędkarze wybrali nowego prezesa lub pełniącego obowiązki do czasu wyjaśnienia spraw ciemnych, zrobił to ZG PZW załatwiając swoich wrogów 'robiąc sobie dobrze'. W tym świetle nie widzę różnicy między Bedyńskim a Heliniakiem, jeden i drugi jest równie zły dla związku i wędkarzy.

Jak myślicie, co da się zrobić z tą sprawą? Czy nie jest za późno aby żądać grubych zmian?
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 15.04.2022, 23:24 »
Luk,szanuję Twoją walkę o lepsze,wędkarskie jutro i jestem pełen podziwu dla Twojego zapału.
Ale może troszkę tego zapału,poświęć raz na jakiś czas,do nakręcenia filmu typowo wędkarskiego,jak za dawniejszych czasów.
Będzie to dla Ciebie miłą i relaksującą odskocznią.
Nawet walczące podziemie podczas II Wojny Światowej,też musiało odreagować .

Problem PZW,polega na tym,że jego struktury są zepsute i nie pasujące,do dzisiejszego modelu zarządzania,ale jeszcze większym problemem,jest brak stosownej alternatywy.

Zmiana jednego człowieka,nie przyniesie lawinowego efektu. To musi być wymieniony cały kolektyw łącznie,z samym statuem.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2022, 07:48 »
Właśnie podobno odbywają się "konsultacje społeczne" nowego statutu. Jak ktoś jest biegły w prawie, może pisać.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 16.04.2022, 08:03 »
Michał, dzięki za rady ale pozwól mi decydować co mam robić ze swoim wolnym czasem :) Bez urazy, naprawdę, robię na co mam ochotę i moim celem nie jest zdobycie poklasku i uznania, ale sprawienie, aby było tak jak powinno być w normalnym kraju.

To co piszesz niestety ma też inną stronę. Nie dostrzegasz gdzie znajduje się wędkarstwo w Polsce, co się szykuje. Banda knurów z ZG i ich poplecznicy szykują zmiany, gdzie będą praktycznie dobijać wyczyn i zawody, zapewniają sobie do tego większą bezkarność moim zdaniem. Oznacza to kolejne lata regresu odnośnie stanu polskich wód i cofanie się wręcz wędkarstwa. A my je musimy, te nasze wody, naprawić przypomnę. Jak?

Nie podoba mi się też postawa, gdzie chcesz machnąć rękę na to jak wędkarze są okradani. Bo to jest ograbianie ich w czysty sposób, gdzie zwykły działacz, co najwyżej przeciętniak, zarabia ileś razy więcej niż prezydent Polski i skrzętnie to ukrywa. I na pewno na to nie zasługuje. Może ciebie to nie rusza, ale mnie tak. Nie wiem skąd taka postawa chłopa pańszczyźnianego, która nakazuje pochylić głowę i pogodzić się z losem, jaki zgotowali 'dziedzice'. Ale nie będę ci mówił abyś to zmienił, twoje życie - twój wybór. Liczę natomiast, że ktoś się może przebudzi. Bo co innego wiedzieć jak jest i nic z tym nie robić i się na to biernie zgadzać, a co innego wyrażać swój przeciw. Wyobraź sobie, że oni z ZG czytają to forum, i widząc małą liczbę komentarzy lub co gorsza takie jak twoje, mają pewność, że mogą dalej cyckać wędkarzy nie licząc się z żadnymi konsekwencjami.

'Widzisz zło- reaguj', taka powinna być reakcja. Jeżeli złodziej w okolicy okrada kolejne domy, to nie znaczy to, że należy machnąć na to ręką i mówić, że się o tym wie, że kradnie od dłuższego czasu i należy to zlać. Jak ktoś wyrządza krzywdę komuś na ulicy, to trzeba reagować a nie iść dalej udając, że się niczego nie widzi, jak się pali dom, to się go ratuje a nie tylko ucieka. Mam nadzieję, że to nie jest postawa obca nam Polakom :)

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 16.04.2022, 08:27 »
Lucjanie szanuje twoje zaangażowanie w temat pzw.
Od lat punktujesz działaczy i złe praktyki.
Chwała ci za to :bravo:.

Niemniej jednak z mojego doświadczenia w pzw.
Przynajmniej w moich okolicach 95% ludzi działaczy pzw , wogóle nie interesuje całe zło działaczy.....
Mają to w nosie , prowadzą swoje polityki.

Cała energia idzie na
Ryby i wody bo to inna historia.
Teraz doszedł temat ssru i młodzieży.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 16.04.2022, 08:41 »
Oni to wszystko robią dla nas, za darmo. I chcą rozmawiać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 16.04.2022, 08:48 »
Oni to wszystko robią dla nas, za darmo. I chcą rozmawiać.

Hm...
U mnie zarząd okręgu zrezygnował z diet.
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 16.04.2022, 08:52 »
Znaleźli się trochę na tapecie: Wody Polskie, Sejm, filmy z komediantem Teodorem... Coraz ciężej robić wały po cichutku.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 16.04.2022, 09:03 »
Lucjanie szanuje twoje zaangażowanie w temat pzw.
Od lat punktujesz działaczy i złe praktyki.
Chwała ci za to :bravo:.

