Autor Wątek: Zanęta na jesiotra  (Przeczytany 4383 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #15 dnia: 08.08.2022, 21:58 »
Wydaje mi się że nie ma takiego smrodu który byłby za mocny dla jesiotra. Ten zwierz zeżreć musi, i wybredny nie jest bynajmniej. ;D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #16 dnia: 09.08.2022, 09:02 »
Łowię głównie na żwirowni, sztucznym jeziorze i na naturalnym stawię głębokość 1,5m
Miejsca te są obfite w ten gatunek ryby
Proszę o pomoc  i pozdrawiam :)

Mój post będzie przewrotny-wszyscy piszą jesiotr=śmierdziele, natomiast ja 2l wstecz zawody wygrałem na jesiotrach, odjeżdżając dwójce o drugie tyle na co? Na słodkie :) tzn nie na jakieś sztuczne truskawki etc, robotę mi zrobiła mieszanka Dynamite Baits 2/3 swim stim match method-mix ona ma taki korzenny zapach i 1/3 DB Swim Stim F1 Sweet, plus dumbels ananas z mc karpia-wchodziły w to jak dzikie. Dam Ci jeszcze taką, hmm może nie podpowiedź a podzielę się wskazówkami, że zazwyczaj więcej jesiotrów mam na wędce gdzie łowię samą zanętą aniżeli drugiej gdzie mam pellet, pelletów używam dobrych i sprawdzonych, czyli mieszanke skretting, aller, coppens więc takie pewniaki i z pewnością nie odstraszają, więc wniosek taki, że jesiotr wchodzi szybciej w chmurkę zapachową z zanęty bo czuje żarcie, aniżeli w pellet by dłubać jedzenie. Z pelletami kombinowałem doprawiając je zalewajkami halibut, tuna etc-zawsze zanęta była górą na nosacze.

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #17 dnia: 09.08.2022, 09:09 »
Z doświadczenia które mam na łowisku z jesiotrami - one zeżrą wszystko i o każdej porze roku. Słodkie, śmierdzące, sam pellet, mix 50/50, mikrony, kulki 12mm... Najważniejsze to wytypować, gdzie żerują. Najczęściej śmigają wzdłuż burty i biorą przy samych nogach ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #18 dnia: 09.08.2022, 10:12 »
Również uważam że jesiotr wszystko żre.
To typowy pożeracz. Właścicie komercji wpuszczają go aby zżerał to co zalega. A ich opowieści wynika że nawet skiśnięty zleżany towar żrą.
Tym sposobem nie muszą grabić zbiornika by pobudzić bakterie do roboty. Poprostu jesiotry mielą.

Polece do śledzia w ciepłą wode siatke non pva nie rozpuszcza się a doskonale ochroni śledzia przed rozwaleniem w ciepłej wodzie.
Ze słodkich moim zdaniem morwa , truskawka , miód.

Z zanęt wali do wszystkiego.
Maciek

Offline Michał Ostaf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #19 dnia: 09.08.2022, 10:48 »
Dzięki za odpowiedź i rady 😉
Słyszałem kiedyś w gazecie wędkarskiej na temat jesiotrów że nierozpuszona zanęta wpada im w strzela i jesiotr lekko się dusi, co o tym sądzicie? Sprawdzone czy bujdy?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #20 dnia: 09.08.2022, 10:50 »
Bujdy.
A) Niby jak zanęta pod wodą ma być sucha?
B) Jesiotr jest rybą denną. Pobiera pokarm, ryjąc w dnie i filtrując wszystko, co zassie do ryja.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał Ostaf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #21 dnia: 09.08.2022, 10:51 »
Bujdy.
A) Niby jak zanęta pod wodą ma być sucha?
B) Jesiotr jest rybą denną. Pobiera pokarm, ryjąc w dnie i filtrując wszystko, co zassie do ryja.


