Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323074 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1065 dnia: 19.03.2017, 13:09 »
Jeśli zakupię gdzieś buty Nike i się rozpadną po miesiącu to niewiele mnie obchodzi czy kupiłem je w sklepie nr 1, 2 czy 3.
Nie tak ważne jest jak zareaguje sprzedawca, nawet jeśli zwróci hajs to raczej drugi raz tych butów nie kupię. Dziwna jest ta heroiczna obrona producenta, a szukanie winy u sprzedawcy :/
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1066 dnia: 19.03.2017, 13:12 »
Dziwne to jest naskakiwanie na producenta i dziwne tlumaczenia swoich decyzji.
Rozumiem ze jesli te buty o ktorych piszesz Ci sie zepsuja to olejesz sklepy i bedziesz pisal do prosto do Nike.
I tego sie trzymajmy.
I dlaczego sprzedawca ma Ci zwracac kase? Przeciez taka moda by reklamowac u producenta.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1067 dnia: 19.03.2017, 16:57 »
Napisałem do Drapieżnika i co? Jutro do mnie wyjeżdża paczka Epidemii. Mimo, iż pisałem, że mają tego nie robić. Napisali też, że będą się kontaktować z FB.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1068 dnia: 19.03.2017, 17:08 »
Napisałem do Drapieżnika i co? Jutro do mnie wyjeżdża paczka Epidemii. Mimo, iż pisałem, że mają tego nie robić. Napisali też, że będą się kontaktować z FB.
I teraz to wszystko działa jak trzeba.
A od zachowania FB bedzie zalezała jego wspolpraca ze sklepami. Jak w zyciu :-)




Ale czy ja waliłem personalnie Mariusz? Napisałem, co dla mnie jest dobre. Chyba stajesz się przewrażliwony.

Nie jestem przewrażliwiony. Po prostu korzystając z okazji wypowiedziałem swoje zdanie w tym temacie.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1069 dnia: 19.03.2017, 17:48 »
MarioG tylko z tego co się orientuję ludzie kupili bezpośrednio od FB na targach, a ten ich olał troszkę....

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1070 dnia: 19.03.2017, 18:00 »
MarioG tylko z tego co się orientuję ludzie kupili bezpośrednio od FB na targach, a ten ich olał troszkę....

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Z tego co wyczytalem w tym watku nie olał nikogo kto kupił bezpośrednio od niego.
Sprzedając sam na targach jest zwyklym sprzedawcą. I tyle :-)

Arku, to tylko sieć. A puste słowa stanowią tylko kilka procent przekazu.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1071 dnia: 19.03.2017, 18:05 »
:thumbup: :beer:
Arek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1072 dnia: 19.03.2017, 18:25 »
Ja życzę Feeder Baitowi jak najlepiej (jestem trochę patriotą gospodarczym), widziałem, że zmienili już opisy kulek na opakowaniach i teraz już jest napisane jaki to konkretnie smak a nie tylko enigmatyczna nazwa. Przydałoby się jeszcze w sumie zmienić drukarnie tych nalepek na opakowania bo trochę ich rozdzielczość jest nie najlepszej jakości i nie utożsamia zawartości z produktem najwyższej klasy.

Wiem też, ze chłopaki sami opisują swoje zanęty jako porównywalne np. z Dynamite Baits Swim Stim (w multifishingu wczoraj) i super ale chodzi mi niestety o cenę za kg i markę jaką obecnie mają. Niestety taki Swim Stim w przeliczeniu na kilogram jest obecnie tańszy a i marka jest dużo bardziej rozpoznawalna i ugruntowana, jeśli miałbym wróżyć sukces to jednak zalecałbym obniżenie cen mieszanek zanętowych.
 
Tomek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1073 dnia: 20.03.2017, 01:21 »
Cytuj
szok ...Ja tam nie będę się spinał ze znakami jak na szybkości piszę też nie patrzę ... i nie będę ( bo wtedy zależy na czasie:). Jak mam aż tak zwracac uwagę na pisownię sry dajcie bana i bedzie po wszytkim. 
Jeśli już wątek został "zanieczyszczony" i Mariusz rozpoczął tutaj, a nie na PW, tę dyskusję, to dodam też od siebie parę słów. Po zakończeniu tej rozmowy, usuniemy z tego wątku dygresje niezwiązane z tematem.

