Autor Wątek: Recenzja haków nash typu "CLAW"  (Przeczytany 1423 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 400
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Recenzja haków nash typu "CLAW"
« dnia: 04.09.2022, 13:59 »
Od jakiegoś czasu testuje nowe haczyki w tym przypadku tytułowe "Pazury". Kształt ten jest oferowany przez wiele firm, jednak w moim wypadku padło na nasha.

Niektórzy może kojarzą moje wpisy odnośnie drennan WGS i mojego sentymentu do tych haków. Cóż... Ostatnimi czasy zbyt często zaczęły mnie zawodzić - Rozgięcia na większych rybach itp. Być może słaba partia, albo zwyczajnie zaczęto używać gorszych stopów do produkcji - Nie wiem.

Używam tytułowych haków w rozmiarze 10 na przyponach z igłą. Metoda połowu to method feeder a rozmiar kulek waha się w zakresie 6-12mm. Tworze włos tak, że nawet kuleczka 6mm jest w stanie fajnie pracować :)

Plusy:
- Piekielnie ostre i chwytliwe.
- Gruby i wytrzymały drut
- Porządne łączenie na oczku
- Bardzo dobrze trzymają rybę

Minusy:
- Cena (25 zł za 10 haków)
- Wyginający się czubek grota

Największym plusem jest oczywiście kształt. Haki te wbijają się głęboko i mimo manewrów kijem na różne strony, nadal trzymają rybę.
Testy, które przeprowadzałem polegały właśnie na holu z dużą ilością manewrów kija, tak, aby zmieniać kąt haka w pysku. Do tego często dochodziły celowe "luzy", czy też siłowe przetrzymanie.
Haki sprawdziły się znakomicie w przypadku karpi - pewnie je trzymały. Karasie potrafiły spadać pod brzegiem (małe pyski, gorzej zapięte).

Największym minusem tych haków jest wyginający się czubek grota. Jest to regularna przypadłość w przypadku jakichkolwiek haków karpiowych, wykonanych z teflonu. Grot jest tak cieniutki i ostry, że zwykłe przejechanie zestawem po dnie już go zagina. Oczywiście hak nadal jest bardzo ostry i nie wpływa to znacząco na wbijanie się w pysk. Mimo wszystko warto obserwować kąt zagięcia.

W każdym bądź razie polecam ten kształt do metody. Powinniście być zadowoleni + ilość spinek powinna być mniejsza :)



Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Recenzja haków nash typu "CLAW"
« Odpowiedź #1 dnia: 04.09.2022, 14:35 »
Nash raczej z dobrej jakości haków nie słynie. Kupiłem raz jedną paczkę pierwszy mi się rozgiął na karpiu a drugi kumplowi na amurze 5kg. Przy zagiętym grocie haczyka należy go wymienić lub naostrzyć w innym wypadku jest duże prawdopodobieństwo, rybę się nie wgl nie zapnie. Sprawdź sobie haki carp'rusa np centurion 🙂.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Recenzja haków nash typu "CLAW"
« Odpowiedź #2 dnia: 04.09.2022, 14:42 »
Używam podobnych - VMC Mystic Match Barbarian. Dają radę i nie kosztują tyle co Wash ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 346
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Recenzja haków nash typu "CLAW"
« Odpowiedź #3 dnia: 04.09.2022, 15:46 »
Używam podobnych - VMC Mystic Match Barbarian. Dają radę i nie kosztują tyle co Wash ;).
Właśnie miałem o nich pisać , ledi spróbuj tych, będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Recenzja haków nash typu "CLAW"
« Odpowiedź #4 dnia: 04.09.2022, 18:27 »
Jak się ma ta rozmiarówka VMC Barbarian do Dennan Wide Gap?

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 346
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Recenzja haków nash typu "CLAW"
« Odpowiedź #5 dnia: 04.09.2022, 18:38 »
Jak się ma ta rozmiarówka VMC Barbarian do Dennan Wide Gap?
Wydają sie podobne porównując nr 10, może ciut większy jest VMC z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek