Autor Wątek: Kulki proteinowe własnej produkcji  (Przeczytany 89861 razy)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #510 dnia: 28.05.2023, 18:07 »
 Do trzech kilogramów miksu to może garnek składający się z pięciu części i jak największy.  Wtedy rozłożysz sobie zrolowane kulki do trzech garnków i parujesz.
 Nie wiem, musisz popróbować.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #511 dnia: 28.05.2023, 20:38 »
Odezwij się do https://m.facebook.com/piotr.wielgosz.37. Nic lepszego nie dostaniesz jeśli chodzi o domowa produkcję.

Online Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #512 dnia: 29.05.2023, 11:25 »
Odezwij się do https://m.facebook.com/piotr.wielgosz.37. Nic lepszego nie dostaniesz jeśli chodzi o domowa produkcję.
Dzięki :thumbup:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #513 dnia: 11.06.2023, 23:41 »
No, pierwsza partia sprawdzonej serii już się suszy. Został jeszcze kilogram gotowego miksu. Ale coś mi mówi, że jeszcze z kilogram dorobię. Ciekaw jestem ile finalnie wyjdzie...

Są osoby, które nawet coś na te moje kulki złowiły. I bynajmniej to nie jest katar :P
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #514 dnia: 12.06.2023, 10:36 »
Panie Wędkarzu z Zasadami, zrób jeszcze kilogram miksu dodatkowo, tak na wszelki wypadek, bo moje lokalne mamuśki lubią Jajca Martineza ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #515 dnia: 12.06.2023, 10:42 »
Panie - jajca to będą, jak rafisza objadę :P

A tak całkiem poważnie - nie ma sprawy, się zrobi :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #516 dnia: 16.07.2023, 20:11 »
Ma ktoś namiary na jakiegoś kulacza, który robi uczciwe kulki i sprzedaje nadwyżki lub robi je pod zamówienie ? Pisząc uczciwe mam na myśli takie które składają się z porządnych składników a nie np bułki tartej zmieszanej z mąką kuku i odrobiną aromatu.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 004
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #517 dnia: 16.07.2023, 20:12 »
Family Excelent Baits czy jakoś tak.
Kupiłem od niego kilka lat temu kulki w niskiej cenie, które wyglądały na mega uczciwe.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #518 dnia: 09.08.2023, 19:57 »
Ma ktoś namiary na jakiegoś kulacza, który robi uczciwe kulki i sprzedaje nadwyżki lub robi je pod zamówienie ? Pisząc uczciwe mam na myśli takie które składają się z porządnych składników a nie np bułki tartej zmieszanej z mąką kuku i odrobiną aromatu.

Mało znana firma, ale ma dobrej jakości kulki, zalewajki: https://puttonflavors.pl
Jak rozkroisz kulkę to widać ziarna, kawałki skorupek jajek. Bardzo aromatyczne. W tym sezonie wyjąłem na te kulki kilka karpi, z czego największy miał 11 kilo.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #519 dnia: 09.08.2023, 20:32 »
Ma ktoś namiary na jakiegoś kulacza, który robi uczciwe kulki i sprzedaje nadwyżki lub robi je pod zamówienie ? Pisząc uczciwe mam na myśli takie które składają się z porządnych składników a nie np bułki tartej zmieszanej z mąką kuku i odrobiną aromatu.

Mało znana firma, ale ma dobrej jakości kulki, zalewajki: https://puttonflavors.pl
Jak rozkroisz kulkę to widać ziarna, kawałki skorupek jajek. Bardzo aromatyczne. W tym sezonie wyjąłem na te kulki kilka karpi, z czego największy miał 11 kilo.
Z tym, że to właśnie najbardziej wartościowe składniki nie są widoczne dla oka. Skorupki jaj czy mielone nasiona to raczej tani dodatek niż coś premium.

Jakoś nie potrafiłbym zaufać producentowi który każdy rodzaj kulek raczy takim samym opisem, nie ważne czy to morwa czy halibut.
A dipy to nic innego niż słodka baza z dodatkiem barwnika i aromatu.

Absolutnie nie krytykuje bo nie miałem nigdy do czynienia z tą firmą, tylko takie luźne przemyślenia

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #520 dnia: 09.08.2023, 20:35 »
Ile zużywasz mniej więcej na jedną zasadke towaru, kulki pellety itd ? Ja głównie gotowana kuk ale nie na wszystkich łowiskach się sprawdza, trzeba mieszać też z kulkami i pelltem. Wiadomo szukam takich rozwiązań co by mój portfel też to ogarnął.
Jeszcze nie ogarnąłem swojego przepisu na kulki.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #521 dnia: 09.08.2023, 20:39 »
Kupiłem na próbę tu i tam po kilogramie i już wiem, że nie będę więcej szukał. Od początku brałem tutaj http://banda-baits.pl/ i tak już zostanie. Blisko mojej miejscowości mieszka pewien dość znany youtubowy karpiarz, który sprzedaje kulki pod swoim nazwiskiem ale w porównaniu do tego co ma Mariusz to plastik fantastik. Banda baits może nie ma pięknej strony, nie zawsze wszystko jest na stanie co jest na stronie ale widziałem co Mariusz sypie do mieszalnika i to dzięki jego kulkom złowiłem swoje pierwsze Karpie. Karpiarz ze mnie raczkujący ale polecam :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 216
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #522 dnia: 09.08.2023, 20:47 »
Każdy z was coś lizną z przynęt....
Pytanie czy nowość masiva kulki zanętowe aller są dopakowane... na bogato czy nie...
W starciu z tanim wypełniaczem z tandem kukurydza ...
Ustawiając dwie miejscówki uspokoję ta sama ekspozycja ,w wodzie o tej samej trudności po dwóch stronach drzewa. Jedną i drugą stronę karpie tak samo lubią..
Wynik starcia w połykaniu kulisów....
Która wygrała. Ilość ,podawanie, czas podawania oraz czas wypałki po braniach ten sam.
Także pomiar jak najbardziej obiektywny.
Tak..tak... żaden pakmen. Tylko tani wypełniacz.
Wniosek.
Przyzwyczajenie ryb.
Kolor ma znaczenie
Tam gdzie ziarno kuku leci często kontrast jednak roboty nie robi.
Twardość kulki również robi robotę.

