Autor Wątek: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat  (Przeczytany 3456 razy)

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 2
Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« dnia: 28.08.2022, 14:12 »
Witam zainteresowanych!

Koledzy, mam do wydania 700zł.

Opcja #1
Chciałbym kupić nowego matcha + kręcioł. Będzie to moja druga wędka matchowa. Kij którym obecnie łowię to to 3,9m/25g.
Ryby, które zwykle łowię nie przekraczają raczej 2kg. Łowiska do 1-3m głębokości.

Opcja #2
Druga opcja to zakup bata (równiez drugiego). Aktualnie łowię Robinson SX2 700, ale na zawody pożyczam drugie wędzisko od kolegi. Może warto pomyśleć o drugim bacie 7m ?
Myślałem o Nano Core Pole TX4 (nie power).

Polecicie coś ?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2022, 14:25 »
Jak mawia kolega z roboty : lepiej raz ukraść i mieć swoje niż ciągle pożyczać 8) ja bym kupił bat by nie musieć pożyczać skoro jest Ci niezbędny.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 625
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2022, 14:35 »
Siódemka Nano Core TX4 chyba wyraźnie wykracza poza zapodany limit cenowy. Opcja matchowa: Drennan Red Range Float, Browning "Jens Koschnick" Silverlite Float lub Hydra HSC Waggler + Shimano Aero BB. Jeżeli długość > 3.9 m, zapewne coś z oferty Flagmana.

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #3 dnia: 28.08.2022, 14:53 »
Ja jeszcze niedawno za tx4 700 dałem 710zł. I złamałem go nawet w drugim składzie, ale serwis robinsona jest na wysokim poziomie

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 625
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #4 dnia: 28.08.2022, 15:16 »
Zapamiętałem cenę u Górka (około 840 zł po uwzględnieniu rabatu), ale gdzie indziej rzeczywiście bywa dostępny taniej.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 2
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #5 dnia: 28.08.2022, 16:01 »
TX4 nano core wart tej ceny?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #6 dnia: 28.08.2022, 17:03 »
TX4 nano core wart tej ceny?
To samo od jaxona green point limited pole lub Genesis pro limited pole. Lub Robinson w starej szacie tx-2.
Dawniej były po 600 zł.
Dziś inflacja i kurs dolara robi swoje. Wg mnie nadal warto, ale strasznie drogo. Szukałabym używanego.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #7 dnia: 28.08.2022, 22:33 »
A może tak.?
Match - https://sklepdrapieznik.pl/matchowki-uniwersalne-wedki-splawikowe-gruntowe-nasadowe/72865-wedka-shimano-aero-x1-match-float-396-20g.html

Bat - https://sklepdrapieznik.pl/baty-tyczki/255-mikado-tournament-pole-700.html?fast_search=fs

W Drapieżniku możesz jeszcze liczyć chyba na jakiś rabat i darmową wysyłkę. Ten TX4 to super bacik, ale widzę, że podrożał ostatnio. Więc lepszą opcją dla Ciebie bedzie kupić sobie ww wędki. Ten bat Mikado też ma dobre opinie. Na pewno jest dużo lepszy niż Twój SX. Matchówka Shimano także bardzo chwalona. W tym budżecie to naprawdę fajny kijek. Możesz jeszcze uderzyć w Robinsona, ale w serię MX 4 i np w jakąś matchówkę za resztę. Albo sam bacik TX3 733.Też podobno świetny. 
 

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 2
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #8 dnia: 29.08.2022, 08:59 »
Witam zainteresowanych!

Koledzy, mam do wydania 700zł.

Opcja #1
Chciałbym kupić nowego matcha + kręcioł. Będzie to moja druga wędka matchowa. Kij którym obecnie łowię to to 3,9m/25g.
Ryby, które zwykle łowię nie przekraczają raczej 2kg. Łowiska do 1-3m głębokości.

Opcja #2
Druga opcja to zakup bata (równiez drugiego). Aktualnie łowię Robinson SX2 700, ale na zawody pożyczam drugie wędzisko od kolegi. Może warto pomyśleć o drugim bacie 7m ?
Myślałem o Nano Core Pole TX4 (nie power).

Polecicie coś ?

Zapomniałem o bardzo ważnej kwestii.  Aktualnie łowię matchem 3,9m, ale mój drugi kij musi być dłuższy, najlepiej 4,2 ew.  4,5m :)

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 625
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #9 dnia: 29.08.2022, 12:56 »

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #10 dnia: 29.08.2022, 14:26 »
Jeśli masz tylko jednego kija bo nie tak dawno zaczęłaś łowić, ale na dobre Ciebie to wciągnęło to prędzej lub później kupisz zarówno drugą matchówkę, bata oraz kilka innych wędek. Tutaj niektórzy mają kilkanaście a może i kilkadziesiąt wędek...

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 2
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #11 dnia: 29.08.2022, 18:55 »
Flagman Mantaray Elite Match: https://sklepdrapieznik.pl/search?s=Flagman+Mantaray+Elite+Match.

Wygląda ciekawie. Miałeś może te wędki w ręku ?

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 625
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #12 dnia: 29.08.2022, 19:43 »
Z matchówek Flagmana miałem w ręku tylko droższy model Grantham, który zrobił na mnie dobre wrażenie. Jeżeli chodzi o długość 4.2 m w zapodanym limicie (700 zł minus akceptowalny kołowrotek), Mantaray wydaje się bezpiecznym wyborem. Ogólnie rzecz biorąc, wersje > 4.2 m z rozważanej półki cenowej często wyraźnie i niekorzystnie odstają od wersji krótszych pod względem zbalansowania oraz responsywności, co warto mieć na uwadze.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drugi Match+kręcioł vs drugi bat
« Odpowiedź #13 dnia: 29.08.2022, 21:16 »
Ja mogę bacika Robinson TX3 711 polecić, fajny lekki sztywny i dwie szczytówki jedną wklejaną drugą pustą ma. Mam 7 metrowy.