Autor Wątek: Zanęta na jesiotra  (Przeczytany 4502 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #30 dnia: 09.08.2022, 19:13 »
Jest taka złota zasada jeśli się nie ma o czymś pojęcia to się tego nie robi 🙂. W twoim przypadku polecam wygrać gotowy mix.

Po przeczytaniu zaproponowanego składu i proporcji w pełni popieram Pana Koziego :p
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #31 dnia: 09.08.2022, 19:16 »
sąsiad wyciągnął ich kilkanaście na kawałek śledzia.

Z cebulką i odpowiednią popitką? ;)
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Michał Ostaf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #32 dnia: 09.08.2022, 19:19 »
Jest taka złota zasada jeśli się nie ma o czymś pojęcia to się tego nie robi 🙂. W twoim przypadku polecam wygrać gotowy mix.

Po przeczytaniu zaproponowanego składu i proporcji w pełni popieram Pana Koziego :p


Przepis z internetu tylko usunąłem krewetki i dodałem pelletu LK baits :/

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #33 dnia: 09.08.2022, 19:26 »
Powiem ci co mi się sprawdza na jesiotra i nie tylko. Do necenia używam mieszanki zaneta lorpio lin karas waniliowa 2kg do tego zaneta db muszle około 0,5kg , pellet 2mm 0,5kg , puszka kuku. To podaje zazwyczaj z procy dość mocno sklejone. Do metody mix sonu plus pellet. Przynęta zazwyczaj standard jakieś śmierdziele, ostatnio zrobiły robotę salmony .
Chodzi o to żeby te odkurzacze miały co żreć zaneta wiadomo wstępnie trochę nastrzelac i donecac.
I jeszcze jedna rada przy braniach trzeba wyczekac aż będzie jechać jesiotry robią dużo zamieszania 😀

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #34 dnia: 09.08.2022, 20:16 »
Skup się na technice wędkowania a nie na szukaniu złotej zanęty i przynęty. Jak już było wspomniane jesiotr wciąga wszystko. Możesz pokombinować z prezentacją przynęty ale najważniejsza jest lokalizacja ryby i na tym bym się skupił.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #35 dnia: 09.08.2022, 22:08 »
Łowię głównie na żwirowni, sztucznym jeziorze i na naturalnym stawię głębokość 1,5m
Miejsca te są obfite w ten gatunek ryby
Proszę o pomoc  i pozdrawiam :)

Mój post będzie przewrotny-wszyscy piszą jesiotr=śmierdziele, natomiast ja 2l wstecz zawody wygrałem na jesiotrach, odjeżdżając dwójce o drugie tyle na co? Na słodkie :)

A to też potwierdzam wygrałem kiedyś nocne zawody na zanęcie z dodatkiem MVD Banan. Złowiłem 2 jesiotry po 3kg ( albo tego samego dwa razy ;D) Na ranem walka się zaostrzyła i gość z którym walczyłem o wygraną wyjął amura zaczepionego za ogon. Tak na moje oko byliśmy łeb w łeb. Kilka minut do końca zawodów przerzucam zestawy ( łowiliśmy na 2 kije) szykuję się do zarzucenia zestawu na białe a tu nagle wędka wpada mi do wody, na białe pobrał okoń, na okonia szczupak którego o dziwo dało się wyjąć na przyponie 0,14 choć miał ponad 4kg.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta na jesiotra
« Odpowiedź #36 dnia: 10.08.2022, 07:57 »
Jesiotr jest jak prosiak, i jak wchodzi w nęcone miejsce to odkurza wszystko. Szukanie na niego specjalnej zanęty jest moim zdaniem stratą czasu. W zależności od przypadku czy się go złowi czy nie, można dojść do przeróżnych wniosków związanych z użyta zanętą, co widać po wpisach :)

Jak pisze kozi, należy się bardziej skupić na technice, tak aby do jesiotra się dobrać, aby go zaciąć. Jest to ryba z 'pradawnych czasów', ma dolny otwór gębowy, przez co inaczej widać brania, łatwiej o 'linersy', czyli naciągania żyłki. Większość ryb ja dotyka żyłki się płoszy, jesiotr raczej tak nie reaguje. Być może rogowe płytki na ciele nie pozwalają mu tego wyczuwać? Dlatego dobrze jest zatapiać żyłkę, polecałbym coś grubszego, jak 0.25 lub 0.28 mm, czekając z naprężeniem żyłki troszkę dłużej aby mogła zatonąć przy podajniku. Można użyć stoperów obciążających za podajnikiem też.
Lucjan