Autor Wątek: Ranga i reputacja  (Przeczytany 3868 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #15 dnia: 19.02.2015, 22:54 »
No to może kwadraciki lub nick użytkownika widoczny na pasku użytkowników  innego koloru tak jak np. Admin ma czerwone to tu można dać jakiś inny kolor

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #16 dnia: 19.02.2015, 22:57 »
Ja tam jestem tu krótko żeby się wypowiadać na ten temat ale napiszę tylko jedno co mi się od razu rzuciło w oczy jak tu trafiłem
Mianowicie osoba LUK-a która nakręca masę filmów i daje niezliczoną ilość porad i co widzę?

Wiadomości: 1 418
Reputacja 76

Na 1418 wiadomości 76 reputacja ?

Drastyczny przykład ale w naszym kraju często dajemy medale a najczęściej pośmiertnie uważam że to totalna głupota
Dlaczego osoby zasługujące na medal nie otrzymują go za życia?

Tak samo wracając na forum i do naszego życia - na co dzień dużo widzimy co jest nie tak ale w drugą stronę żeby pochwalić,podziękować mamy problem w sumie dlaczego? Myślę że dla takiej osoby jak LUK i inni byłoby miło być w ten sposób docenionym tym bardziej że to nic nie kosztuje więc dziękujmy takim ludziom za chęci i pomoc
Ta osoba na pewno poczuje się lepiej my będziemy bogatsi w wiedzę i każdy zadowolony
To coś jak w małżeństwie trzeba się wspierać nawzajem łatwiej wtedy iść do przodu :P O:)
Pięknie napisane.
Ja myślę, że tak to już u nas chyba jest.
Wspominałem kiedyś o tym przy okazji jakieś innej dyskusji. Sam jestem autorem takiego skromnego programu do obróbki filmów AVI. Rozpowszechniam go zupałnie za darmo i na mojej stronie ma ani grama reklamy. Sam opłacam serwer. Wielu ludzie z zagranicy pisze do mnie z podziękowaniami, że mają dobry produkt za darmo i nie muszą za niego płacić. Niektórzy przesyłają darowizny. Od Polaka dostałem tylko jedną wiadomość, w której nazwał mnie on troglodytą, a moją stronę "uboga stronką". Było jeszcze kilka innych wyzwisk. Przykre to trochę :(
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #17 dnia: 19.02.2015, 23:10 »
Niewiem skad sie w nas to bierze ale to zachowanie jest czysto polskie
niewiem zazdrosc
 brak pozytywnego dzialania
 bezinteresowjosc
 dzilenie sie pozytywna energia
 zawisc
 niechec do ludzi odnoszacych sukces
to takie polskie
usmiechajac sie do kogos na ulicy polak pomysli ze nie usmiechamy sie z pozytywnego myslenia tylko mysli ze sie z niego smiejemy
malymi krokami sie to zmienia ale powoli
Maciek

river

  • Gość
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #18 dnia: 20.02.2015, 09:01 »
A nagonka mediów itp już poszła w tym kierunku że ludzie na każdym kroku widzą to co chcą widzieć opowiem wam sytuację z kilku dni:

Pewien ojciec swego syna:) widzi go na ulicy wracając z pracy więc woła go - syn szedł z różą w ręku(jego dziewczyna miała tego dnia urodziny )
Ojciec podchodzi do syna uśmiechnięty kładzie mu rękę na barku po OJCOWSKU ( nie gejowsku) i idą razem uśmiechnięci..obserwujący to obok nastolatkowie skwitowali to krótko: taki stary H takiego młodego wyrwał 8) :D

Ten Ojciec to mój kolega żona z niego polewała dwa dni jak jej to opowiedział:)

Do sedna czy kiedyś ktoś by w ten sposób pomyślał jeszcze kilka lat temu?
Dziś facet który jest rehabilitantem zostaje oskarżony o molestowanie i ma z tego duże problemy więc jego kolega nauczony doświadczeniem nie przyjmuje ludzi do 18 roku życia bez obecności rodzica nie ma rodzica nie ma wizyty do tego doszło.. inna historia trener jakiejś tam drużyny zdobywa z dziewczynami medal na imprezie i powstaje foto jak stoi objęty za barki ciesząc się z dwiema dziewczynami na sali i co rodzice jednej z nich na tej podstawie oskarżają go koleś odsunięty od drużyny ludzie dziś są jacyś porąbani ,przewrażliwieni na swoim punkcie z masą kompleksów którym serwuje się w  mediach papkę i potem sami nie umieją myśleć a gdzie tu za coś podziękować.....