Także naprawdę wiele wypadkowych stanowi wynik.
Żadne przyzwyczajenia ,Rady, cud..miód opowieści. Czasem wogole jie dają ryb.
Poprostu czas spędzony nad wodą wnioski I obserwacja co z tyłu leci na macie dają wnioski.
Za trudne.... trudno... pozostaje prostokąt.
Maciek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #523 dnia: 09.08.2023, 20:55 »
(...)

Absolutnie nie krytykuje bo nie miałem nigdy do czynienia z tą firmą, tylko takie luźne przemyślenia

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

No widzisz... nie miałeś do czynienia, a krytykujesz, że coś w kulce widać, a nie wiesz jak się kulka zachowuje. No proszę Cię, mam teraz dysonans poznawczy na zasadzie: wie wiem, ale napiszę, bo może będzie to się wpisywało w ogólny nurt tematu.
Sam miałem ograniczone zaufanie do nich i kupiłem na próbę parę sztuk. Ale skoro mi się sprawdziły to znaczy, że jednak są coś warte. Nie pisałem o tej firmie wcześniej, bo nie cytuję czyichś opinii, póki sam nie sprawdzę. Dlatego proponuję nieco więcej powściągliwości przy wnioskach, gdy nie miało się do czynienia z konkretnym produktem.

Jeśli jednak nie potrafisz zaufać producentowi (który robi opis na jedno kopyto) - nic prostszego: zacznij robić swoje przynęty/zanęty/dipy.

Osobiście się przekonałem do tej firmy i tym samym kupuję ich produkty, jednakże mam również swój przepis na kulki i też mam na nie wyniki. Niestety, nie mam aż tyle czasu na wędkowanie jak nasz Kolega Kozi i nie mogę spędzać tyle czasu nad wodą, by odpowiednio przygotować miejscówkę, oraz "nauczyć" ryby przynęty, a i też poznać ich preferencje.

Ile zużywasz mniej więcej na jedną zasadke towaru, kulki pellety itd ? Ja głównie gotowana kuk ale nie na wszystkich łowiskach się sprawdza, trzeba mieszać też z kulkami i pelltem. Wiadomo szukam takich rozwiązań co by mój portfel też to ogarnął.
Jeszcze nie ogarnąłem swojego przepisu na kulki.

Na łowisku, na które jeżdżę sporadycznie, nie używam (a jeśli już to w znikomych ilościach) ziaren - po prostu wchodzi w nie drobnica. Dlatego chcąc mieć jakikolwiek zadowalający wynik, trzeba iść grubo, na zasadzie: 4 części kulek do 1 części kukurydzy. Ale to jest zasada, która tyczy się konkretnego łowiska, nie wiem, jak jest na innych.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #524 dnia: 09.08.2023, 20:59 »


(...)

Absolutnie nie krytykuje bo nie miałem nigdy do czynienia z tą firmą, tylko takie luźne przemyślenia

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

No widzisz... nie miałeś do czynienia, a krytykujesz, że coś w kulce widać, a nie wiesz jak się kulka zachowuje. No proszę Cię, mam teraz dysonans poznawczy na zasadzie: wie wiem, ale napiszę, bo może będzie to się wpisywało w ogólny nurt tematu.
Sam miałem ograniczone zaufanie do nich i kupiłem na próbę parę sztuk. Ale skoro mi się sprawdziły to znaczy, że jednak są coś warte. Nie pisałem o tej firmie wcześniej, bo nie cytuję czyichś opinii, póki sam nie sprawdzę. Dlatego proponuję nieco więcej powściągliwości przy wnioskach, gdy nie miało się do czynienia z konkretnym produktem.

Ile zużywasz mniej więcej na jedną zasadke towaru, kulki pellety itd ? Ja głównie gotowana kuk ale nie na wszystkich łowiskach się sprawdza, trzeba mieszać też z kulkami i pelltem. Wiadomo szukam takich rozwiązań co by mój portfel też to ogarnął.
Jeszcze nie ogarnąłem swojego przepisu na kulki.

Na łowisku, na które jeżdżę sporadycznie, nie używam (a jeśli już to w znikomych ilościach) ziaren - po prostu wchodzi w nie drobnica. Dlatego chcąc mieć jakikolwiek zadowalający wynik, trzeba iść grubo, na zasadzie: 4 części kulek do 1 części kukurydzy. Ale to jest zasada, która tyczy się konkretnego łowiska, nie wiem, jak jest na innych.

A u Ciebie wnioski, że to dobre kulki pojawiły się po złowieniu kilku karpi ? I już to podstawa do opinii, że są dobre ? Bo ładnie pachną mają skorupki jaj i zmielone nasiona ? Serio ?




Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka