Autor Wątek: Waftersy S-70 od McKarp  (Przeczytany 4166 razy)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #15 dnia: 05.01.2023, 16:46 »
Spróbujcie użyć tej przynęty w połączeniu z zanętą McKarp Magic - możecie się zdziwić.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #16 dnia: 05.01.2023, 16:54 »
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 243
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #17 dnia: 05.01.2023, 18:53 »
Spróbujcie użyć tej przynęty w połączeniu z zanętą McKarp Magic - możecie się zdziwić.

Przynęta nabiera wtedy sił magicznych, łapie karpia za głowę i nadziewa na haczyk. 8) jakimś dziwnym trafem z niczym innym nie działa.
Plum

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 243
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #18 dnia: 05.01.2023, 19:01 »
powoli zaczynam robić listę przynęt do metody na ten rok,  na yt słyszałem dobre opinie na temat waftersów s-70 , może ktoś używał i mógłby kilka słów napisać. ( w wyszukiwarce niestety nic nie wyświetliło)

Napisz mi na jakich komercjach będziesz łowił w Gdańsku i okolicach we wiadomości, a ja Ci napisze co działa. Na większości byłem i z żadnej na 0 nie schodziłem to dam Ci jakieś porady. W stronę emce karpia nawet nie patrz, pooglądałem trochę przedstawicieli nad wodą, oni sami w te przynęty nie wierzą.
Plum

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #19 dnia: 05.01.2023, 19:11 »
Był moment ze działały na karasie i leszcze na różnych wodach jak żadna inna przynęta. Trzeba po prostu trafić ale moim zdaniem więcej robi kolor i rozmiar niż smak czy zapach. To nie zanęta. Potwierdzało mi się to nie raz.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #20 dnia: 05.01.2023, 19:53 »
Udało mi się złowić na nie pół ryby na krzyż i to raczej w momencie gdy ryby brały bardzo dobrze i praktycznie na cokolwiek. Mój wypust był mieszanką zielonych i żółtych wafterso-dumbelsów, porównując z żółtymi ringersami to straszny szajs pomimo podobnych gabarytów, koloru i kształtu S-70 nie łowiły.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #21 dnia: 05.01.2023, 20:01 »
Wybacz, że w wątku o mckarp, ale w tym całym wyścigu zbrojeń polecam na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na martwe mady w podajniku...

https://www.instagram.com/p/CbVXcIDg6am/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

... jako że dajemy ich kilka "extra" do podajnika rybie nie sposób wykryć pułapki. Moja całoroczna broń na leszcza, lina i karasia.

Oczywiście waftersow też używam z powodzeniem, Sonubaits, Ringers, i Solbaits. Warto jednak czasem być niestandardowym :beer:
Łowię na methode głównie w rzece. Nastawiam się przede wszystkim na liny. Muszę przyznać, ze mam nawet satysfakcjonujące wyniki. Wypróbuję ten sposób, bo myślę, że może być często dużo skuteczniejszy niż tradycyjne podejście do tej metody. Szczególnie w dni kiedy ryby nie będą chciały za bardzo współpracować. W normalne dni obawiam się, że będzie za mało selekcyjna ta przynęta i nie opędzę się od drobnicy, którą staram się właśnie eliminować takim sposobem łowienia w rzece. Co do MC Carp, to bardziej mi się sprawdza ich zanęta- fermentowana kukurydza, niż przynęty. Jako takie efekty miałem na Ambrozję. 

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #22 dnia: 05.01.2023, 20:03 »
Rozpuszczalność tych przynęt dyskwalifikuje je w moim przekonaniu niezależnie od tego jaki mają kolor, jak pachną itd. Po kilkudziesięciu minutach nie ma przynęty na gumce/ bagnecie
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #23 dnia: 05.01.2023, 20:06 »
Rozpuszczalność tych przynęt dyskwalifikuje je w moim przekonaniu niezależnie od tego jaki mają kolor, jak pachną itd. Po kilkudziesięciu minutach nie ma przynęty na gumce/ bagnecie

Na metode raczej się nie trzyma tyle przynęty w wodzie. Nawet po zejściu lodów co 15 minut max przerzucam. Do tego czasu nie spadnie raczej z gumki a na pewno nie z bagnetu. Problemem raczej jest to, że nie xawsze wafters nim jest a być musi. Podobnie zresztą maros się rozpuszcza a swego czasu to hit był.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #24 dnia: 05.01.2023, 20:14 »