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #19 dnia: 20.02.2015, 09:53 »
Ta nieżyczliwość i negatywne nastawienie Polaków do siebie to chyba temat rzeka. Ja kiedyś spotkałem się z taką sytuacją, że pewna kobieta opowiadała mi z dumą (!!!), że kiedyś poszła do sklepu, żeby kupić herbatę. Traf chciał, że nie było akurat tej, którą zwykle kupowała, więc zapytała sprzedawcę, czy nie spodziewa się jakiejś dostawy. Rozmowę słyszał znajdujący się w sklepie klient (mężczyzna), który postanowił najwyraźniej pomóc kobiecie, mówiąc jej, że ta a ta herbata ma podobny smak i że ją gorąco poleca. Na co ta kobieta zrobiła mu nieziemską awanturę, że chce ją zmusić do kupna tej herbaty. W rozmowie ze mną twierdziła, że nie życzy sobie być poddawana presji ze strony innych i nikt nie będzie jej do niczego zmuszał. (? ? ? ? ? ? )
Sytuacja absurdalna. Facet chce pomóc. Kobieta uważa, że nastaje na jej wolną decyzję.

Najistotniejsze jest chyba pytanie, jakie są przyczyny braku wzajemnej życzliwości. Ponieważ jest to dość powszechne zjawisko, przyczyn chyba należy szukać w powszechnym systemie edukacji i wychowania, bo to na tym etapie rozwija się w ludziach zdolność do komunikowania i nawiązywania relacji. Nie bez znaczenie jest też masowa kultura. Myślę, że to jakiś problem systemowy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #20 dnia: 20.02.2015, 10:10 »
System systemem,ale za wychowanie odpowiadają rodzice.
A co do życzliwości: to jak pewnie wszyscy wiedzą jest petycja: "stop odłowom sieciowym" i na innym forum (związanym z tym nie bezpośrednio) wrzuciłem link do
w/w petycji. Po kilku tygodniach link został usunięty,bo rzekomo nie wykazałem się elegancją czy jakoś tak,bo zapodałem link z konkurencyjnej strony (mam nadzieję,że Luk tak nie uważa)
Zamiast się jednoczyć w walce ze złem to pilnuję się tylko własnych interesów,oglądalności i statystyk. Dopiero po wytłumaczeniu jakie były i są moje intencję link powrócił.
Chciałem dobrze,a wyszło jak zawsze.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #21 dnia: 20.02.2015, 12:52 »
System systemem,ale za wychowanie odpowiadają rodzice.
Jak najbardziej, ale nie jedynie. Relacji społecznych dziecko uczy się przede wszystkim w szkole i na podwórku wśród rówieśników. Jeżeli na dodatek rodzice są zwichrowani pod tym względem i widzą tylko, że inni "to nie ludzie,  to wilki", trudno o zdrowe relacje między ludźmi w dorosłym życiu, a ostatecznie o zdrowe społeczeństwo. Jeżeli nieżyczliwość jest czymś powszechnym i normalnym w narodzie, to znaczy, że jest jakaś przyczyna systemowa. Bo z natury tacy nie jesteśmy. Z natury jesteśmy ssakami. Jeśli nie z natury, to z kultury. Więc coś w niej tkwi niedobrego. 
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2015, 12:58 »
Szybko się zmienił temat dyskusji! ;D ;)
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #23 dnia: 20.02.2015, 13:08 »
Off top to już tradycja wpisana w nasze forum. :D :D Nie powiem, nieźle się do tego przyczyniam.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #24 dnia: 20.02.2015, 13:08 »
Raczej nie tylko w nasze!! :-[
Arek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #25 dnia: 20.02.2015, 14:00 »
System systemem,ale za wychowanie odpowiadają rodzice.
A co do życzliwości: to jak pewnie wszyscy wiedzą jest petycja: "stop odłowom sieciowym" i na innym forum (związanym z tym nie bezpośrednio) wrzuciłem link do
w/w petycji. Po kilku tygodniach link został usunięty,bo rzekomo nie wykazałem się elegancją czy jakoś tak,bo zapodałem link z konkurencyjnej strony (mam nadzieję,że Luk tak nie uważa)
Zamiast się jednoczyć w walce ze złem to pilnuję się tylko własnych interesów,oglądalności i statystyk. Dopiero po wytłumaczeniu jakie były i są moje intencję link powrócił.
Chciałem dobrze,a wyszło jak zawsze.
To ciekaw jestem co to za dziwne forum ??? My chyba nikogo za konkurencję nie uważamy :o
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #26 dnia: 22.02.2015, 00:15 »
Aaa... Chodziło o petycje którą zorganizował Wędkarski Świat. No a dla WMH to konkurencyjne pismo :) Tak to już bywa...
I tak się dziwię, że link powrócił!
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #27 dnia: 22.02.2015, 00:29 »
Nie będę kopał leżącego.Argumenty,które przedstawiłem chyba trafiły w sedno.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranga i reputacja
« Odpowiedź #28 dnia: 22.02.2015, 22:41 »
Lucjan z mojej strony gratulacje forum rosnie w sile  ludzi coraz wiecej poziom wysoki i kultury  i wiedzy
obserwuje statystyki on line za niedlugo peknie setka na dzien
tylko tak dalej!
Panowie bajerka z wami czysta przyjemnosc :thumbup:
Maciek