Pragnę zaznaczyć, że staramy się nie niepokoić użytkowników i robotę poprawiania nieczytelnych wpisów wykonujemy sami. Wstawiamy jedynie dyskretne komentarze na końcu poprawionych wiadomości.
Dla jednych pisanie z minimalną dbałością jest "spinaniem się", dla innych rzeczą naturalną. Dla mnie "spinanie się" byłoby wtedy, gdyby ktoś kazał mi pisać bez polskich znaków diakrytycznych, bez znaków interpunkcyjnych, bez należytych odstępów. Bez względu na rodzaj edytora tekstu. To by była męczarnia. Zapewne musiałbym bardzo długo taki tekst tworzyć. Kiedyś w towarzystwie zorganizowaliśmy takie małe zawody w pisaniu esemesów. Jeden z nas dyktował tekst do wpisania. Ja pisałem z zachowaniem wszystkich znanych mi zasad pisowni, z użyciem metody słownikowej. Pozostali wpisywali swoimi metodami, bez polskich znaków, z użyciem przeróżnych klawiatur, w tym swype. Rezultaty były ciekawe, bowiem okazało się, że ci, którzy pisali najmniej czytelnie/poprawnie, pisali jednocześnie najwolniej.
Jak więc widać, każdy z nas jest inny. Inne mamy zdolności manualne, innych używamy edytorów, inna dbałość o pisownię nas cechuje.
Nikt tu nie wymaga od użytkowników nienagannej pisowni! Na dowód tego podam, że prawie nigdy nie zdarzyło mi się poprawiać wiadomości znanych wszystkim dobrze kolegów, takich jak: Pyza, Arunio, s7, MrProper, matchless, Wonski81, FilipJann, zbyszek321, Jędrula, Druid, e-MarioBros, gilala, Tench_fan, Marcin, JKarp, koras. Mógłbym tak długo wymieniać. Nikt z nich nie jest purystą językowym, zdarzają im się błędy ortograficzne, ale ci koledzy piszą na tyle zrozumiale i z zachowaniem jakiejś minimalnej dbałości o swoje wpisy, że faktycznie, jak to napisał Kinior, musielibyśmy nie mieć co robić, żeby poświęcać czas na poprawianie ich wpisów. Poprawiamy tylko te wiadomości, które są napisane wyjątkowo nieczytelnie. Jest jednak pewna grupa kilku/kilkunastu użytkowników (nieelegancko byłby ją teraz upubliczniać), którzy w ogóle nie biorą pod uwagę i wyznają zasadę: "Ja nie będę się tu spinał. Mam gdzieś wasze dziwne zasady". Są to przeważnie jedni i ci sami użytkownicy. Ich wpisy trzeba często poprawiać. Poprawiamy i nie narzekamy. Tym bardziej jest nam przykro, kiedy nagle czytamy takie słowa. Nikogo nie upomnieliśmy, nie rozpoczęliśmy dyskusji i nagle czytamy coś takiego.

Fakt, brak polskich znaków diakrytycznych wygląda fatalnie, ale chyba najbardziej czytelność upośledza brak jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych.
Wiadomości takich nie da się zrozumieć. A już na pewno ktoś, kto czyta szybko, może mieć wielkie problemy.

Przykładowo:
Cytuj
Szanuję ich pracę żeby nie było ale to forum i będzie Nas coraz więcej

Ktoś, kto czyta dużo i szybko, może mieć spory problem z objęciem wzrokiem, z rejestracją i rozkodowaniem takiego zapisu. Czasem, poprawiając jakieś wpisy, moderatorzy muszą się porozumieć i wspólnie zastanowić nad znaczeniem tego typu zapisów.

Kiedy przeanalizujemy sposób pisania osób znajdujących się we wspomnianej wyżej grupie, to okaże się, że nie chodzi tylko o brak polskich znaków. Nie chodzi tylko o brak jakichkolwiek znaków przestankowych, nie chodzi o wielkie litery. Najczęściej u tych osób występują wszystkie te rzeczy jednocześnie.


Cytuj
A ja proponuję żeby zakończyć temat bo do niczego dobrego nie doprowadzi.
To raz.
A dwa to od jakiegoś czasu idziemy w oftop a przecież nie o to chodzi.

To proponuję, żebyś kolejnym razem kwestie dotyczące pracy moderatorów poruszył na PW lub w oddzielnym wątku :)
Sam jesteś moderatorem w jednym z działów, więc powinniśmy ze sobą współpracować :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1074 dnia: 20.03.2017, 11:08 »
:D
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1075 dnia: 20.03.2017, 11:11 »
A tak już poza konkursem, to coraz mniej Feeder Baita w tym Feeder Baicie. ;)
Pewnie mole go zeżarły :D

Jak tak jest i dalej będzie to długo nie pociągnie firma
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1076 dnia: 20.03.2017, 11:14 »
Mi to raczej chodziło o wpisy w temacie. ;) 
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1077 dnia: 20.03.2017, 11:21 »
Chociaż nie zrobiłem jeszcze otwarcia sezonu to muszę powiedzieć że w tym roku duże nadzieje wiązałem tylko i wyłącznie z produktami FB. Trochę mnie wkurza to, że w zanętach jest ten "dodatek", a kto wie może i naprawdę jest coraz mniej Feeder Baita w tym Feeder Baicie. Szkoda naprawdę, bo w tym tygodniu nosiłem się z większymi zakupami z ich oferty.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1078 dnia: 20.03.2017, 11:26 »
Ja tam się nie zrażam. Mam zakupione ichnie zanęty i będę próbował w tym roku powędkować i porównać efekty do BT i Sonu.
Arek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1079 dnia: 20.03.2017, 12:29 »
Ja też mam spore zapasy, u mnie nie ma problemu, kupowane z dwóch źródeł. U drapieżników, jak i przez inny sklep. Na komercji już efekty miałem na FB, więc dalej będę w to szedł. Wpadki każdemu mogą się zdarzyć.