Autor Wątek: Dobór przynęt  (Przeczytany 1935 razy)

Offline Automatorr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 1
Dobór przynęt
« dnia: 29.06.2022, 21:11 »
Od dłuższego czasu czytam forum, wiele się stad nauczyłem o metodzie - ale dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać.
Potrzebuje porady w zakresie przynęt. W tej chwili posiadam i używam:
1. Pomarańczowe Ringersy chocolate
2. Białe skisłe masło Marosa
3. Truskawkowy pelet Jaxona
4. Kukurydze
Generalnie na każda z tych przynęt cośtam łowię, najwiecej na kukurydze i ringersy. Chciałbym jednak uzupełnić swój arsenał o kilka przynęt, by mieć większy wybór kolorów/zapachów. Myślałem o jakiś żółtych i różowych waftersach, ale nie moge się zdecydować. Proszę o jakieś sugestie.
Na łowisku, gdzie łowię, dominuje karp i mały jesiotr, jest tez trochę amura i lina.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #1 dnia: 29.06.2022, 21:17 »
Klasyka Ringers Allsort Wafters 6mm albo Solbaits Wafters 6mm - color mix i wystarczy. Poszukaj forum jest wiele postów w tym temacie.
Marcin

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #2 dnia: 29.06.2022, 21:37 »
Kolorowe miksy od Sonubaits/Ringers/Solbaits. Z pelletów to spicy sousage i/lub bloodworm od Sonubaits.

Masz i słodko i ostro. Im mniej się ma, tym łatwiej się wedkuje. Nie zapomniałbym na Twoim miejscu o zwykłym pellecie typu "feed" którym (jak sądzę) strzelasz w łowisko. Aller Aqua/ Skretting/ Coppens w rozmiarze 6-8 mm, założony na gumkę potrafi kosić więcej ryb niż inne przynęty razem wzięte (nie zasada ale często tak się dzieje).

Na koniec nie zapominałbym o martwych madach w kolorze czerwonym. 3 lub 4 sztuki na gumkę, drugie tyle luzem do podajnika jako kamuflaż, i zdziwisz się nie raz jak to potrafi otworzyć wodę przez cały sezon. Podglądowe zdjęcia z użyciem martwych mad w podajniku typu method masz tutaj:
https://www.instagram.com/p/CbVXcIDg6am/


 :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #3 dnia: 29.06.2022, 22:07 »
Od dłuższego czasu czytam forum, wiele się stad nauczyłem o metodzie - ale dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać.
Potrzebuje porady w zakresie przynęt. W tej chwili posiadam i używam:
1. Pomarańczowe Ringersy chocolate
2. Białe skisłe masło Marosa
3. Truskawkowy pelet Jaxona
4. Kukurydze
Generalnie na każda z tych przynęt cośtam łowię, najwiecej na kukurydze i ringersy. Chciałbym jednak uzupełnić swój arsenał o kilka przynęt, by mieć większy wybór kolorów/zapachów. Myślałem o jakiś żółtych i różowych waftersach, ale nie moge się zdecydować. Proszę o jakieś sugestie.
Na łowisku, gdzie łowię, dominuje karp i mały jesiotr, jest tez trochę amura i lina.
Polecam Maros Panettone, u mnie robiły mega robotę.
Miałem chyba najmniejszy rozmiar

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #4 dnia: 29.06.2022, 22:46 »
Jak lin to tuna mainline 8mm lub solbaits salmon wyprany roz.6mm i dodatkowo ringers pellet wafter gdy ryba podejrzliwa i słabo zasysa.
Poza tym jak koledzy pisali mix solbaits czy Ringers.
Jak amur to fajnie  osmo turbo śmiga ale hak min 12 typu qm1 powinien być lub cokolwiek żółtego ok 6mm i koniecznie wafter.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2022, 05:28 »
Jak lin to tuna mainline 8mm lub solbaits salmon wyprany roz.6mm i dodatkowo ringers pellet wafter gdy ryba podejrzliwa i słabo zasysa.
Poza tym jak koledzy pisali mix solbaits czy Ringers.
Jak amur to fajnie  osmo turbo śmiga ale hak min 12 typu qm1 powinien być lub cokolwiek żółtego ok 6mm i koniecznie wafter.

Witam .Mam tylko chwilę.
Otóż z przynętami bywa różnie. Na jednym łowisku działają na innym nie koniecznie
Co do osmo .
Byłem na kilku łowiskach w tym roku i na żadnym nie miałem nawet piknięcia. Ringersy jak najbardziej.
Jak koledzy napisali powyżej.
Mainline Tuna mam i też nie dała zbyt wielu ryb.

Każde łowisko rządzi się swoimi prawami..
Kolejna ,ale jak ,że ważna kwestia to pogoda zwyczajnie.
Wiemy dobrze , że bywają dni takie ,podczas sesji.
Co byś nie wrzucił do wody Rybki nie wyciągniesz.

