Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323086 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1440 dnia: 19.09.2019, 15:44 »
U mnie zanęta z tej serii szału nie zrobiła...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1441 dnia: 19.09.2019, 15:46 »
Hej, jeśli wyszukasz w tym wątku frazę "ochotka", to znajdziesz aż 24 wiadomości w wynikach! :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1442 dnia: 19.09.2019, 15:50 »
Racja sprawdzę, chodź mogli dojść już nowi testerzy i dołożyć swoją opinię :beer:

Przypuszczam, że cała seria chyba będzie podobnie działać.. Postanowiłem raz jeden dać szansę Polskim firmom, ale lepiej chyba zostanę przy Sonubaitsach, Mainline'ach, innych Dynamitach 8)


Przynajmniej wiem za co place, a u nas chyba tylko Lorpio trzyma poziom, ale kosztem cen niejednokrotnie wyższych niż produktów brytyjskich czy sensasów ???
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1443 dnia: 19.09.2019, 15:55 »
Hej, jeśli wyszukasz w tym wątku frazę "ochotka", to znajdziesz aż 24 wiadomości w wynikach! :)

Przejrzałem wszystkie 24 wiadomości,. Może 2 odnosiły się bezpośrednio do tej serii, z czego niewiele wiadomo jak sprawdza się nad wodą, wiec myślę że pytanie o jej skuteczność jest jak najbardziej zasadne...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1444 dnia: 19.09.2019, 15:58 »
Jasne, tylko chciałem zapobiec sytuacji, w której nie skorzystałbyś z wiedzy już tu zebranej O:) Oczywiście podbicie tematu, żeby użytkownicy wypowiedzieli się po dłuższym czasie jest jak najbardziej w porządku :beer:

Ja jakoś jak popatrzyłem na rynek zanęt, trochę różnych potestowałem, to doszedłem do etapu kiedy najlepiej łowi mi się (pod względem mojego poczucia) na własne mieszanki. Mielone ziarna, śruty, pellety, mączka ryba, czasem trochę jakiejś spożywki jako wypełniacz, albo odrobina aromatu - i wiem że łowię na to co lubię :) Wyniki podobne co do kupnych, mimo że namaczanie wymaga większej uwagi. Na minus czasochłonność produkcji, ale w sumie też daje satysfakcję. Oczywiście jak ktoś jeździ nad wodę bardzo dużo, albo potrzebuje powtarzalności zanęty pod kątem zawodów, to takie podejście nie ma sensu.

Chyba jednak mogę powiedzieć, że łowię na zanęty polskie, a nie zagramaniczne 8) Przy okazji może kupię paczkę FB z tej nowej serii, zobaczę jak to wypada.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1445 dnia: 19.09.2019, 16:19 »
Po moim wędkowaniu, jak analizuję ciężko powiedzieć w sumie, rzadko łowię tylko na,, czyste" mieszanki. Zawsze gdzie komponuję jedno z drugim. Co do ochotka konopia to miałam efekty jesienią właśnie, drobne rybki, płoteczki na czystą mieszankę dopaloną zalewą ładnie się koło tego kręciły. Na PZW. Natomiast mix LT czy Krill zawsze dodawałam z jakąś resztką zanęty, głównie na mączkach 🙂 epidemia to nieco inna bajka tutaj miks z pelletem i to się sp rawdzało idealnie 👍
Ania

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1446 dnia: 19.09.2019, 16:27 »
Ja stosowałem trochę serie Ochotka i Konopie. Najbardziej mi podszedł z całej serii Mix. Dobrze mi się to sprawdzało podczas rekreacyjnego łowienia jako dodatek do zanęt płciowych latem. Samodzielnie nawet też dawał radę szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią. W proporcji 1/4 do ziemi fajna opcja, by wabić, a nie sycić. Zalewajka też od biedy przy braku dostępu do żywego joka, można ryzykować. Jednak to nie jest rozwiązanie ekonomiczne, ale raczej głęboko awaryjne XD

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1447 dnia: 19.09.2019, 16:28 »
Zanęty kompletnie mi się nie sprawdziły, ale Dumbelsy  truskawka i halibut robią robotę.
Adam

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1448 dnia: 19.09.2019, 16:36 »
Zanęty kompletnie mi się nie sprawdziły, ale Dumbelsy  truskawka i halibut robią robotę.
U mnie jest różnie, bardzo różnie, jest dzień, że bez czinkersów by nie dało rady, a innym razem nawet brania. Zauważyłam natomiast co do zanęt, że lubią się wzajemnie. Czyli Kryll z LT czy Epidemia z LT czy chociażby F1 LT. Też czasami jest tak, że w ogóle te mieszanki co w jedym tygodniu mi się świetnie sprawdziły, w kolejnym totalna pustka, na tej samej wodzie. I wtedy kombinacje i zmiany i zawsze to kombinowanie coś dawało.
Ania

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1449 dnia: 19.09.2019, 16:44 »
epidemia to nieco inna bajka tutaj miks z pelletem i to się sp rawdzało idealnie 👍
Epidemia sprzed dwóch lat, a obecna to dwie kompletnie różne zanęty.
To co kupiłem ostatnio to same otręby z dodatkiem mielonego pelletu i aromatu, kompletnie się tego nie da rozrobić do konsystencji trzymającej się podajnika. Dopiero dodatek rozmoczonego pelletu albo innej klejącej zanęty pozwala na jej w miarę normalne używanie. Aromat niestety też szybko się ulatnia.
Ale mimo tych niefajnych przypadłości działa dobrze, tylko że trzeba się nakombinować sporo.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1450 dnia: 19.09.2019, 18:32 »
Widać po składzie. Teraz na pierwszym miejscu są odpady i seria prestige będzie pewnie podobna. Oprócz ceny oczywiście. Wątpię że będzie podobny udział do MMM czy Swim Stim czy Maros i dobrej jakości bo mączka na allegro różnie kosztuje. Chyba duńskie ok. 70% i LT94 i jeszcze jakaś są najlepsze. Jeśli procent byłby podobny i jakościowo jak ww to może znów spróbuję z pasza feeder bait ale skład może mieć tylko marginalny udział odpadów piekarniczych i głównie mączki i pellety typu feed zmielone.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1451 dnia: 19.09.2019, 21:04 »
Też jestem ciekawa co tam w mieszankach piszczy. Jak kupię to sprawdzę i dam znać. Sonu, Dynamite, Ringers to duzi gracze, no nic czekam w ciekawosci 🙂
Ania

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1452 dnia: 19.09.2019, 21:16 »
Ringers micro mix ma akurat taki sobie. Niby mikro pellet ma w sobie, ale w składzie ma zapychaczy więcej niż Sonu czy DB Swim Stim. Gorzej chłonął wodę i długo się mi obsypywał. Więc duzi też nie mają zawsze top klasy wszytkich produktów:)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1453 dnia: 19.09.2019, 21:45 »
Ringers micro mix ma akurat taki sobie. Niby mikro pellet ma w sobie, ale w składzie ma zapychaczy więcej niż Sonu czy DB Swim Stim. Gorzej chłonął wodę i długo się mi obsypywał. Więc duzi też nie mają zawsze top klasy wszytkich produktów:)
Może to kwestia domoczenia? Możliwe że tak jak piszesz ma gorszy skład niż inni. Do tej pory Sonubaits raczej wiedzie prym, MMM ciężko pokonać. Mieszanka nr 1, chociaż ostatnio zauważyłam że jest nieco inna, co nie odbiło się na wynikach
Ania

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1454 dnia: 19.09.2019, 21:57 »
Ringers micro mix ma akurat taki sobie. Niby mikro pellet ma w sobie, ale w składzie ma zapychaczy więcej niż Sonu czy DB Swim Stim. Gorzej chłonął wodę i długo się mi obsypywał. Więc duzi też nie mają zawsze top klasy wszytkich produktów:)
Może to kwestia domoczenia? Możliwe że tak jak piszesz ma gorszy skład niż inni. Do tej pory Sonubaits raczej wiedzie prym, MMM ciężko pokonać. Mieszanka nr 1, chociaż ostatnio zauważyłam że jest nieco inna, co nie odbiło się na wynikach

Luk kiedyś o tym pisał, że w Anglii jest tylko jedna półka zanęt, i albo w określonej cenie masz okreslona jakość, albo wypadasz z gry. Margines błędu czy kombinowania nie występuje.

W Brytyjskich zanetach czy przynętach, czuć to rękę różnych zawodników którzy współtworzą produkt.

Tam środowisko wędkarzy, jest świadome wielu rzeczy. Tam takie harce jak u nas z PZW by nie przeszły, podobnie jak u nas z rynkiem zanet. Kto dziś obroniłby się na rynku w UK z Polski?

Jaxon, traper, mccarp, meus albo profess? Wolne żarty, jedynie Lorpio coś sobą prezentuje ale kosztem astronomicznej ceny.

Ręczna zaneta bije nasze sklepowe na łeb na szyję. Nieraz się dzielilem nad wodą swoją mieszanka, i nagle się okazało że i u sąsiada pływają ryby, i ma brania. A mój budżetowy mix do metody to ok 9 zł za kg...Ogólnie nie miałem wypadu jeszcze by na niego nie połowić, zarówno na komercji, na PZW czy wodzie stowarzyszeń...

To ja się pytam, skoro ja za 9 zł za kilo mam i konopie, i mączke, i pellety i w konsekwencji wyniki, to jak bezczelni są nasi rodzimi producenci skoro oni w tej samej cenie oferują zmielone paluszki, stary chleb, sztuczny atraktor, i trochę barwnika? Gdzie ja kupuje składniki indywidualnie, oni mogą brać w hurcie z zniżkami.

Takie "firmy" na wymagającym rynku szybciej by się zwijali niż pojawili.

Skoro Feeder Bait miał dobre recenzje, jakoś tam ludzie piszą że szału nie było, ale obronil się nad wodą, to mam nadzieję że pójdą w stronę samodoskonalenia a nie zacznie się powolny zjazd i bazowanie na umownej renomie i bajkach pisanych na etykiecie...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.