Niemniej jednak z mojego doświadczenia w pzw.
Przynajmniej w moich okolicach 95% ludzi działaczy pzw , wogóle nie interesuje całe zło działaczy.....
Mają to w nosie , prowadzą swoje polityki.

Cała energia idzie na
Ryby i wody bo to inna historia.
Teraz doszedł temat ssru i młodzieży.

Sorki, ale twój okręg to 1/4 mojego, a w nim dzieją się rzeczy straszne. Właśnie nie podpisano umowy na dzierżawę jednego ze zbiorników, choć cena jest dobra. W ten sposób koło niewygodne dla Misia przestaje istnieć, są sygnały, że tak może być jeszcze z kilkoma wodami. Więc nie uważaj, że twój okręg jest wzorcowym okręgiem w Polsce i wszędzie tak jest jak piszesz. Mamy dożynanie tego co dobre, a dopiero będą wybory do władz głównych. U nas nie ma tematu SSR-u i młodzieży, wykopano za to gościa, co pięknie SSR ogarniał, ale był nie na rękę Misiowi. To prawdziwy społecznik... Do tego my mamy sporo wód a nie pięć na krzyż i właśnie tu można kombinować na maksa

Piszę to po to, abyś nie myślał, że zawsze masz lepsze informacje, a ja piszę bzdury, i nie obrażaj się. Ja też rozmawiam z ludźmi. Jasne, że w wielu okręgach będzie lepiej, ale przypomnę, że to Miś był tym co rządził, nie twój prezes Duraj. On był zaklepywaczem i nic nie mógł, Miś zaś podejmował decyzje. Zanosi się na powtórkę z rozrywki. Zerknij zresztą, co robi PZW przy ataku Polskich Wód. Praktycznie nic. Podstawą sukcesu jest zdobycie zaufania wędkarzy. Proszę bardzo, właśnie je zdobyli - wyciekły dopiero pierwsze z dokumentów (zapewne nowy zarząd okręgu mazowieckiego robi tu robotę). Heliniaki jednak nie mają zamiaru oddawać władzy. Właśnie zbliża się zjazd krajowy, i wątpię aby było super. I powtórzę, mój okręg a raczej goście którzy tu rządzą mają wpływ na to co się wydarza w Polsce, przez ostatnie pięć lat mieli więcej do powiedzenia niż okręgi katowicki, mazowiecki czy poznański,największe w Polsce. Nie spodziewam się więc odwilży i gry do jednej bramki, ale czegoś przeciwnego.  NIe jestem tu optymistą.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 16.04.2022, 09:04 »
Oni to wszystko robią dla nas, za darmo. I chcą rozmawiać.

Hm...
U mnie zarząd okręgu zrezygnował z diet.

Cytuję świnie z samej góry.


Że na dole ludzie pracują, to ja wiem. I chwała im za to. I oni właśnie powinni normalnie zarabiać. Być normalnie wybierani i normalnie rozliczani za swoją pracę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 16.04.2022, 09:05 »
Oni to wszystko robią dla nas, za darmo. I chcą rozmawiać.

Hm...
U mnie zarząd okręgu zrezygnował z diet.

Twój okręg jest nie czarujmy się biedny, i diety nie mogą być duże, gdyż określa się je wg odpowiedniego przelicznika. Jednak to bardzo dobry ruch i należy się z tego cieszyć. W Opolu za to takich rewolucji nie będzie, jak już to podniosą sobie wysokości diet i kilometrówek, bo przecież inflacja jest.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 16.04.2022, 09:11 »
Lucjanie szanuje twoje zaangażowanie w temat pzw.
Od lat punktujesz działaczy i złe praktyki.
Chwała ci za to :bravo:.

Niemniej jednak z mojego doświadczenia w pzw.
Przynajmniej w moich okolicach 95% ludzi działaczy pzw , wogóle nie interesuje całe zło działaczy.....
Mają to w nosie , prowadzą swoje polityki.

Cała energia idzie na
Ryby i wody bo to inna historia.
Teraz doszedł temat ssru i młodzieży.