Ok, dzięki

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #22 dnia: 09.08.2022, 11:23 »
Jesiotr złowiony latem w ciepłej wodzie ma problem z bezpiecznym powrotem do wody i dlatego czasem trzeba go długo "pompować". Może stąd wziął się ten mit o tym, że dusi się od zanęty.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #23 dnia: 09.08.2022, 13:23 »
Wydaje mi się że nie ma takiego smrodu który byłby za mocny dla jesiotra. Ten zwierz zeżreć musi, i wybredny nie jest bynajmniej. ;D

Nie wspominając że ledwo co wypuszczony potrafi powiesić się na drugim kiju. Kumpel w takim małym stawku koło domu miał 4 jesiotry takie koło 2kg + jakieś karpie, amury. Kiedyś zrobiliśmy sobie zawody to złowione zostało 9 sztuk :D Najwięcej złowił kumpel co do nęcenia i łowienia używał cuchnących czerwonych robaków  które na bieżąco pozyskiwał z pobliskiego gnojoka gdzie właściciel stawku składował odchody królików.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #24 dnia: 09.08.2022, 13:41 »
Dzięki za odpowiedź i rady 😉
Słyszałem kiedyś w gazecie wędkarskiej na temat jesiotrów że nierozpuszona zanęta wpada im w strzela i jesiotr lekko się dusi, co o tym sądzicie? Sprawdzone czy bujdy?

Rozpuszczona zanęta nie spełni swojej roli bo ruchy wody rozproszą wszystko. Rozpuszczona czyli w formie zawiesiny, żadnych cząstek stałych na dnie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #25 dnia: 09.08.2022, 14:19 »
Wydaje mi się że nie ma takiego smrodu który byłby za mocny dla jesiotra. Ten zwierz zeżreć musi, i wybredny nie jest bynajmniej. ;D

Nie wspominając że ledwo co wypuszczony potrafi powiesić się na drugim kiju. Kumpel w takim małym stawku koło domu miał 4 jesiotry takie koło 2kg + jakieś karpie, amury. Kiedyś zrobiliśmy sobie zawody to złowione zostało 9 sztuk :D Najwięcej złowił kumpel co do nęcenia i łowienia używał cuchnących czerwonych robaków  które na bieżąco pozyskiwał z pobliskiego gnojoka gdzie właściciel stawku składował odchody królików.

Te ryby to chyba w ogóle pamięci nie mają. Czysty epikureizm - żyją chwilą :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #26 dnia: 09.08.2022, 14:26 »
Sam na wiosnę u siebie na no killu złowiłem jednego jesiotra 2 razy w przeciągu 20 minut w dwóch różnych miejscach oddalonych od siebie o dobre 15m ;D
Dzierżno uzależnia

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #27 dnia: 09.08.2022, 15:06 »
Wydaje mi się że nie ma takiego smrodu który byłby za mocny dla jesiotra. Ten zwierz zeżreć musi, i wybredny nie jest bynajmniej. ;D

Nie wspominając że ledwo co wypuszczony potrafi powiesić się na drugim kiju. Kumpel w takim małym stawku koło domu miał 4 jesiotry takie koło 2kg + jakieś karpie, amury. Kiedyś zrobiliśmy sobie zawody to złowione zostało 9 sztuk :D Najwięcej złowił kumpel co do nęcenia i łowienia używał cuchnących czerwonych robaków  które na bieżąco pozyskiwał z pobliskiego gnojoka gdzie właściciel stawku składował odchody królików.

Te ryby to chyba w ogóle pamięci nie mają. Czysty epikureizm - żyją chwilą :D

albo mają po prostu wy$!bane :)
Plum

Offline Michał Ostaf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #28 dnia: 09.08.2022, 17:37 »
 myślałem żeby zrobić coś takiego:
Troszkę śruty
Mąka kukurydziana
Mączka tuńczykowa
Mączka z krwi
Pellet ringers halibut 2mm + troszkę go zmielić
LK baits jeseter special cheese fish 4mm troszkę i dip jakiś na łowisku czy coś w tym stylu, co o tym sądzicie?

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #29 dnia: 09.08.2022, 17:44 »
Jest taka złota zasada jeśli się nie ma o czymś pojęcia to się tego nie robi 🙂. W twoim przypadku polecam wygrać gotowy mix.