Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 321257 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1695 dnia: 31.01.2023, 11:31 »
Moim prywatnym zdaniem jeśli na ringersa nie ma brań, to sytuacji nie zmieni zmiana przynęty na ślimaka.

Taki Dess Shipp przyjeżdża i objeżdża łowisko mając pellet typu feed, kukurydzę i dwie paczuszki waftersów jako cały swój arsenał przynęt. Omówione to zostało fajnie na filmie "taktyka mistrzów" na kanale feederfans.

Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach.

Robotę robią im nęcenie i żonglowanie miejscówkami a nie wiara w to że kształt przynęty otworzy wodę.

Ja, skromnie przyznam że często zwykły pellet skretting/coppens/aller w rozmiarze 4-6-8 założony na włos daje takie wyniki, że pudełko markowych waftersów mam na 2 czasem 3 sezony nim go zużyje. Poprostu często, gęsto nie potrzebuje nawet ich zakładać na hak.

Brak wyników wynika często z przesadnego kombinowania i ślepej wiary w przynętę zamiast w zmianie zestawu/miejsca/nęcenia. :D

cyt."Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach."

Ta... na ich opiniach możemy polegać.
Każdy z nich siedzi w kieszeniach producentów lub sami są producentami. Zaznaczam zgadzam się to fachowcy bez dwóch zdań. Ale nie róbmy sobie jaj...
Solski - solbaits
Stachu-mckarp
Dess-sonubaits

Ta... filmy są bardzo obiektywne - zwłaszcza kręcone pod brędami 8).

Napisz do Stacha ile ma przynęt - to się dowiesz 8)
Przemek ma taki zestaw - że dobierze coś zawsze - jego towar jest bardzo dobry.

To, że są sponsorowani bądź też mają swoje firmy, nie zmienia faktu, że na ich filmach próżno szukać porad typu "jak nie bierze na przynętę A spróbuj B, potem C, następnie D, aż skończysz na Z" :)

Stachu często pytany przez Lucia na jaką przynętę łowi musi ściągnąć zestaw by zobaczyć albo nie jest w stanie dojść po pudełku bo ma tam różne ściepki pozostałości z innych przynęt.l

Z ich ust też padają rady by nie dać się zwariować i nie tracić energii na szukanie złotego grala, co potwierdza rzut oka na półkę boczną. Próżno tam szukać przynęt wszystkich kolorów tęczy, tonących, pływających, zbalansowanych.

Pełny minimalizm, z zachowaniem swoich marek. Dess ma 2-3 pudełeczka Sonu, Przemek Solbaits a Staszek McKarpia.

Więc jak się zastanowić to potwierdza to tylko słuszność teorii by nie szukać na siłę właściwej przynęty wśród 1000 różnych rodzajów bo to droga do nikąd. Podstawowe klasyki koloru, smaku i wielkości.

Sam po sobie widzę o ile prościej i co ważne skuteczniej łowi mi się od kiedy wypieprzyłem cały balast przynęt. Można wierzyć w przynęty, kto komu broni? Ja tak wolę przygotować odpowiednią taktykę i w tym upatruje wyników.

To wszystko zależy od wody , populacji ryb , warunków pogodowych  co najwazniejsze czy ryby chcą żreć - a podstawą tego wszystkiego jest miejsce. Im więcej jest się czasu nad wodą tym wieksze mamy doświadczenie.
Wiedzy nie zbuduje się siedząc i ogladając filmy w których przemycane są marki - tak to ma działać. Był czas że serwowali zestaw przynęt - jest czas że serwują minimaliznm. Poprostu dopasowywują się do środowiska. Większość ludzi wie że furą przynęt nic nie zdziałają - bo to balast.
Ale ta większość co łowi i systematycznie wyjmuje ryby wie że trzeba kombinować - kolorem , balansem , kształtem . I tu powołam się na Przemka który bardzo dobrze to pokazuje. Jego zestaw przynęt w zupełności pozwala na wszelkie kombinowania nad wodą. W ilości nie za dużej nie za małej....
Maciek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1696 dnia: 31.01.2023, 11:42 »
Pamiętam pierwsze filmy Przemka to też stawiał na ringersy w różnych kolorach. Angolom często zgrabnie wychodzi reklamowanie marki i przemycanie wiedzy, bo tam jest to bardziej robione w przekaz podprogowy mam wrażenie, co jest spoko, bo chyba nie ma nic gorszego niż nachalna reklama zaginająca czasoprzestrzeń. Często tak sprawa ma się niestety w naszych realiach gdzie jutuberzy i jutuberki stają okoniem, że firmy sponsorujące robią lepiej niż topowe marki i tylko na to bierze :) Tutaj ma na myśli chociażby markę feederbait, bo takiej reklamy jest sporo.
Plum

