Autor Wątek: Bat 6m  (Przeczytany 3108 razy)

Offline Eddenktm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Bat 6m
« dnia: 24.08.2022, 09:46 »
Witam,

poszukuje dla siebie nowego bata. Zastanawiam się nad długością 6m, chociaż przyznam, że chodzi mi po głowie również 5m. I tutaj moje pierwsze pytanie, który z długości wybrać jeżeli nastawiam się głównie na łowienie małych płoci, leszczyków i krąpi. Dodam, że łowie na niewielkich jeziorach z brzegu, z krzesła. Mój budżet to ok. 400 zł. Z tego co do tej pory wypatrzyłem w internecie:

1. Flagman Mascot Pole 6m - https://sklepdrapieznik.pl/baty-tyczki/78361-wedka-flagman-mascot-pole-6m.html
2. Flagman Sherman Pro Pole New Generation 6m - https://sklepdrapieznik.pl/baty-tyczki/78365-wedka-flagman-sherman-pro-pole-new-generation-6m.html
3. Bat Hydra Górek Series 6m.
4. Flagman Sherman Sword Pole 6m - https://www.glinywedkarskie.pl/shop/baty/222-flagman-sherman-sword-pole-500.html

Zależy mi na tym, żeby wędka była jak najlżejsza max 200 g.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #1 dnia: 24.08.2022, 10:35 »
Bat MIKADO Tournament Pole 600
220 g .
Nie czuć tej wagi , mogę w łapie trzymać kilka godzin.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 2
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #2 dnia: 24.08.2022, 11:15 »
Jeżeli to uniwersalny bat i będzie to Twój pierwszy to wziąłbym mimo wszystko 7m, ale jeżeli koniecznie ma być to 5 czy 6m to zaproponuję Tobie wędki, którymi sam łowiłem i możesz brać je w ciemno:

Mikado ultraviolet 2
Konger Turion Competition
Robinson VDE SX2

Wędki którymi nie łowiłem, ale czytałem pochlebne opinie:

Cayman Sargasso
Robinson VDE TX4



Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #3 dnia: 24.08.2022, 11:25 »
Przy tej długości to nawet 260g nie poczujesz, po prostu za krótki kij, żeby mógł ciążyć.
Co nie kupisz w tej długości to będzie ok.
Odradzam Turion Competition, bo miałem wersję 7m i była cięższa o 50g niż było napisane, a do tego fatalnie wyważony i straszna kluska.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 2
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #4 dnia: 24.08.2022, 14:35 »
Przy tej długości to nawet 260g nie poczujesz, po prostu za krótki kij, żeby mógł ciążyć.
Co nie kupisz w tej długości to będzie ok.
Odradzam Turion Competition, bo miałem wersję 7m i była cięższa o 50g niż było napisane, a do tego fatalnie wyważony i straszna kluska.

Jesteś pewny, że lowiłeś batem z dopiskiem competition?
Jest też turion bez dodatku competition i rzeczywiście jest to inny(cięższy) kij.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #5 dnia: 24.08.2022, 14:38 »
Robinson MVDE TX3 633. Będziesz zachwycony, bije na głowę wszystkie pozostałe wymienione baty w wątku. Niestety minimalnie przekroczysz budżet, ale warto. Ważne 633 a nie 611.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #6 dnia: 24.08.2022, 14:41 »
Robinson MVDE TX3 633. Będziesz zachwycony, bije na głowę wszystkie pozostałe wymienione baty w wątku. Niestety minimalnie przekroczysz budżet, ale warto. Ważne 633 a nie 611.

A nawet nie przekroczysz budżetu. Tu przykład bardzo dobrej ceny: https://www.karpik-glogowek.pl/index.php?id_product=2602&controller=product

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #7 dnia: 24.08.2022, 15:16 »
Przy tej długości to nawet 260g nie poczujesz, po prostu za krótki kij, żeby mógł ciążyć.
Co nie kupisz w tej długości to będzie ok.
Odradzam Turion Competition, bo miałem wersję 7m i była cięższa o 50g niż było napisane, a do tego fatalnie wyważony i straszna kluska.