Sorki, ale twój okręg to 1/4 mojego, a w nim dzieją się rzeczy straszne. Właśnie nie podpisano umowy na dzierżawę jednego ze zbiorników, choć cena jest dobra. W ten sposób koło niewygodne dla Misia przestaje istnieć, są sygnały, że tak może być jeszcze z kilkoma wodami. Więc nie uważaj, że twój okręg jest wzorcowym okręgiem w Polsce i wszędzie tak jest jak piszesz. Mamy dożynanie tego co dobre, a dopiero będą wybory do władz głównych. U nas nie ma tematu SSR-u i młodzieży, wykopano za to gościa, co pięknie SSR ogarniał, ale był nie na rękę Misiowi. To prawdziwy społecznik... Do tego my mamy sporo wód a nie pięć na krzyż i właśnie tu można kombinować na maksa

Piszę to po to, abyś nie myślał, że zawsze masz lepsze informacje, a ja piszę bzdury, i nie obrażaj się. Ja też rozmawiam z ludźmi. Jasne, że w wielu okręgach będzie lepiej, ale przypomnę, że to Miś był tym co rządził, nie twój prezes Duraj. On był zaklepywaczem i nic nie mógł, Miś zaś podejmował decyzje. Zanosi się na powtórkę z rozrywki. Zerknij zresztą, co robi PZW przy ataku Polskich Wód. Praktycznie nic. Podstawą sukcesu jest zdobycie zaufania wędkarzy. Proszę bardzo, właśnie je zdobyli - wyciekły dopiero pierwsze z dokumentów (zapewne nowy zarząd okręgu mazowieckiego robi tu robotę). Heliniaki jednak nie mają zamiaru oddawać władzy. Właśnie zbliża się zjazd krajowy, i wątpię aby było super. I powtórzę, mój okręg a raczej goście którzy tu rządzą mają wpływ na to co się wydarza w Polsce, przez ostatnie pięć lat mieli więcej do powiedzenia niż okręgi katowicki, mazowiecki czy poznański,największe w Polsce. Nie spodziewam się więc odwilży i gry do jednej bramki, ale czegoś przeciwnego.  NIe jestem tu optymistą.

Lucek popuś lejce....
To nie wyścigi - znowu cie poniosło....

Czy ja pisze że mój okręg jest wzorem.... czy ja pisze że jest przykładem.
Gdzie napisałem że mam lepsze informacje.

Czy ty nie umiesz pisać bez wycieczek i chorych teorii.

Wracając u mnie też jest syf. Nawet zapowiedź zatrudnienie ichtiologa i zrobienie odłowów kontrolnych w tym momeńcie nie poprawi aury wstydu.
Co do wody u mnie może również być kłopot temat kilku trucheł przy zarybieniu wielkości palca...
Oj prezes fundacji będzie miał o czym pisać przez długi czas. Hm... śmiem twierdzić że będzie jakaś kampania w necie ... jeśli wyrok będzie po myśli fundacji....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 16.04.2022, 09:19 »
No to sorry, ale tak zrozumiałem twojego posta :beer: Że jest lepiej. U mnie nie jest, jest gorzej. Wygrała ta sama banda i już się mści. Strach pomyśleć co będzie, jak znów opanują ZG i komisje. Wtedy będą robić co im się podoba dalej. Dlatego należy wręcz bić na alarm.

Są też pogłoski o tym, że imć Heliniak czuje się pokrzywdzony, że go tak atakują w wielu okręgach. Niewdzięcznicy, a takie świetne rzeczy im  robił ;D ;D ;D
Lucjan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 16.04.2022, 13:34 »
:bravo: :bravo: :bravo: Lucek
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile zarabia Heliniak, czyli jak ładują nas działacze PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 16.04.2022, 16:09 »
Coś Ci powiem Lucjan,akurat mój okręg,to właśnie okręg mazowiecki,czyli ten najbardziej "bandycki". Znam swoje wody dosyć dobrze,a trochę ich jest i stwierdzam bezsprzecznie,że największy wpływ na rybostan danej wody,ma koło nią zarządzające.
Jest jezioro,na którym można wyłączyć dany odcinek z wędkowania,bo trze się boleń,lub leszcz,lin i jest jezioro,gdzie inne koło ma na to wywalone. Jest zbiornik,ze strażą,która pilnuje porządku i również zupełnie odwrotnie. Jedni potrafią rozlokować zarybienia w różnych odcinkach wody,inni wpuszczają na raz wszystko,byle mieć to z głowy.
Są ludzie,którzy wiedzą kiedy zamknąć śluzę,bo woda jest niska na tarło i kiedy ją otworzyć,bo ryba z rzeki idzie na zimowisko.
Jedne koła  potrafią zdobyć zarybienie na poziomie szczupaczka 20cm ,gdzie inne koło dostaje narybek 2 cm.
Jedno koło kładzie nacisk na uświadamianie wędkarzy,by wypuszczali okazy,składali petycje o zwiększenie wymiaru dolnego ( w tym roku szczupak ma 60cm np.a sandacz 55cm) .
Tak więc Ty Lucjanie ,widzisz złe zarządzanie odgórne i ludzi do wymiany. Ja widzę,jakie potrafią być różnice między poszczególnymi kołami i ich wodami. To tak jak z gminami : jedne potrafią dostać dotacje unijne,inne nie i paria rządząca nie ma nic do tego,a przecież jest głównym zarządcą prawda ?

I tak na przyszłość,nie oceniaj tak szybko Lucjan,bo napisałem,byś trochę wziął na wstrzymanie. Twoja walka ma swoją wagę,tylko trochę mi to zaczyna przypominać polityczną opozycję: "Pis obalić",ale co w zamian ? Idealistyczne,prace społeczne ?