Pozdrawiam.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2022, 06:50 »
Cześć!

Rozważ zamiast mainline tuna, solbaits salmon 6 lub 8 mm :) bardzo skuteczne na moich lowiskach i kolor podobny. W kwestii pelletu na gumkę to u mnie najbardziej się sprawdza Aller Aqua Best 8 mm. Z jaxonem o smaku truskowakowym to taka dziwna rzecz, że faktycznie jeżeli coś chcemy kupić to te truskawki właśnie są wbrew pozorom najlepsze od nich. Też mixy z tym smakiem. Co do pelletu jaxon pamiętaj, żeby po max 15 minutach go wymieniać, bo robi się nieatrakcyjny i traci swoją najlepsza warstwę (takie odnosiłem wrażenie podczas testów), ale czasem wodę przełamuje zwłaszcza w okresach pauzy. U mnie rigners pellet wafter nieskuteczny wcale, chyba przez 3 lata ze 2 rybki na to miałem. Natomiast shellfish i czekoladka to must have :)  Osmo uważam za najgorsze przynęty na rynku.
Plum

Offline Automatorr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 1
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #7 dnia: 30.06.2022, 07:30 »
Dzięki za propozycje :)
Na tą chwilę zdecydowałem, że kupię Ringersy allsort i do tego Solbaitsy salmon 6mm.

Jak uda mi się gdzieś dorwać to dokupię jeszcze kiełbasę/ochotkę Sonu(ale z tego co widzę to słabo jest z dostępnością 8mm) i pellet 8mm.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #8 dnia: 30.06.2022, 07:48 »
Dzięki za propozycje :)
Na tą chwilę zdecydowałem, że kupię Ringersy allsort i do tego Solbaitsy salmon 6mm.

Jak uda mi się gdzieś dorwać to dokupię jeszcze kiełbasę/ochotkę Sonu(ale z tego co widzę to słabo jest z dostępnością 8mm) i pellet 8mm.

Kiełbasę jak dorwiesz to tak, ochotka nie wszędzie się odpali, ale możesz próbować. Allera kup na pewno.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #9 dnia: 30.06.2022, 08:24 »
Dzięki za propozycje :)
Na tą chwilę zdecydowałem, że kupię Ringersy allsort i do tego Solbaitsy salmon 6mm.

Jak uda mi się gdzieś dorwać to dokupię jeszcze kiełbasę/ochotkę Sonu(ale z tego co widzę to słabo jest z dostępnością 8mm) i pellet 8mm.

Bardzo dobry wybór. Ale nie zapominaj również o technice-wybór miejsca, by było twarde a nie podajnik w zielsku i łowienie w punkt. Po opanowaniu tych czynności i z tymi przynętami co masz-połowisz, oczywiście jak ryba będzie żerować, bo jak nie będzie to żadne czary nie pomogą i zejdziesz o kiju.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #10 dnia: 30.06.2022, 21:10 »
U mnie pellet ochotka zdecydowanie lepiej niż kiełbasa ale ja do miksu pelletów dodaję 2 mm Sonu ochotka. Pellety często bardziej skuteczne, niż kolorowe kulki, o ile ten sam towar jest w podajniku. Chociaż nie jest to reguła.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #11 dnia: 01.07.2022, 11:26 »
Ja się bardziej kieruję kolorem niż aromatem. Mam dużo ringersa waftersy, popki. Są dni gdzie działa pomarańczowy czy różowy kolor ale np. tylko wafters, popki w tych kolorach nie wchodzą ;). Uważam że trzeba mieć trochę na początek, a później się ograniczyć do sprawdzonych. Ja łowię w 99% na jednym łowisku i po dwóch sezonach wiem co potrzebuję.

P.S.
Ringers wafters yellow mini - nigdy mi na to nie wpadła ryba.

Offline GSK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór przynęt
« Odpowiedź #12 dnia: 01.07.2022, 11:39 »
Dzięki za propozycje :)
Na tą chwilę zdecydowałem, że kupię Ringersy allsort i do tego Solbaitsy salmon 6mm.

Jak uda mi się gdzieś dorwać to dokupię jeszcze kiełbasę/ochotkę Sonu(ale z tego co widzę to słabo jest z dostępnością 8mm) i pellet 8mm.

Bardzo dobry wybór. Ale nie zapominaj również o technice-wybór miejsca, by było twarde a nie podajnik w zielsku i łowienie w punkt. Po opanowaniu tych czynności i z tymi przynętami co masz-połowisz, oczywiście jak ryba będzie żerować, bo jak nie będzie to żadne czary nie pomogą i zejdziesz o kiju.

Też uważam że to dobry wybór i również polecam.