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1697 dnia: 31.01.2023, 12:47 »
A wiesz dlaczego tak się dzieje ? Bo Taki Pan Dess, Lee czy rodzina Ringersów to osoby zawodnicy z mega olbrzymim doswiadczeniem wedkarskim i zawodniczym,które zdobyli przez całe swoje życie,  wiedzą co mówią i potrafią przekazać to w sposób łatwy i przyjemny.
Ale jak widzę jak u Nas w Polsce każdy chce zostać ytuberem -czy youtuberką byle zyskac jakas popularnośc lub zarobić kilka złotych to ogarnia mnie śmiech przez łzy. Dostaja sprzęt czy inne produkty które pozniej wystawiaja na sprzedaz ( najlepszy jest tekst -" wygrane na zawodach " praktycznie nigdy nie startowali w zawodach a juz o wygranych to moga pomarzyć )
Nie pisze tego złośliwie ale taki trend wędkarski w Polsce nastał ale na szczęście coraz więcej ludzi potrafi selekcjonować te różne dziwne produkcje i wyciagać odpowiednie wnioski.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1698 dnia: 31.01.2023, 13:11 »
Uważam osobiście, że podejście do tematu straszliwie leży, bo przecież można normalnie pewne rzeczy pokazać i promować. Każda marka ma jakąś perełkę lub coś wartego uwagi. Nikt nie kuma, że ludzie są istotami myślącymi i jak korzystasz z czegoś podczas filmów to i tak sami zwrócą uwagę, jeżeli produkt jest dobry lub ciekawy. Też nie trzeba być zawodnikiem, żeby coś promować. Znam wielu bardzo dobrych wędkarzy, którzy nie chcą się wpychać w środowisko zawodnicze, bo tam bywa różnie, a ja oglądając lub słysząc relacje z pobliskich zawodów, wcale im się nie dziwie :)
Plum

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1699 dnia: 31.01.2023, 14:03 »
Ja powiem tak każda woda jest inna i nie ma Złotej przynęty a także zanęty co na każdej wodzie takie jest moje zdanie

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1700 dnia: 31.01.2023, 14:33 »
Dostaja sprzęt czy inne produkty które pozniej wystawiaja na sprzedaz ( najlepszy jest tekst -" wygrane na zawodach " praktycznie nigdy nie startowali w zawodach a juz o wygranych to moga pomarzyć )

Moim zdaniem źle to interpretujesz. Oni to wiedzą, że ze swoją "wiedzą" i super sprzętem wygraliby prawie każde zawody ale im się nie chce :P

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1701 dnia: 31.01.2023, 15:51 »
Produkty tej firmy ładnie wyglądają tylko na zdjęciach :) Ktoś się ładnie postarał ;D
C&R

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1702 dnia: 31.01.2023, 17:11 »
A tu was zaskoczę.
Te ślimaczki są dopracowane na oko ładnie wyglądają, mają dobre kolory i zapach.

Maciek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1703 dnia: 31.01.2023, 17:19 »
Dopracowane będą, jak hak 10-12 je będzie balansował, żeby nie było jak z S70, że hak 8 potrafiły wynieść do góry na wysokość przyponu ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1704 dnia: 31.01.2023, 17:25 »
Niestety ale nasza " mentalność Polaka " podpowiada Nam że to Polskie czyli gorsze bo najlepsze jest to zagraniczne : jak dolary, auta, odzież czy słodycze :D :P
Tak było owszem ale za komuny, teraz ja zawsze daje wszystkim Polskim firmom pierwszeństwo, niech się rozwijaja dla dobra Wszystkich wedkarzy. Te slimaki od kilku dni sa dopiero na półkach a już widze komentarze : złe, niedobre, szkoda kasy itd., komuna się skończyła otwórzmy się na Nasze Polskie firmy i nie hejtujmy tylko dlatego że Polskie.
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1705 dnia: 31.01.2023, 17:41 »
Janusz zgadzam się z tobą w 100 procentach :bravo: :beer:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1706 dnia: 31.01.2023, 17:50 »
Pieniądze nie rosną na drzewach i skoro wcześniejsze doświadczenia wędkarzy i forumowiczów jasno wskazują że mamy do czynienia z niepewnym produktem jak chodzi o jakość, oraz powtarzalność, to dlaczego w imię źle pojętego patriotyzmu futrować kieszenie komuś kto sprzedaje świadomie przeciętny towar w cenie klasy premium?

Jak ktoś chce kupić coś dobrego i Polskiego to wybierze chociażby produkty firmy Lorpio które mają bardzo dobre opinie czy produkty Solbaits.

W wydawaniu kasy na hobby mam kierować się patriotyzmem? Chińskie wędki firmy Jaxon Mikado Traper to też przejaw patriotyzmu z ich strony? Działa ten patriotyzm w dwie strony?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1707 dnia: 31.01.2023, 17:56 »
Nie chcę się czepiać ,ale większość sprzętu wędkarskiego pochodzi obecnie z Chin ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1708 dnia: 31.01.2023, 18:22 »
Dopracowane będą, jak hak 10-12 je będzie balansował, żeby nie było jak z S70, że hak 8 potrafiły wynieść do góry na wysokość przyponu ;D

Zrobie teścik to ci powiem.
Puknij do patryka puscilem mu fotke z porównaniem do guru nr 12
Na sucho.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1709 dnia: 31.01.2023, 18:30 »
Pieniądze nie rosną na drzewach i skoro wcześniejsze doświadczenia wędkarzy i forumowiczów jasno wskazują że mamy do czynienia z niepewnym produktem jak chodzi o jakość, oraz powtarzalność, to dlaczego w imię źle pojętego patriotyzmu futrować kieszenie komuś kto sprzedaje świadomie przeciętny towar w cenie klasy premium?

Jak ktoś chce kupić coś dobrego i Polskiego to wybierze chociażby produkty firmy Lorpio które mają bardzo dobre opinie czy produkty Solbaits.

W wydawaniu kasy na hobby mam kierować się patriotyzmem? Chińskie wędki firmy Jaxon Mikado Traper to też przejaw patriotyzmu z ich strony? Działa ten patriotyzm w dwie strony?

O przepraszam .....
Pamiętam twoje początki na forum i samo zachwyt federami jaxon ...nie pamiętam nazwy. Z tego co pisaliście to były dobre kije.
Także uważam że w generalizowaniu nie ma co przesądzać.
Są rzeczy złe i dobre. A co do skuteczności ryby zweryfikują czy  będą wciągać....
Maciek