Jesteś pewny, że lowiłeś batem z dopiskiem competition?
Jest też turion bez dodatku competition i rzeczywiście jest to inny(cięższy) kij.
Tak, mam gdzieś zdjęcia, robiłem recenzje wszystkich batów na naszym forum. Zwykły jest cięższy, ale podobno o niebo lepiej wyważony - nesu go testował w sklepie. Competition to gorsza kluska od aqua pole od mistalla.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #8 dnia: 24.08.2022, 17:24 »
Robinson MVDE TX3 633. Będziesz zachwycony, bije na głowę wszystkie pozostałe wymienione baty w wątku. Niestety minimalnie przekroczysz budżet, ale warto. Ważne 633 a nie 611.

Przypomnij mi czym one się różnią, 33 będzie w oplocie? Mam bolonkę TX3 633, ona jest faktycznie wzmacniana oplotem. W tej chwili mam zamówioną TX3 7 m, niestety ta długość nie występuje w oplocie wg. katalogu na 2022 rok. Miałeś w rękach obie wersje? Jeśli tak, możesz opisać różnice?
Artur

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #9 dnia: 24.08.2022, 17:51 »
Robinson MVDE TX3 633. Będziesz zachwycony, bije na głowę wszystkie pozostałe wymienione baty w wątku. Niestety minimalnie przekroczysz budżet, ale warto. Ważne 633 a nie 611.

Przypomnij mi czym one się różnią, 33 będzie w oplocie? Mam bolonkę TX3 633, ona jest faktycznie wzmacniana oplotem. W tej chwili mam zamówioną TX3 7 m, niestety ta długość nie występuje w oplocie wg. katalogu na 2022 rok. Miałeś w rękach obie wersje? Jeśli tak, możesz opisać różnice?

Mam cały zestaw batów 6,7 i 8m. Wszystkie są w oplocie. Pierwszy raz słyszę o wersji ...33 bez oplotu, mówię o batach z bolonkami nie wiem. Jeśli chodzi o różnicę między wersją  ...33 i ...11 to przede wszystkim moc. . ...33 to zdecydowanie mocniejsze wędki, przy czym zachowują bardzo niską wagę, dużą sztywność i szybkość. Ryby kilkukilogramowe nie są im straszne, a przy szybkim łowieniu lądujemy "na klatę" nawet 0,5 kg sztuki. Naprawdę baty bardzo dobre. Bolonki 5 i 6m miałem w rękach ale mnie nie przekonały. Tutaj raczej dla mnie dobry sprzęt zaczyna się powyżej 1500 zł.

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #10 dnia: 24.08.2022, 22:14 »
Tydzień temu kupiłem siódemkę bata TX3-733 i zdecydowanie jest w oplocie.
Mam bolonkę TX3-533 też z oplotem.
Idąc dalej tym tropem dziwne by było gdyby akurat 733 oplotu nie miała, tym bardziej że ponoć bolonka to ten sam blank z dołożonymi przelotkami.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 2
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #11 dnia: 26.08.2022, 20:36 »
Koledzy, a czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy batem TX3 a TX4? Ktoś porównywał może?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 603
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #12 dnia: 26.08.2022, 20:47 »
Świeży materiał z batami Robinsona:


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #13 dnia: 26.08.2022, 21:14 »
Tydzień temu kupiłem siódemkę bata TX3-733 i zdecydowanie jest w oplocie.
Mam bolonkę TX3-533 też z oplotem.
Idąc dalej tym tropem dziwne by było gdyby akurat 733 oplotu nie miała, tym bardziej że ponoć bolonka to ten sam blank z dołożonymi przelotkami.
Wszystkie baty i bolonki z serii TX3 z końcówką 33 maja oplot. Co innego wersja delikatniejsza z końcówką 11. Te oplotu nie mają.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bat 6m
« Odpowiedź #14 dnia: 26.08.2022, 23:00 »
Koledzy, a czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy batem TX3 a TX4? Ktoś porównywał może?

Przede wszystkim waga, miałem rozłożone obok siebie siódemki, TX4 i TX3 711. Sztywność moim zdaniem podobna, TX4 niewiele smuklejsza, widać też, że blank zbudowano z innego węgla. Katalogowo TX4 7m (w rzeczywistości podobno 6,5 m) jest lżejszy o ok. 90 g.
Artur