Autor Wątek: Zawody nie PZW  (Przeczytany 3342 razy)

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Zawody nie PZW
« dnia: 07.10.2022, 20:07 »
Cześć,
Mógłby ktoś pokierować mnie do informacji o zasadach towarzyskich zawodów. Wpisowe $$ to rozumiem, ale punkty? Długości przyponów, ilości siatek ... i inne ważne informacje.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 24.10.2022, 10:35 »
Wróżbitów tutaj nie ma 🙂. Nie podałeś nawet metody wędkowania jaka cię interesuje a i tak każde zawody mają inny regulamin.

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 24.10.2022, 10:49 »
To fakt nie określiłem dokładnie. Chodzi mi o method feeder, bombka i PW. Już wiem że wpisowe, niezależnie od nazwy to $$$, ale np. słyszałem, że przypony do bombki nie mogą mieć więcej niż 38cm, wiem, że często wymagane są 2 siatki. Jest pewnie wiele różnych ograniczeń dla konkretnych imprez, ale mi chodziło ogólnie o wytyczne obowiązujące wszędzie, niezależnie od organizatora i łowiska. Czy jest taki almanach?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 24.10.2022, 11:47 »
Nie ma żadnego almanachu. Obostrzenia w kwestii długości przyponu są pozbawione sensu tak ogólnie, bo w czym to kogoś blokuje? Łowisz feederem więc co za problem mieć przypon 20 cm lub 2 metry? Niech wygra ten co lepiej kombinuje, nie trzeba tutaj mieszać :)

Najlepszy regulamin to prosty regulamin, taki który każdy rozumie i bez problemu się do niego dostosowuje. w UK większość zdecydowana zawodów nie ma sędziów, bo sami zawodnicy wszystko ogarniają. Im więcej zakazów tym bardziej trzeba sprawdzać, pytanie po co? :)

Wg mnie problemem są też ograniczenia odnośnie metod. Wymieniasz feedera, bombkę i pellet wagglera. Ale kiedy to niby pellet waggler przestaje być samym wagglerem? Jeśli założę inny spławik to złamię regulamin czy też nie? Po jakiego grzyba więc robić obostrzenia? Niech łowi się spławikiem i feederem i po sprawie. A jaki masz przypon, czy ma on jakieś magiczne 38 cm czy nie, niech sobie robią fani komplikowania przepisów.

Lucjan

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 24.10.2022, 17:00 »
Luk, ja nie piszę się na zawody rangi Masters, ale jakieś towarzyskie w okolicy, może. Nie chciałbym być zdyskwalifikowany gdyż np w regulaminie danych zawodów nie było mowy, ale ogólnie choćby właśnie zwyczajowa maksymalna długość przyponu została przekroczona, albo wielkość,. kształt haczyka, mocowanie podajnika etc.

 

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 24.10.2022, 17:30 »
Poproś o regulamin organizatora zawodów

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody nie PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 24.10.2022, 19:54 »
Luk, ja nie piszę się na zawody rangi Masters, ale jakieś towarzyskie w okolicy, może. Nie chciałbym być zdyskwalifikowany gdyż np w regulaminie danych zawodów nie było mowy, ale ogólnie choćby właśnie zwyczajowa maksymalna długość przyponu została przekroczona, albo wielkość,. kształt haczyka, mocowanie podajnika etc.

Musi więc być tam regulamin takich zawodów :) Wg mnie jeśli wymienia się kilka dozwolonych metod to nie ma raczej jakichś większych obostrzeń jak przy samych zawodach feederowych w PZW. Ogólnie nie ma tutaj jakichś mocnych/stałych przepisów lub nie powinno być. Na łowisku gdzie jest karp (czyli komercja) łowienie z jakimiś długościami przyponu to bzdura, zazwyczaj dominują zestawy z krótkim przyponem, więc wszystko powinno być dozwolone.

Ogólnie prywatne łowiska mogą mieć własne obostrzenia ponieważ panują tam różne warunki, zazwyczaj mogą być zakazane przynęty, mogą obowiązywać limity, wątpię aby było coś z zestawami, jak już to zakazane są plecionki i haki z zadziorami (albo tylko takie są dozwolone).
Lucjan