Napisz mi na jakich komercjach będziesz łowił w Gdańsku i okolicach we wiadomości, a ja Ci napisze co działa. Na większości byłem i z żadnej na 0 nie schodziłem to dam Ci jakieś porady. W stronę emce karpia nawet nie patrz, pooglądałem trochę przedstawicieli nad wodą, oni sami w te przynęty nie wierzą.

w tym roku nie kupuje pzw wiec, motława odcinek morski , MW okolice mostu wantowego i kolejowego obok, oraz okolice zbiorników PERN-u na stogach. Co do komercji jeszcze nie wiem.  Chyba wykupię "ujęcie wody" Rafinerii i tam poszukam.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #25 dnia: 05.01.2023, 20:28 »
Rozpuszczalność tych przynęt dyskwalifikuje je w moim przekonaniu niezależnie od tego jaki mają kolor, jak pachną itd. Po kilkudziesięciu minutach nie ma przynęty na gumce/ bagnecie

Na metode raczej się nie trzyma tyle przynęty w wodzie. Nawet po zejściu lodów co 15 minut max przerzucam. Do tego czasu nie spadnie raczej z gumki a na pewno nie z bagnetu. Problemem raczej jest to, że nie xawsze wafters nim jest a być musi. Podobnie zresztą maros się rozpuszcza a swego czasu to hit był.

Na DD mam taką taktykę że kij na którym nie mam brania leży dłużej w nadziei na pana karpia a drugim macham jakbym był ośmiornicą. Taktyka "leżakowania" kilka razy okazała się być skuteczna tyle tylko że łódź podwodna jaka się zaczepiła nie miała ochoty się zatrzymywać i byłem jakieś 200m plecionki w plecy.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #26 dnia: 05.01.2023, 21:45 »
Spróbujcie użyć tej przynęty w połączeniu z zanętą McKarp Magic - możecie się zdziwić.

Przynęta nabiera wtedy sił magicznych, łapie karpia za głowę i nadziewa na haczyk. 8) jakimś dziwnym trafem z niczym innym nie działa.

Ale to Twój problem :facepalm:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #27 dnia: 05.01.2023, 22:03 »
To, co napisał Krzysztof,  wcale nie jest pozbawone sensu. Luk nie raz pisał,  że przynęta powinna pasować do zanęty. Nie tylko pisał, ale można to zobaczyć na Jego starszych filmach.
Oczywiście są też sytuacje, w których robotę robi ta najbardziej się wyróżniająca...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 243
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #28 dnia: 05.01.2023, 22:33 »
Na pewno w większości przypadków tak może być, że zgrywające się kolory i smaki dają efekt. Tutaj niestety śmiem wątpić, stąd moja lekka drwina. Jeżeli na tyłu testujących Przynęta w połączeniu w różnych wariantach zanęty (bo wiadomo, że nawet w przeciągu roku często nie łowimy na to samo, dodajac do tego rozne osoby i upodobania,  szanse spadają) Przynęta nie rusza lub rusza sporadycznie to tak nadal włożę to między strony i raczej makkarpiowej gospodarki napędzał nie będę aby ten magiczny wariant zweryfikować, bo szanse na to, że jest to prawda są po prostu statystycznie bardzo niskie. Oczywiście, jako człowiek, mogę się mylić i może przyjdzie czas, że wszyscy będziemy tylko na to łowić. :)
Plum

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Waftersy S-70 od McKarp
« Odpowiedź #29 dnia: 05.01.2023, 23:26 »
Michał :thumbup:

A co do Kolegi od "lekkiej drwiny" - stary już jestem i wyje...ne mam na to co Ty Sobie myślisz na ten temat. Napisałem jak jest i tyle a łowię dużo...zarówno rekreacyjnie, jak i na zawodach. Powiem więcej - taki zestaw dał mi o wiele więcej ryb niż ten wspaniały i tak bardzo ostatnio reklamowany przez wąską grupę ludzi towar z Anglii.
Ciekawe, że np.: Anglik łowiący na przynęty i zanęty tej samej firmy nikogo nie dziwi a z Polaka który używa krajowego towaru można już drwić i szydzić.
PS. Wagler & Slow Sinking Bomb też polecam.